Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα το TabMixPlus και μου βγάζει επάνω στα εικονίδια των σελίδων ενα μικρο σηματάκι, γίνετε να φυγη αυτό απο εκεί.

 

 

http://img198.imageshack.us/img198/6893/mixtab.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιημένο το Lock Tab. Κάνε δεξί κλικ πάνω στο tab και απενεργοποίησέ το.

 

OK ευχαριστίες

Link to comment
Share on other sites

..Βγήκε ο Firefox 3.5.1...εδω.

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

απο τα add ons που εχω το πιο βασικο για μενα ειναι το tabmixplus.ειναι συμβατο μετον 3.5?ξερεις?

 

Οχι δεν είναι για αυτό και εγω γύρισα πίσω στον (3.0.11)

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν είναι για αυτό και εγω γύρισα πίσω στον (3.0.11)

 

Θα μπορούσες όμως να εγκαταστήσεις το MR Tech's Toolkit και να το κάνεις συμβατό...;)

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες όμως να εγκαταστήσεις το MR Tech's Toolkit και να το κάνεις συμβατό...;)

 

Ελα δεν το ήξερα .....ρε τι μαθαίνεις :p:p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τί ήθελα κι έκανα το update στην έκδοση 3.5.1!!!

Μου'χει σπάσει τα νεύρα γιατί όταν έχω ένα μόνο tab ανοιχτό δεν μπορεί να το κλείσει! Πρέπει ν'ανοίξω ένα καινούριο δεύτερο tab και μετά να κλείσω το προηγούμενο!

Υπάρχει κάποια άλλη λύση εκτός του να (ξανα)βάλω την έκδοση 3.0.12;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εξέφρασα σωστά ψαρά! :Ρ

Το tab θέλω να φαίνεται πάντα, αλλά να μην δείχνει καμία σελίδα! Αυτό γινόταν με την προηγούμενη έκδοση όταν έκανες μεσαίο κλικ πάνω στο τελευταίο tab που είχες ανοιχτό.

Πλέον, για να το κάνεις, πρέπει να ανοίξεις ένα καινούριο κενό tab και να κλείσεις το προηγούμενο!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εξέφρασα σωστά ψαρά! :Ρ

Το tab θέλω να φαίνεται πάντα, αλλά να μην δείχνει καμία σελίδα! Αυτό γινόταν με την προηγούμενη έκδοση όταν έκανες μεσαίο κλικ πάνω στο τελευταίο tab που είχες ανοιχτό.

Πλέον, για να το κάνεις, πρέπει να ανοίξεις ένα καινούριο κενό tab και να κλείσεις το προηγούμενο!

 

Με το Tab Mix Plus γινοταν αυτο εχω την εντυπωση...

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Με το Tab Mix Plus γινοταν αυτο εχω την εντυπωση...

Μπάμπη στην 3.0.x δεν είχα το Tab Mix Plus, γινόταν αυτό by default.

Στην τωρινή 3.5.1 υπάρχει περίπτωση να γίνεται με το Tab Mix Plus; Το έχει δοκιμάσει κανένας;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μπάμπη στην 3.0.x δεν είχα το Tab Mix Plus, γινόταν αυτό by default.

Στην τωρινή 3.5.1 υπάρχει περίπτωση να γίνεται με το Tab Mix Plus; Το έχει δοκιμάσει κανένας;

 

Αυτό που λες το κάνει το Tab Mix Plus αλλά με τον 3.5 δεν παίζει, διάβασε 3-4 ποστ ποιο πάνω να δεις πως λύνεται το πρόβλημα

 

Εγώ γύρισα στην 3.0 και είμαι οκ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπέρα φίλοι μου,

 

μήπως υπάρχει κάποιο addon για τον firefox που να εμφανίζει πχ 16 σελίδες και εσύ να επιλέγεις σε ποιά απο αυτές θέλεις να πας.

Αυτό που περιγράφω υπάρχει ως δυνατότητα για τον Opera καθώς και στον Safari

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Με την εκδοση 3.5.3 τα αποτελεσματα του Google εμφανιζονται με ενα πρασσινο "τικ" διπλα τους σαν τον Explorer.. Δεν ισχυε ποιο παλια αυτο ετσι? Του mozilla ειναι η αλλαξε κ τιποτα αλλο στο pc και δν το πηρα χαμπαρι??:blink::ninja:
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Eμενα φιλε δεν μου το κανει αυτο.Το κανει αν εχεις antivirus AVG!!
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Υπηρχε καποτε, τωρα υπαρχει Norton!! Αλλα αν θυμαμαι καλα και επι AVG εβγαζε "τικ" μονο στον explorer.. Βασικα ειναι το λαπτοπ της κοπελας μου αλλα το δουλευω καιρο κ δεν θυμαμαι κατι αντιστοιχο πιο παλια..
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω την εκδοση αυτη της firefox αλλα μου το βγαζει επειδη εχω το AVG!Εδω και πολυ καιρο το κανει αυτο και με πολυ πιο παλιες εκδοσεις
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ξερει, μπορει κατι να εχει ξεμεινει απο το AVG και να ξυπνησε τωρα με την 3.5.3! Γιατι ειμαι σχεδον σιγουρος οτι πιο πριν δεν το εκανε! τι να πω!

 

edit: τελικα ηταν καποιο update που εκανε το Norton και συμπεριφερεται πλεον σαν το AVG στα αποτελεσματα του Google με το Mozilla!

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μια βοήθεια!

Ως γνωστόν, αριστερά στην οθόνη του Firefox υπάρχει η επιλογή "Συχνά αναγνωσμένα" ή κάπως έτσι, πολύ χρήσιμη κατ' εμέ, μια και σου δίνει τη δυνατότητα με ένα κλικ να έχεις άμεση πρόσβαση στις περισσότερο επισκεφθείσες σελίδες.

Κατά λάθος όμως προχθές, κάνοντας δεξί κλικ επάνω της πάτησα τη διαγραφή και η πολύ χρήσιμη αυτή λειτουργία δεν είναι πλέον διαθέσιμη...

Έψαξα παντού, κυρίως στα "εργαλεία" αλλα δεν μπόρεσα να βρω τρόπο για επαναφορά της.

Απεγκατέστησα τον Firefox, τον ξαναεγκατέστησα και πάλι τίποτε...

Έχει κανείς καμιά ιδέα για το πώς μπορούμε να την επαναφέρουμε;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς το ιστορικό; CTRL+H
3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς το ιστορικό; CTRL+H

Όχι φίλε μου, αυτό το ξέρω.

"Συχνά αναγνωσμένα" ή κάπως έτσι ονομαζόταν.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πας "Σελιδοδείκτες" -> "Εργαλειοθήκη Σελιδοδεικτών" -> "Πιο συχνά αναγνωσμένοι" και το μεταφέρεις στην κύρια toolbar του Firefox.:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...