Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άμα σου πω...

 

Είχα γενικότερα πρόβλημα με το λογαριασμό MS στις Επαφές (στο Ημερολόγιο κ' Mail διορθώθηκε μετά από ενημέρωση των εφαρμογών αυτών πριν κανένα μήνα)...το γνωστό, υποθέτω, που δεν σε αφήνει να πειράξεις τις ρυθμίσεις κλπ.

 

Μετά το hr, μπορώ να πειράξω τις ρυθμίσεις...απλά δεν έχει καθόλου πρόσβαση ο λογαριασμός στις επαφές (slow clapping, MS!)!

Μηδέν. Τίποτα, απολύτως. Δεν τις εμφανίζει σαν επιλογή στις ρυθμίσεις του κλπ.

 

Ευτυχώς, πλέον είδε τις ίδιες ακριβώς επαφές τις οποίες έχω περάσει και στο Gmail, και τις διάβασε από εκεί.

 

Μέχρι πότε, δεν ξέρω.

 

Προς το παρόν, τα πάντα (τα υπόλοιπα) λειτουργούν όπως πρέπει.

 

Α, και κάτι ακόμα: Αρνείται να μου επαναφέρει τα SMS. Μικρό το κακό (έως αδιάφορο), αλλά γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και σε pc;

 

Δεν άνοιξα pc για να το τσεκάρω αλλά και στα νήματα του Android οι είχαν θέμα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Α, και κάτι ακόμα: Αρνείται να μου επαναφέρει τα SMS. Μικρό το κακό (έως αδιάφορο), αλλά γιατί?

Δες εδώ.

Ήταν ενεργοποιημένος ο συγχρονισμός;

Αν ναι δεν ξέρω γιατί. Δεν έχω κάνει ποτέ hard reset, για να χρειαστεί επαναφορά.

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ.

Ήταν ενεργοποιημένος ο συγχρονισμός;

Αν ναι δεν ξέρω γιατί. Δεν έχω κάνει ποτέ hard reset, για να χρειαστεί επαναφορά.

 

Τρεις φορές έχω κάνει hard, ποτέ δεν είχα το συγκεκριμένο πρόβλημα.

 

Η μέθοδος που προτείνει το link, είναι παλιά, δεν λειτουργεί πλέον (έχει αλλάξει η διαδρομή κλπ).

 

Είχα ενεργοποιημένους τους συγχρονισμούς, είχα πάρει αντίγραφο λίγα λεπτά πριν, έκανα ότι και τις προηγούμενες φορές για την επαναφορά...απλά αδιαφορεί.

Link to comment
Share on other sites

Άρα ενδέχεται να υπάρχει πρόβλημα κατά την επαναφορά στα μηνύματα. Ευχαριστώ για την ενημέρωση σε περίπτωση που χρειαστεί κάποια στιγμή hr.

 

edit:

Μερικά δείγματα από pwa. Μιας και ανακοινώθηκε πρόσφατα από τη MS ότι θα υποστηρίζονται και θα διανέμονται και μέσω του store.

 

Αν και δεν υποστηρίζονται πλήρως (ούτε πρόκειται) από την έκδοση του edge στα WM10.

Υπάρχουν (about:flags) χαρακτηριστικά για την υποστήριξη των pwa όπως οι ειδοποιήσεις αλλά δε λειτουργούν. Κατά τα άλλα τρέχουν ικανοποιητικά, ενώ λειτουργούν offline.

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Εμένα συνεχίζει και σήμερα το πρόβλημα με το Yahoo! Ακόμα υφίσταται και στους άλλους ή σε μένα έμεινε μόνο;

Τώρα το κάνει και όταν πάω στο ημερολόγιο. Πριν δεν το έκανε εκεί. Υποτίθεται το ημερολόγιο το ελέγχει το Outlook και όχι το Yahoo! :worry:

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εμένα συνεχίζει και σήμερα το πρόβλημα με το Yahoo! Ακόμα υφίσταται και στους άλλους ή σε μένα έμεινε μόνο;

Τώρα το κάνει και όταν πάω στο ημερολόγιο. Πριν δεν το έκανε εκεί. Υποτίθεται το ημερολόγιο το ελέγχει το Outlook και όχι το Yahoo! :worry:

 

Έκανες ενημέρωση εφαρμογών στο store μετά την εγκατάσταση της νέας έκδοσης?

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

Έκανες ενημέρωση εφαρμογών στο store μετά την εγκατάσταση της νέας έκδοσης?

Ναι την έκανα. Μόνο το OneDrive και το ταινίες και τηλεόραση ήρθαν μετά την .248!

Τα περισσότερα ήρθαν πριν. Όπως και η αλληλογραφία outlook.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων και μετά πήρε την αναβάθμιση κανονικά σε ένα 435.

Όμως δεν μπορεί να κατεβάσει τα πακέτα καμιάς γλώσσας και δε λειτουργεί το swift στην πληκτρολόγηση ούτε η πρόβλεψη λέξεων. Το έχω προσπαθήσει πολύ αλλά δε βρίσκω λύση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι την έκανα. Μόνο το OneDrive και το ταινίες και τηλεόραση ήρθαν μετά την .248!

Τα περισσότερα ήρθαν πριν. Όπως και η αλληλογραφία outlook.

 

Τι να σου πω..και στα 2 XL όλα δουλεύουν μια χαρά. Το απλό 950 το έκανα επαναφορά γιατί μάλλον θα φύγει....

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω..και στα 2 XL όλα δουλεύουν μια χαρά. Το απλό 950 το έκανα επαναφορά γιατί μάλλον θα φύγει....

Ίσως να περιμένω την επόμενη ενημέρωση μπας και στρώσει. Δεν μπορώ να το καταργήσω το Yahoo, γιατί είναι ο βασικός μου λογαριασμός για mail. Το outlook το έχω μόνο για τις εφαρμογές και τις επαφές. Στο Yahoo δεν έχω επαφές!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να περιμένω την επόμενη ενημέρωση μπας και στρώσει. Δεν μπορώ να το καταργήσω το Yahoo, γιατί είναι ο βασικός μου λογαριασμός για mail. Το outlook το έχω μόνο για τις εφαρμογές και τις επαφές. Στο Yahoo δεν έχω επαφές!

 

Ακριβώς έτσι τα έχω κι εγώ:)

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα απαιτείτε προσοχή γράφει το Yahoo μου. Αν έρθει mail θα μπορέσω να το δω; :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω τις εξής επιλογές: (εκτός από το να περιμένεις).

 

1. Κατάργηση του λογαριασμού yahoo από τo τηλέφωνο. Επανεκκίνηση τηλεφώνου. Δημιουργία του λογαριασμού ξανά.

 

Αν δε φτιάξει με το 1.

Στείλε ένα email από το (λογαριασμό σου στο) outlook στο yahoo. Αν δεν λάβεις το mail στο τηλέφωνο, προχώρησε στο 2.

 

2. Άνοιξε τον edge. Κατόπιν είσοδο στο λογαριασμό σου (yahoo) από τον edge. Ψάξε να βρεις κάποια ρύθμιση με τίτλο

«προώθηση αλληλογραφίας σε άλλη διεύθυνση» ή κάτι αντίστοιχο. Δεν έχω yahoo, οπότε δεν ξέρω πώς είναι διαμορφωμένες οι επιλογές.

Στο αντίστοιχο πεδίο βάλε τη διεύθυνση του outlook λογαριασμού σου.

 

Η αλληλογραφία σου θα προωθείται και στο Outlook, οπότε θα τη βλέπεις στο τηλέφωνο από τον outlook λογαριασμό σου. Όταν φτιάξει το yahoo κάνεις ακριβώς τα ίδια όπως παραπάνω, διαγράφοντας τη διεύθυνση outlook από το πεδίο.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα απαιτείτε προσοχή γράφει το Yahoo μου. Αν έρθει mail θα μπορέσω να το δω; :worry:

 

1. κανε ερευνα στο μαγαζι store με τη λεξη YAHOO και κατεβασε το μωβ κινεζικο απλικεησο. βαλε τα κωδικα σου και εισαι ετοιμος. Δοκιμασε ταπ διπλα στο κενο ερευνας κειμενου και θα σου βγαλει μενου να δωσεις τα στοιχει σου, αν δεν γνωρίζεις κινεζικα

 

εναλλακτικα

 

2. μπες μεσω του ετζ edge στο yahoo.com μπες κανονικα στα μηνυματα σου & εν γενει λογ/σμο και μολις τα δεις όλα στο γνωριμο περιβαλλον, κανε pin to start page, εικονιδιο με το γιαχου θα δημιουργηθεί στην αρχικη σου σελιδα και εισαι τζετ.(good to go)

 

3. αν ποτε η γιαχου το φτιαξει πας με τον κλασσικο τροπο ετσι για την οποιομορφια

 

καλη επιτυχια (διασκεδαση)

Edited by ELTASSOS
Link to comment
Share on other sites

1. κανε ερευνα στο μαγαζι store με τη λεξη YAHOO και κατεβασε το μωβ κινεζικο απλικεησο. βαλε τα κωδικα σου και εισαι ετοιμος. Δοκιμασε ταπ διπλα στο κενο ερευνας κειμενου και θα σου βγαλει μενου να δωσεις τα στοιχει σου, αν δεν γνωρίζεις κινεζικα

 

εναλλακτικα

 

2. μπες μεσω του ετζ edge στο yahoo.com μπες κανονικα στα μηνυματα σου & εν γενει λογ/σμο και μολις τα δεις όλα στο γνωριμο περιβαλλον, κανε pin to start page, εικονιδιο με το γιαχου θα δημιουργηθεί στην αρχικη σου σελιδα και εισαι τζετ.(good to go)

 

3. αν ποτε η γιαχου το φτιαξει πας με τον κλασσικο τροπο ετσι για την οποιομορφια

 

καλη επιτυχια (διασκεδαση)

Η δικιά σου ιδέα δείχνει καλύτερη. Δεν θέλω να κάνω επανεκκίνηση του τηλεφώνου ξανά!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος / εφαρμογή για να τυπώνουμε ασύρματα σε ασύρματο εκτυπωτή? Όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα κάτι... είναι εντυπωσιακό το ότι δεν φαίνεται να υποστηρίζεται εκτύπωση από τα Windows Mobile παρότι είχε ανακοινωθεί κάτι τέτοιο (και είχε γίνει επίδειξη της δυνατότητας σε κάποιο event, αν θυμάμαι καλά...
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος / εφαρμογή για να τυπώνουμε ασύρματα σε ασύρματο εκτυπωτή? Όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα κάτι... είναι εντυπωσιακό το ότι δεν φαίνεται να υποστηρίζεται εκτύπωση από τα Windows Mobile παρότι είχε ανακοινωθεί κάτι τέτοιο (και είχε γίνει επίδειξη της δυνατότητας σε κάποιο event, αν θυμάμαι καλά...

 

Φαίνεται ότι υποστηρίζει εδώ: https://mspoweruser.com/printing-on-windows-10-mobile-explained-video/

 

edit.. Δες το email σου. Διάβασε και παρακάτω. Αυτό είδα και 'γω που γράφει ο Montoya. Ότι οι κατασκευαστές παρέχουν τις αντίστοιχες εφαρμογές.

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος / εφαρμογή για να τυπώνουμε ασύρματα σε ασύρματο εκτυπωτή? Όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα κάτι... είναι εντυπωσιακό το ότι δεν φαίνεται να υποστηρίζεται εκτύπωση από τα Windows Mobile παρότι είχε ανακοινωθεί κάτι τέτοιο (και είχε γίνει επίδειξη της δυνατότητας σε κάποιο event, αν θυμάμαι καλά...

 

Τι εκτυπωτή έχεις?

Εγώ για samsung εκτυπωτή είχα κατεβάσει μια εφαρμογή της samsung και δούλευε μια χαρά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος / εφαρμογή για να τυπώνουμε ασύρματα σε ασύρματο εκτυπωτή? Όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα κάτι... είναι εντυπωσιακό το ότι δεν φαίνεται να υποστηρίζεται εκτύπωση από τα Windows Mobile παρότι είχε ανακοινωθεί κάτι τέτοιο (και είχε γίνει επίδειξη της δυνατότητας σε κάποιο event, αν θυμάμαι καλά...

Υπάρχει η δυνατότητα και είναι πολύ ευκολο

Από το 950 μου τυπώνω συχνά στον ασύρματο Epson xp-335 μου που τον αγόρασα μόλις 60€.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα και είναι πολύ ευκολο

Από το 950 μου τυπώνω συχνά στον ασύρματο Epson xp-335 μου που τον αγόρασα μόλις 60€.

Πόσο εύκολο δηλαδή;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα και είναι πολύ ευκολο

Από το 950 μου τυπώνω συχνά στον ασύρματο Epson xp-335 μου που τον αγόρασα μόλις 60€.

 

Για πες, γιατί κι εγώ με Epson είμαι, και αισθάνομαι χαζός!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...