Jump to content

Ulefone Be Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαχα ειτε πατουσε volume ειτε οχι, πηγε η καρδια του στην κινα και γυρισε...... :lol:

 

Κάπως έτσι...εν ολίγοις, δεν είχα δει πως η μπαταρία εσωτερικά είχε στικεράκι!!! :blink::blink::blink:

(συνήθεια μετά από 5 χρόνια με Iphone που δεν έχω δει ποτέ τη μπαταρία του)

 

Πάντως γέλασα με τα σχόλια!!! Ποιο newbie σε android συσκευή από εμένα δε θα υπάρχει! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 786
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σημερα δοκιμαστηκε και το 4G.συνδεεται γρηγορα και παει σφαιρα!!!!!

 

οσο για τα ακουστικα και εμενα εχει θεμα με κατι τυχαια sony.μπαινουν αλλα δεν κουμπωνουν πολυ καλα.εκρεμει να δοκιμασω και το gps...

 

παντως μερα με τη μερα ολο και πιο πολυ μου αρεσει το τηλεφωνο...!!!:up:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,επειδη εγω πρωτη φορα θ αγορασω κινεζικο κ με αυτο τον τροπο γενικα,θα πρεπει να το κανω ροοτ?κ να βαλω τις αλλες ρομ?γτ δεν εχω ιδεα απο αυτα..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,επειδη εγω πρωτη φορα θ αγορασω κινεζικο κ με αυτο τον τροπο γενικα,θα πρεπει να το κανω ροοτ?κ να βαλω τις αλλες ρομ?γτ δεν εχω ιδεα απο αυτα..

 

για το συγκεκριμενο τηλεφωνο,δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα!το παραγγελνεις και αφου το παραλαβεις επιλεγεις απο τις ρυθμισεις τηλεφωνου τα ελληνικα και εισαι οκ!!εχει play store...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,επειδη εγω πρωτη φορα θ αγορασω κινεζικο κ με αυτο τον τροπο γενικα,θα πρεπει να το κανω ροοτ?κ να βαλω τις αλλες ρομ?γτ δεν εχω ιδεα απο αυτα..

Πρωτη φορα κινεζικο, και το πρωτο που θες να κανεις ειναι root και μαλιστα στον mtk6732, που ρουταρεται με σχετικη δυσκολια, και μετα θελεις να περασεις και αλλες rom, μετα δεν θα κανει OTA update, επειτα θα ειναι ολο προβληματα και στο τελος θα καταληξεις να λες οτι ειτε το κινητο ειναι μαπα ειτε οτι τα κινεζικα ειναι μαπα, ποιος θα φταιει ομως? Εκτος αν πηρες το κινητο για να κανεις εκπαιδευση-πειραματα-μπρικαρισμα κλπ....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα κινεζικο, και το πρωτο που θες να κανεις ειναι root και μαλιστα στον mtk6732, που ρουταρεται με σχετικη δυσκολια, και μετα θελεις να περασεις και αλλες rom, μετα δεν θα κανει OTA update, επειτα θα ειναι ολο προβληματα και στο τελος θα καταληξεις να λες οτι ειτε το κινητο ειναι μαπα ειτε οτι τα κινεζικα ειναι μαπα, ποιος θα φταιει ομως? Εκτος αν πηρες το κινητο για να κανεις εκπαιδευση-πειραματα-μπρικαρισμα κλπ....

 

Δεν πειράζει, ασε το παιδί να το χαρεί και να το χαλάσει!! πώς θα πουλήσω και γω το Be Pro που περιμένω να ρθει, οεο?!? :P :D

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει, ασε το παιδί να το χαρεί και να το χαλάσει!! πώς θα πουλήσω και γω το Be Pro που περιμένω να ρθει, οεο?!? :P :D

 

Βρε αμα θέλει έχω και εγώ ενα ετοιμοπαραδοτο. Το θεμα ειναι οτι μετα διατυμπανιζουν οτι κ καλα, ειναι μαπα τα κινεζικα, ενω εδω μιλαμε για ενα πολυ τιμιο κ αξιοπιστο κινητο.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Βρε αμα θέλει έχω και εγώ ενα ετοιμοπαραδοτο. Το θεμα ειναι οτι μετα διατυμπανιζουν οτι κ καλα, ειναι μαπα τα κινεζικα, ενω εδω μιλαμε για ενα πολυ τιμιο κ αξιοπιστο κινητο.

 

να φανταστω εβαλες στο ραφι τo elephone P6000....?!?

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

να φανταστω εβαλες στο ραφι τo elephone P6000....?!?

Σαφεστατα, και ειναι πολυ καλο σε τιμη και πωλησεις και επιδοσεις.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

Εχω ένα θέμα με το notification led.

Δε μου λειτουργεί ούτε όταν έχω αναπάντητη, ούτε όταν έχω sms. Κατέβασα την εφαρμογή Light Flow την οποία και απεγκατέστησα γιατί ουτε με αυτή δούλευε. Υπάρχει καμιά συμβουλή;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

Εχω ένα θέμα με το notification led.

Δε μου λειτουργεί ούτε όταν έχω αναπάντητη, ούτε όταν έχω sms. Κατέβασα την εφαρμογή Light Flow την οποία και απεγκατέστησα γιατί ουτε με αυτή δούλευε. Υπάρχει καμιά συμβουλή;

 

βεβαιωσου απο το μενου οτι ειναι ενεργοποιημενο (settings, notification light).

δευτερη κινηση restore και αν δε δουλεψει, στειλε το πισω.

Link to comment
Share on other sites

Επιχείρησα να κάνω root το Be Pro φίλου. Εγκατέστησα USB drivers και εν συνεχεία δοκίμασα και με το Kingo root (που είχα διαβάσει κάπου ότι δουλεύει στο Be Pro) και με το vroot / iroot.

Το αποτέλεσμα ίδιο και στα δύο: Και τα δύο φάνηκαν να βλέπουν αρχικά το κινητό (μάλιστα το kingo κατέβασε και δικά του drivers, παρά το ότι είχα ήδη βάλει κάποια...) και να επιχειρούν να το rootάρουν (βγάζοντας και κάποια πρώτα μηνύματα προόδου - τα οποία δε θυμάμαι ακριβώς).

Μετά όμως, κόλλησαν και τα δύο σε κάτι σαν "contacting mobile" ή "waiting for mobile" και έμειναν εκεί...

Αν τα σταματούσαμε και ξαναξεκινούσαμε, πήγαιναν πλέον κατευθείαν στην παραπάνω κατάσταση - πηδώντας το αρχικό κομμάτι όπου φαίνονταν να κάνουν κάτι.

Και βέβαια root... γιόκ.

 

Καμιά ιδέα...;

 

Ένα άλλο θέμα (που μπορεί και να είναι σχετικό με το παραπάνω, μπορεί και όχι, αποτελεί πάντως σίγουρα πρόβλημα και αυτό) είναι ότι αν προσπαθήσουμε να το βάλουμε να αναζητήσει αναβαθμίσεις, επιστρέφει το μήνυμα "Προειδοποίηση. Το σύστημά σας έχει καταστραφεί, η ασύρματη ενημέρωση είναι απενεργοποιημένη!"

 

Ιδέες / προτάσεις και γι' αυτό επίσης ευπρόσδεκτες...! :p

 

Δοκίμασε με αυτό https://drive.google.com/file/d/0B7uV6Dx3TGCCcTNkSTk4VEhhYjA/view το κάνεις εγκατάσταση στο τηλέφωνο και το τρέχεις μέχρι τώρα όπου το έχω δοκιμάσει είχα 100% επιτυχία, μόλις τελειώσει θα σου έχει εγκαταστήσει το kinguser

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με αυτό https://drive.google.com/file/d/0B7uV6Dx3TGCCcTNkSTk4VEhhYjA/view το κάνεις εγκατάσταση στο τηλέφωνο και το τρέχεις μέχρι τώρα όπου το έχω δοκιμάσει είχα 100% επιτυχία, μόλις τελειώσει θα σου έχει εγκαταστήσει το kinguser

Ευχαριστώ! Δυστυχώς όμως το link μου βγάζει:

Google Drive

 

Λυπούμαστε. Δεν μπορείτε να αποκτήσετε πρόσβαση σε αυτό το στοιχείο,

επειδή παραβαίνει τους Όρους Παροχής Υπηρεσιών μας.

 

Μάθετε περισσότερα σχετικά με αυτό το θέμα στο Κέντρο βοήθειας Google Drive

Ποιο είναι; (για να το βρω με αναζήτηση και να το κατεβάσω - φαντάζομαι θα υπάρχει κάπου)

Link to comment
Share on other sites

King root 4.4.2 apk

Thanks! Θα κοιτάξω μήπως έχει βγεί νεώτερο version από αυτό που είχα δοκιμάσει (που δε θυμάμαι ποιο ήταν) και δουλεύει.

Αυτό ήταν που είχε γραφτεί και πρώτο-πρώτο (νομίζω τουλάχιστον) εδώ στο forum ότι κάνει τη... δουλειά.

Πιθανολογώ πάντως ότι ίσως είχαν πρόβλημα τα Android drivers στο PC του φίλου (στον οποίο ανήκει και το Be Pro) όπου δοκιμάζαμε.

Επιφυλάσσομαι να δοκιμάσω ξανά και... θα ενημερώσω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται PC το περνάς στο τηλέφωνο και το τρέχεις αν όλα πάνε καλά όταν τελειώσει σου εγκαθίσταται το kinguser
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται PC το περνάς στο τηλέφωνο και το τρέχεις αν όλα πάνε καλά όταν τελειώσει σου εγκαθίσταται το kinguser

Α, όχι το Kingo Root που νόμισα εγώ αρχικά!

Thanks! Θα το ψάξω!

Link to comment
Share on other sites

Α, όχι το Kingo Root που νόμισα εγώ αρχικά!

Thanks! Θα το ψάξω!

 

Εμένα μου δούλεψε πάντως το kingoroot

απλά χρειάστηκε να το τρέξω και δεύτερη φορά για να εγκαταστήσει το supersu

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

βεβαιωσου απο το μενου οτι ειναι ενεργοποιημενο (settings, notification light).

δευτερη κινηση restore και αν δε δουλεψει, στειλε το πισω.

 

Καλημερα και ευχαριστώ για την απάντηση.

ναι το είχα ενεργοποιημένο, απλά μάλλον δεν το είχα ρυθμίσει σωστα!

Κατέβασα το Light Manager και τώρα κάπως καλύτερα. Αυτό που δεν έχω βρει ακόμη, είναι τι χρώματα μπορεί να αναπαράγει το led για να κάνω τις αντίστοιχες ρυθμίσεις σε αναπάντητες, sms, email κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Επειδή ψήνομαι για το κινητάκι μπορεί να μας πει κάποιο παιδί που να το έχει ρουτάρει αν δουλεύει κανονικά το xposed με το Gravity Box?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Επειδή ψήνομαι για το κινητάκι μπορεί να μας πει κάποιο παιδί που να το έχει ρουτάρει αν δουλεύει κανονικά το xposed με το Gravity Box?

Ναι μια χαρα δουλευουν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παραγγέλνω το Ulefone Be Pro από το Gearbest. Που μπορώ να βρω κουπόνια; Υπάρχουν κάπου;

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_138851.html με κουπονι BEPRO 143,99$

Link to comment
Share on other sites

σήμερα παρέλαβα και το δικό μου σε λευκό, αλλά δεν θα το κρατήσω μιας και ήδη έχω αγορασεί και χρησιμοποιώ το One Plus One. εντυπώσεις δεν έχω, γιατι είναι σφραγιστό στο κουτί του. :p :lol:

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...