Jump to content

Ulefone Be Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τότε τι να παίζει άραγε και μου το βγάζει αυτό ..πφφφ

 

Δοκίμασες να κάνεις factory reset ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 786
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να σας ρωτησω, μπορειτε να ενεργοποιησετε τα δεδομενα και στη micro sim? εμενα δυστυχως δε γινεται, μονο στην 1η sim μπορω. Πιστευετε ειναι θεμα υποδοχης sim?

Ποια εκδοση λογισμικου εχεις ?

 

Ειμαι με την 5.0 20150511 και δεν εχω internet data σε καμια καρτα sim. Μηπως ηπαρχει καποια ρυθμιση στο κρυφο μενου ?

 

Edit: ολα καλα. παμε ''ρυθμισεις'' --> ''χρηση δεδομενων'' --> και εκει παταμε στις ''καρτελες'' με τις καρτες sim και ενεργοποιουμε τα δεδομενα

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Νεα rom για το BePro 20150627

 

UleFone

 

Dear friends. Today we are releasing two updates for Android 5.0 for two phones Ulefone Be Pro and Ulefone Be Touch. Those are versions for Flashing Tools software. The OTA updates will be published in few days after that.

 

Ulefone Be Pro Android 5.0 update file(Drivers and Flashing Tool already in the file)

http://buff.ly/1IprwhH

Link to comment
Share on other sites

Νεα rom για το BePro 20150627

 

UleFone

 

Dear friends. Today we are releasing two updates for Android 5.0 for two phones Ulefone Be Pro and Ulefone Be Touch. Those are versions for Flashing Tools software. The OTA updates will be published in few days after that.

 

Ulefone Be Pro Android 5.0 update file(Drivers and Flashing Tool already in the file)

http://buff.ly/1IprwhH

 

πως σε ενημερωσαν? γραφτηκες καπου?

 

επισης μεσω ΟΤΑ σημενει οτι χανονται οποιαδηποτε δεδομενα?

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ανακοινωση στο FACEBOOK και δεν νομιζω οτι θα χασεις κατι απο OTA απλα υποτιθεται οτι εχεις βαλει την τελευταια LOLIPOP οποτε θα την κανει πανω απο αυτη Edited by Takis K
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ανακοινωση στο FACEBOOK και δεν νομιζω οτι θα χασεις κατι απο OTA απλα υποτιθεται οτι εχεις βαλει την τελευταια LOLIPOP οποτε θα την κανει πανω απο αυτη

 

λογικα εχει την τελευταια πανω πριν απο λιγες μερες το ελαβα και δεν βρηκα νεοτερη

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου, μετά από αρκετούς μήνες που έχει ένα Be Pro -και έχει μείνει κατευχαριστημένος!- παρήγγειλε ένα ακόμα για κοντινό του πρόσωπο.

Αναμενόμενα, το καινούριο του ήρθε φορώντας απευθείας τη Lollipop.

 

Ανάμεσα σε διάφορα μικροπροβληματάκια που παρατήρησε, το πιο σοβαρό είναι η οθόνη που άρχιζε ξαφνικά να τρεμοσβήνει,

επειδή όμως εμφανιζόταν μόνο όταν η στάθμη της μπαταρίας έπεφτε χαμηλά, το απέδωσε σε κανένα bug-άκι της Lollipop.

Τις προάλλες όμως το έκανε και με την μπαταρία στο 70%, οπότε θορυβήθηκε και εκεί το συζήτησε και μαζί μου.

 

Εμένα πάλι -δυστυχώς- μου ακούγεται περισσότερο σαν hardware πρόβλημα (οπότε θα πρέπει να πάει σε διαδικασία επιστροφής κλπ... :()

 

Έχει συναντήσει μήπως κανείς άλλος τίποτα παρόμοιο...;

Link to comment
Share on other sites

Το δούλεψα 4-5 μέρες σαν βασικό μου τηλέφωνο και 2-3 φορές η οθόνη στο κάτω 1/3 μέρος μου έκανε στιγμιαία σαν να μετακινείται η εικόνα. Αν θυμάμαι καλά μού το έκανε την πρώτη μέρα πού το "φορτωσα"

Ένα τρεμοπαιγμα είδα με φωτεινότητα στο 0%.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Θα φροντίσω να το δω και ο ίδιος (γιατί μέχρι τώρα έχω μόνο την περιγραφή του φίλου μου), να δω αν ανταποκρινέται σ' αυτό που περιγράφεις.

 

Με 4.4 ή 5.0 στα έκανε αυτά...;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Θα φροντίσω να το δω και ο ίδιος (γιατί μέχρι τώρα έχω μόνο την περιγραφή του φίλου μου), να δω αν ανταποκρινέται σ' αυτό που περιγράφεις.

 

Με 4.4 ή 5.0 στα έκανε αυτά...;

Ειμαι με την 5.0 20150511

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μου το εκανε και εμενα με την πρωτη εκδοση της Lolipop αλλα οταν περασα την τελευταια 20150529 ολα εστρωσαν

Ειμαι με την 5.0 20150511

Να δω λοιπόν αν θα γίνει τίποτα με αναβάθμιση - ελπίζω να παίξει από ΟΤΑ.

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις factory reset ?

Θα το κάνω αν και δεν είμαι αισιόδοξος ότι θα αλλάξει κάτι... θα επανέλθω

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Τι νεα rom απο την ulefone πως θα την εγκαταστησω?Προσπαθω να περασω τους Drivers αλλα μου βγαζει το μηνυμα "The system cannot find the path specified".Ειναι root me Ctr?Πια ειναι η πιο stable Lollipop μεχρι στιγμης?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Νεα rom για το BePro 20150627

 

UleFone

 

Dear friends. Today we are releasing two updates for Android 5.0 for two phones Ulefone Be Pro and Ulefone Be Touch. Those are versions for Flashing Tools software. The OTA updates will be published in few days after that.

 

Ulefone Be Pro Android 5.0 update file(Drivers and Flashing Tool already in the file)

http://buff.ly/1IprwhH

 

Το δοκιμασες; εμένα δε μου κάνει εγκατάσταση σε windows 8.1 32bit

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι αγορές γίνονται κανονικά μέσω PayPal από Κίνα; ρωτάω επειδή έχουμε αυτό το θέμα με τις τράπεζες και το capital controls... Θέλω να το παραγγείλω το κινητό και για έναν ξάδερφο και δεν ξέρω αν μπορώ...
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι αγορές γίνονται κανονικά μέσω PayPal από Κίνα; ρωτάω επειδή έχουμε αυτό το θέμα με τις τράπεζες και το capital controls... Θέλω να το παραγγείλω το κινητό και για έναν ξάδερφο και δεν ξέρω αν μπορώ...

Προς το παρόν δε μπορείς να αγοράσεις, εκτός αν έχεις το απαραίτητο υπόλοιπο στον PayPal λογαριασμό σου ή κάρτα σε ξένη τράπεζα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες,

Έκανα αναβάθιμση σε Lollipo, αλλά δυστηχώς δε μου ανοίγει το backup με το πρόγραμμα που χρησιμοποιήσα και θέλω να κάνω downgrade σε Kitkat 4.4 που εκεί θα μου ανοίξει το Backup.

 

Ποιός μπορεί να με βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ,

 

το είδα αυτό, ήδη έχω κατεβάσει το αρχείο, αλλά διαβάζοντας ποιο κάτω τα σχόλια... :O φοβάμαι λίγο!

 

Ευχαριστώ,

 

το είδα αυτό, ήδη έχω κατεβάσει το αρχείο, αλλά διαβάζοντας ποιο κάτω τα σχόλια... :O φοβάμαι λίγο!

 

Και σε windows 8.1 και σε 7 που το δοκίμασα μου βγάζει (ενώ ακολουθώ τις οδηγίες) DA FAIL!

 

Και σε windows 8.1 και σε 7 που το δοκίμασα μου βγάζει (ενώ ακολουθώ τις οδηγίες) DA FAIL!

 

Οκ το κατάφερα! ελειπε ένα αρχείο αλλά το έχει από κάτω στα σχόλια που εχει το λίνκ.

 

Επόμενη ερώτηση τώρα. Πως μπορώ να παρω Backup τα πάντα από το κινητό, ωστε να μπορώ μετά να κάνω restore όταν αναβαθμίσω σε Lolipop?

 

Οκ το κατάφερα! ελειπε ένα αρχείο αλλά το έχει από κάτω στα σχόλια που εχει το λίνκ.

 

Επόμενη ερώτηση τώρα. Πως μπορώ να παρω Backup τα πάντα από το κινητό, ωστε να μπορώ μετά να κάνω restore όταν αναβαθμίσω σε Lolipop?

 

Απ'οτι κατάλαβα για να μην απαντάει κανείς...ολοι ΔΙΑΚΟΠΕΣ :)

τα κατάφερα τελικα!

 

Αλλο θέμα τωρα, κάθε μέρα χωρίς να ανοιγω δεδομένα (είμαι πάντα συνδεδεμένος σε wifi) χρεώνομαι για χρήση mobile internet. Ο πάροχός μου μου λέει πως συνδέομαι κάθε μέρα 3-4 φορές κάτι που δεν το αντιλαμβάνομαι μιας και τα δεδομένα μου είναι πάντα κλειστά. Τι μπορώ να κάνω;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειστε ικανοποιοημενοι με την συσκευη και τη εταιρια γενικως γιατι ενδιαφερομαι να αγορασω το νεο 5.5 inch Ulefone be touch 2 Android http://www.everbuying.net/product957338.html αξιζει τι λετε? γιατι ειμαι αναμεσα σε αυτο και το λενοβο http://www.everbuying.net/product895278.html
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα.Είμαι εδώ και δύο μέρες κάτοχος του εν λόγω τηλεφώνου. Μέχρι στιγμής το μόνο προβλημα είναι το θέμα των ακουστικών.οσο για την κάμερα το κουτί πίσω γράφει Sony imx 214 13MP λέτε να είναι Sony? . κατά την γνώμη μου το τηλέφωνο είναι μια χαρά για για τα λεφτά του.Ερωτηση:το miravision που το βρίσκω? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...