Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η κατηγορία αυτή δεν ανοίγει (δουλεύει) πάαααααααρα πολύ καιρό. Το έχουμε πει ότι το addon έχει εγκαταλειφθεί από τον developer.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδες με τους υποτιτλους τι παιζει????

Τo opensub δεν λεει κ πολλα.....

ξερει κανεις τπτ??

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που κανω δευτερο ποστ καπακια αλλα καποιος ας δωσει τα φωτα τ σε κατι μαλλον που χαλασα....οταν παταω στο system μου ζηταει master lock code(κατι το οποιο δεν εβαλα ποτέ). Γνωριζει καποιος κατι??? Edited by notakos
min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει; Γιατί η δική σου εμπειρία είναι πολύ διαφορετική από την δική μου

Επίσης μπορείς να μου πεις μια σειρά/επεισόδιο να χρησιμοποιήσουμε σαν κοινό σημείο αναφοράς;

Γιατί έχω παρατηρήσει ότι τα αποτελέσματα διαφοροποιούνται ανά επεισόδιο ακόμα και στην ίδια σειρά. (λογικό είναι)

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα ξαναδοκιμάσω φίλε μου. Σε βλέπω ζεστό και ίσως κάτι να μου διέφυγε

 

orphan black όλα τα επεισόδια από s01e01 έως s03e01 με πηγή dizilab,μαλιστα πρέπει να είναι br rip αφού αυτοί οι υπότιτλοι ταιριάζουν

fargo η δεύτερη σεζόν

expanse

luther η τελευταία

how to get away with murder η τελευταία

Link to comment
Share on other sites

Και σου βγάζει πηγές από dizilab σε όλα? Ήταν το αγαπημένο μου στο genesis

 

όχι αλλά θα είναι κάποια από αυτές που έγραψα πριν

Link to comment
Share on other sites

Παιδες με τους υποτιτλους τι παιζει????

Τo opensub δεν λεει κ πολλα.....

ξερει κανεις τπτ??

Μια χαρά δουλεύει το opensubtitles.org όπως και το subtitles.gr Δοκίμασε διαφορετικούς υπότιτλους ή άλλη πηγή για να είναι συγχρονισμένοι.

Συγνωμη που κανω δευτερο ποστ καπακια αλλα καποιος ας δωσει τα φωτα τ σε κατι μαλλον που χαλασα....οταν παταω στο system μου ζηταει master lock code(κατι το οποιο δεν εβαλα ποτέ). Γνωριζει καποιος κατι???

Για Android με έκδοση Kodi 15.2 θα σου πω αλλά και σε Windows περίπου ίδια είναι η διαδρομή:

Θα πας /sdcard/Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata και θα κάνεις backup το αρχείο "profiles.xml" για ου μη γένετο. Ύστερα θα το ανοίξεις με ένα επεξεργαστή κειμένου π.χ του ES Explorer File Manager και θα πας εκεί που λέει:

<lockcode>εδώ θα έχεις κάποιους αλφαριθμητικούς χαραχτήρες που είναι κωδικοποιημένος ο κωδικός σου master lock</lockcode>

και θα το κάνεις:

<lockcode></lockcode>

Κάνεις επανακίνηση στο Kodi αφού αποθηκεύσεις τις αλλαγές που έκανες στο αρχείο και κανονικά δεν πρέπει να σου ξαναζητήσει κωδικό.

 

@Demelene

Δες αν έχεις την τελευταία έκδοση του SALTS 1.0.96

Καλό θα ήταν να έχεις λογαρισμό Real Debrid εάν θέλεις να έχεις περισσότερες αξιόπιστες HD πηγές.

Μετά άνοιξε το addon SALTS και διάλεξε: Settings, Auto-Configure SALTS, άφησε τις επιλογές ως έχουν, πάτα Continue και περίμενε να σου βγάλει το μήνυμα

"Auto-Configure Complete".

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις παταω ,εγκατάσταση από zip -fusion-start here ,όσες φορές και να πατήσω το start here ,το ίδιο μου βγάζει ...υπάρχουν πολλοί φάκελοι μέσα σε έναν ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις παταω ,εγκατάσταση από zip -fusion-start here ,όσες φορές και να πατήσω το start here ,το ίδιο μου βγάζει ...υπάρχουν πολλοί φάκελοι μέσα σε έναν ...

Ακολούθησε από την πρώτη σελίδα τις οδηγίες και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα (το repo του fusion έχει αλλάξει σε http://fusion.tvaddons.ag)

"Μπαίνουμε μέσα στο φάκελο fusion-start here και πατάμε να κάνουμε εγκατάσταση plugin.video.hubwizard 1.1.9.zip πατάμε μια φορά πάνω στο hubwizard.zip και κάτω δεξιά θα δούμε ότι το πρόσθετο ενεργοποιήθηκε".

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει το opensubtitles.org όπως και το subtitles.gr Δοκίμασε διαφορετικούς υπότιτλους ή άλλη πηγή για να είναι συγχρονισμένοι.

 

Για Android με έκδοση Kodi 15.2 θα σου πω αλλά και σε Windows περίπου ίδια είναι η διαδρομή:

Θα πας /sdcard/Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata και θα κάνεις backup το αρχείο "profiles.xml" για ου μη γένετο. Ύστερα θα το ανοίξεις με ένα επεξεργαστή κειμένου π.χ του ES Explorer File Manager και θα πας εκεί που λέει:

<lockcode>εδώ θα έχεις κάποιους αλφαριθμητικούς χαραχτήρες που είναι κωδικοποιημένος ο κωδικός σου master lock</lockcode>

και θα το κάνεις:

<lockcode></lockcode>

Κάνεις επανακίνηση στο Kodi αφού αποθηκεύσεις τις αλλαγές που έκανες στο αρχείο και κανονικά δεν πρέπει να σου ξαναζητήσει κωδικό.

 

@Demelene

Δες αν έχεις την τελευταία έκδοση του SALTS 1.0.96

Καλό θα ήταν να έχεις λογαρισμό Real Debrid εάν θέλεις να έχεις περισσότερες αξιόπιστες HD πηγές.

Μετά άνοιξε το addon SALTS και διάλεξε: Settings, Auto-Configure SALTS, άφησε τις επιλογές ως έχουν, πάτα Continue και περίμενε να σου βγάλει το μήνυμα

"Auto-Configure Complete".

 

Για τους υποτιτλους η μονη πηγη που μου δινει ειναι το open.. οι αλλες τπτ(εχει ξανανανφερθει κ απο αλλους χρηστες λιγα ποστ παραπανω). δεν τιθεται προβλημα συγχρονισμου αλλα δεν βρισκει καθολου υπιοτιτλους(ακομη κ για ταινιες που ειχα δει μια βδομαδα πριν). Αν πηγαινει καπου αλλου το μυαλο σας ριξτε ιδεες

Για το master lock εν τελει ειχα περασει του mucky duck "skin"(κατι π ειχε σχεση με παιδικα) παρ ολα αυτα εαν το συναντησει κ καποιος αλλος το προβλημα, ο κωδικος για να ξεκλειδωσει ειναι 159357

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

Καημερααα! Σ ευχαριστω πολυ φιλε φιλε μακουλι αν μπορουσες σε παρακαλω με ενα προγραμμα που λεγετε teamviewer να με κατατοπιζες για το φορματ...ωστε να ξαναστησω το kodi απ την αρχη

παρεπιμπτωντος συμφωνο με το phoenix κορυφη

Το φορμάτ στο kodi γίνεται με ένα κλικ αρκεί να βάλεις το addon fresh start (υπάρχει διαθέσιμο στο fusion).

Οδηγίες αναλυτικότατες εδώ:

https://www.tvaddons.ag/factory-restore-kodi/

Link to comment
Share on other sites

Για 3D ταινιες ποιο εχουμε σαν top παιδια??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

για να δουμε 3d πρεπει να ειναι κ η tv 3d?

επειδη εβαλα μια απο phoenix κ χωρισε την οθονη στα 2 κ επαιζε...με καποιο γυαλι θα εχω αποτελεσμα?

πχ οπως τα vr βιντεακια

Link to comment
Share on other sites

για να δουμε 3d πρεπει να ειναι κ η tv 3d?

επειδη εβαλα μια απο phoenix κ χωρισε την οθονη στα 2 κ επαιζε...με καποιο γυαλι θα εχω αποτελεσμα?

πχ οπως τα vr βιντεακια

Ε ναι βρε,πρεπει να ειναι και η tv 3d.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος το έχω βάλει στο κινητό μου και δουλεύει άψογα απλά μου αρέσει να βλέπω ντοκιμαντέρ πχ όπως national geographic history wild life κτλ ... τι πρέπει να κάνω ή να βάλω για να πιάσω τέτοιου είδους ταινίες γιατί αυτά τα ντοκιμαντέρ πού έχει στο helenic tv είναι λίγο απαρχαιωμενα
Link to comment
Share on other sites

Για 3D ταινιες ποιο εχουμε σαν top παιδια??

Για 3d ταινιες δες το TNPB που βρισκεται μεσα στο Phoenix. Αλλα οπως ειπωθηκε και πιο πανω πρεπει η tv να ειναι 3d

Link to comment
Share on other sites

Guys,σε κάθε ταινία του genesis που παταω μου δείχνει την ταινία σαν zoomed να το πω ...έχω βρει μια λύση πατοντας στις ρυθμησεις -display - και το αλλαζω ,ξαναμπαινω στην ταινία και είναι όλα μια χαρά όσπου να κλεισω το kodi ...μετά πρέπει να επαναλαβω την ίδια διαδικασία ,είμαι σε android ...έχει κανείς να προτείνει κάτι? Edited by Kodi
Link to comment
Share on other sites

Για 3d ταινιες δες το TNPB που βρισκεται μεσα στο Phoenix. Αλλα οπως ειπωθηκε και πιο πανω πρεπει η tv να ειναι 3d

Ναι αυτο το ξερω,αλλα δεν εχει και πολλες εδω που τα λεμε.Οσες ειδα παντως τρεχουν νερακι.....

Εννοειται οτι εχω tv 3d.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το φορμάτ στο kodi γίνεται με ένα κλικ αρκεί να βάλεις το addon fresh start (υπάρχει διαθέσιμο στο fusion).

 

Οδηγίες αναλυτικότατες εδώ:

 

https://www.tvaddons.ag/factory-restore-kodi/

 

 

Ευχαριστω πολυ θα το δοκιμασω letom, ολα παιζουν κανονικα εκτος το hulubox

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ θα το δοκιμασω letom, ολα παιζουν κανονικα εκτος το hulubox

 

Χέστο πρε το λολοhulahoup!!!

Έβαλες το 9down? Και αυτο πόμπα είναι....Καθώς επίσης και το .F.U.B.A.R. το οποίο έχει όλα τα iptv που είχαμε παλιά με το dreamοκουτο....(εκτός βέβαια απ τo no8a και ote)

 

Υ.Γ. Η vodafone έκαψέ σου τα μηνύματα ειδοποίησης κλήσεων????

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο το ξερω,αλλα δεν εχει και πολλες εδω που τα λεμε.Οσες ειδα παντως τρεχουν νερακι.....

Εννοειται οτι εχω tv 3d.:)

 

Σε ότι βάζω εγώ μου βγάζει unable to streaming το phoenix.

Ποιες είδες εσύ και από που ακριβώς και παίζουν;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην εκλεκτη παρεα το προβλημα μου οταν κανω streaming μια ταινια απο kodi (σε pc με win7) στην samsung tv μου βγαζει στην τηλεοραση μηνυμα: αρχειο δεν υποστηριζεται.. Ενω με άλλο streaming program πχ mezzmo γινεται κανονικα και με υποτιτλους. Βοηθηστε.....
Link to comment
Share on other sites

Σε ότι βάζω εγώ μου βγάζει unable to streaming το phoenix.

Ποιες είδες εσύ και από που ακριβώς και παίζουν;

Απο το TNPB βλεπω,καθε μερα σχεδον βλεπουμε.Ακομα και 3d ταινιες μια χαρα.

Εχθες εβλεπαν οι γυναικες το The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2.....και παραπονο δεν ακουσα...:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Velocity (καινούργιο addon ...γρήγορα και με 720,1080p )

https://www.youtube.com/watch?v=1TuS0W5207U

Ταινιες περιεχομενο σε 1080 και 720 p πολυ καλες πηγες παιζουν ομαλα και γρηγορα .

Σειρες περιεχομενο μεχρι dvd παιζουν ομαλα ,πρεπει να τις βρεις με search κι μετα προσθηκη στα αγαπημενα

Link to comment
Share on other sites

Καλό και το velocity alex.. Xmovies8 , 9movies , velocity , Phoenix , αν έχετε αυτά παιδιά είστε καλλυμένοι από ταινιάκια :)

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...