Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.spreadfirefox.com/themes/phptemplate/spreadfirefox/meter_h2_download.png

http://spreadfirefox.com/community/progress_meter/campaigns/one/cache.png

http://www.spreadfirefox.com/themes/phptemplate/spreadfirefox/sidebar_box_blue_bottom.png

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nickvog (12 Νοέ. 2004 , 14:15)

 

Και μένα το ίδιο μου βγάζει !! "Ελέγξτε τις ρυθμίσεις scripting του browser σας και δοκιμάστε ξανά" Ξέρει κανείς πως το διορθώνουμε ???

 

Και κάτι άλλο ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ !!!!

 

Εχοντας εγκαταστήσει extensions για tab browsing (Tabbrowser Extensions 1.11.2004110502) σε κάποια κλικ αντί για νέο tab, εντελώς ξαφνικά, μου εξαφανίζει τα μενού με βγαζει σε full screen και δεν λειτουργεί ούτε αριστερό ούτε δεξί κλικ πανω στη σελίδα παρά μόνο τα minimize maximize και close εικονίδια της πάνω γωνίας. Το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος από δω ???? Μήπως υπάρχει κάποια λύση βρε παιδιά ???

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την όποια απάντησή σας.....

 

Για δοκιμασε να κανεις ενημερωση μια του extension,εχει βγει νεοτερη εκδοση η 1.11.2004111301.

Με τη προηγουμενη μου το εκανε και εμενα.

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ακόμα δεν βγήκε ο καινούργιος Mozilla βγήκαν και αναβαθμίσεις για αυτόν???Τι είναι τα extensions αναβθμίσεις??Αν ναι υπάρχει κάποιο Installer το οποίο να τις περνάει όλες μαζί για να μην της κατεβάζουμε μία μία???
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ragezer (12 Νοέ. 2004 , 19:22)

 

Δηλαδή ακόμα δεν βγήκε ο καινούργιος Mozilla βγήκαν και αναβαθμίσεις για αυτόν???Τι είναι τα extensions αναβθμίσεις??Αν ναι υπάρχει κάποιο Installer το οποίο να τις περνάει όλες μαζί για να μην της κατεβάζουμε μία μία???

 

 

:wacko:

 

Extensions είναι add-on progs που εμπλουτίζουν τον browser σου και κάνουν πιο εύκολη την ζωή σου!

Παράδειγμα το Adblock το οποίο σου δίνει την δυνατότητα να μπλοκάρεις εσύ όποια banner - photo δεν θέλεις να σου εμφανίσει στο επόμενο load.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μέχρι τώρα από μόνος του ο browser μπλοκάρει όλα τα pop-ups οπότε δεν πιστεύω να μου χρειάζεται αυτό το add-on!!!Απο εκεί και πέρα μήπως θα μπορούσες να μου πείς κάποιο site το οποίο έχει τα περισσότερα add-ons και μία σύντομη περιγραφή για το τι είναι το καθένα???
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το εχω βαλει, το Adblock νομιζω οτι μπλοκαρει τα banner με τις διαφημισεις και οχι τα pop-ups.
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bel (12 Νοέ. 2004 , 19:43)

 

Αν και δεν το εχω βαλει, το Adblock νομιζω οτι μπλοκαρει τα banner με τις διαφημισεις και οχι τα pop-ups.

 

 

Aκριβώς!

Μπλοκάρεις επιλεκτικά ότι banner-photo δεν θέλεις να φορτώνει στις ιστοσελίδες που επισκέπτεσαι.

Σου συνιστώ να διαβάζεις προσεκτικά και να μην βγάζεις βιαστικά συμπεράσματα.

 

Πάντα φιλικά

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Στην προκειμένη περίπτωση εγώ έκανα το λάθος, γιατί εσύ έγραψες banners αλλά εγώ επειδή είμαι βιαστικός έγγραψα pop-ups...:o
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ragezer (12 Νοέ. 2004 , 19:31)

 

Κοίτα μέχρι τώρα από μόνος του ο browser μπλοκάρει όλα τα pop-ups οπότε δεν πιστεύω να μου χρειάζεται αυτό το add-on!!!Απο εκεί και πέρα μήπως θα μπορούσες να μου πείς κάποιο site το οποίο έχει τα περισσότερα add-ons και μία σύντομη περιγραφή για το τι είναι το καθένα???

 

 

Mozilla Extensions

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου και ζητώ για άλλη μια φορά συγνώμη για το παραπάνω λάθος μου !!! :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bel (12 Νοέ. 2004 , 16:48)

 

Για δοκιμασε να κανεις ενημερωση μια του extension,εχει βγει νεοτερη εκδοση η 1.11.2004111301.

Με τη προηγουμενη μου το εκανε και εμενα.

 

 

Thanx man !!! Πέρασα το τελευταίο update του exension και τώρα όλα μέλι γάλα :D

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Καινουργιοσ user του FireFox καθως ειμαι, θα ηθελα λιγο τη βοηθεια σας.

 

1) Στα site με IExplorer που ειχε διαφορες φορμες να συμπληρωσεις, ο FireFox δεν κρατησε τα στοιχεια που συμπληρωνοταν αυτοματα μολις πατουσα το πρωτο γραμμα ή αριθμο...Any idea? :confused:

 

2) Τωρα που γραφω ο κερσορας ειναι ακριβως πανω στο γραμμα. Δεν εχει λιγο πειθωριο. Κρυβει ο κερσορας το γραμμα που πληκτρολογω...αυτο γινεται με ολα τα site που γραφω. :eek:

 

3) Στο Hotmail, γυρναει συνεχεια απο μονο του Character Encoding στο Western, παρ' ολο που εχω βαλει ελληνικα ως γλωσσα και πρεπει να το κανω συνεχεια Character Encoding - Greek... :cry:

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

1. Tools | options | privacy | Saved form information | Save information i enter in web forms and the search bar <επίλεξε αυτό

 

2. Γνωστό bug, θα το φτιάξουν σε μια από τις επόμενες εκδόσεις.

 

3. View | Character encoding | Auto-detect | universal <επίλεξε αυτό

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ryback3 (12 Νοέ. 2004 , 21:49)

 

Στο Hotmail, γυρναει συνεχεια απο μονο του Character Encoding στο Western, παρ' ολο που εχω βαλει ελληνικα ως γλωσσα και πρεπει να το κανω συνεχεια Character Encoding - Greek... :cry:

 

 

Πήγαινε view>Character Encoding και απενεργοποίησε το autodetect (βαλτο στο off) Και πήγαινε και στα Tools>Options>General>Languages και βάλε ως default Character Encoding τα ελληνικά ;)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ξεφορτώθηκα την googlebar και ξαναγύρισα στο κλασσικό searchbox χάρη σε αυτό το extension! Τόσο καιρό έψαχνα κάτι, να με στέλνει στα σημεία τησ σελίδας που περιείχαν τις λέξεις προς αναζήτηση! Είναι λίγο δύστροπο στη χρήση βέβαια, αλλα αφού ελευθέρωσα τόσο χώρο... :p

 

Τώρα ποιος θα μου πει πως μεγαλώνει το μήκος της searchbar; Την έβαλα στα δεξιά της bookmarks toolbar, αλλά βγαίνει πολύ μικρή σε μήκος... :worry:

 

ΕDIT

Άκυο. Να 'ναι καλά το Resize Search Box :up:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος exosceleton (13 Νοέ. 2004 , 05:09)

 

TI EINAI TO MOZZILA?

 

 

The wait is over. Get Firefox 1.0, the faster, better web browser. Now available in 18 languages, for Windows, MacOS X and Linux. “I suggest dumping Microsoft's Internet Explorer”

 

http://www.mozilla.org/

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

εχω καποια favorites απο τον I.E τα οποια δεν μου τα περνει ρε γμτ.. Προσπαθω να τα βαλω ενα ενα στα bookmarks και μου λεει πως ειναι invalid files... τι παιζει?

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατί τα πήρε κατευθείαν μόνο του χωρίς να τα βάλω εγώ???
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος porcupine (13 Νοέ. 2004 , 11:03)

 

εχω καποια favorites απο τον I.E τα οποια δεν μου τα περνει ρε γμτ.. Προσπαθω να τα βαλω ενα ενα στα bookmarks και μου λεει πως ειναι invalid files... τι παιζει?

 

 

File -> Import :)

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι μου εκανε crash :( και εδω και 40 λεπτα περιπου προσπαθει ο agent να στειλει το debug αλλα τζιφος
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται μ'αυτο το Tabbrowser extension? Σημερα βγηκε και νεο update η 1.11.2004111302
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bel (13 Νοέ. 2004 , 17:28)

 

Τι γινεται μ'αυτο το Tabbrowser extension? Σημερα βγηκε και νεο update η 1.11.2004111302

 

 

Bel τι κάνει αυτό...?

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...