Jump to content

Vodafone Smart 4 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγω που το δοκιμασα σημερα σε ένα κατάστημα, εχω να πω ότι γενικα μου αρεσε.

Στα συν ότι με καλύπτει ως μεσο χρηστη ( καμια εφαρμογουλα, λιγο net και μουσικη), τα 3000mAh και φυσικά η τιμή.

Κατ εμε, το μονο μειον είναι το μεγαλο μέγεθος της συσκευης (εχω και μικρα χερια :( ) που σε συνδιασμο με την ελλειψη θηκης τυπου flip cover αυξανει τον κινδυνο για γρατζουνιες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ω καλη φαση!

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γνωρίζει κάποιος πόσο sar έχει η συσκευή;

 

0.37W/kg (head)

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω από το manual: "η ανώτατη τιμή του SAR για τη συγκεκριμένη συσκευή όταν δοκιμάστηκε στο αφτί ήταν 0.374W/κιλό και όταν δοκιμάστηκε κοντά στο σώμα (σε απόσταση 15 χιλιοστών) η ανώτατη τιμή του SAR ήταν 0.401W/κιλό"

 

Με την ευκαιρία αν κάποιος θέλει να διαβάσει το manual θα το βρει εδώ http://www.vodafone.com/content/index/about/what/devices/smart4max.html

Link to comment
Share on other sites

Είχα βγει 1 βόλτα για καφέ παραλία πέρασα απ τη Vodafone(Χαλκίδα) & είχε 1 τελευταίο κομμάτι και τελικά το πήρα!

Το έχω βάλει στη φόρτιση τώρα και μετά θα το ψάξω.

Άντε να δούμε τι ψάρια πιάνει σχετικά με αυτά που το θέλω(Browsing, tapatalk Facebook κυρίως).

Θα το δω και θα αναφέρω. Πάντως μου άρεσε σα πρώτη επαφή!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό θα έπαιρνα λόγω της απίστευτης προσφοράς στην τιμή, αλλά με απέτρεψε το μέγεθος. Βέβαια δεν έφυγα με άδεια χέρια από το κατάστημα της Vodafone μιας και τίμησα την άλλη προσφορά της με 70 ευρώ περισσότερα, το Sony M2 Aqua, λόγω μικρότερης οθόνης και αδιάβροχης κατασκευής.
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος κι εγώ απο χθες. Νομίζω ότι είναι η κορυφαία επιλογή στη συγκεκριμένη κατηγορία τιμής, ανταγωνιζόμενο επάξια -κυρίως λόγω εγγύησης- προτάσεις από την κινεζική αγορά. Το μέγεθος, βέβαια, μπορεί να λειτουργήσει αποτρεπτικά σε κάποιες περιπτώσεις, αλλά νομίζω ότι τελικά όλα είναι θέμα συνήθειας.
Link to comment
Share on other sites

εγω τα παραειγγειλα απο το σαιτ της βοντα

 

εχω ενα thl w200s που εχει χαθει το on κουμπι και δεν μπορω αλλo να φοβαμαι μηπως κλεισει

 

δεν το εχω δει αλλα για 104 ευρω χωρις φπα δεν παιρνεις ουτε καραμελες

και φυσικα να σου μεινει στο χερι εχεις και δυο χρονια εγγυηση

 

ειμουν για 5,5 78 χιλ jiayou σ3 λοιπον αλλα 6 χιλ ειναι και πας νομιζω στο τελος της κατηγοριας τηλεφωνο

 

ας γραψουν οι ιδιοκτητες δυο λογακια για την

ληψη τηλεφωνιας

και wifi

gps

 

και την αυτονομια

 

ευχαριστω a priori

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Η λήψη WiFi, GPS και τηλεφωνίας είναι άριστες. Το GPS κλείδωσε ταχύτατα κι έμεινε σταθερό καλή τη διάρκεια της -σύντομης- διαδρομής, ενώ το WiFi πιάνει και στα προβληματικά σημεία του σπιτιού, στα οποία αλλά κινητά δυσκολεύονται ιδιαίτερα. Η λήψη τηλεφωνίας είναι απροβληματιστη και τόσο το μεγάφωνο όσο και το μικρόφωνο είναι σ αποτελεσματικά. Για την αυτονομία δεν μπορώ ακόμα να εκφέρω άποψη, αλλά νομίζω ότι θα είναι μια χαρά (>1.5 ημέρα με τη δική μου χρήση).
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την CPU κάτι τέτοιο περιμένω το οποίο είναι αρκετό για τον σκοπό που το προορίζω,

όμως στην παρουσίαση εδώ http://www.myphone.gr/d/vodafone/smart-4-max.436/hands-on/

είχε ένα χαμηλό score και προβληματίστηκα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το score στα 9k δεν πρέπει να είναι με το antutu. Το είχα δει κι εγώ αλλά το προσπέρασα!

 

Όπως είπα, το καλύτερο είναι να τρέξει κάποιος από εδώ ένα bench για να είμαστε σίγουροι ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το score στα 9k δεν πρέπει να είναι με το antutu. Το είχα δει κι εγώ αλλά το προσπέρασα!

 

Όπως είπα, το καλύτερο είναι να τρέξει κάποιος από εδώ ένα bench για να είμαστε σίγουροι ;)

 

17211 έβγαλε σε μένα. Νομίζω αναμενόμενο, βάσει των χαρακτηριστικών του.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι και εγω κατοχος του συγκεκριμενου phablet...εντυπωσεις πολυ καλες μια καλη price value συσκευη.απο θεμα μεγεθους ολα συνηθιζονται.το ununtu ειναι για μετρησεις που αφορα τα games?

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

antutu 17622

Link to comment
Share on other sites

το τλεφωνο εχει ωραια οθονη το επιασα στα χερια μου στην vodafone

καμερα μετρια

ταχυτητα μετρια

ελαφρυ

τεραστιο συνηθιζετε ομως

περιμενω παραλαβη

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

το τλεφωνο εχει ωραια οθονη το επιασα στα χερια μου στην vodafone

καμερα μετρια

ταχυτητα μετρια

ελαφρυ

τεραστιο συνηθιζετε ομως

περιμενω παραλαβη

Σε αυτά τα λεφτά καλύτερη κάμερα δεν θα έχεις. Η ταχύτητα θα είναι μια χαρά, μην ξεχνάς ότι στην βονταφον είναι ανοικτό βδομάδες, λογικό να καθυστερεί λίγο.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να αναφέρω κάποια bugs ώστε αν εντοπιζονται κ σε αλλους να γνωρίζουμε οτι είναι by default:

 

1)δεν λειτουργει η ηχογράφηση στο messenger (ανούσιο κακό)τεσταρισμενο σε 2 συσκευές.

 

2)3-4 φορες το έχω τσακωσει να μην γραφει και απλα το κλειδωνω κ το ξεκλειδωνω και φτιάχνει (μικρο το κακό).

 

3)αν αποθηκεύσεις gif αυτά δεν παιζουν στην συλλογή

Edited by athanaso77
:protest:
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα λεφτά καλύτερη κάμερα δεν θα έχεις. Η ταχύτητα θα είναι μια χαρά, μην ξεχνάς ότι στην βονταφον είναι ανοικτό βδομάδες, λογικό να καθυστερεί λίγο.

 

Συμφωνω για την καμερα

οσο για το τηλεφωνο που ειχαν live ηταν μονο ωρες που το ειχαν ανοιιξει ξεπουλανε

 

Μια ωραια εκδοχη που θα ηθελα

ενας ανοικτος bl

Oc

kαι lolipop

Edited by athanaso77
ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Χθες ο ενας ο φιλος λακισε στην αγορα του τηλεφωνου γιατι οπως λεει στο καταστημα που το δοκιμασε του φανηκε οτι το τηλ. ειχε πολυ lag,ισχυει κατι τετοιο σε σας που το'χετε παρει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...