Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσβησα το kodi και το εκανα εγκατσσταση απο την αρχη,αλλα παλι το ιδιο προβλημα...Απο subtitles.gr τιποτα μονο απο opensubtitles.Τι εννοεις το username του υπολογιστη ναν ειναι με Ελληνικα η με κενα?Το ονομα δηλαδη πως θα πρεπει να ειναι?

Γιαννης pc

η

Giannis pc

Τι ρολο παιζει το ονομα του υπολογιστη?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εσβησα το kodi και το εκανα εγκατσσταση απο την αρχη,αλλα παλι το ιδιο προβλημα...Απο subtitles.gr τιποτα μονο απο opensubtitles.Τι εννοεις το username του υπολογιστη ναν ειναι με Ελληνικα η με κενα?Το ονομα δηλαδη πως θα πρεπει να ειναι?

Γιαννης pc

η

Giannis pc

Τι ρολο παιζει το ονομα του υπολογιστη?

 

Μου έχει τύχει και εμένα... Δεν νομίζω να παίζει ρόλο το username.

Για μένα μάλλον πρέπει να κάνεις απεγκατάσταση και να βάλεις άλλο Kodi ή XBMC.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα ολα τα παραπανψ αλλα παλι απ subtitles.gr δεν ανοιγει κανεναν τποτιτλο.Απο opensubtitles μονο βρισκει...Δεν ξερω τι μπορει να φταιει;

Έχεις επιλέξει να ψάχνει και για ελληνικούς υπότιτλους στα settings του kodi;

Link to comment
Share on other sites

Εσβησα το kodi και το εκανα εγκατσσταση απο την αρχη,αλλα παλι το ιδιο προβλημα...Απο subtitles.gr τιποτα μονο απο opensubtitles.Τι εννοεις το username του υπολογιστη ναν ειναι με Ελληνικα η με κενα?Το ονομα δηλαδη πως θα πρεπει να ειναι?

Γιαννης pc

η

Giannis pc

Τι ρολο παιζει το ονομα του υπολογιστη?

 

πήγαινε στο C:/users και θα δεις,πρέπει να υπάρχει public.....

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στον c υπαρχει φακελος Χρηστες και μεσα υπαρχει και ενας φακελος κοινοχρηστα,δεν ξερω αν αυτο εννοεις

Εχω βαλει να ψαχνει ελληνικους υποτιτλους,απλα οταν βαζω την ταινια και παταω πανω σε εναν υποτιτλο μου βγαζει συνεχεια αποτυχια ληψης υποτιτλου

Edited by john9147
Link to comment
Share on other sites

Μεσα στον c υπαρχει φακελος Χρηστες και μεσα υπαρχει και ενας φακελος κοινοχρηστα,δεν ξερω αν αυτο εννοεις

Εχω βαλει να ψαχνει ελληνικους υποτιτλους,απλα οταν βαζω την ταινια και παταω πανω σε εναν υποτιτλο μου βγαζει συνεχεια αποτυχια ληψης υποτιτλου

 

ναι,εκτός απο το κοινόχρηστα έχει και αυτόν του χρήστη

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει και εναν με το ονομα χρηστη του υπολογιστη.Μεσα στουοφακελο χρηστες εχει φακελους κοινοχρηστα βιντεο κτλ.Ο φακελος του χρηστη ειναι μεσα στον c Edited by john9147
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει και εναν με το ονομα χρηστη του υπολογιστη.Μεσα στουοφακελο χρηστες εχει φακελους κοινοχρηστα βιντεο κτλ.Ο φακελος του χρηστη ειναι μεσα στον c

 

ε αυτόν σου λέω,είναι με ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Ναι με ελληνικα ειναι

 

κατά 99% αυτό είναι το πρόβλημα,κανε ένα δεύτερο λογαριασμό με αγγλικά και κανε ξανά εγκατάσταση το kodi για τον δεύτερο χρήστη

Link to comment
Share on other sites

Αν φτιαξω νεο χρηστη θα πρεπει να μπαινω με αυτον στον υπολογιστη και να τρεχω το kodi;

 

δεν το εχω δοκιμάσει αλλά λογικα,ναι

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα,εκανα νεο προφιλ και ολεον δουλευει μια χαρα...Δεν υπαρχει αλλος τροπος να γινει ομως?Για ναα μην εχω δυο προφιλ στον υπολογιστη?
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα,εκανα νεο προφιλ και ολεον δουλευει μια χαρα...Δεν υπαρχει αλλος τροπος να γινει ομως?Για ναα μην εχω δυο προφιλ στον υπολογιστη?

 

δεν ξέρω αν μπορείς να αλλάξεις το υπάρχον username http://www.thewindowsclub.com/user-account-name-change

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα,εκανα νεο προφιλ και ολεον δουλευει μια χαρα...Δεν υπαρχει αλλος τροπος να γινει ομως?Για ναα μην εχω δυο προφιλ στον υπολογιστη?

φτιάξε το αρχικό σου προφιλ (να μην είναι στα ελληνικά....greeklish) και σβήσε τον δεύτερο

Link to comment
Share on other sites

φτιάξε το αρχικό σου προφιλ (να μην είναι στα ελληνικά....greeklish) και σβήσε τον δεύτερο

 

δεν αρκεί αυτό,πρέπει να αλλάξει και το user folder name στο C:/usres

Link to comment
Share on other sites

φτιάξε το αρχικό σου προφιλ (να μην είναι στα ελληνικά....greeklish) και σβήσε τον δεύτερο

 

Πως γινεται να το αλλαξω το προφιλ...Αλλαξα το ονομα του υπολογιστη αλλα τιποτα

Πως σβηνει ο δευτερος,μονο αποκλεισμος μου βγαζει

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να το αλλαξω το προφιλ...Αλλαξα το ονομα του υπολογιστη αλλα τιποτα

Πως σβηνει ο δευτερος,μονο αποκλεισμος μου βγαζει

 

σου έδωσα λινκ παραπανω

Link to comment
Share on other sites

έβαλα την τελευταία έκδοση του KODI.

το περίεργο είναι ότι δεν μου εμφανίζει ΚΑΜΙΑ άλλη γλώσσα πέρα των Αγγλικών, για γλώσσα εφαρμογής.

πως μπορώ να περάσω Ελληνικά?

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα add on για euroleague αγώνες, τώρα που σε 2 εβδομάδες ξεκινάνε;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...