Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμένα 2gb είναι. Περίεργο.Εμενα μονο στο kodi το κανει. 2 μήνες τώρα μία χαρά δούλευε. Ξαφνικά από εχτές άρχιζε. Εν τω μεταξύ βρήκα αυτό http://koditips.com/kodi-keeps-shutting-down-freezing-crashing/

Λέω να το δοκιμάσω αν και στο τέλος με μπέρδεψε με τις αντιγραφές.

Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ψιλιάζομαι γιατι χθες τους ενεργοποιησα ολους απ'ότι θυμάμαι,οτι μπορει να φταινε οι επιταχυντές των βίντεο
Link to comment
Share on other sites

Πέστε και τι κουτιά έχετε μήπως και βγάλουμε κάνα συμπέρασμα για το πρόβλημα.

 

εγω αυτο http://www.banggood.com/CS918-2GB-RAM-8GB-ROM-RK3188T-Quad-Core-Android-4_4-Bluetooth-TV-Box-p-966019.html?rmmds=myorder καλα δεν ειναι και τοπ μοντελο

Link to comment
Share on other sites

Μπες από τον browser στο http://www.sport247.live/άστο εκεί ανοιχτό και ξσναδοκιμασε

 

Sent from 1+3

Ευχαριστώ.Με αυτό το κολπάκι δεν πετάει το μήνυμα "visit the page.." αλλά μετά απο 5-10" που ξεκινάει το stream,σταματάει και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Πέστε και τι κουτιά έχετε μήπως και βγάλουμε κάνα συμπέρασμα για το πρόβλημα.

 

Εγώ έχω το mini m8s ii. Τελικά βρήκα τι έφταιγε. Απενεργοποίησα στις ρυθμίσεις, στο βίντεο,επιταχυντές τον amlogic και παίζει μια χαρά τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.Με αυτό το κολπάκι δεν πετάει το μήνυμα "visit the page.." αλλά μετά απο 5-10" που ξεκινάει το stream,σταματάει και πάλι

 

Πρέπει όταν ανοίξει το site να πατήσεις εκεί που λεει "Live" θα σου ανοίξει μια διαφημίσει την κλείνεις αφου ανοίξει, μέτα πας "sport365.live" στο kodi και κάνεις "update parser file!" και "refresh listing" και είσαι έτοιμος . Αυτή την διαδικασία πρέπει να την κάνεις καθημερινά αν βλέπεις κάθε μέρα αλλιώς την ήμερα που θες να δεις κάποιο αγώνα.

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ...ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ..

 

Ναι έχεις δίκιο ξέχασα να το επισημάνω.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο ξέχασα να το επισημάνω.

Aυτό βοηθάει όταν ανοίγεις το sport365.live και είναι κενή η λίστα.Δυστυχώς όμως δεν λύνει το κόλλημα και σταμάτημα που κάνει μετά απο 5-10" που ξεκινάει το stream.

Link to comment
Share on other sites

με την εκδοση 17 εχουμε νεοτερα;

λυθηκαν τα προβληματα που ειχε;

εχει καποιος απο εσας αυτη την εκδοση;

βγήκε η έκδοση 17 beta 4

Link to comment
Share on other sites

Aυτό βοηθάει όταν ανοίγεις το sport365.live και είναι κενή η λίστα.Δυστυχώς όμως δεν λύνει το κόλλημα και σταμάτημα που κάνει μετά απο 5-10" που ξεκινάει το stream.

 

Πρέπει να απενεργοποιήσεις για το site αυτό τα adblockers, popup blocker κλπ σε εμένα πάντως δουλεύει τέλεια.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Το μηχάνημα δεν είναι root

 

Τι σχέσει έχει αυτό; στον browser σου λέω αν έχεις βάλει κάποια επέκταση για να αποτρέπει της διαφημίσεις να ανοίγουν άλλα παράθυρα κλπ

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν έχω βάλει κάτι τέτοιο.Τα παράθυρα κτλ και γενικά όλο το "κολπάκι" λειτουργεί όπως λες και ξεκινάει η αναπαραγωγή κανονικά.Το πρόβλημα είναι ότι δεν κρατάει το stream.Μέγιστο 10" και κλείνει.Και το ακόμη πιο περίεργο είναι ότι το κάνει μόνο στο sport365.Σε όλα τα άλλα λειτουργεί άψογα.Εσύ ποια συσκευή έχεις? Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, τα ματς του laola1 τα έχει στο Zem->Sports->inFinite Stream.

Η διαφορά με το laola είναι ότι στο παραπάνω ΔΕΝ απαιτείται η χρήση VPN!!! Έχει κύπελλο Ελλάδας σε 720p.

Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν έχω βάλει κάτι τέτοιο.Τα παράθυρα κτλ και γενικά όλο το "κολπάκι" λειτουργεί όπως λες και ξεκινάει η αναπαραγωγή κανονικά.Το πρόβλημα είναι ότι δεν κρατάει το stream.Μέγιστο 10" και κλείνει.Και το ακόμη πιο περίεργο είναι ότι το κάνει μόνο στο sport365.Σε όλα τα άλλα λειτουργεί άψογα.Εσύ ποια συσκευή έχεις?

 

Σου έστειλα προσωπικό μήνυμα για να μην γεμίζουμε το forum...

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το Beelink GT1 με S912 Amlogic επεξεργαστή και έχω αγοράσει το μίνι ασύρματο πληκτρολόγιο και ποντίκι

 

http://www.ebay.com/itm/321791456216?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

αλλά δεν μπορώ να το ρυθμίσω!!!!

Δουλεύει μεν αλλά πολύ χάλια.. Το mouse δεν κυλάει καθόλου ομοιόμορφα. Δεν είναι smooth και το πληκτρολόγιο δεν έχει ούτε ελληνικά ούτε και τα πλήκτρα έχουν καλή απόκριση.

 

Τι λέτε;;;; έχω απογοητευτεί

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, τα ματς του laola1 τα έχει στο Zem->Sports->inFinite Stream.

Η διαφορά με το laola είναι ότι στο παραπάνω ΔΕΝ απαιτείται η χρήση VPN!!! Έχει κύπελλο Ελλάδας σε 720p.

 

χρησιμο πολυ! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, τα ματς του laola1 τα έχει στο Zem->Sports->inFinite Stream.

Η διαφορά με το laola είναι ότι στο παραπάνω ΔΕΝ απαιτείται η χρήση VPN!!! Έχει κύπελλο Ελλάδας σε 720p.

Εύγε!!!

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, τα ματς του laola1 τα έχει στο Zem->Sports->inFinite Stream.

 

Η διαφορά με το laola είναι ότι στο παραπάνω ΔΕΝ απαιτείται η χρήση VPN!!! Έχει κύπελλο Ελλάδας σε 720p.

 

 

 

Ευχαριστούμε!!!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το Beelink GT1 με S912 Amlogic επεξεργαστή και έχω αγοράσει το μίνι ασύρματο πληκτρολόγιο και ποντίκι

 

http://www.ebay.com/itm/321791456216?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

αλλά δεν μπορώ να το ρυθμίσω!!!!

Δουλεύει μεν αλλά πολύ χάλια.. Το mouse δεν κυλάει καθόλου ομοιόμορφα. Δεν είναι smooth και το πληκτρολόγιο δεν έχει ούτε ελληνικά ούτε και τα πλήκτρα έχουν καλή απόκριση.

 

Τι λέτε;;;; έχω απογοητευτεί

 

Δοκίμασε το σε άλλη συσκευή, λογικά θα δουλεύει και σε υπολογιστή αυτό..... Αν έχει την ιδια συμπεριφορά και εκει, τοτε ειναι χαλασμένο...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το σε άλλη συσκευή, λογικά θα δουλεύει και σε υπολογιστή αυτό..... Αν έχει την ιδια συμπεριφορά και εκει, τοτε ειναι χαλασμένο...

 

Το έβαλα και στο laptop αλλά πάλι εχει περίεργη συμπεριφορά

Λες να είναι χαλασμένο; χρειάζεται κάποια ειδική ρύθμιση να δουλέψει ή απλά είναι plug and play ;;

 

Από ασύρματο πληκτρολόγιο και ποντίκι τι προτείνετε;;;

Εσείς τι χρησιμοποιείτε;;;

Link to comment
Share on other sites

Ένα παρόμοιο πρόβλημα είχα σε Windows 7 στα οποία το όνομα χρήστη ήταν με Ελληνικούς χαρακτήρες. Έκανα ένα δεύτερο λογαριασμό χρήστη με Αγγλικούς χαρακτήρες εγκατέστησα εκεί το kodi και το πρόβλημα λύθηκε.

 

Καλησπέρα. Φιλε εκανα αλλη μια προσπάθεια και το προβλημα λύθηκε!!!

Την πρωτη φορα εγκατέστησα ξανα τον kodi ενω υπηρχε ηδη στον αλλο λογαριασμο και δεν δουλεψε.

Στη δευτερη προσπαθεια που εκανα δεν εγκατέστησα το kodi. Βρήκα την εφαρμογη μεσα απο τα αρχεια εφαρμογων στο σκληρο και απλώς την ανοιξα. Εγκατέστησα το sportdevil και δούλεψε!!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ :up:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...