Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν γίνεται. Δεν μου έχει συμβεί ποτέ.

Έχω ενημέρωση στην notification για ενημερώσεις εφαρμογών και το ψάξιμο διαρκεί δευτερόλεπτα.

Όταν επιλέγω να γίνει ενημέρωση, γίνεται πάντα.

Έλεος θα πω εγώ που κάθε φόρα πρέπει να απολογούμαι για ότι γράφω.

Εσύ δηλαδή έχεις ενημέρωση για κάποια εφαρμογή σου, όταν υπάρχει ενημέρωση ή μπαίνεις κάθε φόρα στο store;

Αν ναι, πες μου τι κάνω λάθος.

 

Νομίζω πως έχουμε ξανακάνει την κουβέντα. Πάντως εγώ δεν έχω ενημέρωση στο notification, ούτε μπαίνω στο store. Το έχω να κάνει όλες τις ενημερώσεις αυτόματα όταν είμαι σε wifi και αυτό ακριβώς κάνει. Το ίδιο συμβαίνει στο pc και στο ταμπλετ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είπα προσωπικά δε το θεωρώ σημαντικό, εμένα δε με νοιάζει να ξέρω αν η τάδε εφαρμογή πήρε update εδώ και τώρα, δεν είπα ότι απαραίτητα δεν είναι γενικώς. Το έλεος αφορούσε (και πιστεύω το κατάλαβες) στο ότι αναφέρεις ένα γεγονός που σαφώς παρουσιάζεται και σε άλλα λειτουργικά. Σχετικά με το τι ακούγεται, συνήθως γίνεται το αντίθετο, να προσπαθούν να μας επιβάλουν κάποια λίγα άτομα με το σόνι και καλά ότι αυτό που εμείς απολαμβάνουμε ως χρήση και μας καλύπτει, είναι μια εικονική πραγματικότητα που έχουμε φτιάξει εμείς στο μυαλό μας, ότι δε βλέπουμε καλά τα πολλά προβλήματα που έχουν τα κινητά μας, ότι δηλαδή είμαστε ηλίθιοι που είμαστε ok με αυτό που κρατάμε στα χέρια μας.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω διαπιστώσει πάντως, είναι ότι οι περισσότεροι που έφυγαν από WP και πήγαν σε android, έρχονται στα threads των WP και κράζουν με ακόμα μεγαλύτερη μανία απ' ότι πριν. Κάντε μια βόλτα και σε γειτονικά forums και θα καταλάβετε τι εννοώ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω διαπιστώσει πάντως, είναι ότι οι περισσότεροι που έφυγαν από WP και πήγαν σε android, έρχονται στα threads των WP και κράζουν με ακόμα μεγαλύτερη μανία απ' ότι πριν. Κάντε μια βόλτα και σε γειτονικά forums και θα καταλάβετε τι εννοώ.

 

Φίλε μου, δεν λένε-με τίποτα παραπάνω ή τίποτα λιγότερο από αυτό που βλέπουμε. Κι αυτό είναι υποσχέσεις που έμειναν μόνο στα λόγια.......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα το 930 μετά από 5 μέρες και λέω ας δω αν υπάρχουν ενημερώσεις για εφαρμογές, εφόσον δεν μπορούν να κάνουν τα αυτονόητα και να έχεις ειδοποίηση.

Μετά από δύο λεπτά λοιπόν, βρήκε 7 διαθέσιμες.

Πατάω να γίνουν και περιμένω. Έσβησε η οθόνη και τίποτα. Ανοίγω και βλέπω να λέει να συνεχίσω να κατεβάζω.

Γιατί; Πότε σταμάτησα;

Τώρα κατεβάζει κανονικά με κλειστή οθόνη. Ερασιτεχνισμοί.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Αυτό φίλε μου σου το έκανε γιατί έκανε αναβάθμιση το store εκείνη τη στιγμή, φυσιολογικό...

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην μου αγχώνεστε οσοι περιμενατε κατι με το σημερινο event ή οσοι ελπιζετε σε καποια βελτιωση του mobile. Η MS φροντισε για εσας να μην κανει ΟΥΤΕ μια αναφορα στο Mobile, ΟΥΤΕ καν σε καποιο βιντεο της δεν εμφανίστηκε ουτε ενα Lumia...για σας το κανε βρε..να μην μου εχετε αγωνια.. Μα τι εταιρεια με ευαισθησίες ειναι αυτη..φτου της..
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ του 640XL LTE και έχοντας και ένα android tablet, πιστεύω πως ναι μεν δεν είναι απαραίτητο η ειδοποίηση στο notification center, αλλά ταυτόχρονα το θεωρώ σημαντική παράβλεψη από τη Microsoft. Δεν έχω στο αυτόματο να γίνονται οι ενημερώσεις, γιατί μου έχει συμβεί στο παρελθόν που το είχα να είμαι π.χ. στον browser, ή να διαβάζω κάποιο email και να κολλήσει η συσκευή επειδή δεν μπορεί να διαχειριστεί ταυτόχρονα, λόγω 1GB RAM πιστεύω, όλες τις διεργασίες. Από την άλλη, όταν είχα μπει στο store για να εγκατασταθούν κάποιες ενημερώσεις, έπειτα από έλεγχο, ενώ κατέβαιναν έκλεισε η οθόνη και όταν την άνοιξα πάλι, οι ενημερώσεις είχαν σταματήσει και έπρεπε να τις ξεκινήσω πάλι. Ενώ σε android όταν κατεβαίνουν ταυτόχρονα πολλές ενημερώσεις εφαρμογών, μπορεί να κλίσει η οθόνη αλλά οι ενημερώσεις συνεχίζουν να κατεβαίνουν. Μπορεί να ήταν τυχαίο, αλλά από τότε έχω την οθόνη να κλίνει μετά από 5 λεπτά και στις πολλές ενημερώσεις στο store, δεν την αφήνω να κλίσει μέχρι να κατέβουν όλες μαζί.

 

Όπως είχα γράψει και πάλι, δεν μπορώ με τίποτα να γράψω π.χ. κάτι εδώ στο myphone από τον edge του 640XL LTE που έχω γιατί τα γράμματα φαίνονται πολύ μεγάλα και για να σας προλάβω, έχω πειραματιστεί με το μέγεθος του κειμένου και το έχω στο μικρό, ενώ δεν θα ήθελα να μικρύνω και τη γραμματοσειρά στη συσκευή γενικά, γιατί θα μικρύνουν όλα. ανεβάζω και μία φωτογραφία για να δείτε

http://s5.postimg.org/8biwz84iv/wp_ss_20161026_0001.png

Edited by giachtas
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω διαπιστώσει πάντως, είναι ότι οι περισσότεροι που έφυγαν από WP και πήγαν σε android, έρχονται στα threads των WP και κράζουν με ακόμα μεγαλύτερη μανία απ' ότι πριν. Κάντε μια βόλτα και σε γειτονικά forums και θα καταλάβετε τι εννοώ.

 

Αναμενόμενο;

Κάργα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην μου αγχώνεστε οσοι περιμενατε κατι με το σημερινο event ή οσοι ελπιζετε σε καποια βελτιωση του mobile. Η MS φροντισε για εσας να μην κανει ΟΥΤΕ μια αναφορα στο Mobile, ΟΥΤΕ καν σε καποιο βιντεο της δεν εμφανίστηκε ουτε ενα Lumia...για σας το κανε βρε..να μην μου εχετε αγωνια.. Μα τι εταιρεια με ευαισθησίες ειναι αυτη..φτου της..

 

Δεν τελείωσε ακόμη περίμενε.

Αν πάλι δεν πει τίποτα σε λίγο καιρό ίσως να μην υπάρχει Windows Phone.

Πάντως έφτιαξε ένα γίγαντα

Surface Studio, το All-In-One PC

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φίλε μου σου το έκανε γιατί έκανε αναβάθμιση το store εκείνη τη στιγμή, φυσιολογικό...

Η μοναδική απάντηση που έχει λογική.

Ευχαριστώ, αυτό πρέπει να ήταν. Δεν εξηγείται αλλιώς πως μετά όλες οι ενημερώσεις έγιναν κανονικά.

Τόσο απλό.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μοναδική απάντηση που έχει λογική.

Ευχαριστώ, αυτό πρέπει να ήταν. Δεν εξηγείται αλλιώς πως μετά όλες οι ενημερώσεις έγιναν κανονικά.

Τόσο απλό.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Aυτό γίνεται.

Μου το κάνει κάθε φορά που έχει ενημέρωση το store παράλληλα με άλλες εφαρμογές.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Aυτό γίνεται.

Μου το κάνει κάθε φορά που έχει ενημέρωση το store παράλληλα με άλλες εφαρμογές.

Εγώ όταν βλέπω ενημέρωση του store μαζί με άλλων εφαρμογών, την αφήνω για τελευταία. Κατεβάζω πρώτα όλες τις υπόλοιπες και στο τέλος του store, γιατί πάντοτε όταν ενημερώνεται το store κλείνει και ανοίγει πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τελείωσε ακόμη περίμενε.

Αν πάλι δεν πει τίποτα σε λίγο καιρό ίσως να μην υπάρχει Windows Phone.

Πάντως έφτιαξε ένα γίγαντα

Surface Studio, το All-In-One PC

 

Εχθες βγαινει ο nutelas και σου λεει χασαμε στο mobile αλλα θα δωσουμε αλλου βαρυτητα σε αλλα πραγματα πρωτοποριακά...

Σημερα στο επισημο event της δεν αναφερει ουτε την λεξη mobile για μια φορα εστω ΚΑΙ δεν καταδέχεται ουτε σε ενα Video απο τα δεκαδες που εδειξε να μην εχει μεσα ουτε ενα Lumia, ετσι για το γ α μ ω τ ο . Πανω σε κανα τραπεζι, διπλα απο κανενα surface tablet ετσι για τα ματια του κοσμου.

Και μου αναφερεις τον γιγαντα οπως λες, που δεν εχει καμια σχεση με αυτο που κουβεντιαζουμε εδω, που οντως ειναι ΓΙΓΑΝΤΑΣ αφου κανει 3000 ευρω και φανταζομαι αφορα και εσενα και εμενα αμεσα ε? Θα το παρουμε και οι δυο τα Χριστουγεννα...

Αχ βρε παιδια ωρες ωρες απορω που βρισκεται το πατημα και μου λετε οτι δεν τελειωσε ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέματα το θέμα είναι ότι για την ώρα έχει πεθάνει.

Πιανόμαστε όπως ο πνιγμένος απ' τα μαλλιά του για το ότι μπορεί να σημάνει μια "αναζωπύρωση" αλλά αυτή τη φορά δεν...

Δεν είναι άδικα όλα αυτά που λέμε, γιατί η γκρίνια μας είναι για κάτι που το αγαπάμε και θέλαμε να προχωρήσει.

Είναι μια σχέση που τελειώσε και όπως και στη πραγματικότητα το καλό είναι να μη μείνει σ' αυτή ο ένας κολλημένος.

Θα προχωρήσουμε με ότι έχει μείνει (μας δώσουνε) από 'δω και μπρος αναγκαστικά* άλλωστε και πάλι.

 

*γι αυτούς που δεν πάνε σε άλλη πλατφόρμα

Link to comment
Share on other sites

Εχθες βγαινει ο nutelas και σου λεει χασαμε στο mobile αλλα θα δωσουμε αλλου βαρυτητα σε αλλα πραγματα πρωτοποριακά...

Σημερα στο επισημο event της δεν αναφερει ουτε την λεξη mobile για μια φορα εστω ΚΑΙ δεν καταδέχεται ουτε σε ενα Video απο τα δεκαδες που εδειξε να μην εχει μεσα ουτε ενα Lumia, ετσι για το γ α μ ω τ ο . Πανω σε κανα τραπεζι, διπλα απο κανενα surface tablet ετσι για τα ματια του κοσμου.

Και μου αναφερεις τον γιγαντα οπως λες, που δεν εχει καμια σχεση με αυτο που κουβεντιαζουμε εδω, που οντως ειναι ΓΙΓΑΝΤΑΣ αφου κανει 3000 ευρω και φανταζομαι αφορα και εσενα και εμενα αμεσα ε? Θα το παρουμε και οι δυο τα Χριστουγεννα...

Αχ βρε παιδια ωρες ωρες απορω που βρισκεται το πατημα και μου λετε οτι δεν τελειωσε ακομα...

Ειρωνικά (όσο καλό και να είναι) έβαλα τον γίγαντα,γι' αυτό δεν έβαλα λινκ, αλλά και εσύ γίγαντας είσαι αν έκατσες και είδες όλα τα βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,πραγματικά,επειδή δεν έχω ιδέα του τι έλεγε το σημερινό event,ούτε αν έγινε καν...

Δεν είχαμε καμία ενημέρωση στα του mobile?

Τίποτα,ούτε ένα ψιχουλάκι;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,πραγματικά,επειδή δεν έχω ιδέα του τι έλεγε το σημερινό event,ούτε αν έγινε καν...

Δεν είχαμε καμία ενημέρωση στα του mobile?

Τίποτα,ούτε ένα ψιχουλάκι;

 

Σημερα εδειξε τα καινουργια vr - 3d api , και το surface studio. Απο mobile εδειξε μονο το hp να σκαναρει ενα 3d αντικειμενο και να το στελνει στο pc.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,πραγματικά,επειδή δεν έχω ιδέα του τι έλεγε το σημερινό event,ούτε αν έγινε καν...

Δεν είχαμε καμία ενημέρωση στα του mobile?

Τίποτα,ούτε ένα ψιχουλάκι;

 

Ουτε ψιχουλακι ουτε σταγονιτσα...δες το σχολιο μου πιο πανω( 5117) και βγαλε τα συμπερασματα σου...

Link to comment
Share on other sites

Κόλλημα;

Σίγουρα.

 

Εγω που κραζω εδω περα και αρκετοι αλλοι ενω εχουμε αυτη την στιγμη lumia ως κυριες συσκευες ειναι και αυτο κόλλημα?

Link to comment
Share on other sites

Εχθες βγαινει ο nutelas και σου λεει χασαμε στο mobile αλλα θα δωσουμε αλλου βαρυτητα σε αλλα πραγματα πρωτοποριακά...

Σημερα στο επισημο event της δεν αναφερει ουτε την λεξη mobile για μια φορα εστω ΚΑΙ δεν καταδέχεται ουτε σε ενα Video απο τα δεκαδες που εδειξε να μην εχει μεσα ουτε ενα Lumia, ετσι για το γ α μ ω τ ο . Πανω σε κανα τραπεζι, διπλα απο κανενα surface tablet ετσι για τα ματια του κοσμου.

Και μου αναφερεις τον γιγαντα οπως λες, που δεν εχει καμια σχεση με αυτο που κουβεντιαζουμε εδω, που οντως ειναι ΓΙΓΑΝΤΑΣ αφου κανει 3000 ευρω και φανταζομαι αφορα και εσενα και εμενα αμεσα ε? Θα το παρουμε και οι δυο τα Χριστουγεννα...

Αχ βρε παιδια ωρες ωρες απορω που βρισκεται το πατημα και μου λετε οτι δεν τελειωσε ακομα...

 

Κλασική περίπτωση μισοάδειου ή μισογεμάτου ποτηριού. Εγώ να σου πω περίμενα να πει πως εγκαταλείπουμε το mobile για 2-3 χρονια και βλέπουμε. Βλέπεις το είχε προαναγγείλει και ο πρόεδρος ms Γαλλίας. Οπότε το ότι δεν ειπώθηκε και τέτοιο είναι θετικό. Ενημερώσεις παίρνουμε, σε πάρα πολύ καλό σημείο είναι το λειτουργικό (τουλάχιστον για εμάς με τα 950/xl και 930) οπότε οποιος είναι ικανοποιημένος και βολεύεται, συνεχίζει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά,πραγματικά,επειδή δεν έχω ιδέα του τι έλεγε το σημερινό event,ούτε αν έγινε καν...

Δεν είχαμε καμία ενημέρωση στα του mobile?

Τίποτα,ούτε ένα ψιχουλάκι;

 

Τίποτα. Ούτε για κατι καινούριο ούτε για κλείσιμο μαγαζιού.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σημερα στο επισημο event της δεν αναφερει ουτε την λεξη mobile για μια φορα εστω ΚΑΙ δεν καταδέχεται ουτε σε ενα Video απο τα δεκαδες που εδειξε να μην εχει μεσα ουτε ενα Lumia, ετσι για το γ α μ ω τ ο . Πανω σε κανα τραπεζι, διπλα απο κανενα surface tablet ετσι για τα ματια του κοσμου.

Και μου αναφερεις τον γιγαντα οπως λες, που δεν εχει καμια σχεση με αυτο που κουβεντιαζουμε εδω.

Ουτε ψιχουλακι ουτε σταγονιτσα...δες το σχολιο μου πιο πανω( 5117) και βγαλε τα συμπερασματα σου...

Ελπίζω να μην έχεις και Surface Tablet, διότι ούτε για αυτά είπε κάτι σήμερα, άρα και αυτών το μέλλον κρίνεται κάτι παραπάνω από αβέβαιο

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα στο επισημο event της δεν αναφερει ουτε την λεξη mobile για μια φορα εστω ΚΑΙ δεν καταδέχεται ουτε σε ενα Video απο τα δεκαδες που εδειξε να μην εχει μεσα ουτε ενα Lumia, ετσι για το γ α μ ω τ ο . Πανω σε κανα τραπεζι, διπλα απο κανενα surface tablet ετσι για τα ματια του κοσμου.

Και μου αναφερεις τον γιγαντα οπως λες, που δεν εχει καμια σχεση με αυτο που κουβεντιαζουμε εδω, που οντως ειναι ΓΙΓΑΝΤΑΣ αφου κανει 3000 ευρω και φανταζομαι αφορα και εσενα και εμενα αμεσα ε? Θα το παρουμε και οι δυο τα Χριστουγεννα...

Αχ βρε παιδια ωρες ωρες απορω που βρισκεται το πατημα και μου λετε οτι δεν τελειωσε ακομα...

 

Lumia τέλος είπαμε. Ίσως από το 2017 surface.

Όμως η παρουσίαση είχε το τουμπανο hp elite x3 (μιας και είπαμε πως δίνει χώρο στους υπολοιπους κατασκευαστές). Ούτε αυτό το είδες?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβάζω πολύ δέμα φαγωμα στις τελευταίες σελίδες.. Αλλά πείτε μου παρακαλώ μια καλύτερη συσκευή Android από το L950 DS με 240€..

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...