Jump to content

Ulefone Be Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παίδες.

Ενα κουλό σήμερα έγινε με το Ulefone μου.

Μπαταρία 7% λέω ας το αφήσω να σβύσει και το φορτίζω.

Έπρεπε όμως να να προσθέσω τη 2η sim οπότε και αναγκαστηκά έβγαλα τη μπαταρία.

Μέχρι εδώ όλα καλα, ενργοποιώ το τηλ. και τότε βλέπω μπαταρία 33% :confused:

Τι πήγε στραβα; ή τι στο καλό συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 786
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ολα τα φτηνα κινεζικα εχουν θεμα με το ποσοστο μπαταριας το οποιο δεν δειχνει ακριβως ποσο εχει μεσα η μπαταρια.Μην αγχωνεσαι.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Ενα κουλό σήμερα έγινε με το Ulefone μου.

Μπαταρία 7% λέω ας το αφήσω να σβύσει και το φορτίζω.

Έπρεπε όμως να να προσθέσω τη 2η sim οπότε και αναγκαστηκά έβγαλα τη μπαταρία.

Μέχρι εδώ όλα καλα, ενργοποιώ το τηλ. και τότε βλέπω μπαταρία 33% :confused:

Τι πήγε στραβα; ή τι στο καλό συμβαίνει;

 

δωρο πασχα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Ενα κουλό σήμερα έγινε με το Ulefone μου.

Μπαταρία 7% λέω ας το αφήσω να σβύσει και το φορτίζω.

Έπρεπε όμως να να προσθέσω τη 2η sim οπότε και αναγκαστηκά έβγαλα τη μπαταρία.

Μέχρι εδώ όλα καλα, ενργοποιώ το τηλ. και τότε βλέπω μπαταρία 33% :confused:

Τι πήγε στραβα; ή τι στο καλό συμβαίνει;

Ξεφορτισε το τελείως, και φορτισε το κλειστό μέχρι 100%(λογικα 2-2,5 ώρες θα πάρει). Μετά κατέβασε ένα battery calibration από το play, και λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφυγε η παραγγελία από Gearbest στα 135 ευρώ! Τώρα που μπορώ να βλέπω την εξέλιξη της παραγγελίας μου; Μέσω email ή κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφυγε η παραγγελία από Gearbest στα 135 ευρώ! Τώρα που μπορώ να βλέπω την εξέλιξη της παραγγελίας μου; Μέσω email ή κάτι άλλο;

 

http://www.17track.net με το tracking number που σου εδωσαν.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

τελικα ειναι καλο κινητακι αλλα δεν υπαρχει υποστηριξη..και οι ulefonites πολυ μπλα-μπλα αλλα Loli δεν βλεπουμε

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

τελικα ειναι καλο κινητακι αλλα δεν υπαρχει υποστηριξη..και οι ulefonites πολυ μπλα-μπλα αλλα Loli δεν βλεπουμε

τιμιο κινητο πραγματι, αλλα δεν εχει υποστηριξη οπως λες ακομη και σε ανταλακτικα, τιποτα...lollipop δεν νομιζω να δουμε γρηγορα, και αν δουμε ισως να ναι κατι σαν του umi zero.....κλαφτα χαραλαμπε....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Εγω το μονο που θελω απο το be pro ειναι καλυτερη αποκριση στη τατσ σκριν γιατι οπως ειναι τωρα με χαλαει... Το λολιποπ ας ερθει και το καλοκαιρι δε βιαζομαι.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το μονο που θελω απο το be pro ειναι καλυτερη αποκριση στη τατσ σκριν γιατι οπως ειναι τωρα με χαλαει... Το λολιποπ ας ερθει και το καλοκαιρι δε βιαζομαι.

 

Τι εννοεις ;

Μια χαρα ειναι η αποκριση του touch.

Τι ακριβως σου κανει εσενα ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καλη αποκριση πως να το πω, καμια φορα παταω δυνατα για να "ακουσει".Φοραω τη προστατευτικη ζελατινα που ειχε μεσα στη συσκευασια.
Link to comment
Share on other sites

Με 125 Ευρώ νομίζω άλλο κινητό με αυτά τα χαρακτηριστικά δεν υπάρχει σε 5.5''. Έτσι δεν είναι παίδες?

 

Με το κουπόνι UBFPROHF στο http://www.gearbest.com/ce...pp_138851.html

Link to comment
Share on other sites

Έτσι, για να μη λέτε ότι η Ulefone σας ξέχασε :)

http://www.gizchina.com/2015/04/13/ulefone-pro-lollipop-beta-2-almost-stable-daily-use/

Link to comment
Share on other sites

Με 125 Ευρώ νομίζω άλλο κινητό με αυτά τα χαρακτηριστικά δεν υπάρχει σε 5.5''. Έτσι δεν είναι παίδες?

 

Με το κουπόνι UBFPROHF στο http://www.gearbest.com/ce...pp_138851.html

 

φιλε μονο το mlais 52 αλλα εχει θεματακια. γνωμη μου προχωρα με be pro

αλλα περιμενε λιγο να ερθει με προεγκατεστημενο lollipop.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια παντως εγω το εχω 1,5 μηνα το κινητο, σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος αλλα και τα γνωστα θεματακια του εχει το κινητο και σαν ποιοτητα δεν εχει και πολυ καλη αισθηση. Αυτη τη στιγμη με τα μοντελα που εχουν βγει με αντιστοιχο επεξεργαστη δεν ειναι και best seller. Εγω αν αγοραζα παντως σημερα δεν θα επαιρνα το ιδιο κινητο σιγουρα. Καποιος που θελει να παρει συσκευη πιστευω ειναι καλυτερα να περιμενει κανενα μηνα ακομα, να βγουν και αλλα μοντελα παρομοια, να δοκιμαστουν και τα ηδη υπαρχοντα και παρει καποιο αλλο και στη τελικη καλυτερα να δωσει 10-20€ παραπανω και να παρει κατι πολυ καλυτερο. Αυτο πιστευω εγω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Ενδεχεται να αγορασω το κινητο.Θεωρω πολυ καλη την τιμη στα $133.99 με κουπονι UBFPROHF απο GearBest!

Σας εχει βγαλει καποιο προβλημα μετα απο καποιο χρονικο διαστημα χρησης? Εκτος απο την κιτρινιλα στην καμερα που διορθωνεται..

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω και εγώ το κινητό το οποίο το είχα παραγγείλει 135 Ευρώ με το κουπόνι BEPRO. http://www.gearbest.com/ce...pp_138851.html Τώρα με το κουπόνι UBFPROHF είναι 10 Ευρώ ποιο κάτω. 125 Ευρώ τέτοιο κινητό δεν υπάρχει εκτός απο Μlais και δεν ξέρω ίσως και τίποτα άλλο ίδιας άγνωστης εταιρείας. Έχω διαβάσει άπειρα review και αρκετοί δεν έχουν ούτε το πρόβλημα της κάμερας. Είδωμεν...
Link to comment
Share on other sites

πως την περναμε;

 

 

κατεβασε τη ρομ, ντραιβερς και αυτο https://mega.co.nz/#!nBMzmYhJ!zBlFBW2qlAlHvZlz80OU2MLgeWxV-OgehqQ_PiMLRW4

 

μετα τρεξε το sp flash και βαλε το σκατερ απο τη ρομ

 

βγαλε μπαταρια απο το κινητο, ξαναβαλε τη και μετα πατα νταουνλοαντ και συνδεσε το κινητο σβηστο οπως ειναι και περιμενε

 

δε φερω καμια ευθυνη το φλασινγ ειναι μια διαδικασια που εχει απροοπτα καμια φορα...

Link to comment
Share on other sites

Ποιους drivers περνάμε και από που τους κατεβάζουμε για να συνδεθεί με το MTK Droid Τools & SP Flash ?

Έψαξα αρκετά αλλά μάλλον δεν βρήκα τους σωστούς για MT6732.

Μόνο σαν MTP το βλέπει ο υπολογιστής. Το πράσινο στο MTK Droid Τools δεν ανάβει.

Edited by Athlos_PDA
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...