Jump to content

[Off topic] Umi Zero: Περί παραγγελιών


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εμένα μου έκαναν refund, χωρίς να το έχω ζητήσει, κι ενώ η παραγγελία μου είναι μία από τις 3 που υποτίθεται ότι "κέρδισε".

Με το live chat δε βγήκε καμία απολύτως άκρη, καθώς έκαναν τους κινέζους.

 

Μήπως μας δουλεύουν με ψεύτικους διαγωνισμούς και αηδίες;

Έστειλα email, ως τελευταία προσπάθεια επικοινωνίας. Για να δούμε.

 

Από την άλλη, αν είναι να έρθει κανένα Umi Zero της πλάκας και να τραβιέμαι μετά, σκέφτομαι ότι ίσως είναι καλύτερο ένα ξεκαθάρισμα όσο νωρίτερα γίνεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως οι john654321 και VasilisEEE ξέρουν κάτι περισσότερο;

Μια από τα ιδια μου κάνανε REFUND χωρίς να τους πω τίποτα, στο live chat δεν ξερουν τι τους γινετε, και μου ειπανε να εποικηνωνησω στο εμαιλ Promotion@tinydeal.com τους έστειλα σήμερα στις 12.30 ηωρα περίπου αλλά ακόμα δεν μου έχουν απαντήσει.... Άμα έχεις κανένα νέο, ενημέρωσε μας από δω αν σου είναι εύκολο, ευχαριστω.

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 305
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αρχίστε να προμηθεύεστε τις μπανάνες για καλό και για κακό.

Για το κινητό "δώρο" θα κάνουν πάλι τους Κινέζους, αν και δεν χρειάζεται να το κάνουν γιατί είναι οι ορίτζιναλ.

Καμιά μαιμού αληθινή είναι πιο πιθανό να σας στείλουν, αν και εύχομαι να πέσω έξω.

Link to comment
Share on other sites

Το refund δε λέει τπτ, αυτό έλειπε να μας έτρωγαν και λεφτά. Εμένα μου εκαναν χωρις να ζητήσω και επιμενοντας να μου στείλουν το τηλεφωνο. Τωρα θα παω για dispute στο paypal με το ιδιο αιτημα, οχι τπτ αλλο, να λάβουν γνωση κιαυτοι

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Refund ζητησατε.....

Διαγραφη του λογαριασμου σας στο Τινυ, ζητησατε?

Ουτε απεξω αλλη φορα!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για πόσο βόδια μας θεωρούν ,μου στείλαν και newsletter, προφανώς ήθελαν να ψωνίσουν πελατακια . Πως μπορούμε να κάνουμε delete το account μας?
Link to comment
Share on other sites

Και η "Annie" στο email έγραψε:

 

This is Annie, the representative of TinyDeal Customer Service. I am happy to assist you further.

 

Sorry for the misunderstanding.

But because we refunded for all orders on zero phone incuding yours.

So would you please just pay back the 70.82Euros and we will ship the phone to you ?

 

If you agree, please pay as the following steps:

 

1. Please open the link http://www.tinydeal.com/send-money-for-special-payments-different-fees-as-description-p-115132.html

2. Add 70 units to your cart.

3. Then proceed to checkout.You don't need to pay the shipping fee. So you can just choose non-registered air mail.

4.Please go to “Special Instructions or Comments About Your Order” and leave a note:Return money to resend P05-ZERO in order 5530046021940001920845, talked with Annie

5. Then confirm the order.

 

After we receive the payment we will deal with it for you soon

Thanks for your understanding.

 

If any other question, please reply the email directly, so that we can solve your problem in time.

 

Απάντησα:

 

Annie, thank you for your reply, but I don't agree with the procedure you suggest. I need a straight forward procedure: a redemption/promotion Code should have already been issued by you for the 3 orders that "won" your "contest".

 

So, please issue a code that gets as the proper discount - there's no need to keep making it more complicated than it already is.

Link to comment
Share on other sites

μπρος γκρεμος κ πισω ρεμα

δε ξερω αν ημουνα στη θεση σας εσεις που κερδισατε αν θα το συνεχιζα η οχι

μετα το μπερδεμα που εγινε ποιος ειναι σιγουρος τι θα στειλουν

Link to comment
Share on other sites

Αν ήθελαν να είναι σωστοί και δίκαιοι,για να αποδείξουν ότι είναι σοβαρό κατάστημα έπρεπε να κάνουν μια γενναία έκπτωση σε όλους που αγόρασαν την συγκεκριμένη συσκευή και όχι "υποτιθέμενες" κληρώσεις σε 3 άτομα.

Στα σοβαρά καταστήματα τα λάθη πληρώνονται με το ανάλογο τίμημα!

Εμείς εδώ στην Ελλάδα mister Tinydeal(απ'ότι δείχνεις καταλαβαίνεις Ελληνικά-αν δεν ξέρεις βάλτα στο μεταφραστή όπως κάνω και εγώ) λέμε:"Από τότε που βγήκε το συγνώμη,χάθηκε το φιλότιμο":down:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αυτοι μας εξαπατησαν μια, σας ξαναδουλεψαν δυο με τη δηθεν προσφορα για τρεις νικητες και τωρα ζητανε να πληρωσετε και τα 70 ευρω για να κερδισετε τη συσκευη? Χα χα χα χα χα χα

Εχω λιωσει με τα κινεζακια.

Ειναι θρασεις απατεωνες αλλα αν μη τι αλλο διασκεδαστικοι.

Εγω ειχα καταλαβει οτι θα χαριζαν τη συσκευη σε τρεις απο ολους τους εξαπατημενους.

Αληθεια γνωριζατε οτι οι νικητες θα κερδιζαν το "δικαιωμα" να αγορασουν τη συσκευη με 70 ευρω και τους κανατε τη χαρη να ασχολειστε μαχι τους με τη συμμετοχη στο δηθεν διαγωνισμο με το δηθεν δωρο απο δηθεν μετανοημενο αξιοπιστο Κινεζικο site?

Παιδια, σταματηστε να τους δινετε τροφη να συνεχιζουν να σας δουλευουν.

Διακοπη διαπραγματευσεων, διαγραφη απο το site τους, μπινελικι συννεφο και μαυρισμα παντου.

Οπως δυστυχως ειχα προβλεψει, απλα ασχοληθηκαμε 2-3 μερες με την υποθεση, το να στειλουν μαιμουδες αντι για κινητα ηταν πιο πιθανο και απλα NO MORE DEAL WITH TINYDEAL.

Να επισημανθει το παρον θεμα ως "οδηγος αποφυγης εξαπατησης απο επικινδυνα κινεζομαγαζα"!

Link to comment
Share on other sites

πως κανουμε διαγραφη ξερει κανεις η να το ζητησουμε στο τσατ τους

στα mail εκανα Unsubscribe αλλα διαγραφη πως??

Link to comment
Share on other sites

χαχαχααχχαα μας δουλεύουν οι κινέζοι μια χαρά.... εγώ νομιζα οτι θα κάνανε δώρο τη συσκευή γιαυτό έβαλα το order number.... ε όχι και να το πληρώσουνε κιολας τα παιδιά που το κερδίσανε. ειναι δώρο δηλαδή να το αγοράσεις στην τιμη που ουτος η αλλος επρεπε να το παρεις?

το δίκιο θα ήτανε έκπτωση σε όλους όσους το παραγγείλανε τουλάχιστον 100 ευρώ με τα μεταφορικά να βγει. αλλά γιαυτό που κάνανε και τον τρόπο που συμπεριφέρθηκε το tinydeal στους πελάτες, στον τρόπο που επέστρεψε τα χρήματα (με paypal και όχι άμεσα) θέλει ένα καλό αμαύρωμα το site και αρνητικό σχόλιο.

 

και για να το καταλάβει και ο κύριος (και καλά αντιπρόσωπος)tiny deal: NO MORE DEAL WITH TINYDEAL (μη σου πω οτι θα έπρεπε να το βάλουμε όλοι οι εξαπατημένοι σαν υπογραφή)

 

πέρα απο αυτο αν είδατε το thread με το umizero το κινητό έχει ένα σωρο κατασκευαστικά προβλήματα. στο δικό μου και σε πολλά παιδιά γρατσουνάει τις σιμ μου έχει χαλάσει ηδη 2 κάρτες μέχρι τώρα. αν βάλεις βγάλεις δηλαδή την κάρτα σου 5-10 φορές την έχει γδάρει και την έχει καταστρέψει. δηλαδή αν μαζευτούνε όλα τα παιδιά που αγοράσανε το τηλέφωνο έτσι σαν γκάλοπ φοβάμαι ότι το 50% έχει προβλήματα με το τηλέφωνο.

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

NO MORE DEAL WITH TINYDEAL

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

NO MORE DEAL WITH TINYDEAL

 

Άντε, με πείσατε

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ιδέα αυτή για με τις υπογραφές.

Τώρα που το βλέπω, φανταστείτε την εικόνα να κοκκινίσει το θέμα, από τις υπογραφές όλων όσων γράφουν μηνύματα!

Πίσω Κινέζοι και σας φάγαμε!!! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το τερματίσατε ......

Με την ευκαιρία μπράβο στο forum για το συγκεκριμένο topic και την όλη αντιμετώπιση.Βοήθησε να ξεμπλέξουμε πολύ γρήγορα , σε αντίθεση με άλλο forum που κρέμασε τα μέλη του.

αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το τερματίσατε ......

Με την ευκαιρία μπράβο στο forum .... forum που κρέμασε τα μέλη του.

Έτσι είναι... Πήρε ban ο τίνυντήλης.. Αλλά υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μπερδεύτηκα.

Πως "έτσι είναι" αφού "Πήρε ban ο τίνυντήλης".

Έπρεπε να το αφήσουν ανοιχτό και κει να τα ακούει το μπινελίκια "στέρεο"!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αρκετα ασχοληθηκαμε νομιζω. Αρκετα με την διαφήμιση (εστω και αρνητικη). Ξεμπλεξαμε πληρωθηκαμε καναμε ρεζίλι το site τελος! Δεν εχει νοημα πλεον να το συνεχίσουμε. Οποιος εχει καμια απορια για παραγγελία απο το site ας διαβασει ολο το το thread.

 

The end

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...