Jump to content

Xiaomi Mi Note Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως μέχρι τώρα έχει μείνει στην 5.1.1 κρίμα...

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 669
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κατι μου λεει οτι θα παρουμε κακαλα.. εδω βγαλανε ενα Xiaomi Redmi Note 3 Pro International (Kate) και ακομα δεν το εχουν υποστηριξει με Unlock Bootloader.. Απ οτι φαινεται η πολτικη της Xiaomi ειναι να υποστηριζει οτι πουλαει..
Link to comment
Share on other sites

κατι μου λεει οτι θα παρουμε κακαλα.. εδω βγαλανε ενα Xiaomi Redmi Note 3 Pro International (Kate) και ακομα δεν το εχουν υποστηριξει με Unlock Bootloader.. Απ οτι φαινεται η πολτικη της Xiaomi ειναι να υποστηριζει οτι πουλαει..

Δεν μπορώ να μην συμφωνήσω, είναι κρίμα για περυσινή ναυαρχίδα να την έχει αφήσει στα αζήτητα

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ασε πικρα μεγαλη μας δινει η Xiaomi ελπιζω να κανω λαθος και να μας βγαλει ασπροπροσωπους.. Παλι καλα εχει μεγαλη κοινωτητα και υπαρχουν πολλες επιλογες σε Custom Roms
Link to comment
Share on other sites

@geobas δοκίμασες να το εγκαταστησεις από εξωτερικό σύνδεσμο..? Εγώ το έχω εγκατεστημενο πάρα πολύ καιρο χωρίς κανένα πρόβλημα.. Την ελληνική ρομ φοράς?

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα παιδια πως πατε? Εχει δοκιμασει κανεις να ξεκλειδωσει περισσοτερα δικτυα στην κεραια ? http://en.miui.com/thread-154862-1-1.html
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα! Πως είναι δυνατόν σε δύο ίδια τηλέφωνα(mi note pro) με την ίδια ρομ(6.12.22)να έχουν τόσο μεγάλη διαφορά στο antutu? Το δικό μου 60000, το άλλο 89000...

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πως είναι δυνατόν σε δύο ίδια τηλέφωνα(mi note pro) με την ίδια ρομ(6.12.22)να έχουν τόσο μεγάλη διαφορά στο antutu? Το δικό μου 60000, το άλλο 89000...

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπερα, δεν χρειαζεται καν να τονισω οτι ειναι απλα νουμερα και δεν παιζουν ρολο στην χρηση που θα κανεις, θα σου πω ομως τι μπορει να παιχτηκε,

 

1) πρεπει να καθαρισεις το κινητο με το Security App το λεγομενο Cleaner και να κανεις επανακκινηση πριν το τεστ,

2) σιγουρευεις οτι δεν τρεχουν εφαρμογες απο πισω παραμονο το Antutu,

3) παρατηρησε αν ζεσταθηκε το κινητο σου περισσοτερο απο του αλλου χρηστη, το καλοκαιρι μου εβγαζε 60Κ και εμενα, βαζοντας παγο πισω απο το κινητο εφτασε τα 90Κ+

Link to comment
Share on other sites

750f4179b5ee43fc3e8fa63a4318c36d.jpg

Ούτε πάγος χρειάστηκε ούτε τίποτα, απλά το άφησα στο τραπέζι για 20 λεπτά χωρίς να το πειράξω!! Και βουαλα!! 91000!!!

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μετά από 1 χρόνο περίπου, ξαναέπιασα στα χέρια μου το πολυαγαπημένο MI Note Pro.

Το αγόρασα μεταχειρισμένο από το γνωστό site, και μου ήρθε με την "Miui 8.2 by Xiaomi-miui.gr XTRV beta1 - 6.12.22 Beta".

Επειδή αντιμετωπίζω κάποια προβληματάκια (δεν λειτουργούν κάποια προγράμματα, κάποια widget και επειδή κάνει επανεκκινήσεις το UI) θα ήθελα να βάλω κάποια stable έκδοση.

Πού θα βρω τον οδηγό από developer σε stable?

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 χρόνο περίπου, ξαναέπιασα στα χέρια μου το πολυαγαπημένο MI Note Pro.

Το αγόρασα μεταχειρισμένο από το γνωστό site, και μου ήρθε με την "Miui 8.2 by Xiaomi-miui.gr XTRV beta1 - 6.12.22 Beta".

Επειδή αντιμετωπίζω κάποια προβληματάκια (δεν λειτουργούν κάποια προγράμματα, κάποια widget και επειδή κάνει επανεκκινήσεις το UI) θα ήθελα να βάλω κάποια stable έκδοση.

Πού θα βρω τον οδηγό από developer σε stable?

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

απο εδω θα την παρεις την τελευταια stable που ψαχνεις :https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6001-Stable-V8-1-4-0-Xiaomi-Mi-Note-Pro/#files

 

Αν έχετε Developer ROM, θα πρέπει να κάνετε Factory Reset πριν περάσετε την stable ROM και το αναποδο προφανως απο stable σε developer.

. Μπαίνουμε σε TWRP

2. Επιλέγουμε , reboot recovery

Όταν ξαναμπεί το τηλ... σε TWRP

3. Επιλέγουμε , wipe data ( factory reset )

4. Επιλέγουμε , install zip ( διαλέξουμε το ρομ.zip )

Αφού τελειώσει ή εγκατάσταση ....

5. Επιλέγουμε , wipe cache και dalvik

6. Επιλέγουμε , reboot system

 

 

 

 

Για να εισαι 100% σιγουρος ρωτησε και τα παιδια στο φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά έχω θέμα.

Είμαι με την τελευταία stable

be4c7829b09a103e15c5a7431f3a070a.jpg

 

και έχω τρομερά μεγάλη κατανάλωση από το system της τάξεως του 35-40% .

Ήμουν με developer και το γύρισα σε stable. Δεν θυμάμαι αν το είχα το πρόβλημα και με τη dev γιατί το είχα μόνο για 2-3 μέρες.

 

Τι μπορώ να κάνω?

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω θέμα.

Είμαι με την τελευταία stable

be4c7829b09a103e15c5a7431f3a070a.jpg

 

και έχω τρομερά μεγάλη κατανάλωση από το system της τάξεως του 35-40% .

Ήμουν με developer και το γύρισα σε stable. Δεν θυμάμαι αν το είχα το πρόβλημα και με τη dev γιατί το είχα μόνο για 2-3 μέρες.

 

Τι μπορώ να κάνω?

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

υποθετω την εκανες σωστα΄΄ καθαρη΄΄ την εγκατασταση της stable? Πρωτη λυση μπες στο recovery και κανε τα wipe cache kai dalviκ, μετα αν δεν συνελθει κανε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. δεν εχω το συγκεκριμενο κινητο οποτε δεν μπορω να ξερω αν εχει θεμα η stable αυτη, αν καποιο παιδι την εχει την τελευταια stable ας πει αν εχει αντιστοιχο θεμα.

Edited by ggkogkas
Link to comment
Share on other sites

Αρχικα να προτιματε Ευρωπαικη Rom κανουν καλυτερη δουλεια απο τους δικους μας τους Ελληνες και δεν εχουν και μια ιστοσελιδα γεματη με σπαστικα μηνυματα και διαφημισεις.. + οτι πολλες φορες εχουν πιο ενημερωμενες εκδοσεις εγω ειμαι στην 8.2.1.0 Miui 8.2 και απο οτι ειδα εχουν βγαλει και οι Ελληνες την συγκεκριμενη αρα δεν εισαι στην τελευταια Stable..

 

Απο Developer σε Stable πρεπει να κανεις Full wipes μεσα στο Recovery εκτος απο Internal Storage, αν δεν το εκανες κατεβασε την τελευταια εκδοση 8.2.1.0 και κανε τα Wipes, το κλασσικο factory reset δηλαδη που απλα τραβας δεξια..

Link to comment
Share on other sites

υποθετω την εκανες σωστα΄΄ καθαρη΄΄ την εγκατασταση της stable? Πρωτη λυση μπες στο recovery και κανε τα wipe cache kai dalviκ, μετα αν δεν συνελθει κανε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. δεν εχω το συγκεκριμενο κινητο οποτε δεν μπορω να ξερω αν εχει θεμα η stable αυτη, αν καποιο παιδι την εχει την τελευταια stable ας πει αν εχει αντιστοιχο θεμα.

 

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6001-Stable-V8-1-4-0-Xiaomi-Mi-Note-Pro/#files περασε απο πανω την

xiaomi-miui-hellas-5.1_leoXTRVbeta1_Stable_V8.2.1.0.zip (Fixed) μεσα απο το recovery. τα wipe τα κανει μονο του κατα το φλασαρισμα αλλα δεν χανεις κατι να τα κανεις και εσυ μετα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Bλέπω ότι αυτό το θέμα έχει σταματήσει εδώ και καιρό αλλά είπα να ρίξω μια ερώτηση και ότι γίνει. Έχω βρει ενα note pro σε καλή τιμή. να το πάρω αξίζει τα λεφτά του? Φώτο βγάζει καλές?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο κινητό, συμμαζεμενες διαστάσεις, λεπτό, καλή Καμερουλα, αλλά την νύχτα έχει λίγο θεματακι, όπως όλα τα κινέζικα άλλωστε, και μπαταρία(για εμένα) όχι πολύ καλή, γύρω στις 4,5 ώρες οθόνη...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...