Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...εμένα δεν με νοιάζουν τα επίσημα δεκάρια...γουστάρω την insider φάση, και το 830 μου συνεργάζεται περίφημα με το εγγλέζικο f/w που τούχω φλασσάρει...

...χαλάστηκα που φάγαμε πόρτα από την redstone...δεν έχω πειστεί γιά τις αγαθές προθέσεις αυτής της απόφασης...

...αντιθέτως, ξέρω ότι δουλεύει ικανοποιητικά και σε κάποιες παλιότερες (συσκευές + f/w)...

...στην ουσία, μας πετάει εντελώς έξω από το insider program...προφανώς θα αργήσουμε πολύ πλέον να δούμε ρέντστοουν...

...εγώ πάντως θα περιμένω λίγο ακόμη και μετά θα την βάλω: http://winphonehub.org/news-leaks/trick-to-install-windows-10-mobile-redstone-build-14267-on-any-lumia-device/

 

Το κακό με αυτά τα τρικ είναι ότι δηλώνουν την συσκευή σου διαφορετική από αυτή που στην πραγματικότητα είναι οπότε όλα τα bugs που βλέπουν στην τηλεμετρία να συμβαίνουν στην συσκευή σου περισσότερο μπερδεύουν παρά βοηθάνε να βρουν λύσεις που είναι και στην τελική και ο σκοπός που δίνουν τις insider preview. Δεν χάθηκε ο κόσμος να πάρει η xyx συσκευή την τελευταία insider preview με λίγη καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

...Δεν χάθηκε ο κόσμος να πάρει η xyx συσκευή την τελευταία insider preview με λίγη καθυστέρηση...

...μερικών μηνών...

 

...το περίφημο soon της microsoft...

...soon, yea sure...

 

...η ζωή μας είναι μικρή φίλε μου, γιά να καθόμαστε να περιμένουμε τον αργοκίνητο ελέφαντα που λέγεται microsoft, τη στιγμή που όλοι οι υπόλοιποι τρέχουν με χίλια...

Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας αναγκάζει κανείς να μείνουμε στην ms με το ζόρι.

με τα λεφτά μας ότι θέλουμε κάνουμε.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

...μερικών μηνών...

 

...το περίφημο soon της microsoft...

...soon, yea sure...

 

...η ζωή μας είναι μικρή φίλε μου, γιά να καθόμαστε να περιμένουμε τον αργοκίνητο ελέφαντα που λέγεται microsoft, τη στιγμή που όλοι οι υπόλοιποι τρέχουν με χίλια...

 

Τρέχουν με χίλια σε ποιο πράγμα? Σε τι πράγμα ακριβώς καινοτομούν τα άλλα λειτουργικά? Στην τεχνολογία που το λειτουργικό τρέχει από την κινητή συσκευή προσαρμοζόμενο σε οποιαδήποτε οθόνη είναι ήδη μίλια μπροστά από τους υπόλοιπους με το continuum και τα hololens τρέχουν ήδη windows 10. Πότε θα φτιάξουν οι υπόλοιποι τεχνολογία να αντιμετωπίσει αυτές τις ανάγκες?

Link to comment
Share on other sites

...πιό σημαντικό γιά μένα στο λογισμικό, είναι η ποιότητα+σωστή λειτουργία...

...δευτερευόντως, η καινοτομία + πρωτοπορία...

...τα άλλα λογισμικά απλώς...δουλεύουν πολύ καλά, αλλά και εξελίσσονται ταχύτατα...

...παράδειγμα chrome V edge...

...δουλεύω λειτουργικά win τόσα χρόνια (δεκαετίες), και έναν browser της προκοπής δεν μπορούν να φτιάξουν, να τον ενσωματώσουν...

...τόσους μήνες μετα την παρουσίαση των W10 και ο edge είναι άχρηστος...

Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

...πιό σημαντικό γιά μένα στο λογισμικό, είναι η ποιότητα+σωστή λειτουργία...

...δευτερευόντως, η καινοτομία + πρωτοπορία...

...τα άλλα λογισμικά απλώς...δουλεύουν πολύ καλά, αλλά και εξελίσσονται ταχύτατα...

...παράδειγμα chrome V edge...

...δουλεύω λειτουργικά win τόσα χρόνια (δεκαετίες), και έναν browser της προκοπής δεν μπορούν να φτιάξουν, να τον ενσωματώσουν...

...τόσους μήνες μετα την παρουσίαση των W10 και ο edge είναι άχρηστος...

Τα άλλα λογισμικα δεν θα ενοποιηθούν ομως! ;) Εκεί είναι και η μεγάλη διαφορά! Κι αν θέλεις ποιότητα και σωστή λειτουργία, θα πρέπει να έχεις αρκετή υπομονή!!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

η υπομονή είναι αρετή και έτσι;:lol:

Ας μη έταζαν λαγούς ,με πετραχήλια καλύτερα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

η υπομονή είναι αρετή και έτσι;:lol:

Ας μη έταζαν λαγούς ,με πετραχήλια καλύτερα.

Τα έταξαν μεν, αλλά δεν είπαν ποτέ το πότε ακριβώς θα έρθουν! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τα έταξαν μεν, αλλά δεν είπαν ποτέ το πότε ακριβώς θα έρθουν! ;)

 

το μόνο που δεν είπαν στην ουσία είναι ημερομηνία.

Οκ και εγώ τόσο καιρό έκανα τα στραβά μάτια και έλεγα δε πειράζει κάτι καλό θα φτιάχνουν...αλλά και η υπομονή έχει τα όρια της,βλέποντας πως μετά από τόσες ενημερώσεις η εικόνα πάνω κάτω "στάσιμη".

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εκτός αν θέλουν να πουλήσουν πρώτα κάποια 950/550 ακόμα και μετά να ξεκινήσουν με την αναβάθμιση! Λέω τώρα...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

...απλώς, παρακολουθώ στενά τις εξελίξεις ΣΕ ΟΛΕΣ τις πλατφόρμες, και εκφέρω την άποψή μου..

 

Και πολύ καλά κάνεις.

Η μοναδική μου ένσταση στην οποία (σίγουρα δικαιολογημένη) γκρίνια υπάρχει είναι πως σε ότι αφορά το android, εκεί τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα αφού οι συσκευές εγκαταλείπονται γρήγορα. Η apple τα πάει πολυ καλά σε αυτόν τον τομέα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ότι και να λέμε τώρα η Microsoft έχει κάνει τρομερό fault με το marketing, και με τις συσκευές αλλά και με το λειτουργικό. Πολύ κόσμος τα παράτησε περιμένοντας πότε θα δεήσει η εταιρεία να μας εξυπηρετήσει. Δικαιολογημένα τα αρνητικά σχόλια για τους ανήσυχους, εγώ πάλι έχω την υπομονή να περιμένω. Και μετά θα μπορώ να κρίνω με σιγουριά πλέον.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ότι και να λέμε τώρα η Microsoft έχει κάνει τρομερό fault με το marketing, και με τις συσκευές αλλά και με το λειτουργικό. Πολύ κόσμος τα παράτησε περιμένοντας πότε θα δεήσει η εταιρεία να μας εξυπηρετήσει. Δικαιολογημένα τα αρνητικά σχόλια για τους ανήσυχους, εγώ πάλι έχω την υπομονή να περιμένω. Και μετά θα μπορώ να κρίνω με σιγουριά πλέον.

 

Καλά, αυτο είναι το μόνο σίγουρο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

τι να κρίνετε ρε παιδιά με την επίσημη κυκλοφορία;

95% και λίγο λέω,έχουμε δει πως είναι τα 10.

Για τα μάτια του κόσμου περιμένουμε την επίσημη κυκλοφορία.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε το 95% αλλα δεν εχουμε ακομα εφαρμογες και ΚΥΡΙΩΣ την αναπτυξη αυτων που εχουμε ειδη.προσωπικα αν γινει αυτο και ακομα κατι μικροβελτιωσεις δεν θελω τιποτα αλλο..Αλλα να σταματισει η μιλροσοφτ να λεει ακυρες ημερομινιες του τυπου νοεμβριο φεβρουαριο γιατι ετσι μονο να εκνευριζει κοσμο πετυχαινει.ας ελεγε εξαρχης οτι ειναι πολυ δυσκολο το προτζεκτ και δεν ξερουμε ποτε θα βγει.παντως μακαρι να εχουν την τεχνογνωσια να το ολοκληρωσουν γιατι βλεπω δυσκολευονται...
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε το 95% αλλα δεν εχουμε ακομα εφαρμογες και ΚΥΡΙΩΣ την αναπτυξη αυτων που εχουμε ειδη.προσωπικα αν γινει αυτο και ακομα κατι μικροβελτιωσεις δεν θελω τιποτα αλλο..Αλλα να σταματισει η μιλροσοφτ να λεει ακυρες ημερομινιες του τυπου νοεμβριο φεβρουαριο γιατι ετσι μονο να εκνευριζει κοσμο πετυχαινει.ας ελεγε εξαρχης οτι ειναι πολυ δυσκολο το προτζεκτ και δεν ξερουμε ποτε θα βγει.παντως μακαρι να εχουν την τεχνογνωσια να το ολοκληρωσουν γιατι βλεπω δυσκολευονται...

 

τι σχέση έχει η απάντηση σου με αυτό που έγραψα εγώ;

Η αναφορά μου είναι μόνο στο λειτουργικό.Για τις εφαρμογές αν δεν κάτσουν οι devs να τις φτιάξουν δεν θα αλλάξει τίποτα.

την τεχνογνωσία αποκλείεται να μην την έχει,δεν μιλάμε για καμιά μικρή εταιρία.Απλά δεν έχει καλό timing. :lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

...τα Win10 είχαν τεράστια δυναμική το περασμένο καλοκαίρι...

...τα w10 desktop κυκλοφόρησαν στις 29 ιουλίου και κάναν πάταγο...

...αν η ΜΣ κυκλοφορούσε το win10 mobile πανέτοιμο τον σεπτέμβριο, με την παρουσίαση των καινούριων τηλεφώνων το δεκέμβριο, θα είχε κάνει τέτοιες τρελές πωλήσεις που θα είχε χεστεί στο τάληρο...

... με τις επιλογές που έκανε όμως, η πορεία που ακολουθεί ειναι αυτοκαταστροφική...

...αρα δύο τινά συμβαίνουν :

...ή η ΜΣ πάσχει τρομερά από ανθρώπινο δυναμικό σε όλα τα επίπεδα (διοικητικό-οργανωτικό + εκτελεστικό)... ή ...

...έχουν γίνει στρατηγικές συμφωνίες μεταξύ των τριών-τεσσάρων κολοσσών, γιά την μοιρασιά της πίττας, μέσα σε απολύτως καθορισμένα πλαίσια και κομμάτια γιά τον καθένα, που δεν είναι φυσικά ανακοινώσιμες, και συνεπώς οι δικές μας επιθυμίες και ανάγκες δεν ταυτίζονται με τις επιδιώξεις + στόχους των εταιριών...

...και πραγματικά, δεν μου φαίνονται κουτοί + ανίκανοι, ούτε ο Νουτέλλας, ούτε ο Πάνος και το τεράστιο επιτελείο ειδικών του μάρκετινγκ που πληρώνουν...

Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

μη μπερδεύεις το desktop κομμάτι με το mobile.στους υπολογιστές η m$ στην ουσία δεν έχει να ανταγωνιστεί κάποιον και κάνει ότι θέλει,όποτε θέλει.

το mobile κομμάτι φαίνεται να μην της βγαίνει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

1...τα Win10 είχαν τεράστια δυναμική το περασμένο καλοκαίρι...

2...τα w10 desktop κυκλοφόρησαν στις 29 ιουλίου και κάναν πάταγο...

3...αν η ΜΣ κυκλοφορούσε το win10 mobile πανέτοιμο τον σεπτέμβριο, με την παρουσίαση των καινούριων τηλεφώνων το δεκέμβριο, θα είχε κάνει τέτοιες τρελές πωλήσεις που θα είχε χεστεί στο τάληρο...

...

1.Η δυναμικη ηταν κυριως για την desktop πλατφορμα και οχι για τοσο για την mobile.

2.Tα windows desktop κυκλοφορησαν στις 29,γιατι:

α)ειχαν εναν καρο εταιριες που πιεζαν να κυκλοφορισουν πριν την σχολικη περιοδο,ενω στα wp δεν υπηρχε καποια αλλη εταιρια για να πιεσει.

β)η αναβαθμηση σε μια desktop πλατφορμα,ειναι τρομακτικα πιο ευκολη σε σχεση με την mobile,σε βαθμο που μπορουμε να αναβαθμησουμε 7+ χρονων συστηματα ή και να περασουμε οποιο λογισμικο θελουμε και αυτο γινεται επι δεκαετιες.Για ριξε μια ματια,οχι μονο στην MS,αλλα και αλλου στην mobile πλατφορμα και πες μας τι το διαφορετικο βλεπεις να συμβαινει εκει.

γ)και αυτη ,η desktop δλδ,βγηκε σε beta ουσιαστικα και ηταν μες τα προβληματα και τα bugs.

Οσο για το "καναν παταγο",να σου αναφερω,οτι ειναι ενα προιον που μεχρι τωρα ηθελες μια 100αρα+ για να αναβαθμησεις και στο δεινει δωρεαν,σε μια περιοδο 1 χρονου,ειναι πολυ λογικο να κανουν "παταγο'!

3.Μπορεις να μας εξηγησεις λιγο πως επιρεαζονται οι πωλησεις των νεων κινητων με wm10,με το οτι οι παλιες καθυστερισαν να παρουν το update?

Να υποθεσω οτι θα περνουσες τα 10αρια στο 930 σου και θα ελεγες "τι μαματο ειναι και ποσο καλα τρεχει στο κινητο μου" και την επομενη μερα θα εισουν εξω απο το καταστημα να αγορασεις καινουριο???

 

Για τα υπολοιπα δε αξιζει να σχολιασω οτιδηποτε!

 

Υ.Γ.Να υπενθημισω οτι το συγκεκριμενο θεμα,δεν ανοίχτηκε για να γρινιαζουμε ή να τρολαρουμε,ουτε για την MS,ουτε για τις εφαρμογες του store και ουτε αν καθυστερισε να βγει η αναβαθμηση.Ειναι καθαρα θεμα για τις συσκευες που ηδη τρεχουν official wm10, για να μπορουν να ενημερονονται για τυχων εξεληξεις του officia wm10 και να μπορουν να συζητουν για τυχων προβληματα αντιμετοπιζουν ή να λυσουν καποιες αποριες που εχουν για το πως λειτουργει το νεο αυτο λογισμικο.

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

:!: Ενημέρωση :!:

Να υπενθυμίσω ότι στο παρόν θέμα συζητούμε για ό,τι αφορά τα Windows 10 Mobile. Συζητήσεις που αφορούν τις στρατηγικές του marketing της κάθε εταιρείας και συζητήσεις σχετικά με τα Windows 10 για υπολογιστές δεν έχουν θέση σε αυτό το θέμα.

Οποιαδήποτε συνέχεια σε off topic συζήτηση θα διαγράφεται χωρίς ενημέρωση.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

...τα Win10 είχαν τεράστια δυναμική το περασμένο καλοκαίρι...

...τα w10 desktop κυκλοφόρησαν στις 29 ιουλίου και κάναν πάταγο...

...αν η ΜΣ κυκλοφορούσε το win10 mobile πανέτοιμο τον σεπτέμβριο, με την παρουσίαση των καινούριων τηλεφώνων το δεκέμβριο, θα είχε κάνει τέτοιες τρελές πωλήσεις που θα είχε χεστεί στο τάληρο...

... με τις επιλογές που έκανε όμως, η πορεία που ακολουθεί ειναι αυτοκαταστροφική...

...αρα δύο τινά συμβαίνουν :

...ή η ΜΣ πάσχει τρομερά από ανθρώπινο δυναμικό σε όλα τα επίπεδα (διοικητικό-οργανωτικό + εκτελεστικό)... ή ...

...έχουν γίνει στρατηγικές συμφωνίες μεταξύ των τριών-τεσσάρων κολοσσών, γιά την μοιρασιά της πίττας, μέσα σε απολύτως καθορισμένα πλαίσια και κομμάτια γιά τον καθένα, που δεν είναι φυσικά ανακοινώσιμες, και συνεπώς οι δικές μας επιθυμίες και ανάγκες δεν ταυτίζονται με τις επιδιώξεις + στόχους των εταιριών...

...και πραγματικά, δεν μου φαίνονται κουτοί + ανίκανοι, ούτε ο Νουτέλλας, ούτε ο Πάνος και το τεράστιο επιτελείο ειδικών του μάρκετινγκ που πληρώνουν...

 

Συμφωνώ μαζί σου. Τα w10 desktop ήρθαν με φορα και θα μπορούσαν να συμπαρασύρουν το mobile κομμάτι αν αυτό ήταν σύντομα έτοιμο. Όμως η ms το έκαψε. Είτε για τους λόγου που ανέφερες (την πιθανή συμφωνία κάτω απο τραπέζι δεν την είχα σκεφτεί και είναι λίγο ακραία αλλα όχι απίθανη) είτε γιατί είχαν πέσει με τα μούτρα στο desktop κομμάτι και στο mobile δεν τα καταφέρνουν. Θα δούμε.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου. Τα w10 desktop ήρθαν με φορα και θα μπορούσαν να συμπαρασύρουν το mobile κομμάτι αν αυτό ήταν σύντομα έτοιμο. Όμως η ms το έκαψε. Είτε για τους λόγου που ανέφερες (την πιθανή συμφωνία κάτω απο τραπέζι δεν την είχα σκεφτεί και είναι λίγο ακραία αλλα όχι απίθανη) είτε γιατί είχαν πέσει με τα μούτρα στο desktop κομμάτι και στο mobile δεν τα καταφέρνουν. Θα δούμε.

 

Ή είναι κάτι άλλο που θέλει να κάνει η Microsoft με τα W10M (που διάβασα σε άλλο site) και δε μου αρέσει καθόλου.... Δυστυχώς, δεν έχω πρόχειρο το link....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ή είναι κάτι άλλο που θέλει να κάνει η Microsoft με τα W10M (που διάβασα σε άλλο site) και δε μου αρέσει καθόλου.... Δυστυχώς, δεν έχω πρόχειρο το link....

 

Δηλαδή? Μιλάς με γρίφους γέροντα......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...