Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να μην μπερδευεστε με hd πηγες και ρυθμισεις, εγκαταστησετε το exodus μεσω του ares wizard και οι ταινιες θα παιζουν οπως παλια. Τουλαχιστον μεχρι χτες το βραδυ λειτουργουσε μια χαρα η εκδοση 3.1.18. Επισης με τον ιδιο τροπο μπορειτε να εγκαταστησετε και αλλα video addons, πολυ ευκολα (π.χ s.a.l.t.s) και να τσεκαρετε αν δουλευουν

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχεις διαβάσει τις πιο πίσω σελίδες καθόλου; έχει απαντηθεί το ερώτημα σου

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επειδη είναι παρά πολλές οι σελίδες και έχω χαθεί,θα μπορούσες να με βοηθήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μια ερώτηση

Αναβάθμιση στην 17.3,ολα καλά,απλά θέλω να ξέρω,πως στην καρτέλα video addons να μου τα βγάζει αλφαβητικά και εάν γίνεται να βγαίνει και σαν λίστα

Όχι δηλαδή εικονίδια,αλλά βασικά αυτό που με ενδιαφέρει είναι να βγαίνουν αλφαβητικά

Ευχαριστώ

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία προς το παρών έκδοση του Diamond_Build φιλαράκι ...http://www.mediafire.com/file/ii19zho6s0ucjcf/Diamond_Aeon_Krypton17.3_v1.9.zip

Κατέβασέ το και κάνε το εγκατάσταση μέσω του Wizard που διαθέτεις (προφανώς έχεις τον G.K.N. Wizard). Θα πας GKN WIZARD - MAINTENANCE - BACKUP/RESTORE - [GKN] Restore Local Build. Και είσαι έτοιμος..πλέον έχει προστεθεί κάτω απο το μενού ''ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ'' του Diamond, ένα κουμπί ''UPDATE'' που μπορείς να βλεπεις και να ελέγχεις αν το build που έχεις ''φοράει'' την τελευταία έκδοση. Η συγκεκριμένη είναι η πιο πρόσφατη με αριθμό 1,9 !! Εντός των ημερών, θα βγεί νεότερη, μόλις ''κάτσουν'' λίγο τα πράγματα και ξεκαθαρίσουν με τα πρόσθετα το τι θα γίνει..αν και η τρέχουσα μια χαρά λειτουργεί !!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν το έχουν αφήσει φίλε μου.. την ''δημοσιότητα'' έπαψαν !!

Η τελευταία προς το παρών έκδοση του Diamond_Build φιλαράκι ...http://www.mediafire.com/f...n17.3_v1.9.zip

Κατέβασέ το και κάνε το εγκατάσταση μέσω του Wizard που διαθέτεις (προφανώς έχεις τον G.K.N. Wizard). Θα πας GKN WIZARD - MAINTENANCE - BACKUP/RESTORE - [GKN] Restore Local Build. Και είσαι έτοιμος..πλέον έχει προστεθεί κάτω απο το μενού ''ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ'' του Diamond, ένα κουμπί ''UPDATE'' που μπορείς να βλεπεις και να ελέγχεις αν το build που έχεις ''φοράει'' την τελευταία έκδοση. Η συγκεκριμένη είναι η πιο πρόσφατη με αριθμό 1,9 !! Εντός των ημερών, θα βγεί νεότερη, μόλις ''κάτσουν'' λίγο τα πράγματα και ξεκαθαρίσουν με τα πρόσθετα το τι θα γίνει..αν και η τρέχουσα μια χαρά λειτουργεί !!

 

Σήμερα βρήκα update σε 2.1 , από ότι είδα η μονη ορατη διαφορά είναι ότι το alive βγήκε και μου εμφανιζεται ως ξεχωριστό build, κάτι άλλο δεν διαπίστωσα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σωστα σήμερα βγήκε η 2.1 στο Diamond Build, η οποία αφορά εγκατασταση των νέων πηγών (alive, exodus) επειδή άλλαξαν repo, αντικαταστάθηκαν τα παλιά και πλέον όλα δουλεύουν μία χαρά + καποιες μικροαλλαγές στο Ερμής Πρόσθετο-Μενου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι εννοείς ότι το alive εμφανίζεται ως ξεχωριστό build?? Δεν σε "πιάνω" . Όπως πριν παρέμεινε το μενού του alive και γενικώς του build. Οι αλλαγές αφορούν στην ενημέρωση/αντικατάσταση των παλαιών repos με τα νέα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σωστα σήμερα βγήκε η 2.1 στο Diamond Build, η οποία αφορά εγκατασταση των νέων πηγών (alive, exodus) επειδή άλλαξαν repo, αντικαταστάθηκαν τα παλιά και πλέον όλα δουλεύουν μία χαρά + καποιες μικροαλλαγές στο Ερμής Πρόσθετο-Μενου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι εννοείς ότι το alive εμφανίζεται ως ξεχωριστό build?? Δεν σε "πιάνω" . Όπως πριν παρέμεινε το μενού του alive και γενικώς του build. Οι αλλαγές αφορούν στην ενημέρωση/αντικατάσταση των παλαιών repos με τα νέα.

 

στην οριζόντια μπάρα κάτω δεν υπάρχει το alive , αλλά στα διάφορα build έχει πάνω πάνω το alive και μετά το diamond ( όταν πατάς το update )

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σωστα σήμερα βγήκε η 2.1 στο Diamond Build, η οποία αφορά εγκατασταση των νέων πηγών (alive, exodus) επειδή άλλαξαν repo, αντικαταστάθηκαν τα παλιά και πλέον όλα δουλεύουν μία χαρά + καποιες μικροαλλαγές στο Ερμής Πρόσθετο-Μενου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι εννοείς ότι το alive εμφανίζεται ως ξεχωριστό build?? Δεν σε "πιάνω" . Όπως πριν παρέμεινε το μενού του alive και γενικώς του build. Οι αλλαγές αφορούν στην ενημέρωση/αντικατάσταση των παλαιών repos με τα νέα.

 

 

Φίλε μου, το Diamond συνεχίζει κανονικά; Είχα την εντύπωση ότι αντικατασταθηκε με το simplicity...

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το alive στο οριζόντιο μενού σαν "Ελληνικά" .

 

ok και στα update γιατί υπάρχει ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Πηγα να φορτωσω την πηγη fusion.tvaddons.ag αλλα δεν την φορτωνει μου γραφει οτι δεν μπορει να συνδεθει .κοιταξα μηπως δεν το εχω γραψει σωστα αλλα ολα καλα.Μηπως εχει αλλαξει κατι;
Link to comment
Share on other sites

ok και στα update γιατί υπάρχει ?

Μπήκα και είδα τώρα. Αυτό που βλέπεις με το alive πάνω πάνω και το Diamond builds από κάτω είναι οι πηγές του συγκεκριμένου build. Αν πατήσεις το alive θα σου δείξει το repository του twilight και όχι κάποιο build. Ο φάκελος που κάνεις το update είναι αυτός που γράφει Diamond builds.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και τι ισχυει τωρα

Τώρα αυτό που ισχύει είναι ένα κυνήγι πηγών και ενεργών repository ή επιλογή κάποιου ενημερωμένου build.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σωστα σήμερα βγήκε η 2.1 στο Diamond Build, η οποία αφορά εγκατασταση των νέων πηγών (alive, exodus) επειδή άλλαξαν repo, αντικαταστάθηκαν τα παλιά και πλέον όλα δουλεύουν μία χαρά + καποιες μικροαλλαγές στο Ερμής Πρόσθετο-Μενου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι εννοείς ότι το alive εμφανίζεται ως ξεχωριστό build?? Δεν σε "πιάνω" . Όπως πριν παρέμεινε το μενού του alive και γενικώς του build. Οι αλλαγές αφορούν στην ενημέρωση/αντικατάσταση των παλαιών repos με τα νέα.

Εγώ χρησιμοποιώ το dimitrology. Τι διαφορές έχει το diamond ?

Link to comment
Share on other sites

Τα builds έχουν πολύ σαβούρα.. Καλύτερα να βάζεις 2-3 addons που σου χρειάζονται άσε που το μηχάνημα θα τρέχει καλύτερα

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα builds έχουν πολύ σαβούρα.. Καλύτερα να βάζεις 2-3 addons που σου χρειάζονται άσε που το μηχάνημα θα τρέχει καλύτερα

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Όντως και μάλιστα δυστυχώς τα addons που με ενδιαφέρουν δεν είναι σε κανένα. Δηλαδή addons που κατεβάζουν torrents όπως το torrenter, το quasar, το quasar burst, το magnetic κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Τα builds έχουν πολύ σαβούρα.. Καλύτερα να βάζεις 2-3 addons που σου χρειάζονται άσε που το μηχάνημα θα τρέχει καλύτερα

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Αυτή την εποχή όμως που όλα αλλάζουν είναι η πιο ασφαλής επιλογή ένα έτοιμο build..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ! Για να κατεβάσω αυτό το build χρειάζεται να έχω κατεβάσει την έκδοση 17.3 η γίνετε και στην 16.1 που έχω. Και το sportdevil το βρίσκουμε κάπου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα.

εχθες παρέλαβα το smart TV box (android, 4K ultraHD, H.265HEVC) memory 2GB, storage 8GB,

 

http://www.ebay.com/itm/COOWELL-V11-TV-BOX-RK3229-2G-8G-Android-5-1-Quad-Core-WiFi-4K-HD-Media-Player-/332217521136?hash=item4d59b513f0:g:9tIAAOSwq1JZFWiG

 

Είχε προεγκατεστημενο το kodi 16,1 (νομίζω δεν παίρνει αναβάθμιση,)

έβαλα και το exodus , προσπάθησα με το fusion 2 ωρες.(σκετη ταλαιπωρία)---> τωρα είδα απως δεν δουλευει πια. το Lambda addon είναι μέρος του fusion ή μπορώ να το αγκαταστήσω?.......αν ναι που? πως? οδηγοι step by step?

Χρόνο να έχει κάποιος να βλέπει ταινίεςκαι όλα καλά............απο έδω και πέρα λοιπον αρχίζουν οι απαιτήσεις!!!!!

μεταγλωτισμενες ταινίες παιδικές υπάρχουν?????????? αν ναι που? πως? οδηγοι step by step?

Ελληνικές ταινίες , Ελληνικά βιντεο, σειρές, υπάρχουν?????????? αν ναι που? πως? οδηγοι step by step?

 

Ένας φίλος σε προηγούμενη σελίδα έκανε την εξής ερώτηση : Τι ειναι αυτο το build που αναφερεις και που το βρισκουμε./

λέγοντας built τι ενοούμε? ..........Ετοιμο στημενο softaware? (κάτι σαν custom rom στα κινητά)

αν είναι κάτι τέτοιο συμφέρει για κάποιον σαν και εμένα που είμαι ΕΝΤΕΛΩΣ ασχετος με το kodi?

Ευχαριστώ πολύ σε όποιον μπει στον κόπο να με διαφωτίσει

ΥΓ: μπορώ να προσθέσω πληκτρολόγιο και ποντίκι στο box?

η ακόμη καλύτερα μπορώ να συνδεθώ μετο κινητό ?(όπως γίνεται μετο ps4 όταν βλέπουμε -συνδεόμαστε στο youtube???

Edited by skstelios
πρόσθεσα το link που εκανα την αγορα του tvbox

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα.

εχθες παρέλαβα το smart TV box (android, 4K ultraHD, H.265HEVC) memory 2GB, storage 8GB

Αυτά δεν βοηθάνε πολύ. Για να πάρεις τις σωστές απαντήσεις γράψε ποιο tv box πήρες και τι έκδοση android έχει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα.

εχθες παρέλαβα το smart TV box (android, 4K ultraHD, H.265HEVC) memory 2GB, storage 8GB,

 

http://www.ebay.com/itm/COOWELL-V11-TV-BOX-RK3229-2G-8G-Android-5-1-Quad-Core-WiFi-4K-HD-Media-Player-/332217521136?hash=item4d59b513f0:g:9tIAAOSwq1JZFWiG

 

Είχε προεγκατεστημενο το kodi 16,1 (νομίζω δεν παίρνει αναβάθμιση,)

έβαλα και το exodus , προσπάθησα με το fusion 2 ωρες.(σκετη ταλαιπωρία)---> τωρα είδα απως δεν δουλευει πια. το Lambda addon είναι μέρος του fusion ή μπορώ να το αγκαταστήσω?.......αν ναι που? πως? οδηγοι step by step?

Χρόνο να έχει κάποιος να βλέπει ταινίεςκαι όλα καλά............απο έδω και πέρα λοιπον αρχίζουν οι απαιτήσεις!!!!!

μεταγλωτισμενες ταινίες παιδικές υπάρχουν?????????? αν ναι που? πως? οδηγοι step by step?

Ελληνικές ταινίες , Ελληνικά βιντεο, σειρές, υπάρχουν?????????? αν ναι που? πως? οδηγοι step by step?

 

Ένας φίλος σε προηγούμενη σελίδα έκανε την εξής ερώτηση : Τι ειναι αυτο το build που αναφερεις και που το βρισκουμε./

λέγοντας built τι ενοούμε? ..........Ετοιμο στημενο softaware? (κάτι σαν custom rom στα κινητά)

αν είναι κάτι τέτοιο συμφέρει για κάποιον σαν και εμένα που είμαι ΕΝΤΕΛΩΣ ασχετος με το kodi?

Ευχαριστώ πολύ σε όποιον μπει στον κόπο να με διαφωτίσει

ΥΓ: μπορώ να προσθέσω πληκτρολόγιο και ποντίκι στο box?

η ακόμη καλύτερα μπορώ να συνδεθώ μετο κινητό ?(όπως γίνεται μετο ps4 όταν βλέπουμε -συνδεόμαστε στο youtube???

Θα κάνεις απεγκατασταση το kodi που έχεις στο boxακι και θα εγκαταστήσεις το kodi από το playstore. Λογικά βάση του link οου δίνεις έχεις android 5 οπότε θα εγκατασταθεί η έκδοση 17.3 του kodi.

Μετά θα ανοίξεις το kodi και θα κάνεις τα βήματα που φαίνονται στο βίντεο του post

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7229857#post7229857

 

το μόνο που αλλάζει σε σχέση με το βίντεο είναι ότι εσύ πρέπει να επιλέξεις το "Ελληνικό build setup" όταν σου ζητηθεί.

Το build είναι ένα πακέτο ρυθμίσεων και πρόσθετων που διαμορφώνει το kodi σε μια μηχανή οικιακής διασκέδασης.

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις απεγκατασταση το kodi που έχεις στο boxακι και θα εγκαταστήσεις το kodi από το playstore. Λογικά βάση του link οου δίνεις έχεις android 5 οπότε θα εγκατασταθεί η έκδοση 17.3 του kodi.

Μετά θα ανοίξεις το kodi και θα κάνεις τα βήματα που φαίνονται στο βίντεο του post

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7229857#post7229857

 

το μόνο που αλλάζει σε σχέση με το βίντεο είναι ότι εσύ πρέπει να επιλέξεις το "Ελληνικό build setup" όταν σου ζητηθεί.

Το build είναι ένα πακέτο ρυθμίσεων και πρόσθετων που διαμορφώνει το kodi σε μια μηχανή οικιακής διασκέδασης.

Οι διαφορές που έχουν το ελληνικό με το αγγλικό setup ποιες είναι;;;

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές που έχουν το ελληνικό με το αγγλικό setup ποιες είναι;;;

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ελληνικό έχει επιπλέον τα ελληνικά πρόσθετα και οι ρυθμίσεις πρόσθετων για υπότιτλους είναι ανάλογες για Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...