Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον αλλαξα το ονομα χρηστη αλλα στον φακελο c φαινετε το παλιο.

Τι κανω σε αυτη την περιπτωση;υπαρχει κανενα βιντεο στο youtube για αυτο;

Επισης εκανα και δευτερο λογαριασμο χρηστη και ενω εκανα εγκατασταση του kodi δεν μου

ΤΟ εμφανιζει πουθενα ενω στο αρχικο ονομα ολα οκ.

Σε windows είσαι? Αν ναι, η λύση είναι σε αυτό το ποστ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6955320#post6955320

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

μου βγαζει το εξης μυνημα το ονομα c:kodi.exe-pπου καθοριστικε στο

πλαισιο προορισμος δεν ειναι εγκυρο βεβαιωθειτε οτι η διαδρομη και το ονομα τουαρχειου ειναι σωστα.εχετε υποψη πριν κανω την εγκατασταση εκει που ελεγε σε πιο φακελο να το βαλω εκανα διορθωση και εγραψα c:/kodi

Διάβασε αυτόν τον οδηγό https://docs.google.com/document/d/1M-d2q-EyAGRZAj07aZmNmnF5i3qivRrtfm_UkHazpjA/mobilebasic

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω θέμα με το AliveGR, το έχω εγκαταστήσει κανονικά μέσω του Addon Installer και όταν πάω να το ανοίξω μου μήνυμα σφάλματος "Αποτυχία script! : AliveGR"

Έχετε άποψη τί μπορεί να συμβαίνει ;

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω θέμα με το AliveGR, το έχω εγκαταστήσει κανονικά μέσω του Addon Installer και όταν πάω να το ανοίξω μου μήνυμα σφάλματος "Αποτυχία script! : AliveGR"

Έχετε άποψη τί μπορεί να συμβαίνει ;

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Έχει αλλάξει το repository.. Βάλε το νέο..

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς που το έχουμε από παλια πρέπει να το αλλάξουμε για τις αναβαθμίσεις;;;

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην πείτε τίποτε έτσι;Δεν είναι για εμένα.τι καλύτερο adult addon ποιο είναι;

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Stauros_P, @johnakis25, @nik1975

Το νέο ρεπο του alivegr είναι εκεί που ήταν και το παλιό (στο fusion->international) απλώς άλλαξε όνομα από twillight σε thgilliiwt.

 

@tolisfar

Το καλύτερο adult addon (κατά τη γνώμη κάποιου φίλου μου φυσικά, εγώ εννοείται δεν ξέρω τίποτα :rolleyes:) είναι το ultimate whitecream.

Θα το βρεις στο fusion->xxx->whitecream repo.

Link to comment
Share on other sites

Μην πείτε τίποτε έτσι;Δεν είναι για εμένα.τι καλύτερο adult addon ποιο είναι;

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z010D μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και μόλις το Thread μπήκε στα ενδιαφέροντα αγαπημένα μου... Θα βάλω να μου έρχονται ειδοποιήσεις άμεσα...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μόλις το Thread μπήκε στα ενδιαφέροντα αγαπημένα μου... Θα βάλω να μου έρχονται ειδοποιήσεις άμεσα...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με μέτρο μην τυφλωθείς :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω τον kodi σε pc, tablet και κινητό.

Έχω διαβάσει για τα κουτιά tv που περιέχουν τον kodi και άλλες εφαρμογές android.

Ψάχνοντας στο internet είδα μερικά όπως εδώ:

 

https://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_i_5_6?url=search-alias%3Delectronics&field-keywords=kodi+tv+box+2016&sprefix=kodi+t%2Cundefined%2C299&crid=2EG7Q7XHKCLJ6

 

και εδώ:

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=kodi+tv+box&rt=nc&LH_BIN=1

 

Επειδή θέλω να αγοράσω ένα τέτοιο κουτί θα ήθελα:

 

1. να μου προτείνετε κάτι καλό value for money, αλλά και να μην τρώει κολλήματα.

2. και να μου πείτε αν μπορώ σε ένα τέτοιο κουτί να απεγκαθιστώ ή να εγκαθιστώ πρόσθετα όπως στον kodi του pc

3. αν μπορώ να εγκαθιστώ επιπλέον εφαρμογές android (π.χ. καιρό, tunein radio)

 

Σας ευχαριστώ

Edited by knaison

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει το εξης μυνημα το ονομα c:kodi.exe-pπου καθοριστικε στο

πλαισιο προορισμος δεν ειναι εγκυρο βεβαιωθειτε οτι η διαδρομη και το ονομα τουαρχειου ειναι σωστα.εχετε υποψη πριν κανω την εγκατασταση εκει που ελεγε σε πιο φακελο να το βαλω εκανα διορθωση και εγραψα c:/kodi

 

Χθες κατέβασα και σετάρισα τον φορητό kodi. Δουλεύει καλά σε windows 7 που το δοκίμασα. Το έβαλα να τρέξει και απο στικάκι και είναι άψογο.

Δυο προβληματάκια εντόπισα μόνο. Το πρώτο ότι με τίποτα δεν μπορώ εμφανίσω την τηλεόραση για να βλέπω την λίστα μου με τα live κανάλια, γιατί ενώ ενεργοποιώ τον PVR simple client μετά απο κλείσιμο και άνοιγμα ξανα του kodi βρίσκω τον pvr απενεργοποιημένο ( αυτό βέβαια είναι κάτι που δεν το χρειάζονται όλοι και έτσι μικρό το κακό ) και το δεύτερο είναι ότι βγάζει error στους υπότιτλους απο το subtitles.gr αλλά δουλεύουν καλά οι υπότιτλοι απο το opensubtitles, αν και είναι λιγότεροι.

Σήμερα μοίραζα "κόπιες" σε φίλους.

Εδώ το αρχείο http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=271584. Μπορείς να το αποθηκεύσεις σε όποιο σημείο του υπολογιστή θες και να στείλεις συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας σου, για να το ανοίγεις απο εκεί.

 

edit: Τελικά έφαγα μια φλασιά τώρα και εντοπισα το λάθος μου. Εγώ έφταιγα που δεν άνοιγε επιλογή της τηλεόρασης. Τώρα όλα καλά πρόσθεσα και την λίστα δοκίμασα και παίζει.

Edited by trust0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω τον kodi σε pc, tablet και κινητό.

Έχω διαβάσει για τα κουτιά tv που περιέχουν τον kodi και άλλες εφαρμογές android.

Ψάχνοντας στο internet είδα μερικά όπως εδώ:

 

https://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_i_5_6?url=search-alias%3Delectronics&field-keywords=kodi+tv+box+2016&sprefix=kodi+t%2Cundefined%2C299&crid=2EG7Q7XHKCLJ6

 

και εδώ:

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=kodi+tv+box&rt=nc&LH_BIN=1

 

Επειδή θέλω να αγοράσω ένα τέτοιο κουτί θα ήθελα:

 

1. να μου προτείνετε κάτι καλό value for money, αλλά και να μην τρώει κολλήματα.

2. και να μου πείτε αν μπορώ σε ένα τέτοιο κουτί να απεγκαθιστώ ή να εγκαθιστώ πρόσθετα όπως στον kodi του pc

3. αν μπορώ να εγκαθιστώ επιπλέον εφαρμογές android (π.χ. καιρό, tunein radio)

 

Σας ευχαριστώ

Ρώτα εδώ για Android tv box http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335891&page=438

Γενικά τι πρεπει να προσέξεις : Από επεξεργαστή ..amlogic τον s905x η τον καινούριο s912 (θα επέλεγα τον δεύτερο ,είναι πολύ ποιο δυνατό ,καλύτερο gpu) ram 2gb και rom 16 gb , λειτουργικό σύστημα Android 5.x.x και άνω (θα επέλεγα με Android 6 για πολλούς λόγους ...ένα ειναι αυτό

)

Γενικά με τα Android tv box κάνεις τα πάντα (ότι και με τα κινητά που έχουν Android λειτουργικό) ..κάνεις εγκατάσταση ότι θέλεις από το playstore

Link to comment
Share on other sites

@Stauros_P, @johnakis25, @nik1975

Το νέο ρεπο του alivegr είναι εκεί που ήταν και το παλιό (στο fusion->international) απλώς άλλαξε όνομα από twillight σε thgilliiwt.

 

@tolisfar

Το καλύτερο adult addon (κατά τη γνώμη κάποιου φίλου μου φυσικά, εγώ εννοείται δεν ξέρω τίποτα :rolleyes:) είναι το ultimate whitecream.

Θα το βρεις στο fusion->xxx->whitecream repo.

 

Και μόλις το Thread μπήκε στα ενδιαφέροντα αγαπημένα μου... Θα βάλω να μου έρχονται ειδοποιήσεις άμεσα...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με μέτρο μην τυφλωθείς :lol:

 

Ultimate whitecream και από μένα!!

Όλοι έτσι με λένε

 

ενημερωμενους σας βλεπω αν και αδιαφοροι με το αθλημα :lol: σας ευχαριστω παντως....μαλλον ο φιλος μου οχι εγω!

Link to comment
Share on other sites

Χθες κατέβασα και σετάρισα τον φορητό kodi. Δουλεύει καλά σε windows 7 που το δοκίμασα. Το έβαλα να τρέξει και απο στικάκι και είναι άψογο.

Δυο προβληματάκια εντόπισα μόνο. Το πρώτο ότι με τίποτα δεν μπορώ εμφανίσω την τηλεόραση για να βλέπω την λίστα μου με τα live κανάλια, γιατί ενώ ενεργοποιώ τον PVR simple client μετά απο κλείσιμο και άνοιγμα ξανα του kodi βρίσκω τον pvr απενεργοποιημένο ( αυτό βέβαια είναι κάτι που δεν το χρειάζονται όλοι και έτσι μικρό το κακό ) και το δεύτερο είναι ότι βγάζει error στους υπότιτλους απο το subtitles.gr αλλά δουλεύουν καλά οι υπότιτλοι απο το opensubtitles, αν και είναι λιγότεροι.

Σήμερα μοίραζα "κόπιες" σε φίλους.

Εδώ το αρχείο http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=271584. Μπορείς να το αποθηκεύσεις σε όποιο σημείο του υπολογιστή θες και να στείλεις συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας σου, για να το ανοίγεις απο εκεί.

 

edit: Τελικά έφαγα μια φλασιά τώρα και εντοπισα το λάθος μου. Εγώ έφταιγα που δεν άνοιγε επιλογή της τηλεόρασης. Τώρα όλα καλά πρόσθεσα και την λίστα δοκίμασα και παίζει.

 

 

 

Για το error στο subtitles.gr φτάνει το γεγονός ότι πλέον δεν δουλεύει.

Αντ αυτού πέρνα το subztv και το subtitles.gr που έχουν κι αυτά Ελληνικά,ιδίως το subztv είναι πολύ καλο

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορεί να βοηθήσει :) Λοιπόν, χρησιμοποιώ γύρω στα 2 χρόνια το kodi σε android tvbox χωρίς κανένα πρόβλημα. Το τελευταίο διάστημα ενώ παίζει κάποιο βίντεο (είτε διαδικτυακό είτε τοπικό) σε ανυποψίαστο χρόνο σταματάει σαν να έχω πατήσει εγώ το στοπ και με πετάει στην προηγούμενη οθόνη χωρίς να βγάζει κάποιο σφάλμα κλπ. Πρέπει να βάλω το βίντεο από την αρχή. Έχει κανείς καμιά λύση;
I'm a real producer and you're just the piano man!!!
Link to comment
Share on other sites

Για το error στο subtitles.gr φτάνει το γεγονός ότι πλέον δεν δουλεύει.

Αντ αυτού πέρνα το subztv και το subtitles.gr που έχουν κι αυτά Ελληνικά,ιδίως το subztv είναι πολύ καλο

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Πως κάνουμε εγκατάσταση το subztv, όσο και να προσπάθησα δεν μπόρεσα να το κάνω να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε εγκατάσταση το subztv, όσο και να προσπάθησα δεν μπόρεσα να το κάνω να δουλέψει.

Πας σύστημα - > ρυθμίσεις - > πρόσθετα - > αναζήτηση - > suztv - > εγκατάσταση.

 

Στάλθηκε από RN3 Pro

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορεί να βοηθήσει :) Λοιπόν, χρησιμοποιώ γύρω στα 2 χρόνια το kodi σε android tvbox χωρίς κανένα πρόβλημα. Το τελευταίο διάστημα ενώ παίζει κάποιο βίντεο (είτε διαδικτυακό είτε τοπικό) σε ανυποψίαστο χρόνο σταματάει σαν να έχω πατήσει εγώ το στοπ και με πετάει στην προηγούμενη οθόνη χωρίς να βγάζει κάποιο σφάλμα κλπ. Πρέπει να βάλω το βίντεο από την αρχή. Έχει κανείς καμιά λύση;

 

Μήπως να εκανες ολο το tv box μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; Μετα απο 2 χρόνια θελει κ αυτό το στρωσιμο του.

Link to comment
Share on other sites

Για το error στο subtitles.gr φτάνει το γεγονός ότι πλέον δεν δουλεύει.

Αντ αυτού πέρνα το subztv και το subtitles.gr που έχουν κι αυτά Ελληνικά,ιδίως το subztv είναι πολύ καλο

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Το subtitles.gr δουλεύει κανονικά στο εγκατεστημένο kodi που έχω, γι αυτό δεν κατάλαβα ότι είναι γενικό το πρόβλημα.

Τώρα έβαλα και το subztv που πρότεινες, ευχαριστώ. Επίσης και το Podnapisi.net έχει ελληνικούς υπότιτλους.

 

Το φορητό kodi πάει σφαίρα και γλύτωσα απο το να το σετάρω απο την αρχή σε κάθε φίλο που μου το ζητάει.

 

Μια ερώτηση. Χθες ήρθε στα χέρια μου ένα box M8S το παλιό καλό με το android 4.4 και ότι και να προσπαθώ να του περάσω απο πηγή-zip δεν μου ανοίγει. Θαρρείς και το έχουν κλειδωμένο ένα πράμα. Ηρθε με την εκδοση 15.1

Καποιος που το έχει/είχε....αν του βάλω την 16.1 θα δουλέψει λέτε; Το tv box είναι καινούργιο, μόλις το πήρε φίλος μου το έφερε να το σετάρω.

Edited by trust0
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να εκανες ολο το tv box μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; Μετα απο 2 χρόνια θελει κ αυτό το στρωσιμο του.

 

Αυτό προσπαθούσα να αποφύγω :) Αλλά μάλλον αυτή θα είναι η μόνη λύση!

Ευχαριστώ!!

I'm a real producer and you're just the piano man!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

υπάρχει περίπτωση να περάσουμε το kodi σε smart tv που δεν έχει android?

μέ usb ή με κάποιον άλλο τρόπο?

 

Ευχαριστώ

Μπορείς να το περάσεις με ένα tv box

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...