Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι παλι.Ειναι το μοναδικο προβλημα που εχω αυτο με το σκρολλινγκ.Δεν το εχει κανεις αλλος?θα περιμενω μηπως με τα επισημα αλλαξει κατι.

 

Μπορεί στο σκρολινγκ να φταίει η ταχύτητα που μπορεί να χειριστεί τα γραφικά ο επεξεργαστής του 925. Είναι πιθανόν ένας από τους λόγους που λάβανε παράπονα και αποφάσισαν να μην δώσουν επίσημα την έκδοση στην συσκευή.

 

Πήγαινε στο store και γράψε "Win2D Example Gallery" και κατέβασε το στο κινητό σου. Είναι μια συλλογή παραδειγμάτων γραφικών που τρέχουν σε directX και χρησιμοποιούν GPU acceleration. Αν τρέχουν ομαλά στην συσκευή τότε δεν φταίει ο επεξεργαστής.

Edited by georgb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειπαν οτι δεν θα παρει το 925 τα επισημα?τι να πω.Ναι θα κατεβασω αυτη την εφαρμογη να δω πως τρεχουν τα γραφικα.Ευχαριστω για τη βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

Ειπαν οτι δεν θα παρει το 925 τα επισημα?τι να πω.Ναι θα κατεβασω αυτη την εφαρμογη να δω πως τρεχουν τα γραφικα.Ευχαριστω για τη βοηθεια

 

Λενε οτι δεν ειχαν καλο feedback απο τους insider γι αυτο δεν τα περιελαβαν την 20 σειρα στην αναβαθμιση. Αυτες με τα 512 mb μνημη ειναι σιγουρο οτι δεν θα τα παρουν αλλα νομιζω οτι με λιγο κραξιμο θα τα δωσουν επισημα σε συσκευες με 1gb. Αν σου τρεχει ομαλα ομως η ινσαιντερ τα βαζεις κανονικα και δεν σε νοιαζει αν τα παρουν με την βουλα επισημα.

Link to comment
Share on other sites

LUMIA 535

Παιδια εβαλα τα 10αρια αλλα εχω προβλημα,δεν μπορει να εγκαταστησει την ενημερωση 164 και δεν δουλευει η CAMERA.

Βγαζουν κωδικο σφαλματος

1)Αν κανω hard reset πρεπει να παρω πρωτα back up?

2)Aν οχι μπορω να επιστρeψω στην 8,1?

3)οι εφαρμογες δεν κλεινουν πατωντας το βελακι πισω ,αλλα μονο πατωντας το παρατεταμενα και εμφανιζονται ολες σε σμικρυνση πισω απο την οθονη και κλεινουν πατωντας το Χ.Ετσι δουλευει τωρα?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με την καμερα το ειχα κι εγω.Συγκεκριμενα στην εφαρμογη βιντεο skype.οταν την ανοιγα εβγαζε σφαλμα και η καμερα και δε λειτουργουσε.Με σοφτ ρισετ στρωνει
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με την καμερα το ειχα κι εγω.Συγκεκριμενα στην εφαρμογη βιντεο skype.οταν την ανοιγα εβγαζε σφαλμα και η καμερα και δε λειτουργουσε.Με σοφτ ρισετ στρωνει

 

απο soft reset εκανα 2-3 αλλα δεν...

Πως γυρναω στην 8,1? Με hard reset?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

απο soft reset εκανα 2-3 αλλα δεν...

Πως γυρναω στην 8,1? Με hard reset?

Ευχαριστω

 

Με το recovery tool, αυτό θα σε κάνει, roll back.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

στο store το βρισκω?

 

το recovery tool προϋποθέτει σύνδεση με τον υπολογιστή.Θα το βρεις με μια αναζήτηση στον γούγλη.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

στο store το βρισκω?

 

Όχι είναι εφαρμογή για υπολογιστές, θα συνδέσεις το τηλέφωνο και μετά είναι εύκολα, σε καθοδηγεί μόνο του.

 

Συγγνώμη, με πρόλαβε ο Χρυσόστομος....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι εφαρμογή για υπολογιστές, θα συνδέσεις το τηλέφωνο και μετά είναι εύκολα, σε καθοδηγεί μόνο του.

 

Συγγνώμη, με πρόλαβε ο Χρυσόστομος....

 

Απ' ότι διάβασα ειναι για w7 και νεωτερα.

Έχω XP ,υπάρχει άλλος τρόπος εκτός από recovery να επαναφέρω τα windows 8,1;

Υπόψιν ειναι νέο κινητό άρα δεν με ενδιαφέρει να χάσω αρχεία γιατί τώρα το στήνω σε ένα φιλο.

Ευτυχως που δεν τα έβαλα στο δικό μου,συγχωρεστε με αλλα δεν μου αρέσουν -βολεύουν.

Ευχαριστώ και συγγνώμη αν σας ζαλισα

Link to comment
Share on other sites

https://www.microsoft.com/el-gr/mobile/support/faq/?action=singleTopic&topic=FA142987

 

Μονο με το προγραμμα γινεται recovery. Για συσκευες nokia κατεβαζεις το nokia recovery και για τις αλλες το microsoft.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αφου η MS δεν μας εδωσε επισημα τα 10ρια, αποφασισα και γω να αναβαθμισω το ταπεινο 820 μεσω insider.

Εκανα λοιπον την αναβαθμιση στη 10586.164, αλλα επειδη δεν ηθελα να χασω καποια πραγματα,

σκεφτηκα να το αφησω να δω πρωτα πως θα τα παει και δεν εκανα hard reset.

Σαν πρωτη εικονα, τα 10ρια φαινονται πολυ καλα. Δειχνουν πιο γρηγορα απο τα 8, με την εναλλαγη των εφαρμογων να ειναι πολυ ομαλοτερη, σχεδον αμεση.

Στο scrolling δεν παρατηρησα κατι, το μονο που εχω παρατηρησει μεχρι τωρα - με σχεδον μια ημερα χρησης - ειναι οτι το groove music δεν εχει εικονιδιο στην λιστα εφαρμογων και δεν με αφηνει να το απεγκαταστησω, ομως αν το καρφιτσωσω στην αρχικη οθονη φαινεται κανονικα και πως στο ασχετο καποιες εφαρμογες - πχ photos - μπορει να κολλησουν και να μην ανοιγουν καθολου, δηλαδη πατωντας να την ανοιξω μου εξαφανιζει τα πλακιδια και φαινεται πως παει να την ανοιξει, αλλα δεν γινεται τιποτα και εχω μεινει μονο με την ταπετσαρια, ή κάποιες εφαρμογες να σκανε, οπως στο privacy settings για το messaging, και εκει να θελει επανεκκινηση.

Edited by Homer
επεξηγησεις
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το κενο εικονιδιο συμβαινει συχνα στην αναβαθμιση απο τα 8 στα 10. Και hard reset να μην κανεις δεν τρεχει τιποτε. Δουλευει κανονικα η εφαρμογη. Τα υπολοιπα δεν τα εχω συναντησει ως bugs. Μπορει να το κανει οταν ζοριζεται ο επεξεργαστης.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα και εγώ την επίσημη από 8.1. Έκανα όλη τη διαδικασία, με το recovery tool, και μετά με το upgrade advisor, ωστόσο μετά έκανα hard reset, αφού δεν μπορούσα να κατεβάσω πληκτρολόγιο. Μπορεί αν δοκίμαζα αργότερα να κατέβαινε, αλλά δεν είχα υπομονή. Παρατηρώ ότι έχει μερικές λεπτομέρειες παραπάνω, σε σχέση με την insider preview, όταν ρυθμίζεις το κινητό ενώ κάποια εφέ μετάβασης εντός και εκτός των εφαρμογών είναι πιο όμορφα. Μπορεί να είναι και ιδέα μου, αλλά θεωρώ ότι έχει κάποιες, ελάχιστες διαφορές. Από μπαταρία δεν ξέρω, που έλεγε ο Chryssostomos, θα το παρακολουθήσω από απόψε μέχρι αύριο και βλέπουμε.
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πως κάνω απεγκατασταση από το μενού μια εφαρμογή. Δεν με αφήνει να το κάνω απεγκατασταση. Η εφαρμογή είναι ημιδιάφανη και ενώ πατω επάνω να την βγάλω δεν μπορώ.υπαρχει κάποια λύση. Ευχαριστώ πολυ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα και εγώ την επίσημη από 8.1. Έκανα όλη τη διαδικασία, με το recovery tool, και μετά με το upgrade advisor, ωστόσο μετά έκανα hard reset, αφού δεν μπορούσα να κατεβάσω πληκτρολόγιο. Μπορεί αν δοκίμαζα αργότερα να κατέβαινε, αλλά δεν είχα υπομονή. Παρατηρώ ότι έχει μερικές λεπτομέρειες παραπάνω, σε σχέση με την insider preview, όταν ρυθμίζεις το κινητό ενώ κάποια εφέ μετάβασης εντός και εκτός των εφαρμογών είναι πιο όμορφα. Μπορεί να είναι και ιδέα μου, αλλά θεωρώ ότι έχει κάποιες, ελάχιστες διαφορές. Από μπαταρία δεν ξέρω, που έλεγε ο Chryssostomos, θα το παρακολουθήσω από απόψε μέχρι αύριο και βλέπουμε.

 

Ωραίος Άγγελε,για να έχουμε μια εικόνα σε σχέση με πριν εμείς οι "εσωτερικοί":lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πως κάνω απεγκατασταση από το μενού μια εφαρμογή. Δεν με αφήνει να το κάνω απεγκατασταση. Η εφαρμογή είναι ημιδιάφανη και ενώ πατω επάνω να την βγάλω δεν μπορώ.υπαρχει κάποια λύση. Ευχαριστώ πολυ

 

Καλησπέρα, εξαρτάται ποια εφαρμογή είναι. Αν είναι κάποια από τις εφαρμογές συστήματος δεν αφήνει να την κάνεις απεγκατάσταση. Αν είναι μια οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή του store δοκίμασε να την ξαναεγκαταστησεις και πιθανως θα διορθωθεί το εικονίδιο και θα σε αφήσει να το σβήσεις με απεγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Δεκαρια με upgrade advisor .αλλαγη γλωσσας σε αμερικανικα ελεγχος για ενημερωση τηλεφωνου και κατεβασμα τα δεκαρια
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα και εγώ την επίσημη από 8.1. Έκανα όλη τη διαδικασία, με το recovery tool, και μετά με το upgrade advisor, ωστόσο μετά έκανα hard reset, αφού δεν μπορούσα να κατεβάσω πληκτρολόγιο. Μπορεί αν δοκίμαζα αργότερα να κατέβαινε, αλλά δεν είχα υπομονή. Παρατηρώ ότι έχει μερικές λεπτομέρειες παραπάνω, σε σχέση με την insider preview, όταν ρυθμίζεις το κινητό ενώ κάποια εφέ μετάβασης εντός και εκτός των εφαρμογών είναι πιο όμορφα. Μπορεί να είναι και ιδέα μου, αλλά θεωρώ ότι έχει κάποιες, ελάχιστες διαφορές. Από μπαταρία δεν ξέρω, που έλεγε ο Chryssostomos, θα το παρακολουθήσω από απόψε μέχρι αύριο και βλέπουμε.

 

Μάλλον η ιδέα σου είναι. Είναι η ίδια έκδοση...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η ιδέα σου είναι. Είναι η ίδια έκδοση...

 

Ναι, ίδια είναι. Απλά έχει 4-5 διαφορές στις λεπτομέρειες (τα εφέ μπορεί να είναι ιδέα μου), εκεί που κάνεις την πρώτη ρύθμιση του τηλεφώνου, που γράφει κάποια πράγματα πιο κατανοητά και σε κάθε βήμα, από ότι στα δικά μας με insider.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ίδια είναι. Απλά έχει 4-5 διαφορές στις λεπτομέρειες (τα εφέ μπορεί να είναι ιδέα μου), εκεί που κάνεις την πρώτη ρύθμιση του τηλεφώνου, που γράφει κάποια πράγματα πιο κατανοητά και σε κάθε βήμα, από ότι στα δικά μας με insider.

 

Εγώ άμα σου πω ότι δεν έχω βρει ούτε μια ελάχιστη διαφορά;;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οι εκδόσεις είναι σίγουρα ίδιες. Η αρίθμηση που έχει η έκδοση είναι η ταυτότητα που παίρνει το πακέτο όταν κάνουν compile τον κώδικα, οπότε ότι γράφει 10586.164 είναι ίδιο παντού όπως και αν το έχεις περάσει.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω hard reset σε lumia 920 έχω κάνει πρόσφατο back up από τις ρυθμίσεις και φώτο βίντεο μουσική.

Το back up:

περιλαμβάνει ρυθμίσεις;

την εικόνα που έχω ως φόντο;

Τις εφαρμογές μου;

Οι εφαρμογές θα εγκατασταθούν αυτόματα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...