Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά το CL στο μπάσκετ που μπορούμε να το δούμε ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πηγα στο Zem και παταω να δω εναν αγωνα και μου ζηταει να κανω εγκατασταση το f4mTester. Παταω να κανει εγκατασταση και δεν γινεται απολυτως τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι που θυμηθηκα. Εχω την εκδοση 0.3.0 beta του AliveGR και θελω να κανω update την τελευταια εκδοση 0.5.1.1 αλλα μου γραφει οτι "Το προσθετο ειναι μη συμβατο ή εχει σημανθεί ως κατεστραμενο στο αποθετηριο. Dependencies not met. Please contact add-on author." Γνωριζει κανεις τιποτα ;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι που θυμηθηκα. Εχω την εκδοση 0.3.0 beta του AliveGR και θελω να κανω update την τελευταια εκδοση 0.5.1.1 αλλα μου γραφει οτι "Το προσθετο ειναι μη συμβατο ή εχει σημανθεί ως κατεστραμενο στο αποθετηριο. Dependencies not met. Please contact add-on author." Γνωριζει κανεις τιποτα ;

Thgiliwt Addon Repository :

https://www.tvaddons.ag/kodi-addons/show/repository.thgiliwt/

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να είστε λίγο πιο προσεκτικοί και πιο διακριτικοί με τα add ons. :ninja:

Όποιος έχει απορία... δέχομαι π.μ...

Link to comment
Share on other sites

Έχετε πρόβλημα με το Jarvis

GrecoTM Wizard; Ή σε εμένα κάτι δεν πάει καλά; Δεν δουλεύει τίποτα.

To έκλεισαν το build οι δημιουργοί του επειδή βρήκαν κάποιο σάιτ που πουλούσε tv box με εγκατεστημένο το build χωρίς την άδειά τους. Περισσότερες πληροφορίες στο γκρουπ εδώ:

https://www.facebook.com/groups/GreekXBMC/

Link to comment
Share on other sites

To έκλεισαν το build οι δημιουργοί του επειδή βρήκαν κάποιο σάιτ που πουλούσε tv box με εγκατεστημένο το build χωρίς την άδειά τους. Περισσότερες πληροφορίες στο γκρουπ εδώ:

https://www.facebook.com/groups/GreekXBMC/

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Μας κατέστρεψαν... Φτουυυυ...

Link to comment
Share on other sites

 

Την πατησα. Εζβησα την εκδοση 0.3.0 beta που μου επαιζε κανονικα και τωρα μου κανει εγκατασταση την 0.5.1.1 αλλα δεν μου ανοιγει πλεον, την αναφερει σαν μη συμβατη. Υπαρχει καπου η 0.3.0 beta να την κατεβασω?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες το SALTS παίζει ?

 

Το είχα παλαιότερα (δλδ πριν κανά 6μηνο).

 

Πήγα να το βάλω χθές πάλι ακολουθώντας τις οδηγίες seo

 

https://seo-michael.co.uk/how-to-install-salts-stream-all-the-sources-for-xbmc-kodi/

 

Δεν παίζει τίποτα !

 

Έψαξα και κανα 2 βίντεο στο youtube για το σετάρισμα του (να κλείνεις κάποια sources που δεν παίζουν για να μην ξάχνει όλο τον πλανήτη) αλλά πάπαλα !

 

κανά tip για το σετάρισμα?

 

Επίσης εκείνη η ψυχή του Quasar παίζει επίσης? Διάβασα σε κάποια kodi forums πως έχει θέματα.

 

Πιο πολύ το SALTS με καίει !

 

UPDATE

 

Ξανα-έβαλα το SALTS στο KODI του κινητού με τον ίδιο τρόπο και έπαιξε !!!

Edited by ELMOBO
Link to comment
Share on other sites

Την πατησα. Εζβησα την εκδοση 0.3.0 beta που μου επαιζε κανονικα και τωρα μου κανει εγκατασταση την 0.5.1.1 αλλα δεν μου ανοιγει πλεον, την αναφερει σαν μη συμβατη. Υπαρχει καπου η 0.3.0 beta να την κατεβασω?

Μια χαρά δουλεύει . kodi 16.1 με AliveGR 0.5.1.1

για δοκίμασε την 0.5 η την 0.5.1

https://offshoregit.com/thgiliwt/_repo-thgiliwt/plugin.video.AliveGR/

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει . kodi 16.1 με AliveGR 0.5.1.1

 

Δυστυχως εχω την εκδοση 15.2 γιατι εχω βρει μια ρομ σε Openelec λειτουργικο για το tv box μου (mxiii-g) η οποια κανει και dual boot και σε android, και η σταθερη της εκδοση ειναι σε 15.2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια οταν πάω να βάλω υποτιτλους στο subtitles.gr οταν οι υποτιτλοι ειναι απο το xsubs μου λεει οτι ειμαι ανώνυμος και δεν μπορώ να κατεβάσω υποτιτλους πριν εγγραφη. Έκανα εγγραφη απο το Browser του κουτιού αλλα παλι τα ιδια. Υπάρχει τρόπος;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια οταν πάω να βάλω υποτιτλους στο subtitles.gr οταν οι υποτιτλοι ειναι απο το xsubs μου λεει οτι ειμαι ανώνυμος και δεν μπορώ να κατεβάσω υποτιτλους πριν εγγραφη. Έκανα εγγραφη απο το Browser του κουτιού αλλα παλι τα ιδια. Υπάρχει τρόπος;
Εγγραφή έκανες αλλά πρέπει να περάσεις τα στοιχεία (username & password) στα settings του subtitles.gr addon. Παρατεταμένο πάτημα (ή δεξί κλικ αν είσαι σε pc) πάνω στο addon και εμφανίζεται μενού. Επιλέγεις ρυθμίσεις πρόσθετου και βάζεις τα στοιχεία.
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφή έκανες αλλά πρέπει να περάσεις τα στοιχεία (username & password) στα settings του subtitles.gr addon. Παρατεταμένο πάτημα (ή δεξί κλικ αν είσαι σε pc) πάνω στο addon και εμφανίζεται μενού. Επιλέγεις ρυθμίσεις πρόσθετου και βάζεις τα στοιχεία.

 

Το έκανα. Ευχαριστώ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις βήμα βήμα πως να βάλουμε κ εμείς vpn?

 

 

 

Ευκολα,μπαινεις στο play store κατεβαζεις αυτο που γραφω,turbo vpn,εκατασταση,το ανοιγεις πατας connect,εχει να διαλεξεις και μεσω ποιας χωρας συνδεεσαι,και μετα το αφηνεις να τρεχει στο παρασκηνιο

Οταν τελειωσεις αυτο που θες να δεις και θελει vpn,ξανανοιγεις την εφαρμογη και πατας diaconnect

Στο ανοιγμα και κλεισιμο της εφαρμογης σου πεταει καμμια διαφημιση,αλλα αυτο δεν σε πειραζει,την κλεινεις

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευκολα,μπαινεις στο play store κατεβαζεις αυτο που γραφω,turbo vpn,εκατασταση,το ανοιγεις πατας connect,εχει να διαλεξεις και μεσω ποιας χωρας συνδεεσαι,και μετα το αφηνεις να τρεχει στο παρασκηνιο

Οταν τελειωσεις αυτο που θες να δεις και θελει vpn,ξανανοιγεις την εφαρμογη και πατας diaconnect

Στο ανοιγμα και κλεισιμο της εφαρμογης σου πεταει καμμια διαφημιση,αλλα αυτο δεν σε πειραζει,την κλεινεις

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

ποια χώρα επιλέγεις ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ευκολα,μπαινεις στο play store κατεβαζεις αυτο που γραφω,turbo vpn,εκατασταση,το ανοιγεις πατας connect,εχει να διαλεξεις και μεσω ποιας χωρας συνδεεσαι,και μετα το αφηνεις να τρεχει στο παρασκηνιο

Οταν τελειωσεις αυτο που θες να δεις και θελει vpn,ξανανοιγεις την εφαρμογη και πατας diaconnect

Στο ανοιγμα και κλεισιμο της εφαρμογης σου πεταει καμμια διαφημιση,αλλα αυτο δεν σε πειραζει,την κλεινεις

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

α κατάλαβα, σαν το acestream δουλεύει. ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Α,εγω το εχω αφησει στην Αγγλια που ειχε default,να βαλω αλλη χωρα;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

αν σου δουλευει καλά γιατί να βάλεις άλλη χώρα ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

αν σου δουλευει καλά γιατί να βάλεις άλλη χώρα ?

 

 

 

Λέω μήπως στην Αγγλία,κυνηγάνε τα live streaming

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Το inFinite stream μια χαρά δουλεύει.... αυτή την στιγμή βλέπω ΟΣΦΠ από το Samsung s4 το οποίο είναι συνδεδεμένο με tv με Screen mirroring !! Πάει σφαίρα !! ξέχασα ....κατεβάζω συγχρόνως και ένα torrent (έχω βάλει κόφτη στα 400 kb/s) ..γραμμή απλή 24 forthnet

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχει σχέση !! Δεν έχεις καταλάβει τι είναι το vpn

 

 

 

Για πες,αφού φαίνεται iP Αγγλική,έτσι δεν είναι;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...