Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ποια συσκευή;

 

950 :p

 

 

Από .107 σε .164

 

Αρκετά μεγάλο update φαίνεται και από την ώρα που κατεβάζει και κάνει προετοιμασία εγκατάστασης.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ας ελπίσουμε να λυθεί το θέμα με το shazam και soundhound....

 

Για πες φιλε μου τι προβλημα ακριβως; δεν καταγράφουν ηχο μηπως; Επειδη έχω το ιδιο προβλημα. Ενω δουλευει κανονικα το τηλεφωνο σε κλησεις...δεν κανει καταγραφη ηχου πχ σε καμερα και σε αλλες εφαρμογες πχ shazam και ηχομηνυματα σε εφαρμογες. Ενας φιλος είχε το ιδιο προβλημα και το πηγε για σερβις και του ειπαν ειναι προβλημα Hardware. και του το διορθωσαν μου ειπε. Αν εχει καποιος το ιδιο προβλημα ας μας πει. Lumia 930. Γιατι ειμαι και εγω ετοιμος να το παω service.

 

update: Μόλις βρήκα κάτι για όποιον έχει το ίδιο πρόβλημά πάντως και η λύση μάλλον ειναι το σερβις

 

http://forums.windowscentral.com/nokia-lumia-930/412702-w10m-exposes-broken-microphones-lumia-930-a.html

Edited by mixail72
Link to comment
Share on other sites

Λογικα σε ολες,γιατι μολις το κατεβασα και στο lumia 640(Protraction build).

 

Χωρίς insider;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Για πες φιλε μου τι προβλημα ακριβως; δεν καταγράφουν ηχο μηπως; Επειδη έχω το ιδιο προβλημα. Ενω δουλευει κανονικα το τηλεφωνο σε κλησεις...δεν κανει καταγραφη ηχου πχ σε καμερα και σε αλλες εφαρμογες πχ shazam και ηχομηνυματα σε εφαρμογες. Ενας φιλος είχε το ιδιο προβλημα και το πηγε για σερβις και του ειπαν ειναι προβλημα Hardware. και του το διορθωσαν μου ειπε. Αν εχει καποιος το ιδιο προβλημα ας μας πει. Lumia 930. Γιατι ειμαι και εγω ετοιμος να το παω service.

 

update: Μόλις βρήκα κάτι για όποιον έχει το ίδιο πρόβλημά πάντως και η λύση μάλλον ειναι το σερβις

 

http://forums.windowscentral.com/nokia-lumia-930/412702-w10m-exposes-broken-microphones-lumia-930-a.html

 

Καταγράφει κανονικά ήχο. Και το shazam και το soundhound δε΄λιχνουν οτι πιάνουν τον ήχο αλλά δε κάνουν αναγνώριση ποτέ. Όταν το πήρα δούλκευε. Κάποια στιγμή σταμάτησε και με hard reset ξαναδούλεψε και μετά από λίγο σταμάτησε πάλι να δουλεύει. Βαριέμαι το Hard reset πάλι κάνω. Ήχο πχ στο video καταγράφει κανονικά πάντως.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς insider;

Το Protraction Build ακολουθα ΠΙΣΤΑ την official και της αναβαθμισεις της.

Αυτο σημαινει,οτι δε θα παρεις καμια αναβαθμηση που δεν ειναι για τις official συσκευες,αλλα μονο αυτες που ειναι για official και θα τις παρεις την ιδια μερα που θα τις παρουν και οι official και ουτε μια μερα νωριτερα!

Ουσιαστικα με αυτο το Build του insider εχεις τα official wm 10,που τρεχουν και οι καινουριες wm 10 συσκευες.

Και ειδικα τα lumia 640,εχουν παρει και τους drivers/firmware των wm10.

Link to comment
Share on other sites

Με το .164 διορθώθηκε το Swype στον edge. Πλέον δεν αγνοεί κάθε δεύτερη λέξη. Όλο και καλυτερεύει :D

 

Σε εμένα ήταν διορθωμένο από την προηγούμενη έκδοση..!

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Καταγράφει κανονικά ήχο. Και το shazam και το soundhound δε΄λιχνουν οτι πιάνουν τον ήχο αλλά δε κάνουν αναγνώριση ποτέ. Όταν το πήρα δούλκευε. Κάποια στιγμή σταμάτησε και με hard reset ξαναδούλεψε και μετά από λίγο σταμάτησε πάλι να δουλεύει. Βαριέμαι το Hard reset πάλι κάνω. Ήχο πχ στο video καταγράφει κανονικά πάντως.

 

Και εμένα δούλευε κανονικά με τα 8.1. Απλα απο ότι διάβασα στα 10αρια γινεται αντιληπτο το προβλημα. και έκανα το τεστ με το ειδικό πρόγραμμα που κατεβασα απο http://forums.windowscentral.com/nokia-lumia-930/412702-w10m-exposes-broken-microphones-lumia-930-a.html και είδα οτι τα δυο μικρόφωνα από τα 4 δεν δουλέυουν.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ήταν διορθωμένο από την προηγούμενη έκδοση..!

Από την .107; έχει γούστο απλά να μην το πρόσεξα.

Το store που μου εμφανίζει πολλές περίγραφες εφαρμογών σε ότι να ναι γλώσσες (συνήθως πορτογαλικά, με κορυφαίο το insider που είναι στα αραβικά) το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Από την .107; έχει γούστο απλά να μην το πρόσεξα.

Το store που μου εμφανίζει πολλές περίγραφες εφαρμογών σε ότι να ναι γλώσσες (συνήθως πορτογαλικά, με κορυφαίο το insider που είναι στα αραβικά) το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος;

και σε μένα στο lumia 730 κάνει ακριβώς το ίδιο.αυτό συμβαίνει όμως εδώ και αρκετό καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το 640XL LTE με technical preview και στην ...107 χρειάστηκε να κάνω ένα hard reset επειδή είχα κάποια κολληματάκια. Μετά την επαναφορά, όταν πήγα στο store για να κατεβάσω πάλι την εφαρμογή Windows insider, ήταν και σε μένα στα αραβικά. Στην αρχή νόμιζα μήπως έκανα λάθος στην αναζήτηση, αλλά αφού το τσέκαρα, κατέβασα την εφαρμογή στα αραβικά και όταν ολοκληρώθηκε το download, μπήκα στην εφαρμογή και είχε ελληνικά.

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο; Έχω δωρεάν συνδρομή του office 365 με την αγορά του lumia 640XL LTE για έναν χρόνο. Η συνδρομή που αφορά προσωπική χρήση, μπορεί να εγκατασταθεί σε ένα smartphone. Απ' ότι έχω διαβάσει και εδώ, σε συσκευές μικρότερες των 8 ιντσών, το office suite είναι δωρεάν. Μπορώ δηλαδή να έχω και δεύτερο lumia smartphone με τον ίδιο Outlook λογαριασμό και το office εννοείται κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δούλευε κανονικά με τα 8.1. Απλα απο ότι διάβασα στα 10αρια γινεται αντιληπτο το προβλημα. και έκανα το τεστ με το ειδικό πρόγραμμα που κατεβασα απο http://forums.windowscentral.com/nokia-lumia-930/412702-w10m-exposes-broken-microphones-lumia-930-a.html και είδα οτι τα δυο μικρόφωνα από τα 4 δεν δουλέυουν.

 

Έκανα το τεστ και όλα τα μικρόφωνα δουλεύουν κανονικά. Άρα μάλλον κάτι software είναι το ζήτημα στο 950..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι, έχουμε υποψήφια έκδοση..!!! :dance: :dance: :dance:

 

Official Windows 10 Mobile

 

Από την .107; έχει γούστο απλά να μην το πρόσεξα.

Το store που μου εμφανίζει πολλές περίγραφες εφαρμογών σε ότι να ναι γλώσσες (συνήθως πορτογαλικά, με κορυφαίο το insider που είναι στα αραβικά) το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος;

 

Χμμ,

 

Εγώ δεν είχα την .107 στο 930. Φαντάζομαι ότι επειδή, υποθέτω, δεν είσαι insider δεν θα είχες πάρει την .136 που το είχανε φτιάξει.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Το "Windows 10 is here" μήνυμα που γράφουν για τη συγκεκριμένη έκδοση, το έδειχνε και στην προηγούμενη έκδοση που είχα περάσει στο L640, μόλις είχε τελειώσει η λήψη & η προετοιμασία εγκατάστασης. Οπότε, μάλλον έχει ήδη ξεκινήσει η επιλογή της RTM και απλά ψάχνουν την πιο σταθερή.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που εχουν δωσει την επιλογη του production(απο την .107) που σε βγαζει εκτος insider και σε βαζει στην official ,ουσιαστικα εχει κυκλοφορισεις η επισημη εκδοση για ολες τις συσκευες.Αυτο που μενει ειναι να ξεκινησουν την επίσημη αναβάθμιση και εκτος του insiders προγραμματος.
Link to comment
Share on other sites

:up::up:

Απο τη στιγμη που εχουν δωσει την επιλογη του production(απο την .107) που σε βγαζει εκτος insider και σε βαζει στην official ,ουσιαστικα εχει κυκλοφορισεις η επισημη εκδοση για ολες τις συσκευες.Αυτο που μενει ειναι να ξεκινησουν την επίσημη αναβάθμιση και εκτος του insiders προγραμματος.

Να τη δούμε να έρχεται και τι στον κόσμο.... :)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

:up::up:

Να τη δούμε να έρχεται και τι στον κόσμο.... :)

Δεν πιστευω να το τραβηξουν και αλλο.Νομιζω η .164 ειναι αρκετα καλη για να ξεκινησει η επισημη αναβαθμηση για τις παλιες συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω να το τραβηξουν και αλλο.Νομιζω η .164 ειναι αρκετα καλη για να ξεκινησει η επισημη αναβαθμηση για τις παλιες συσκευες.

Την έχεις δει την .164;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χμμ,

 

Εγώ δεν είχα την .107 στο 930. Φαντάζομαι ότι επειδή, υποθέτω, δεν είσαι insider δεν θα είχες πάρει την .136 που το είχανε φτιάξει.

 

Εμ ναι. Αυτό είναι τότε. Στο 950XL δεν έβαλα το insider, οπότε από .107 πήγα στο .164 κατευθείαν

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα τα σχολια αλλα δεν πολυκαταλαβα..δηλαδη εχει βγει μια εκδοση που παιζει να ειναι η official αλλα πρεπει να ειμαι insider για να την παρω???και αν δεν χρειαζεται να ειμαι,ξερουμε ποτε θα ερθει στο 730 που εχω??
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι, έχουμε υποψήφια έκδοση..!!! :dance: :dance: :dance:

 

Official Windows 10 Mobile

 

 

 

Χμμ,

 

Εγώ δεν είχα την .107 στο 930. Φαντάζομαι ότι επειδή, υποθέτω, δεν είσαι insider δεν θα είχες πάρει την .136 που το είχανε φτιάξει.

 

Ωπαααα!!!Να ρωτησω κατι εμεις που εχουμε την .164 και πλεον ειμαστε σε production η εχουμε φυγει απο insider,πρεπει να γυρισουμε σε 8.1

για να ειναι πιο "καθαρη" εγκασταση και να κατσει σωστα η με ενα-δυο hard reset πρην και μετα θα ειμαστε οκ?

 

Επισης αυτη η "μαγκια" η μια εφαρμογη να ειναι διαθεσιμη π.χ αμερικη και αγγλια και στην ελλαδα οχι θα σταματηση στα 10 η θα το εχουμε παλι ?:mad: :mad:

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...