Jump to content

Galaxy S4 Mini: Εγκατάσταση CyanogenMod 12


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το CM updater πλεον λειτουργει κανονικά!

 

@koctastz, ναι απ'οτι βλέπω έχουν θέμα τα translations!! Εχω το κινητό στα αγγλικά και δεν το είχα παρατηρήσει.

 

ΥΓ: Στην επόμενη Nightly μπαίνουν τα θέματα (themes) και επιπλεον η επιλογή να ρυθμίσεις ποια quick setting tiles/toggles θελεις στην notification bar!

 

Ακόμα να εμφανιστεί αυτή η nightly. Παίζουν με την υπομονή μας! :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 136
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακόμα να εμφανιστεί αυτή η nightly. Παίζουν με την υπομονή μας! :p

Αστα σε αναμμένα κάρβουνα είμαι...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να δεις... κάθε μέρα τσεκάρω 4-5 φορές την σελίδα τους. :lol::p

 

Και γω τα ίδια.Το ξυπνητήρι σας λειτουργεί, γιατί εμένα με κάνει κάτι κόλπα και μου την έχει δώσει.

Link to comment
Share on other sites

Και γω τα ίδια.Το ξυπνητήρι σας λειτουργεί, γιατί εμένα με κάνει κάτι κόλπα και μου την έχει δώσει.

 

Απ' όσο ξέρω λειτουργεί κανονικά. Δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά γιατί τις περισσότερες φορές δεν με ξυπνάει καν! :p

Link to comment
Share on other sites

Και γω τα ίδια.Το ξυπνητήρι σας λειτουργεί, γιατί εμένα με κάνει κάτι κόλπα και μου την έχει δώσει.

 

Κάτι ανοιγοκλεισίματα μου άρχισε χθες... Δεν ξέρω πως φτιάχνεται ακόμα. Σε λίγη ώρα θα χουμε καινούρια nightly!!

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα. Πρόσθεσαν τα θέματα, πρόσθεσαν κάτι ρυθμίσεις στον ήχο και στα quick settings. Το πρόβλημα με το ξυπνητήρι και τον ήχο κλήσης συνεχίζουν να υπάρχουν σε εμένα. Είδατε κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα. Πρόσθεσαν τα θέματα, πρόσθεσαν κάτι ρυθμίσεις στον ήχο και στα quick settings. Το πρόβλημα με το ξυπνητήρι και τον ήχο κλήσης συνεχίζουν να υπάρχουν σε εμένα. Είδατε κάτι άλλο;

 

Εγώ θα την περάσω αύριο και θα σου πω αν κάτι δεν λειτουργεί. Εσύ τι πρόβλημα έχεις με το ξυπνητήρι;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα την περάσω αύριο και θα σου πω αν κάτι δεν λειτουργεί. Εσύ τι πρόβλημα έχεις με το ξυπνητήρι;;;

 

Όταν πατάω για να το ενεργοποιήσω ο δείκτης γυρνάει πίσω και μετά στην μπάρα ειδοποιήσεων αναβοσβήνει η ένδειξη από το ξυπνητήρι. Και στον ήχο κλήσης όταν βάζω κάποιον δικό μου από την μουσική που έχω στην microsd, χτυπάει λες και δεν έβαλες καθόλου. Αυτά μέχρι τώρα άμα παρατηρήσω κάτι άλλο θα το αναφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάω για να το ενεργοποιήσω ο δείκτης γυρνάει πίσω και μετά στην μπάρα ειδοποιήσεων αναβοσβήνει η ένδειξη από το ξυπνητήρι. Και στον ήχο κλήσης όταν βάζω κάποιον δικό μου από την μουσική που έχω στην microsd, χτυπάει λες και δεν έβαλες καθόλου. Αυτά μέχρι τώρα άμα παρατηρήσω κάτι άλλο θα το αναφέρω.

 

Όλα εντάξει σε μένα. Κανένα πρόβλημα με το ξυπνητήρι. Ωραίες οι αλλαγές, όμως ξενέρωσα με τα θέματα... είναι ελάχιστα αυτά που είναι δωρεάν και μηδαμινά αυτά που είναι για CM12.

 

Σχετικά με τον ήχο κλήσης, δοκίμασες να περάσεις το τραγούδι που θες στο φάκελο ringtones ή απλά το έκανες με το "ορισμός ως..."???

Link to comment
Share on other sites

Όλα εντάξει σε μένα. Κανένα πρόβλημα με το ξυπνητήρι. Ωραίες οι αλλαγές, όμως ξενέρωσα με τα θέματα... είναι ελάχιστα αυτά που είναι δωρεάν και μηδαμινά αυτά που είναι για CM12.

 

Σχετικά με τον ήχο κλήσης, δοκίμασες να περάσεις το τραγούδι που θες στο φάκελο ringtones ή απλά το έκανες με το "ορισμός ως..."???

 

Την ξαναπέρασα με wipe,factory reset και τα σχετικά και το ξυπνητήρι έφτιαξε. Το έκανα με το ''ορισμός ως" όπως και στην 4.4.4 δεν το πέρασα στο φάκελο ringtones. Εσύ το δοκίμασες με το "ορισμός ως" να δούμε τι γίνεται γιατί μπορεί να υπάρχει ακόμα κανα bug, μήπως είναι γενικό το φαινόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Την ξαναπέρασα με wipe,factory reset και τα σχετικά και το ξυπνητήρι έφτιαξε. Το έκανα με το ''ορισμός ως" όπως και στην 4.4.4 δεν το πέρασα στο φάκελο ringtones. Εσύ το δοκίμασες με το "ορισμός ως" να δούμε τι γίνεται γιατί μπορεί να υπάρχει ακόμα κανα bug, μήπως είναι γενικό το φαινόμενο.

 

Μόλις το έκανα. Μια χαρά όλα, παίζει το τραγούδι που έβαλα. Δεν ξέρω για ποιον λόγο συμβαίνει αυτό με το κινητό σου. Για δοκίμασε να το περάσεις στον φάκελο ringtones.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα. Μια χαρά όλα, παίζει το τραγούδι που έβαλα. Δεν ξέρω για ποιον λόγο συμβαίνει αυτό με το κινητό σου. Για δοκίμασε να το περάσεις στον φάκελο ringtones.

 

Κομλπέ το πέρασα στο ringtones και δουλεύει. Απλά ήθελα να δω άμα το δικό μου έχει φάει σκάλωμα, που μάλλον έφαγε. Τέλος πάντων δεν με απασχολεί και πολύ το θέμα μιας και υπάρχει λύση. Forza cyanogenmod 12!

Link to comment
Share on other sites

Κομλπέ το πέρασα στο ringtones και δουλεύει. Απλά ήθελα να δω άμα το δικό μου έχει φάει σκάλωμα, που μάλλον έφαγε. Τέλος πάντων δεν με απασχολεί και πολύ το θέμα μιας και υπάρχει λύση. Forza cyanogenmod 12!

 

:D :clap: :up:

Link to comment
Share on other sites

Στην επόμενη nightly έρχεται fix για το ξυπνητήρι. Εαν βάλεις άλλον ήχο δικό σου στο ξυπνητήρι και μετα δεν τον βρει, αρχίζει τα τρέλα του. Αλλα απο αύριο θα φτιαχτει.
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω backup με το kies θα μπορώ να τα περάσω μετά?

 

Νομίζω ότι δεν θα σου αναγνωρίζει καν το κινητό. Αλλά δεν είμαι σίγουρος. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

 

Κάτι άλλο τώρα. Μου προέκυψε για πρώτη φορά χθες το εξής πρόβλημα. Επιλέγω μία φωτογραφία ως ταπετσαρία αλλά στην οθόνη κλειδώματος παραμένει η εργοστασιακή φωτογραφία. Δεν μπορώ με τίποτα να το αλλάξω αυτό. Τι να κάνω;;;

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να κανω τοτε με καποιο τροπο backup ? Γιατι θελω να την βαλω αλλα δεν θελω να χασω επαφες, ημερολογια, samsung account, μηνυματα κ.α
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να κανω τοτε με καποιο τροπο backup ? Γιατι θελω να την βαλω αλλα δεν θελω να χασω επαφες, ημερολογια, samsung account, μηνυματα κ.α

 

Τις επαφές μπορείς να τις περάσεις στο google account. Όπως και ό,τι θες από το ημερολόγιο. Ο λογαριασμός samsung σου είναι αχρείαστος. Τουλάχιστον στο δικό μου κινητό δεν υπάρχει καμία υπηρεσία της Samsung (Galaxy Apps, Samsung Account, κτλ).

Link to comment
Share on other sites

γιαυτό το λόγο βάζουμε custom .. για να ξεφορτωνόμαστε το bloatware ..

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το bloatware;

 

τα άχρηστα προγράμματα της κάθε εταιρείας

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται να έχεις custom... αλλά stock! :p

 

Ναι Δυστυχώς.. αυτο το knox με εμποδιζει ...οταν ληξει η εγγύηση φυσικα και θα βάλω custom .

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλός ο οδηγός και συγχαρητήρια για την δημιουργία του. Επειδή το πείραγμα δεν είναι στα άμεσα σχέδια ελεώ knox, έχει παρατηρήσει κάποιος bugs όπως σε άλλα κινητά σχετικά με gps, μπαταρία κλπ;

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...