Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως για να κατεβάζεις videos από το youtube, μπορείς να χρησιμοποιείς το Video DownloadHelper.

 

σ' ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω!!!

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Εχω πρόβλημα με την νεα έκδοση σε WINDOWS 7 Starter N (netbook). Κατεβάζω την τελευταία έκδοση κάνω κανονικά εγκατάσταση αλλά δεν ανοίγει με τίποτα παράθυρο .Στα processes τρέχει κανονικά απο πίσω αλλά τίποτα μαλιστα καταλαμβάνει λιγη μνήμη καπου στα 8-9 mb.Στον άλλους υπολογιστές με XP SP2 ,XP SP3 όλα μια χαρά.καμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει; Edited by stefanos_79
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Firefox 4 beta :happy:

 

σφαιρα!!

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

με τα addons τι γινετε ομως?

 

φυσικα ακομα δεν ειναι συμβατα! ;)

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

με τα addons τι γινετε ομως?

 

Ειμαι της γνωμης οτι δεν θα δουλευουν τα περισσοτερα, μαλλον πρεπει να περιμενουμε να δωθει σας επισιμη αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλος ο firefox καλα και τα addons του,ειδικα τα adblock και τα συναφη, ΑΛΛΑ εδω και κατι τελευταιες εκδοσεις νομιζω οτι τον εχουν χαλασει αρκετα.παρουσιαζονται κατι περιεργα κολληματα που δεν τα ειχα πιο πριν.

κατι φορες,ενω εχω ιντερνετ κανονικα,οι σελιδες δεν ανοιγουν.την ιδια ωρα δοκιμαζοντας με οπερα,ανοιγουν κανονικα.τι να πω?δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει σπάσει τα νεύρα τελευταία ο Firefox.

Αφού κατέβασα την τελευταία έκδοση και μετά (3.6.6),

κάθε λίγα δευτερόλεπτα κολλάει και σε μένα για 5-6 seconds.

Αυτό γίνεται σε όλες τις σελίδες και ό,τι και να κάνω.

Αυτό δεν γινόταν στις προηγούμενες εκδόσεις.

Η πλάκα είναι ότι από την στιγμή που ξεκίνησε να το κάνει και μετά,

ξεκινήσανε να το κάνουν και οι υπόλοιποι browsers.

Έβαλα Google Chrome, τα ίδια. Internet Explorer, επίσης τα ίδια.

 

Δοκίμασα να απενεργοποιήσω όλα τα add-ons, τίποτα.

Κατέβασα τελευταίες εκδόσεις από Flash, τίποτα.

 

Έβαλα προηγούμενες εκδόσεις Firefox, αλλά και πάλι δεν άλλαξε κάτι.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει πριν το πετάξω από το παράθυρο;

:confused:

 

Γιατί να επηρεάζονται όλοι οι browsers; Ήταν σύμπτωση που ξεκίνησε το πρόβλημα μόλις κατέβηκε αυτόματα η νέα έκδοση Firefox;

 

Please help! :worry:

Link to comment
Share on other sites

βαλε την firefox 4.0 beta 1. και γω πριν απο αυτην ειχα ολο προβληματα! πιο πολυ crashes καθε λιγο και λιγακι! τωρα με την beta παει σφαιρα και δε κολλαει καθολου (μονο 2 φορες εχει κολλησει στις τοσες μερες που την χρησιμοποιω. κια κολληματα του δευτερολεπτου, οχι λεπτου οπως με της προηγουμενες)
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει σπάσει τα νεύρα τελευταία ο Firefox.

Αφού κατέβασα την τελευταία έκδοση και μετά (3.6.6),

κάθε λίγα δευτερόλεπτα κολλάει και σε μένα για 5-6 seconds.

Αυτό γίνεται σε όλες τις σελίδες και ό,τι και να κάνω.

Αυτό δεν γινόταν στις προηγούμενες εκδόσεις.

Η πλάκα είναι ότι από την στιγμή που ξεκίνησε να το κάνει και μετά,

ξεκινήσανε να το κάνουν και οι υπόλοιποι browsers.

Έβαλα Google Chrome, τα ίδια. Internet Explorer, επίσης τα ίδια.

 

Δοκίμασα να απενεργοποιήσω όλα τα add-ons, τίποτα.

Κατέβασα τελευταίες εκδόσεις από Flash, τίποτα.

 

Έβαλα προηγούμενες εκδόσεις Firefox, αλλά και πάλι δεν άλλαξε κάτι.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει πριν το πετάξω από το παράθυρο;

:confused:

 

Γιατί να επηρεάζονται όλοι οι browsers; Ήταν σύμπτωση που ξεκίνησε το πρόβλημα μόλις κατέβηκε αυτόματα η νέα έκδοση Firefox;

 

Please help! :worry:

 

Γιατι κατα πασα πιθανοτητα αντιμετωπιζεις καποιο αλλο προβλημα στον υπολογιστη σου, ειναι προφανες οτι δεν φταιει ο firefox.

Link to comment
Share on other sites

για άλλη μια φορά: ο firefox εδώ και αρκετές εκδόσεις πλέον είναι πολύ σταθερός και δεν παρουσιάζει κολήματα και bugs που αναφέρετε...προφανώς και οφείλονται στο σύστημά σας ή σε μη συμβατά-λειτουργικά addons...!
Link to comment
Share on other sites

για άλλη μια φορά: ο firefox εδώ και αρκετές εκδόσεις πλέον είναι πολύ σταθερός και δεν παρουσιάζει κολήματα και bugs που αναφέρετε...προφανώς και οφείλονται στο σύστημά σας ή σε μη συμβατά-λειτουργικά addons...!

 

Πραγματι ειναι απίστευτος και αυτα adds που εχει απλα τέλεια μακραν ολων των αλλων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Εχω ενα προβλημα με το Mozilla που μου εχει σπασει τα νευρα. Δε δουλευει το auto log in στα sites που επιλεγω. τους κωδικους μου τους εχει αποθηκευμενους αλλα μολις ξεκινησω να γραφω το user name. ξερει κανεις γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Εχω ενα προβλημα με το Mozilla που μου εχει σπασει τα νευρα. Δε δουλευει το auto log in στα sites που επιλεγω. τους κωδικους μου τους εχει αποθηκευμενους αλλα μολις ξεκινησω να γραφω το user name. ξερει κανεις γιατι?

 

την επιλογη που εχουν ολα τα σαιτ οταν πας να κανεις log in την εχεις τσεκαρισμενη?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Την παταω αλλα τπτ. σε πολλα ειναι τσεκαρισμενη αλλα δε γινεται τπτ

 

αν στο εκανε στα καλα καθουμενα χωρις να αλαξεις κατι τοτε δοκιμασε uninstall

και ξανα ινσταλλ

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα!

 

Έκανα μια αναζήτηση για το πρόβλημα μου αλλά δεν βρήκα κάτι. Αν και δύσκολο σε τόσες σελίδες. Λοιπόν, έχουμε και λέμε ...

 

Με τα τρομερά windows vista που έχω αναγκάστηκα να κάνω format, κρατώντας σε εξωτερικό δίσκο ένα αντίγραφο του C που έκανα τακτικά backup. Τώρα θέλω να επαναφέρω τα αγαπημένα στο Mozilla που εγκατέστησα εκ νέου αλλά το backup που είχα κάνει ήταν αρκετούς μήνες πίσω.

Μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να χρησιμοποιήσω κάποιο αρχείο από το παλιό φάκελο του Mozilla (προ format από το γνωστό φάκελο Programs> Mozilla firefox) το οποίο να μεταφέρω στο νέο ώστε να μεταφερθούν έτσι και τα αγαπημένα?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά ...

Link to comment
Share on other sites

για ρίξε μια ματιά στο C:\Program Files\Mozilla Firefox\defaults\profile\bookmarks...αν τα βρεις καλώς, αλλιώς πες μου αν θες τι έχει μέσα ο φάκελος που έχεις σώσει και βλέπουμε...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τέτοιο αρχείο (bookmarks.html), αλλά δεν περιέχει κάτι μέσα (7 KB). Η ημερομηνία του είναι 18/3/2010 (το format το έκανα πριν από 2 εβδομάδες). Στο καινούριο Mozilla που εγκατέστησα δημιούργησε ένα τέτοιο αρχείο με ημερομηνία 26/6/2010. Έχω την εντύπωση πως είναι αρχείο του mozilla με προτεινόμενα αγαπημένα. Αντέγραψα το παλιό στο νέο και φυσικά δεν έγινε τίποτα.

 

Έχω φάει τη ζωή μου να ψάχνω αλλά τίποτα. Είναι αδιανόητο να μην αποθηκεύει κάπου αυτό το πρόγραμμα τα αγαπημένα. Μα που στο καλό τα βάζει??? Έχω όλο το παλιό directory του Mozilla πριν το format αλλά δεν βρίσκω τίποτα ... Κανείς καμιά ιδέα????

Link to comment
Share on other sites

για ρίξε μια ματιά στο C:\Program Files\Mozilla Firefox\defaults\profile\bookmarks...αν τα βρεις καλώς, αλλιώς πες μου αν θες τι έχει μέσα ο φάκελος που έχεις σώσει και βλέπουμε...

Tα bookmarks ανήκουν στα προσωπικά αρχεια του καθε χρήστη και αποθηκεύονται στους εκάστοτε users

 

Υπάρχει τέτοιο αρχείο (bookmarks.html), αλλά δεν περιέχει κάτι μέσα (7 KB). Η ημερομηνία του είναι 18/3/2010 (το format το έκανα πριν από 2 εβδομάδες). Στο καινούριο Mozilla που εγκατέστησα δημιούργησε ένα τέτοιο αρχείο με ημερομηνία 26/6/2010. Έχω την εντύπωση πως είναι αρχείο του mozilla με προτεινόμενα αγαπημένα. Αντέγραψα το παλιό στο νέο και φυσικά δεν έγινε τίποτα.

 

Έχω φάει τη ζωή μου να ψάχνω αλλά τίποτα. Είναι αδιανόητο να μην αποθηκεύει κάπου αυτό το πρόγραμμα τα αγαπημένα. Μα που στο καλό τα βάζει??? Έχω όλο το παλιό directory του Mozilla πριν το format αλλά δεν βρίσκω τίποτα ... Κανείς καμιά ιδέα????

Αν εχεις 7 είναι εδώ και γενικώς εκει μεσα ειναι όλα τα settings του ff

C:\Users\χρηστης\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\(ένα κωδικοποιημένο ονομα).user

Οι περισσότεροι απο τους φακέλους που βλέπεις ειναι "κρυφοί" και δεν πρόκειται να τους βρεις, πρέπει να κάνεις "φανερούς" ολους τους φακέλους από τις ιδιότητες των φακέλων του ΗΥ.

Link to comment
Share on other sites

Tα bookmarks ανήκουν στα προσωπικά αρχεια του καθε χρήστη και αποθηκεύονται στους εκάστοτε users

 

το γνωρίζω,αλλά επειδή είπε ο φιλος μας ότι έκανε φορματ και κράτησε μόνο τoν φάκελο με τα προγράμματα,είπα να δω μπας και είναι τυχερός...

τελικά μάλλον δεν είναι...:(

Link to comment
Share on other sites

Aπό την 3.6.6. όποια αναβάθμιση κάνω, μετά δεν μ'αφήνει να συνδεθώ στο ιντερνετ. Ετσι αναγκάζομαι και κάνω επαναφορά του υπολογιστή προγενεστερα και σε παλαιότερη εκδοση του firefox που λειτουργεί μια χαρά. Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε σας;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...