Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To μόνο κακό είναι ότι μερικές σελίδες δέχονται μόνο ie. Οπότε αναγκαστικά χρησιμοποιώ και τον ie. :O
Link to comment
Share on other sites

Όταν απαντάω σε κάποιο θέμα (πολύ πιθανό να συμβεί και τώρα) μου ξαναεμφανίζει το topic, αλλά μόνο στη μισή δεξιά πλευρά της οθόνης. Η άλλη μισή έχει από πάνω μέχρι κάτω το λογότυπο του myphone και εκείνες τις λεπτές άσπρες γραμμές. Αν κάνω ανανέωση εμφανίζεται κανονικά. Τι φταίει;

 

....αναγκάστηκα να μπω από ΙΕ :cry:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Profanws ennoei oti merikes selides den tis emfanizei swsta o firefox.

Όχι απαραίτητα. Δοκίμασε να μπεις www.gamecity.gr με firefox χωρίς το extension ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν απαντάω σε κάποιο θέμα (πολύ πιθανό να συμβεί και τώρα) μου ξαναεμφανίζει το topic, αλλά μόνο στη μισή δεξιά πλευρά της οθόνης. Η άλλη μισή έχει από πάνω μέχρι κάτω το λογότυπο του myphone και εκείνες τις λεπτές άσπρες γραμμές. Αν κάνω ανανέωση εμφανίζεται κανονικά. Τι φταίει;

 

....αναγκάστηκα να μπω από ΙΕ :cry:

 

Ακυρο, βρέθηκε ο φταίχτης...Ζone Alarm το οποίο ρυθμίστηκε και όλα πλέον είναι ok!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Και να δέχονται μόνο ie μπορείς να τις κοροιδέψεις με το UserAgentSwitcher ;)

Μπορεί να λύνει κάποια προβλήματα αυτή η μέθοδος αλλά ίσως δημιουργήσει κάποια άλλα. Υπάρχει ένας βαθμός επικινδυνότητας. Για παράδειγμα εδώ στο myphone.gr κάποιες σελίδες προσαρμόζονται αυτόματα στις «ιδιοτροπίες» του εκάστοτε browser. Υπάρχει κάπου ένα extension στο Firefox που σου επιτρέπει απλά να κάνεις «open this page in Internet Explorer» το οποίο και χρησιμοποιώ όταν πέσω σε κάποια δύστροπη σελίδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να λύνει κάποια προβλήματα αυτή η μέθοδος αλλά ίσως δημιουργήσει κάποια άλλα. Υπάρχει ένας βαθμός επικινδυνότητας. Για παράδειγμα εδώ στο myphone.gr κάποιες σελίδες προσαρμόζονται αυτόματα στις «ιδιοτροπίες» του εκάστοτε browser. Υπάρχει κάπου ένα extension στο Firefox που σου επιτρέπει απλά να κάνεις «open this page in Internet Explorer» το οποίο και χρησιμοποιώ όταν πέσω σε κάποια δύστροπη σελίδα.

Αυτό είναι καλό όταν τρέχεις Windows... Εγώ που τρέχω linux δεν ασχολούμαι κάν... Αν κάτι δεν παίζει στους browsers μου τότε πιθανότατα δεν με ενδιαφέρει αρκετά και το αφήνω...

 

Τώρα τελευταία πάντως χρησιμοποιώ πολύ τον Konqueror. Μελετάω γενικά την τελευταία έκδοση του KDE και ο Konqueror μαρέσει. Δεν έχει βέβαια την συμβατότητα του firefox αλλά το όλο intergration με το περιβάλλον είναι άψογο :) και το MyPhone παίζει τέλεια :o

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο extension που αναγκάζει να αναγκάζει τα αρχεία να κατεβαίνουν με εξωτερικό download manager, αλλά να υποστηρίζει και Download Accelator;
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω αυτό το πρόβλημα. Πώς το έλυσες?

 

Απλά στις ρυθμίσεις του Zone Alarm (site list) για το myphone έδωσα πρόσβαση και στο Web Bugs αλλά και στο Private Header και δούλεψε μια χαρά.:)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο extension που αναγκάζει να αναγκάζει τα αρχεία να κατεβαίνουν με εξωτερικό download manager, αλλά να υποστηρίζει και Download Accelator;

Έχει αναφερθεί παλαιότερα νομίζω το Download with...

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα μεγάλο κακό του FFX (μπορεί να έχει αναφερθεί ξανά). Τις, λίγες ομολογουμένως, φορές που crashάρει, διαλύεται η cache. :!: Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα την επόμενη φορά που ανοίγει να κατεβάζει τα πάντα από την αρχή...:eek: Δεν πιστεύω να υπάρχει καμία ρύθμιση στο about:config για αυτή την ιστορία έτσι; :confused:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αιμίλιε αυτό το κατάλαβα κι εγώ χθές που ο Firefox δεν ήθελε να μείνει ανοιχτός για πάνω απο 5 λεπτά (μιλάμε για πάνω απο 4 συνεχόμενα crash)...

 

Μετά έκανα reboot και έφτιαξε...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο extension που αναγκάζει να αναγκάζει τα αρχεία να κατεβαίνουν με εξωτερικό download manager, αλλά να υποστηρίζει και Download Accelator;

 

http://www.extensionsmirror.nl/extfirefox/DownloadWith_0.0.7+_bump.xpi :)

Link to comment
Share on other sites

εβαλα τον firefox αλλα δεν μπορω να ανοιξω τις σελιδες σε καρτελες, η επιλογη ειναι γκριζα

δοκιμασα να βαλω ενα extension για καρτελες αλλα μου εβγαλε ενα error για την εκδοση του μοζιλα

καμια βοηθεια guyz ?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

και εγω προσπαθω να βρω πως δουλευουν οι καρτελες.μονο που δεν εχω ιδεα πως δουλευεουν
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει ακούσει κανείς τίποτα για ένα extension foxy tunes? υποτίθεται ότι βγάζει μια μπάρα με play, next track κλπ και συνεργάζεται με τους λοιπούς players... αλλά δεν το βρήκα εδώ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει ακούσει κανείς τίποτα για ένα extension foxy tunes? υποτίθεται ότι βγάζει μια μπάρα με play, next track κλπ και συνεργάζεται με τους λοιπούς players... αλλά δεν το βρήκα εδώ

FoxyTunes

 

(πφ...10 χαρακτήρες :p)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

μου βγάζει ότι δεν είναι valid package και δεν το εγκαθιστά....
Link to comment
Share on other sites

μου βγάζει ότι δεν είναι valid package και δεν το εγκαθιστά....

Για δες μήπως μπορείς να το κατεβάσεις απο εδω.

http://www.extensionsmirror.nl/index.php?showtopic=797

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

...λοιπον σπαω το κεφαλι μου με ενα προβλημα (οχι τοσο ενοχλητικο) που μου παρουσιαστηκε τελευταια. :mad:

Οποιο αρχειο και να κατεβασω με τον default download manager του firefox σταματαει με το που εχει ολοκληρωθει το download χωρις ομως να βγαζει μηνυμα οτι ολοκληρωθηκε και το αποθηκευει με την καταληξη .part :blink:

Βεβαια αν πας να το μεταονομασεις παιζει κανονικα αλλα το θεμα ειναι γιατι δεν το ολοκληρωνει πληρως. Any ideas??? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Τον σβήνεις και τον ξαναεγκαθιστάς. :p

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για δες μήπως μπορείς να το κατεβάσεις απο εδω.

http://www.extensionsmirror.nl/index.php?showtopic=797

οκ αυτό δούλεψε. ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...