Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θουβου είναι απλό το πράγμα.

Αν είσαι καλά κάθεσαι εκεί που είσαι και δεν κάνεις πειράματα :D

Και σε συσκευές που δεν υποστηρίζονται κιόλας :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, είμαι με ένα 535 σε Insider Release Preview, και από χθες-προχθές που βγήκε η 15063.251 δε τη βρίσκει... Δηλαδή πήραμε μέσω Insider την CU και μετά τέλος, ή θα την εμφανίσει την 15063.251 όπου να ναι ;; Ευχαριστώ !!
Link to comment
Share on other sites

Bep1995 ούτε εμενα έχει εμφανιστεί ακόμη αλλα υπομονή. Θα εμφανιστεί σίγουρα. Αν θες στείλε μου ένα μνμ για το τι δε λειτουργεί καλά στο 535 με την παρούσα CU
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Συνοψίζοντας τα βασικότερα προβλήματα βάσει της εμπειρίας μου 15 μήνες στα windows 10 πάνω στο lumia 535

 

1. Force close σχεδον όλων των εφαρμογών όταν τις πολυδουλεύεις (απ τις πρώτες εκδόσεις των δεκαριών έως και τώρα 15063.138)

Αυτό προφανώς και οφείλεται στη λίγη μνήμη ram γι αυτό έκανα και πρόταση στο insider forum για αύξηση της εικονικής μνήμης από 256 σε 512mb.

2. Η συλλογή των φωτογραφιών επίσης απ τις αρχικες εκδοσεις εως τώρα, καποιες φορές αδυνατει ή αργει πάρα πολυ να ριφρεσάρει, κάτι που έχει ως αποτέλεσμα ή να μη βλέπει τις νέες φωτό είτε να βλέπει ακόμη αυτές που διεγράφησαν πρόσφατα.

3. Οι ειδοποιήσεις στα ενεργά πλακίδια παραμένουν ακόμη κι αν διαβαστούν (πολύ κλασσικό πρόβλημα αν και ψιλοαμελητέο)

4. Οι χάρτες στη creators update χαλασαν στο 535, τρεμοπαίζει η οθόνη, αντιθέτως σε 930 φίλου δουλεύουν κανονικά. Η offline αναζητηση διευθύνσεων δε δουλεύει απ οτι καταλαβα σε κανεναν.

 

Μένω στη 15063 γιατί πρώτον τα 3 απ τα 4 προβλήματα τα ειχα και στις προηγούμενες εκδόσεις, και δεύτερον με βολεψε πάαααρα πολύ η επαναφορά των εφαρμογών. Λειτουργία που καθαρίζει και την cache τους (one drive, messenger, facebook twitter κλπ). Και με μια clean install της 15063.138 καθάρισα περίπου 2gb αχρηστων δεδομένων.

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

εχω το 930 και πλεον δεν βρισκει τιποτα απο ενημερωσεις ουτε και αν το γυρισω σε γλωσσα και χωρα.

διαβασα παραπανω για καμουφλαρισμα συσκευων. πως γινετε αυτο; για παραδειγμα εχω το 930,πωσ να το κανω να φαινεται με το αντιστοιχο επιδοσεων και χαρακτηριστικων 950;

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

εχω το 930 και πλεον δεν βρισκει τιποτα απο ενημερωσεις ουτε και αν το γυρισω σε γλωσσα και χωρα.

διαβασα παραπανω για καμουφλαρισμα συσκευων. πως γινετε αυτο; για παραδειγμα εχω το 930,πωσ να το κανω να φαινεται με το αντιστοιχο επιδοσεων και χαρακτηριστικων 950;

 

δυστυχως το καμουφλαρισμα γινεται για τα x20 lumia, πχ. 820,920, 1020, 1320. για το 930 και 1520 δυστυχως δεν υπαρχει τροπος να φαινονται ως 950αρια, τουλαχιστον εγω δε βρηκα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως το καμουφλαρισμα γινεται για τα x20 lumia, πχ. 820,920, 1020, 1320. για το 930 και 1520 δυστυχως δεν υπαρχει τροπος να φαινονται ως 950αρια, τουλαχιστον εγω δε βρηκα.

Γίνετε και σε 925!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως το καμουφλαρισμα γινεται για τα x20 lumia, πχ. 820,920, 1020, 1320. για το 930 και 1520 δυστυχως δεν υπαρχει τροπος να φαινονται ως 950αρια, τουλαχιστον εγω δε βρηκα.

 

https://forum.xda-developers.com/windows-10-mobile/creators-update-lumia-930-t3593918

Link to comment
Share on other sites

 

Κάτι κάναμε,

Πάντως στο κινητό που έχω 930,στις πληροφορίες πλέον λέει Microsoft MDG Lumia 950 και RM 1104. Τελικά πρέπει να έχει πλέον ταυτότητα Lumia 950. Περιμένω να φορτίσει για να δω αν θα βρίσκει ενημερώσεις σε fast. Πρέπει να το γυρίσω αγγλικά για να βρίσκει ενημερώσεις;

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Κάτι κάναμε,

Πάντως στο κινητό που έχω 930,στις πληροφορίες πλέον λέει Microsoft MDG Lumia 950 και RM 1104. Τελικά πρέπει να έχει πλέον ταυτότητα Lumia 950. Περιμένω να φορτίσει για να δω αν θα βρίσκει ενημερώσεις σε fast. Πρέπει να το γυρίσω αγγλικά για να βρίσκει ενημερώσεις;

 

πως το εκανες; δεν καταλαβα πως γινεται

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κάναμε,

Πάντως στο κινητό που έχω 930,στις πληροφορίες πλέον λέει Microsoft MDG Lumia 950 και RM 1104. Τελικά πρέπει να έχει πλέον ταυτότητα Lumia 950. Περιμένω να φορτίσει για να δω αν θα βρίσκει ενημερώσεις σε fast. Πρέπει να το γυρίσω αγγλικά για να βρίσκει ενημερώσεις;

 

Τελικά βρήκε μια γυρισμένο στα αγγλικά. Σε fast βρήκε την 15207.0 (feature2). Έτσι την έγραφε. Την κατεβάζω αυτήν την στιγμή. Τελικά κάτι κάναμε με το 930,ε συγνώμη 950 πλέον, χαχαχαχ

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πως το εκανες; δεν καταλαβα πως γινεται

 

Να σε πω την αλήθεια φίλε μου, αγγλικά δεν ξέρω, αλλά ότι έκανα το έκανα με Google translate.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

πως το εκανες; δεν καταλαβα πως γινεται

 

καλημερα φιλε.

ακολούθα ευλαβικα τις οδηγιες που εχει το λινκ του xda που εχει βαλει το παιδι, μολις δυο μηνυματα παραπάνω.

για την ακριβεια, σε αυτην εδω την σελιδα, λιγο παραπανω , ειναι το μηνυμα 6701 του μέλους rec.

με τον τροπο αυτο, μπορεις να μετονομασεις οποιο lumia θελεις σε 950 ή 950xl, ανάλογα το μεγεθος της οθονης και να αναβαθμίζεσαι κανονικά.

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

πόσο σωστό ειναι να κατεβάζουμε εκδόσεις στο 930 που δεν περιέχουν πλέον drivers για το τηλέφωνο; μήπως όλο αυτό δημιουργήσει προβλήματα στην λειτουργια του;
Link to comment
Share on other sites

πόσο σωστό ειναι να κατεβάζουμε εκδόσεις στο 930 που δεν περιέχουν πλέον drivers για το τηλέφωνο; μήπως όλο αυτό δημιουργήσει προβλήματα στην λειτουργια του;

 

Εγώ που έκανα το καμουφλαρισμα στο 930 να φαίνεται 950,δεν έχω πρόβλημα. Το κινητό αν και το έχω μόνο για δοκιμές, δεν έχει κάποιο πρόβλημα, δουλεύει κανονικά. Αν πάλι το έχεις σαν κυρία συσκευή και δεις ότι κάτι δεν πάει καλά το γυρίζεις πίσω στα "κανονικα" του.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα το 930 να φαίνεται σαν 950.

Μου βρήκε update 15207.0(feature2), αυτή είναι η περιβόητη creators update;

Το τηλέφωνό το έχω για ξυπνητήρι, οπότε δεν με νοιάζει ακόμη και να πάρει φωτιά.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα το 930 να φαίνεται σαν 950.

Μου βρήκε update 15207.0(feature2), αυτή είναι η περιβόητη creators update;

Το τηλέφωνό το έχω για ξυπνητήρι, οπότε δεν με νοιάζει ακόμη και να πάρει φωτιά.

 

Έχεις κάνει εγγραφή σε insider fast? Η CU είναι η 15063.251, αυτή έχω στο 930 πλέον 950, με insider technical preview. Η 15207 είναι μια από τις αρχικές εκδόσεις RS3

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα 532 ενα 535 κι ενα 730 ολα dual sim προσπαθω να κανω αναβαθμιση σε CU μεσω insider αλλα σε κανενα απο τα 3 δεν βρισκει αναβαθμιση.εχω αλλαξει χωρες γλωσσες αλλα καμια επιτυχια.καμια ιδεα κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει εγγραφή σε insider fast? Η CU είναι η 15063.251, αυτή έχω στο 930 πλέον 950, με insider technical preview. Η 15207 είναι μια από τις αρχικές εκδόσεις RS3

 

Ναι σε fast είμαι; Μήπως έρθει μετά την εγκατάσταση; Δηλαδή μήπως δεν πάει απευθείας σε cu;

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε fast είμαι; Μήπως έρθει μετά την εγκατάσταση; Δηλαδή μήπως δεν πάει απευθείας σε cu;

 

Απλά θα παίρνεις όχι και τόσο σταθερές εκδόσεις, δεν είναι καλή επιλογή η fast. Λογικά αφού είσαι σε μεγαλύτερη αριθμητικά έκδοση μην περιμένεις creator update, έχει περάσει ήδη

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω ενα 532 ενα 535 κι ενα 730 ολα dual sim προσπαθω να κανω αναβαθμιση σε CU μεσω insider αλλα σε κανενα απο τα 3 δεν βρισκει αναβαθμιση.εχω αλλαξει χωρες γλωσσες αλλα καμια επιτυχια.καμια ιδεα κανεις?

 

Πρέπει να είσαι σε slow ή fast

https://mspoweruser.com/microsoft-will-still-let-unsupported-windows-phones-update-creators-update/

Edited by rec
Link to comment
Share on other sites

να σας πω την αληθεια πελον δεν με νοιαζει θα το αφησω ως εχει μια και ειναι το βασικο μου τηλεφωνο εφυγα απο insinder και καποια στιγμη θα παω σε αλλο στρατοπαιδο

 

σας ευχαριστω για την οποια βοηθεια μου δωσατε καλη συνεχεια σε οσους μεινουν στην ms

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...