Jump to content

Ulefone Be Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το Ulefone Be pro περίπου 5 μήνες, τα προβλήματα που εχω δει μεχρι τωρα ειναι τα εξής: η camera δεν ειναι σε καμία περίπτωση sony αλλα μια τυχαια και το παραδέχτηκαν και απο την ulefone μετά απο άπειρες καταγγελίες χρηστών,είναι καλή camera παντως αλλα οχι sony! To bluetooth που εχει εμένα μου κολλάει και οταν αποθηκέυσω 2 συσκευες πχ handsfree και car kit μετά μπερδέυεται και δεν ξανασυνδέεται με καμια, πρεπει να τις διαγράψω και να περάσω αυτη που θέλω εκείνη την στιγμή...χάλια δηλαδη...

3ον) ζεσταίνεται πολύ εύκολα και αν το αφησεις 5 -10 λεπτα με 4G σε ζεστό σημείο θα βγάλει μήνυμα και θα κλέισει.

4ον) Η υποδοχή των ακουστικών εχει πρόβλημα και σου πετάει το βυσμα εξω και δεν ακους!!

και 5ον) είναι γρήγορο αλλα που και που crashaρει σε δυσκολες εφαρμογες και θέλει restart για να ανοιξει καποιο app.

Αυτα απο μένα ..οποιος θέλει κάτι ρωτάει. Δημήτριος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 786
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.Είμαι εδώ και δύο μέρες κάτοχος του εν λόγω τηλεφώνου. Μέχρι στιγμής το μόνο προβλημα είναι το θέμα των ακουστικών.οσο για την κάμερα το κουτί πίσω γράφει Sony imx 214 13MP λέτε να είναι Sony? . κατά την γνώμη μου το τηλέφωνο είναι μια χαρά για για τα λεφτά του.Ερωτηση:το miravision που το βρίσκω? Ευχαριστώ

 

Το miravision θα το βρεις στις ρυθμίσεις, μετά προβολή και εκεί είναι πρώτο πρώτο ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά και εγώ το κινητό το έχω 4 μήνες.. Μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ευχαριστημένος μέχρι στιγμής... Τα μόνα προβλήματα που έχω συναντήσει μέχρι τώρα είναι ότι η κάμερα δεν είναι αυτή που διαφήμιζουν(Sony), αλλά τη δουλειά της την κάνει.

Το κινητό όντως ζεσταίνεται εύκολα, χωρίς ωστόσο να δημιουργεί προβλήματα σε εμένα..

Η μπαταρία του είναι πολύ μέτρια.. Με χρήση δεδομένων δε βγάζει μια μέρα..

Κατά άλλα όλα καλά, δεν έχω δει άλλα προβλήματα..

 

Απλά έχω 2 ερωτήσεις που δεν έχω καταλάβει πως λύνονται: 1) Στις επαφές που έχω αποθηκευμένες στο κινητό, όταν πάω να κάνω επεξεργασία για να αλλάξω κάποια στοιχεία, ενώ πατάω αποθήκευση, δεν μου το εμφανίζει όπως το έχω επεξεργαστεί.. Ξέρει κανείς τι παίζει; 2) Στις ρυθμίσεις, στην προσβασιμότητα, στις υπηρεσίες(πχ greenify) που έχω, όταν πατάω να είναι ενεργό, μετά από λίγο απενεργοποιείται μόνο του.. Για ποιό λόγο; Λύνεται;

3)Με αυτή τη lollipop τι γίνεται; Θα μπορέσουμε να την αλλάξουμε ποτέ;

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Ulefone Be pro περίπου 5 μήνες, τα προβλήματα που εχω δει μεχρι τωρα ειναι τα εξής: η camera δεν ειναι σε καμία περίπτωση sony αλλα μια τυχαια και το παραδέχτηκαν και απο την ulefone μετά απο άπειρες καταγγελίες χρηστών,είναι καλή camera παντως αλλα οχι sony! To bluetooth που εχει εμένα μου κολλάει και οταν αποθηκέυσω 2 συσκευες πχ handsfree και car kit μετά μπερδέυεται και δεν ξανασυνδέεται με καμια, πρεπει να τις διαγράψω και να περάσω αυτη που θέλω εκείνη την στιγμή...χάλια δηλαδη...

3ον) ζεσταίνεται πολύ εύκολα και αν το αφησεις 5 -10 λεπτα με 4G σε ζεστό σημείο θα βγάλει μήνυμα και θα κλέισει.

4ον) Η υποδοχή των ακουστικών εχει πρόβλημα και σου πετάει το βυσμα εξω και δεν ακους!!

και 5ον) είναι γρήγορο αλλα που και που crashaρει σε δυσκολες εφαρμογες και θέλει restart για να ανοιξει καποιο app.

Αυτα απο μένα ..οποιος θέλει κάτι ρωτάει. Δημήτριος.

 

Εμένα δεν μου κάνει τίποτα απο όλα αυτά εκτός απο το βίσμα ακουστικών το οποίο βρήκα κατάλληλα ακουστικά που μπαίνουν κανονικότατα= xiaomi piston ii και απο ότι έμαθα ταιριάζουν και πολλά άλλα ακουστικά και της Ελληνικής αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει χαλαρώσει και εσάς το κουμπί on/off με αποτέλεσμα να μην πατιεται εύκολα η έστω να θέλει πίεση για να πατηθει?
Link to comment
Share on other sites

Έχει την lollipop 5.0 μήπως δεν έχει miravision?

 

Δεν γνωρίζω αλλά παίζει να μην έχει. Αλήθεια τι καλύτερο έχει η 5 από την 4.4? :/

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σας έχει χαλαρώσει και εσάς το κουμπί on/off με αποτέλεσμα να μην πατιεται εύκολα η έστω να θέλει πίεση για να πατηθει?

 

Εμένα όχι αλλά μερικά κομμάτια έχουνε το σχετικό πρόβλημα που αναφέρεις. Το έχω διαβάσει και αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μου έτυχε ένα επείγον πρόβλημα και είμαι σε απόγνωση..

Έχω ένα κινέζικο Ulefone Be Pro, και σήμερα πήγα να βάλω τη κάρτα SIM της μάνας μου στο δικό μου κινητό.. Μετά που πήγα να ξανα βάλω τη δικιά μου, το κινητό μου μπλόκαρε, και μου ζητάει να εισάγω κωδικό προστασίας ιδιωτικότητας για να το ξεκλειδώσω..!!

Το πρόβλημα είναι ότι δεν το θυμάμαι... Πρέπει να έκανα κάτι για προστασία στο κινητό αλλά δε θυμάμαι τι και πως..

Τώρα τι μπορώ να κάνω; Πως θα μπορέσω να το ξεκλειδώσω; Γιατί είμαι και σε διακοπές και δε γίνεται να μείνω τώρα χωρίς κινητό..

Όποια βοήθεια δεχτή..

 

YΓ. Πρέπει να είναι από το CM security αυτό το θέμα.. Τι κάνω;

Edited by travis
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δε ξερω τι λενε μερικοι εδω μεσα εγω πιστευω οτι η συνολικη αισθηση που σου δινει και η ποιοτητα του γενικα ειναι οτι να ναι. Δουλευει σαν κινητο αλλα εχει αρκετα θεματα και δεν το βλεπω να κραταει καιρο. Αυτα απο μενα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δε ξερω τι λενε μερικοι εδω μεσα εγω πιστευω οτι η συνολικη αισθηση που σου δινει και η ποιοτητα του γενικα ειναι οτι να ναι. Δουλευει σαν κινητο αλλα εχει αρκετα θεματα και δεν το βλεπω να κραταει καιρο. Αυτα απο μενα

 

Το έχω αρκετούς μήνες.

Το μόνο θέμα που έχει είναι στην νυχτερινή λήψη που πρέπει να βάζεις αντί για αυτόματο White balance την επιλογή λάμπας πυρακτώσεως ή φθορισμού δεν θυμάμαι για να μην σου βγάζει μια ελάχιστη κιτρινίλα η φωτό κατά τα άλλα η φωτογραφική μηχανή του είναι πολύ καλή.

Επίσης η τρύπα των ακουστικών είναι λίγο ποιο μέσα απο ότι θα έπρεπε και δέχεται μόνο ορισμένα ακουστικά αλλά αρκετά ακόμα και απο το πλαίσιο. Εάν και εγώ λυμάρισα την βάση του βύσματος απο τα δικά μου και μπαίνουν κανονικά.

Το κινητό φαίνεται συμπαγές και ποιοτικά πολύ καλύτερο απο την αξία του σε Ευρώ - λειτουργεί απρόσκοπτα δεν μου έκανε ούτε ένα κόλλημα όλους αυτούς τους μήνες και η μπαταρία του με το Greenify με βγάζει 2 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μου έτυχε ένα επείγον πρόβλημα και είμαι σε απόγνωση..

Έχω ένα κινέζικο Ulefone Be Pro, και σήμερα πήγα να βάλω τη κάρτα SIM της μάνας μου στο δικό μου κινητό.. Μετά που πήγα να ξανα βάλω τη δικιά μου, το κινητό μου μπλόκαρε, και μου ζητάει να εισάγω κωδικό προστασίας ιδιωτικότητας για να το ξεκλειδώσω..!!

Το πρόβλημα είναι ότι δεν το θυμάμαι... Πρέπει να έκανα κάτι για προστασία στο κινητό αλλά δε θυμάμαι τι και πως..

Τώρα τι μπορώ να κάνω; Πως θα μπορέσω να το ξεκλειδώσω; Γιατί είμαι και σε διακοπές και δε γίνεται να μείνω τώρα χωρίς κινητό..

Όποια βοήθεια δεχτή..

 

YΓ. Πρέπει να είναι από το CM security αυτό το θέμα.. Τι κάνω;

 

Παιδια σας παρακαλω. Τι να κανω? Ειμαι σε απογνωση...

Link to comment
Share on other sites

Ξαφινικά χάλασε η οθόνη μου. Τι πρέπει να κάνω;

Φίλε η οθόνη ράγισε μάλλον :/ Υπάρχει ανταλλακτικό στο alliexpress

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια σας παρακαλω. Τι να κανω? Ειμαι σε απογνωση...

 

Είχες βάλει το CM secutiry? Δοκίμασε να το googlareis και να γράψεις και σε κανένα άλλο thread Μέσα στο forum Ποιο γενικό όπου διαβάζουν περισσότεροι.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε η οθόνη ράγισε μάλλον :/ Υπάρχει ανταλλακτικό στο alliexpress

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Είναι προφανές οτι ράγισε η οθόνη, βρήκα ανταλλακτικό την ίδια στιγμή στο alliexpress αλλά τα θέματα είναι 3:

1. Πως να την αγοράσω αφού δε μπορώ να βγάλω λεφτά έξω.

2. Άντε και την αγόρασα, ποιος θα μου την εγκαταστήσει αφού είμαι άσχετος από ηλεκτρονικά

3. Το τηλέφωνο είναι σε εγγύηση, δε θα πρέπει να μου την αντικαταστήσει ο κατασκευαστής; (αγορασμένο από gearbest)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε η οθόνη ράγισε μάλλον :/ Υπάρχει ανταλλακτικό στο alliexpress

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Είναι προφανές οτι ράγισε η οθόνη, βρήκα ανταλλακτικό την ίδια στιγμή στο alliexpress αλλά τα θέματα είναι 3:

1. Πως να την αγοράσω αφού δε μπορώ να βγάλω λεφτά έξω.

2. Άντε και την αγόρασα, ποιος θα μου την εγκαταστήσει αφού είμαι άσχετος από ηλεκτρονικά

3. Το τηλέφωνο είναι σε εγγύηση, δε θα πρέπει να μου την αντικαταστήσει ο κατασκευαστής; (αγορασμένο από gearbest)

 

Ρώτησε πρώτα το GearBest στο support after sales τι πρέπει να κάνεις. Μπορεί να μπορούν να την αντικαταστήσουν αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια πως θα αναβαθμισω στην OTA ειμαι στην 20150507 Be Pro Lollipop Root + CTR recovery μπορω να παω στην τελευταια απο revovery γνωριζει καποιος?Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος που μπορούμε να βρούμε για Ulefone Be Pro ανταλλακτικό slot για standard sim card ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μου έτυχε ένα επείγον πρόβλημα και είμαι σε απόγνωση..

Έχω ένα κινέζικο Ulefone Be Pro, και σήμερα πήγα να βάλω τη κάρτα SIM της μάνας μου στο δικό μου κινητό.. Μετά που πήγα να ξανα βάλω τη δικιά μου, το κινητό μου μπλόκαρε, και μου ζητάει να εισάγω κωδικό προστασίας ιδιωτικότητας για να το ξεκλειδώσω..!!

Το πρόβλημα είναι ότι δεν το θυμάμαι... Πρέπει να έκανα κάτι για προστασία στο κινητό αλλά δε θυμάμαι τι και πως..

Τώρα τι μπορώ να κάνω; Πως θα μπορέσω να το ξεκλειδώσω; Γιατί είμαι και σε διακοπές και δε γίνεται να μείνω τώρα χωρίς κινητό..

Όποια βοήθεια δεχτή..

 

YΓ. Πρέπει να είναι από το CM security αυτό το θέμα.. Τι κάνω;

 

Επειδή ακόμα δεν έχω βρει άκρη, υπάρχει κανένας οδηγός το πως μπορώ να κάνω φλας τη συσκευή μπας και λυθεί το πρόβλημα;

 

Mε αυτό τον οδηγό θα είμαι οκ; http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

Edited by travis
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ακόμα δεν έχω βρει άκρη, υπάρχει κανένας οδηγός το πως μπορώ να κάνω φλας τη συσκευή μπας και λυθεί το πρόβλημα;

 

Mε αυτό τον οδηγό θα είμαι οκ; http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

 

Δοκίμασε πρώτα να κάνεις ένα hard reset.

Πρέπει να κρατήσεις για 8" τα πλήκτρα Volume Down Key + Home Key + Power.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε πρώτα να κάνεις ένα hard reset.

Πρέπει να κρατήσεις για 8" τα πλήκτρα Volume Down Key + Home Key + Power.

 

Εγώ πάτησα power button και volume down key.. και πάτησα την επιλογής wipe data... αυτό δεν είναι hard reset?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάτησα power button και volume down key.. και πάτησα την επιλογής wipe data... αυτό δεν είναι hard reset?

 

Το ίδιο είναι... είχες αποτέλεσμα ;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...