Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μου βγάζει τετοια επιλογή

Δεν μπορεί. Εμένα μου τη βγάζει κανονικά την επιλογή. Κάνε αυτό που είπε ο φίλος πιο πάνω με τις τρείς τελίτσες. Πιο εύκολο είναι...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο log με τις τελευταίες επαφές που έχεις μιλήσει εάν πατήσεις παρατεταμενα πάνω σε μια επαφή σου βγάζει καρτέλα με επιλογή για μπλοκάρισμα επαφής
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια όλα κομπλε απλως δεν ειχα επιλεξει σε ένα πεδιο στις ρυθμισεις μια επιλογή για την φραγη μετα εμφανιστηκαν όλα κανονικα thx παντως :)
Link to comment
Share on other sites

yohohoho στο πνεύμα των ημερών λοιπόν και κινητό μου είπε να με κάνει δώρο ένα bug. ή αυτό ή η Msft. Δε γνωρίζω ποιο εκ των δύο αλλά τέσπα.

 

Ο Edge στο background καίει τα κέρατά του πλέον. Λες και έχει κακορυθμισμένο καρμπυρατέρ ξέρω-γω.

Το περίεργο;

Αφενός δεν έχει καρμπυρατέρ, αφετέρου τον έχω αποκλείσει από το να εκτελείται στο background τόσο στις ρυθμίσεις μπαταρίας όσο και στις άδειες.

wtf?

 

:confused:

 

Αστε που ξεκίνησε να καίει περισσότερο και στην κανονική χρήση. Το 40% της φόρτισης πλέον είναι κατανάλωση του Edge με 31% κανονικά 10% background. (ναι, είναι τα μαθηματικά της msft αυτά, δεν τα έβγαλα γω αλλά τα στοιχεία στην κατανάλωση μπαταρίας :rolleyes:)

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Καμία επανεκκίνηση κάνατε; ή σοφτ ρισέτ;

 

Εννοείται πως οι πρώτες βοήθειες δόθηκαν άμεσα.

 

Το ιδιο και σε μένα, bi-turbo σε κατανάλωση, σκαραβαίος σε επιδόσεις...

 

Σε επιδόσεις δεν έχω δει μείωση. Καλά τραβάει αλλά η κατανάλωση δίχως λίγο έφτασε στο Θεό και προσπαθώ να καταλάβω τί διάλο έγινε. :/

Edited by MadMaxS
How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

κ γω το πάθενα με το lumia 535. απο οτι ειχα καταλαβει ξεκλείδωνε κ με καποιο τροπο έκανε κλήσεις μέσα απο το ιστορικό κλήσεων. το πατούσα καταλάθως βάζοντας το στη τσέπη, με κάποιο άλλο τρόπο? δε ξερω. μετά έβαλα πιν οθόνης κ τελος.
http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

Οι ακούσεις κλήσεις ξεκίνησαν από την στιγμή που το έβγαλα από την θήκη,άρα κάποιος συνδυασμός πατημάτων θα φταίει.Επίσης διαπίστωσα ότι πραγματοποιεί κλήσεις κάποιες φορές όταν το αφήσω από το χέρι σε κάποια επιφάνεια.
Link to comment
Share on other sites

Οι κρυφές πατέντες Surface της Microsoft μεταμορφώνονται σε εντυπωσιακά 3D renders

 

http://content.myphone.gr/photo/full/68274/h-microsoft-etoimazei-epomeno-oikosystima-ayti-einai-apodeixi.jpg

 

Είναι δεδομένο πλέον ότι η Microsoft εργάζεται πάνω σε μία αναδιπλούμενη φορητή συσκευή που θα έχει έμφαση τις σημειώσεις κρίνοντας και από τη νέα διαρροή πατεντών που έχει καταθέσει προς έγκριση η εταιρεία

 

Στα σχέδια που συνοδεύουν την αίτηση ευρεσιτεχνίας, βλέπουμε αρκετές λεπτομέρειες για το πως θα είναι η συσκευή που κατασκευάζει η εταιρεία, αν τελικά αυτή κυκλοφορήσει στην αγορά. Το πιθανό smartphone, θα διαθέτει δύο ξεχωριστές οθόνες αλλά και ειδικό υπομόχλιο για να μπορεί να στέκεται σε οποιαδήποτε γωνία όπως συμβαίνει και με τους υπολογιστές Yoga της Lenovo. Παρόμοια φορητή συσκευή γνωρίζουμε ότι είχε στα σκαριά η Microsoft με την ονομασία Courier, ακυρώνοντας τελικά οποιοδήποτε σχέδιο για την εμπορική της κυκλοφορία.

 

Βασισμένος στα σχέδια των πατεντών, ο σχεδιαστής David Breyer δημιούργησε εντυπωσιακά 3D renders που μας δείχνουν το πως μπορεί να δείχνει μια τέτοια συσκευή, ένα κράμα που θυμίζει το Vaio P της Sony αλλά και τα Nokia Communicator και Nintendo 3DS. Σε αυτά βλέπουμε και την παρουσία ενός ψφιακού stylus, που θα είναι απαραίτητο για τις χειρόγραφες σημειώσεις ή και άλλες εργασίες.

 

Μυστήριο παραμένει και το λογισμικό που θα τρέχει η δημιουργία της Microsoft, με τα περισσότερα στοιχήματα να αφορούν την ειδική έκδοση των Windows 10 για επεξεργαστές ARM, αφού προσφέρει σημαντικά καλύτερη αυτονομία στους υπολογιστές που τη βρίσκουμε προεγκατεστημένη.

 

DRVaMwKXcAAMQN4.jpg

DRVaNXzW0AAZxwP.jpg

DRXWp8IWAAIWfDc.jpg

DRVaLrFW0AElGsv.jpg

DRagQoYXkAAl-m6.jpg

DRVaJouWAAAUMif.jpg

DRVaKWRWAAEqncB.jpg

DRVaLFeX4AAh1d1.jpg

 

https://www.theverge.com/2017/12/18/16790956/microsoft-surface-phone-notepad-rumors-concept-patents

https://twitter.com/D_Breyer/status/942758866818928640/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.theverge.com%2F2017%2F12%2F18%2F16790956%2Fmicrosoft-surface-phone-notepad-rumors-concept-patents

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=461558

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενδιαφέρον φαίνεται!

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά να έχουμε!

Link to comment
Share on other sites

Αφιερωμενο λοιπον...Οτι πρεπει για τα windows mobile...:ninja:

Θα σας θυμομαστε...Αντε καλη χρονια κιολας!!

Πόσο ακριβές είναι κι αυτή η είδηση;;;; ;)

Goodbye δεν πρόκειται να πούνε ποτέ!!!! Ούτε ever ούτε forever!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πόσο ακριβές είναι κι αυτή η είδηση;;;; ;)

Goodbye δεν πρόκειται να πούνε ποτέ!!!! Ούτε ever ούτε forever!!!!

 

Δεν είναι καν είδηση, πως να είναι ακριβής? Ένας π@π@ρ@ς είναι που κάνει το κομμάτι του στο YouTube.

ΜΗ χάνεις τον χρόνο σου βλέποντας τέτοιες Βλακειες.

Άλλωστε τώρα πάμε σε full windows....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πόσο ακριβές είναι κι αυτή η είδηση;;;; ;)

Goodbye δεν πρόκειται να πούνε ποτέ!!!! Ούτε ever ούτε forever!!!!

 

Βρε συ ενα απλο χιουμοριστικο βιντεακι ειναι...:lol:

 

Υγ.

Χαμογελαστε καποιοι και αφηστε τις βρισιες και τις ξινιλες μολις γραφεται κατι κακο για την MS σας. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καν είδηση, πως να είναι ακριβής? Ένας π@π@ρ@ς είναι που κάνει το κομμάτι του στο YouTube.

ΜΗ χάνεις τον χρόνο σου βλέποντας τέτοιες Βλακειες.

Άλλωστε τώρα πάμε σε full windows....

Οπου κι αν πάμε, δεν λέμε αντίο στα Windows! ;)

Αν είναι όμως να χρειάζονται μόνο τέτοιες πανάκριβες συσκευές για το νέο λειτουργικό... :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Οπου κι αν πάμε, δεν λέμε αντίο στα Windows! ;)

Αν είναι όμως να χρειάζονται μόνο τέτοιες πανάκριβες συσκευές για το νέο λειτουργικό... :(

 

Αυτό δεν έκανε και στα tablet αλλά και στα laptop. Συσκευές τούμπανο με τιμή στον Θεό. Άλλωστε ο ceo το ξεκαθάρισε πως στο νέο βήμα θα απευθυνθεί σε άλλο target group. Δεν θα είναι συσκευες όπως τις ξέρουμε σήμερα γιατί εδώ το παιχνίδι χάθηκε.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν έκανε και στα tablet αλλά και στα laptop. Συσκευές τούμπανο με τιμή στον Θεό. Άλλωστε ο ceo το ξεκαθάρισε πως στο νέο βήμα θα απευθυνθεί σε άλλο target group. Δεν θα είναι συσκευες όπως τις ξέρουμε σήμερα γιατί εδώ το παιχνίδι χάθηκε.

Ναι χάθηκε. Ίσως όχι για πολύ. Όταν βρει τον τρόπο θα επιστρέψει. Αλλά έως τότε θα έχουμε φύγει όλοι στο Android. Θα πρέπει να δούμε κάτι πολύ καλύτερο και αξιόπιστο, για να ξαναγυρίσει κάποιος σε συσκευή με Windows!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάλι με χρόνια και καιρούς, πάλι δικά μας θα 'ναι! Καλή χρονιά στους ομοιοπαθείς και σ' όλον τον κόσμο!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν έκανε και στα tablet αλλά και στα laptop. Συσκευές τούμπανο με τιμή στον Θεό. Άλλωστε ο ceo το ξεκαθάρισε πως στο νέο βήμα θα απευθυνθεί σε άλλο target group. Δεν θα είναι συσκευες όπως τις ξέρουμε σήμερα γιατί εδώ το παιχνίδι χάθηκε.

 

H ms προφανως θα επαναλαβει αυτό που εκανε με το SURFACE. Θα βγαλει την δική της ακριβή εκδοχή

και θα αφήσει τους υπολοιπους να καλυψουν τις άλλες κατηγορίες. Επειδή και εγώ περιμένω WoA συσκευή νομίζω

ότι αυτή της MS δεν θα είναι για μένα. Ανυπομονώ όμως να δω τι έρχεται

Link to comment
Share on other sites

H ms προφανως θα επαναλαβει αυτό που εκανε με το SURFACE. Θα βγαλει την δική της ακριβή εκδοχή

και θα αφήσει τους υπολοιπους να καλυψουν τις άλλες κατηγορίες. Επειδή και εγώ περιμένω WoA συσκευή νομίζω

ότι αυτή της MS δεν θα είναι για μένα. Ανυπομονώ όμως να δω τι έρχεται

Ότι κι αν έρχεται, δεν βλέπω να έχει κάτι προσιτό για όλους στην αρχή. Surface = πανάκριβο. Ακόμα και σαν κινητό!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ότι κι αν έρχεται, δεν βλέπω να έχει κάτι προσιτό για όλους στην αρχή. Surface = πανάκριβο. Ακόμα και σαν κινητό!!!!

O mixail υποθέτει ότι θα κυκλοφορήσουν πιο φθηνές εκδοχές (από άλλους κατασκευαστές).

Ακόμη και έτσι, τιμές του τύπου: 950xl 200 ευρώ καινούριο, τις ξεχνάς.

Τα κινητά τέρμα evris. Όποιος θέλει κινητό για τα επόμενα χρόνια, όπως τα ξέρουμε τα τελευταία, δύο επιλογές: android ή ios. Η αγορά σταθεροποιήθηκε.

H MS θα στοχεύει σε άλλη κατηγορία. Όπως συνέβη πριν 20 χρόνια με την κυκλοφορία των laptops που ήταν πανάκριβα. Δε θα δώσει κάποιος 1500 ευρώ για να παίρνει τηλέφωνο και να μπαίνει στο facebook (άσε που η εφαρμογή θα είναι η ίδια ή χειρότερη).

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

O mixail υποθέτει ότι θα κυκλοφορήσουν πιο φθηνές εκδοχές (από άλλους κατασκευαστές).

Ακόμη και έτσι, τιμές του τύπου: 950xl 200 ευρώ καινούριο, τις ξεχνάς.

Τα κινητά τέρμα evris. Όποιος θέλει κινητό για τα επόμενα χρόνια, όπως τα ξέρουμε τα τελευταία, δύο επιλογές: android ή ios. Η αγορά σταθεροποιήθηκε.

H MS θα στοχεύει σε άλλη κατηγορία. Όπως συνέβη πριν 20 χρόνια με την κυκλοφορία των laptops που ήταν πανάκριβα. Δε θα δώσει κάποιος 1500 ευρώ για να παίρνει τηλέφωνο και να μπαίνει στο facebook (άσε που η εφαρμογή θα είναι η ίδια ή χειρότερη).

 

Φυσικά και δεν περιμένω συσκευή 200 ευρω (αν και σε 2, 3 χρονακια δεν αποκλείεται) . Απλά το 1000+ είναι πολύ. ¨όχι γιατι δεν θα μπορέσω πχ να το πληρώσω. Αλλά και επειδή δεν θέλω να δώσω τόσα. Εχω Surface pro 2 256GB και 8 γιγα RAM το οποιο ετυχε να το παρω 700 ευρω!! και μάλιστα καινούργιο κανονικά από κατάστημα (πριν 3 χρόνια). Εννοώ πως ευκαιρίες θα υπάρξουν στο μέλλον για εμας που δεν θέλουμε η και δεν μπορούμε να τα δώσουμε

Edited by mixail72
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν περιμένω συσκευή 200 ευρω (αν και σε 2, 3 χρονακια δεν αποκλείεται) . Απλά το 1000+ είναι πολύ. ¨όχι γιατι δεν θα μπορέσω πχ να το πληρώσω. Αλλά και επειδή δεν θέλω να δώσω τόσα. Εχω Surface pro 2 256GB και 8 γιγα RAM το οποιο ετυχε να το παρω 700 ευρω!! και μάλιστα καινούργιο κανονικά από κατάστημα. Εννοώ πως ευκαιρίες θα υπάρξουν στο μέλλον για εμας που δεν θέλουμε η και δεν μπορούμε να τα δώσουμε

Μα δεν είσαι ο μόνος. Και ΄γω δε θέλω να δώσω 1000/1500 και λογικά δε θα τα δώσω. Τουλάχιστον στην αρχή. Αυτή όμως θα είναι η κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...