Jump to content

Vodafone Smart 4 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Vodafone Smart 4 Max

 

http://content.myphone.gr/photo/full/33790/vodafone-smart-4-max-931421105049.jpg

 

Βασικά χαρακτηριστικά:

  • 6-inch HD LCD display
  • quad-core Qualcomm Snapdragon 400 (MSM8926) processor clocked at 1.2 GHz
  • 1 GB of RAM memory
  • 8 GB space of internal storage
  • 13-megapixel CMOS sensor on the back with LED flash and a 2-megapixel front-facing camera.
  • LTE Cat 4. (up to 150 Mbps – download / 50 Mbps – upload) WiFi
  • NFC
  • Bluetooth 4.0
  • 3.000 mAh battery
  • Android 4.4.2 KitKat

 

Hands-on: Vodafone Smart 4 Max @ myphone.gr

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ το πήρα στα 129ευρώ, μαζί με θήκη και screen protector 8ευρώ και μία MicroSD 32 10class turbo X στα 15ευρώ.

 

Θήκη-screen protector-ΜicroSD ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ για το συγκεκριμένο κινητό καθώς η κάμερα προεξέχει αρκετά, ακόμη και με τη θήκη καθώς και 5gb μνήμη είναι λίγα.

 

ΠΡΩΤΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ:

 

Για μένα επειδή είχα το sola 2,5 χρόνια, το Vodafone Max φαντάζει θεός-μεγαθήριο-τιτανοτεράστιο...Εντάξει για 2 μέρες που το έχω τι να πούμε, εννοείται οτι φυσάει κτλπ. Το θέμα είναι τι θα γίνεται σε 3-6-9 μήνες απο τώρα.

 

Το προτίνω πάντως για 129 ευρώ δεν το συζητάμε....

 

Το μόνο αρνητικό που για εμένα θα γίνει συνήθεια λόγω του οτι έχω μεγάλο χέρι, είναι οτι 6 ίντες είναι πολλές, π.χ σήμερα το πρωί κρατώντας ομπρέλα στο ένα χέρι, έγραφα μήνυμα αλλα με μια μικρή δυσκολία που φαντάζομαι για έναν-μία με μικρότερα άκρα θα είναι μεγαλύτερο..

 

Κατα την γνώμη μου, μπορεί να συναγωνιστεί και με κινητό των 250-300 ευρώ.

 

Αυτά.

 

Υ.Γ Ύποπτο που έπεσε η τιμή -130 ευρώ...Ή κάτι ετοιμάζει η vodafone, ή συντομα θα βγει μια νέα καινοτομία στα κινητά, ή έχουν άπειρο στοκ και θέλουν να το σπρώξουν, ή μούφα η δουλειά... 130ευρώ δεν είναι ούτε 30 ούτε 50 ούτε 70...είναι πολλά τα λεφτά Άρη...

Edited by thomadaki
:protest:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μήπως μπορείς να μου πεις εάν το κινητό έχει notification led και εάν η stock εφαρμογή μηνυμάτων υποστηρίζει αποστολή SMS με 160 Ελληνικούς χαρακτήρες;

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει notification led και υποστηρίζει 160 χαρακτήρες.

 

Το πήρα κι εγώ εχθές. Είναι αρκετά καλό, αλλά πριν πάτε να το πάρετε, καλό θα είναι να το δουλέψετε λίγο σε κάποιο κατάστημα, γιατί είναι αρκετά μεγάλο.

 

Εγώ υποψιάζομαι ότι το έριξαν τόσο πολύ γιατί μάλλον λόγω μεγέθους δεν θα πουλάγε τρελλά. Επιπλέον δεν νομίζω να αναβαθμιστεί σε 5, οπότε έπρεπε να βρουν τρόπο να ξεστοκάρουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει notification led και υποστηρίζει 160 χαρακτήρες.

 

Το πήρα κι εγώ εχθές. Είναι αρκετά καλό, αλλά πριν πάτε να το πάρετε, καλό θα είναι να το δουλέψετε λίγο σε κάποιο κατάστημα, γιατί είναι αρκετά μεγάλο.

 

Εγώ υποψιάζομαι ότι το έριξαν τόσο πολύ γιατί μάλλον λόγω μεγέθους δεν θα πουλάγε τρελλά. Επιπλέον δεν νομίζω να αναβαθμιστεί σε 5, οπότε έπρεπε να βρουν τρόπο να ξεστοκάρουν.

 

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! Νομίζω ότι στα 130€ είναι καλή περίπτωση! Εκτός του μεγέθους βλέπεις κάποιο άλλο μειονέκτημα; Από ταχύτητα στα μενού και ελεύθερη ram πως είναι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταφέρει να το δουλέψω ιδιαίτερα για να σου πω μειονεκτήματα. Δεν έχω τρέξει κάτι βαρύ για να μου βγάλει πρόβλημα. Δοκίμασα λίγο internet, Spotify, video 1080p από το youtube και ταινία mkv 1080p με το VLC. Αυτά μου φάνηκαν ΟΚ, αλλά πριν είχα το Galaxy Fame, οπότε ότι και να δοκίμαζα σουπερ θα μου φαινόταν. Ο συνολικός εσωτερικός χώρος είναι 5,86. Οι εφαρμογές που έχει προεγκατεστημένες πρέπει να είναι περίπου στα 500ΜB.

 

Αν δεν έχεις θέμα με το μέγεθος πάντως στα 129 είναι πολύ καλή προσφορά. Με τις 6 ιντσες εκτός από κινητό, είναι σαν να πέρνεις ebook reader και GPS μαζί, οπότε αξίζει.

 

Δες και hands-on

για να πάρεις μια αίσθηση Edited by terryman
προσθήκη video
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταφέρει να το δουλέψω ιδιαίτερα για να σου πω μειονεκτήματα. Δεν έχω τρέξει κάτι βαρύ για να μου βγάλει πρόβλημα. Δοκίμασα λίγο internet, Spotify, video 1080p από το youtube και ταινία mkv 1080p με το VLC. Αυτά μου φάνηκαν ΟΚ, αλλά πριν είχα το Galaxy Fame, οπότε ότι και να δοκίμαζα σουπερ θα μου φαινόταν. Ο συνολικός εσωτερικός χώρος είναι 5,86. Οι εφαρμογές που έχει προεγκατεστημένες πρέπει να είναι περίπου στα 500ΜB.

 

Αν δεν έχεις θέμα με το μέγεθος πάντως στα 129 είναι πολύ καλή προσφορά. Με τις 6 ιντσες εκτός από κινητό, είναι σαν να πέρνεις ebook reader και GPS μαζί, οπότε αξίζει.

 

Δες και hands-on

για να πάρεις μια αίσθηση

 

Σε ευχαριστώ και πάλι!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει notification led και υποστηρίζει 160 χαρακτήρες.

 

Το πήρα κι εγώ εχθές. Είναι αρκετά καλό, αλλά πριν πάτε να το πάρετε, καλό θα είναι να το δουλέψετε λίγο σε κάποιο κατάστημα, γιατί είναι αρκετά μεγάλο.

 

Εγώ υποψιάζομαι ότι το έριξαν τόσο πολύ γιατί μάλλον λόγω μεγέθους δεν θα πουλάγε τρελλά. Επιπλέον δεν νομίζω να αναβαθμιστεί σε 5, οπότε έπρεπε να βρουν τρόπο να ξεστοκάρουν.

 

Καλησπέρα!

Μήπως μπορείς να μου πεις εάν το κινητό έχει notification led και εάν η stock εφαρμογή μηνυμάτων υποστηρίζει αποστολή SMS με 160 Ελληνικούς χαρακτήρες;

Ευχαριστώ!!!

 

ΕΧΕΙ notification led!!!!:!::!:

:protest:
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς το φωτάκι που ανάβει όταν φορτίζει το κινητό ;

 

Έχω την εντύπωση ότι notification led, εννούμε φωτάκι που ανάβει για να μας ειδοποιήσει όταν έχουμε μύνημα, κλήση ή γενικά κάποια ειδοποίηση. Αν κάνω λάθος πες μου σε παρακαλώ πως ενεργοποιήτε γιατί σε εμένα δεν ανάβει το φωτάκι όταν έχω ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς το φωτάκι που ανάβει όταν φορτίζει το κινητό ;

 

Έχω την εντύπωση ότι notification led, εννούμε φωτάκι που ανάβει για να μας ειδοποιήσει όταν έχουμε μύνημα, κλήση ή γενικά κάποια ειδοποίηση. Αν κάνω λάθος πες μου σε παρακαλώ πως ενεργοποιήτε γιατί σε εμένα δεν ανάβει το φωτάκι όταν έχω ειδοποιήσεις.

 

Εννοώ το δεύτερο...Κάλεσε το κινητό σου απο το σταθερό και μην το σηκώσεις, και μετά απο 1 λεπτό δες!

:protest:
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο! Το notification led, έχει μεταφραστεί σε "Φωτεινός παλμός ειδοποίησης" και το είχα απενεργοποιημένο, για αυτό δεν άναβε! Μα είναι μετάφραση αυτή ; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Πόση είναι η ελεύθερη RAM που του μένει και πόση η μνήμη ;

 

"δεν νομίζω να αναβαθμιστεί σε 5":

Γιατί να μην πάρει update;

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Υ.Γ Ύποπτο που έπεσε η τιμή -130 ευρώ...Ή κάτι ετοιμάζει η vodafone, ή συντομα θα βγει μια νέα καινοτομία στα κινητά, ή έχουν άπειρο στοκ και θέλουν να το σπρώξουν, ή μούφα η δουλειά... 130ευρώ δεν είναι ούτε 30 ούτε 50 ούτε 70...είναι πολλά τα λεφτά Άρη...

 

κι όμως έχει ξανακάνει τρελές προσφορές η vodafone. ειχε αφήσει εποχή εκείνο το ''129 ευρω'' για το LG optimus g όταν παντού κόστιζε 300-350 ευρω.

επίσης περσι τέτοιες μέρες είχε τα lumia 1020 και 925 με έκπτωση 50%, ειχα πάρει το 925 με 249 ευρω και στο σκρουτζ ξεκινούσε τότε απο 300+

Link to comment
Share on other sites

Πόση είναι η ελεύθερη RAM που του μένει και πόση η μνήμη ;

 

"δεν νομίζω να αναβαθμιστεί σε 5":

Γιατί να μην πάρει update;

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις ;)

 

Ανάλογα την χρηση εγώ παίζω στο 250-280 ελεύθερο...

 

Επίσης να ενημέρωσω οτι η ηχογράφηση στο messenger δεν λειτουργει!!!

:protest:
Link to comment
Share on other sites

Πόση είναι η ελεύθερη RAM που του μένει και πόση η μνήμη ;

 

"δεν νομίζω να αναβαθμιστεί σε 5":

Γιατί να μην πάρει update;

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις ;)

 

Από επανεκίνηση το memory usage, αναφέρει Total: 846MB, Inact: 162MB, Thres: 96MB, Avail: 332MB, Act: 465MB

Link to comment
Share on other sites

Στα 129 ευρω τετραπύρηνο με τέλεια οθόνη μεγάλο χώρο rom απόλυτα γρήγορο και απίστευτη αυτονομία που με έχει καταπλήξει το πήρα έτσι για την πλάκα και έπιασα λαυράκι. Δεν υπάρχει αυτό το κινητό πέρα από 4g λειτουργία NFC και την μπαταρία , παρέα με την ips οθόνη του είναι απόλυτο κινητό. Μετρήσεις πολύ υψηλες στα benchmark που ανταγνωνίζεται σε κινητά των 400 ευρώ + !

Στα μείων του η ram που δεν το καταλαβαίνεις και τόσο και η 6ρα οθόνη (άλλοι το βλέπουν στα +)

 

Θα σας κερδίσει σίγουρα με την πρώτη χρήση

Link to comment
Share on other sites

Το εν λόγο κινητό το αγόρασαν πρόσφατα δύο φίλοι, μια χαρά σαν τιμή από Ελλάδα, τώρα με ποιο αντίστοιχο σχετίζεται για να βρούμε καμία θήκη από έξω γιατί αυτές που έχουν εδώ είναι φαρμακείο!!
Link to comment
Share on other sites

Το εν λόγο κινητό το αγόρασαν πρόσφατα δύο φίλοι, μια χαρά σαν τιμή από Ελλάδα, τώρα με ποιο αντίστοιχο σχετίζεται για να βρούμε καμία θήκη από έξω γιατί αυτές που έχουν εδώ είναι φαρμακείο!!

 

yulong coolpad 8860U

 

Εγώ που εψαξα λίγο δεν βρήκα κάτι...έτσι πήρα απο vodafone στα 8 ευρώ με ενα screen protector μέσα δώρο και για ασφάλεια πήρα με 4,50 ευρώ παλι απο vodafone 2 screen protector...

 

Υ.Γ. εννοώ πέρα απο τις κλασσικές θήκες μπλε μαυρη άσπρη κοκκινη δεν βρήκα αλλες.

Edited by thomadaki
:protest:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στα 129 ευρω τετραπύρηνο με τέλεια οθόνη μεγάλο χώρο rom απόλυτα γρήγορο και απίστευτη αυτονομία που με έχει καταπλήξει το πήρα έτσι για την πλάκα και έπιασα λαυράκι. Δεν υπάρχει αυτό το κινητό πέρα από 4g λειτουργία NFC και την μπαταρία , παρέα με την ips οθόνη του είναι απόλυτο κινητό. Μετρήσεις πολύ υψηλες στα benchmark που ανταγνωνίζεται σε κινητά των 400 ευρώ + !

Στα μείων του η ram που δεν το καταλαβαίνεις και τόσο και η 6ρα οθόνη (άλλοι το βλέπουν στα +)

 

Θα σας κερδίσει σίγουρα με την πρώτη χρήση

 

Μπορώ να συμμεριστώ τον ενθουσιασμό σου αλλά ας μην είμαστε υπερβολικοί. Ναι η συσκευή είναι όντως ευκαιρία για τα χρήματα της και τη συνιστώ σε όποιον δεν έχει πρόβλημα με το μέγεθος, αλλά μέχρι εκεί...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να συμμεριστώ τον ενθουσιασμό σου αλλά ας μην είμαστε υπερβολικοί. Ναι η συσκευή είναι όντως ευκαιρία για τα χρήματα της και τη συνιστώ σε όποιον δεν έχει πρόβλημα με το μέγεθος, αλλά μέχρι εκεί...

Φίλε athanaso έχεις καθόλου εμπειρία απ τη συσκευή, τη προτείνεις σα μίνι τάμπλετ?

Ξέρεις μου αρέσουν αυτού του μεγέθους οι συσκευές γιατί δε μπορώ τα κανονικά tablet αλλά δε ξέρω αν θα με καλύψει.

Browsing, tapatalk,και λίγο Facebook.

Τι λες να προχωρήσω?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να δοκιμάσει κάποιος κάτοχος αν υποστηρίζει otg?

Για να το πάρω και 'γω να τελειώνω...

 

Και πως τα πάει με κάποιο "δύσκολο" game.

Edited by filippos_kar
:food: www.chefsunderground.gr
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να δοκιμάσει κάποιος κάτοχος αν υποστηρίζει otg? ...

 

 

 

it's perfect, usb OTG work perfect : http://www.gsmarena.com/vodafone_smart_4_power-reviews-6508.php

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος το προτεινα σε 2 φιλους που ηθελαν να τους παραγγειλω τηλ. απο Κινα και το τσακωσαν κατευθειαν,129 ευρω μονο για τα 2 χρονια εγγυησης αξιζει!
Link to comment
Share on other sites

Το OTG δεν δουλευει το δοκιμασα εγω που το εχω αγορασει απο χθες. το link που εβαλες ειναι για το power με 5 ιντσων οθονη ,

εδω ειναι το σωστο link http://www.gsmarena.com/vodafone_smart_4_max-6937.php

Edited by Bxtrm
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...