Jump to content

Ulefone Be Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[...] και οτι δεν μου ολοκληρωνει το test στο antutu 5.6.1, κολαει στο 3D και παγωνει εκει, παιχνιδια ομως απαιτητικα σε 3D παιζει (NFS MOST WANTED-REAL RACING-NOVA 3 κλπ). Τι να φταιει?

Μη σε ανησυχεί αυτό. Στο 'παλιό' μου τηλέφωνο (Jiayu G3S - το... καινούριο είναι ένα Jiayu S3, στο οποίο όμως μέχρι στιγμής δεν έχω ασχοληθεί να τρέξω Antutu), το έκανε αυτό κάθε... 2η - 3η έκδοση του Antutu - κόλλαγε ακριβώς στο σημείο που λες.

Συνήθως η αμέσως επόμενη έκδοση δεν το έκανε! (για παράδειγμα, εμένα μου είχε κολλήσει με το 5.6, αλλά... ξεκόλλησε με το 5.6.1! :lol:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 786
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημέρα, ένας τύπος απο το google+ πόστερε μία φωτό απο πατέντα που έκανε για να κουμπώνουν όλα τα βύσματα...

Γνώμες?

Link to comment
Share on other sites

το εκανε με τρυπανακι λεει όχι με φρεζακι

Μια χαρα δηλαδη, παραλαμβανεις και πας για τορνο!!!!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

έγινε παραγγελία και από μένα χθες από το GearBest στα 153 δολάρια με έξτρα καπάκι sandstone. τόσο καιρό γλυκοκοίταζα το elephone p6000, και απ οτι διαβάζω, πιστεύω έκανα καλα και το απέφυγα.

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

Παρ' ό,τι ελκυστικό το P6000, με τα όσα ακούγονται για τα Elephone μάλλον πολύ καλά έκανες!

Το Be Pro είναι μια ιδιαίτερα αξιοπρεπής συσκευή και -ευτυχώς!- δε βλέπω να έχει βγάλει ιδιαίτερο πρόβλημα σε κανέναν (και όλοι ασχολούνται π.χ. με το πώς δε δουλεύει σωστά το auto white balance στην κάμερα και πρέπει να το ρυθμίσεις χειροκίνητα - που θα λυθεί και αυτό!)

 

Το καπάκι στο χρεώσανε έξτρα ε; Στις αρχές το δίνανε δωράκι...

Δώσανε τίποτα τώρα - π.χ. τη θήκη-booklet με το 'ενεργό' κάλυμα και το στρογγυλό παράθυρο;

Link to comment
Share on other sites

Παρ' ό,τι ελκυστικό το P6000, με τα όσα ακούγονται για τα Elephone μάλλον πολύ καλά έκανες!

Το Be Pro είναι μια ιδιαίτερα αξιοπρεπής συσκευή και -ευτυχώς!- δε βλέπω να έχει βγάλει ιδιαίτερο πρόβλημα σε κανέναν (και όλοι ασχολούνται π.χ. με το πώς δε δουλεύει σωστά το auto white balance στην κάμερα και πρέπει να το ρυθμίσεις χειροκίνητα - που θα λυθεί και αυτό!)

 

Το καπάκι στο χρεώσανε έξτρα ε; Στις αρχές το δίνανε δωράκι...

Δώσανε τίποτα τώρα - π.χ. τη θήκη-booklet με το 'ενεργό' κάλυμα και το στρογγυλό παράθυρο;

Οτι θεματα ειχε το p6000 λυθηκαν ολα μα ΟΛΑ, και πλεον το κινητο σκοτωνει ελεφαντα ;) το be pro εχει ακομη τα θεματακια του, στο λεω γιατι εχω 4 p6000 σε χερια πελατων μου χωρις παραπονα, το be pro ακομη ειναι στο ραφι μου, εχει θεμα με την καμερα του, κιτρινιλες!!!!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Το καπάκι στο χρεώσανε έξτρα ε; Στις αρχές το δίνανε δωράκι...

Δώσανε τίποτα τώρα - π.χ. τη θήκη-booklet με το 'ενεργό' κάλυμα και το στρογγυλό παράθυρο;

 

Εμένα πάντως (Παραγγελία στις 11/3) δε μου έδωσαν τίποτα έξτρα μιας και είχα promo κουπόνι. Πάντως δεν είναι ακριβή η θήκη του και μόλις παραλάβω το κινητό και δω πως όλα είναι οκ, θα την παραγγείλω.

Link to comment
Share on other sites

Το καπάκι στο χρεώσανε έξτρα ε; Στις αρχές το δίνανε δωράκι...

Δώσανε τίποτα τώρα - π.χ. τη θήκη-booklet με το 'ενεργό' κάλυμα και το στρογγυλό παράθυρο;

 

Ναι εξτρα χρέωση αλλλά δεν με πειράζει, το πήρα με κουπόνι 26 δολαρίων. αν σκεφτεί κανείς ότι η ισοτιμια ευρω-δολαριου ειναι στα χαμηλότερα επίπεδα 12ετίας, πιστεύω το πηρα μια χαρα τιμή. όχι, δεν μου έβαλαν καποιο δωράκι μέσα, να ζητησω?

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

Οτι θεματα ειχε το p6000 λυθηκαν ολα μα ΟΛΑ, και πλεον το κινητο σκοτωνει ελεφαντα ;) το be pro εχει ακομη τα θεματακια του, στο λεω γιατι εχω 4 p6000 σε χερια πελατων μου χωρις παραπονα, το be pro ακομη ειναι στο ραφι μου, εχει θεμα με την καμερα του, κιτρινιλες!!!!

Μακάρι να τα έλυσαν, και να έκαναν το ίδιο και με τα υπόλοιπα μοντέλα τους! Τα περισσότερα Elephone είναι ιδιαίτερα ελκυστικά για την κατηγορία τους και είναι κρίμα να μας κρατάει... μακριά η αρνητική φήμη που (κατάφεραν να) δημιουργήσουν ως τώρα...

 

Η υπόθεση με την κάμερα πάντως είναι... περίεργη! Και εδώ έγραψαν κάποιοι ότι δεν είδαν πρόβλημα, αλλά και ο φίλος μου που το πήρε και το έχει αρκετές εβδομάδες δηλώνει χαρούμενος. Του είπα να μου στείλει 1-2 φωτογραφίες με mail, να τις δω στην οθόνη του υπολογιστή (γιατί οκ, στην οθόνη του τηλεφώνου δεν καταλαβαίνεις και πολλά), και περιέργως μου φάνηκαν μια χαρά! Ήταν μια ιδέα προς το 'θερμό', αλλά μάλλον περισσότερο επειδή έψαχνα να βρω κάτι, παρά γιατί είχαν όντως κάτι.

Α, επίσης δεν έχει (ποτέ ως τώρα) καταφέρει να κάνει OTA update, οπότε είναι με το αρχικό firmware (δε θυμάμαι τώρα τι version...).

Μου έχει περάσει μέχρι και η ιδέα ότι μπορεί η Ulefone να έβαλε διαφορετικές κάμερες σε κάποιες παρτίδες, ανάλογα με το τι έβρισκαν (από προμηθευτές) στην εκάστοτε στιγμή...

 

Ναι εξτρα χρέωση αλλλά δεν με πειράζει, το πήρα με κουπόνι 26 δολαρίων. αν σκεφτεί κανείς ότι η ισοτιμια ευρω-δολαριου ειναι στα χαμηλότερα επίπεδα 12ετίας, πιστεύω το πηρα μια χαρα τιμή. όχι, δεν μου έβαλαν καποιο δωράκι μέσα, να ζητησω?

Βεβαίως, γιατί να μη ζητήσεις; Μάλιστα, για να έχεις και... καλύτερες πιθανότητες, γράψ' τους στο νήμα τους εδώ στο myPhone και πες τους ότι η παραγγελία μου είναι αυτή (κωδικός) και είδα ότι παλιότερα δίνατε για δώρο το καπάκι (που ήδη το έβαλα στην παραγγελία ξεχωριστά) και αργότερα τη θήκη με το active cover. Εμένα τι θα μου δώσετε; :)

Μιας και γενικά δίνουν πραγματάκια, γιατί όχι..;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα παραγγείλει και εγώ ένα για έναν φίλο μου. Ήταν από τις πρώτες παρτίδες. Το παιδί δεν έχει παρατηρήσει κανένα πρόβλημα με την κάμερα κιτρινιλες κτλ. μάλιστα μου λέει ότι βγάζει και εκπληκτικές φωτογραφίες. Αυτό όμως που αντιμετώπισε ξαφνικά ήταν η μαμά εφαρμογή κάμερας ενώ πήγαινε να βγάλει σελφι με την μπροστά κάμερα φαινόταν κανονικά στην οθόνη μόλις τραβουσε την φώτο αυτή έβγαινε μαύρη! Αυτό έγινε ξαφνικά δεν το είχε από την αρχή. το πρόβλημα λύθηκε με εγκατάσταση άλλης εφαρμογής για κάμερα από το playstore. Τώρα για το βύσμα των ακουστικών δεν μου έχει αναφέρει κάτι. Ίσως να μην το έχει δοκιμάσει ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για αγορά κινητού εδώ και 1 μήνα καθημερινά. Όλες οι κινέζικες συσκευές απο 150 εως 200 Ευρώ έχουνε μικρά ή μεγάλα θέματα. Οπότε πάνω απο 150 Ευρώ δεν θα έδινα ποτέ να πάρω κινέζικο κινητό εκτώς από ZOPO και MEIZU που για να πάρεις κάτι πολύ ποιο καλό σε χαρακτηριστικά απο το Ulefone Be Pro πρέπει να δώσεις πάνω απο 250 Ευρώ.

 

Μόλις λοιπόν έκανα παραγγελία από GEARBEST και κουπόνι BEPRO με μόλις 130 Ευρώ Singapore shipping.

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_138851.html

 

Η αγορά έγινε με πιστωτική. Εάν δεν πάει κάτι στραβά έχουνε ζητήσει άλλοι 4 φίλοι να τους παραγγείλω. Το κινητό είναι ότι καλύτερο σε Value of the money αυτή την στιγμή. Με 130 Ευρώ παίρνεις 64bit επεξεργαστή - GPS με GLONASS - 4G - Τίμια οθόνη - Τίμια κατασκευή - τίμια κάμερα εάν και δεν είναι Sony (είδαμε και τις Sony σε άλλα κινέζικα τι σκ@τ@ βγάζουν) - Τίμια μπαταρία - SD card slot - αποσπώμενη μπαταρία. Τι άλλο να ζητήσει κανείς με 130 Ευρώ :!::!::!::!::cool:

Link to comment
Share on other sites

Οτι θεματα ειχε το p6000 λυθηκαν ολα μα ΟΛΑ, και πλεον το κινητο σκοτωνει ελεφαντα ;) το be pro εχει ακομη τα θεματακια του, στο λεω γιατι εχω 4 p6000 σε χερια πελατων μου χωρις παραπονα, το be pro ακομη ειναι στο ραφι μου, εχει θεμα με την καμερα του, κιτρινιλες!!!!

 

Πιστευω οτι το ulefone be pro ειναι καλυτερο.

Ειμαι απο τους πρωτους που παρελαβε Ελλαδα .

Αγορα στα 132 ευρω με δωρο το εξτρα μαυρο καπακι.

Ουδεποτε ειχα καποιο προβλημα με κιτρινιλες , βισμα ακουστικων.

Το τηλεφωνο ειναι σουπερ και για τα λεφτα του ειναι το νουμερο 1 αυτη την στιγμη.

OTA updates κανονικα , μπαταρια πολυ καλη οθονη φανταστικη και ποιοτητα κατασκευης πολυ καλη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σύμφωνα με την περιγραφή είναι beta εκδοση (λογικο) και υποτίθεται οτι θα ηταν διαθέσιμο στα τέλη Φλεβάρη μετα την κινεζική πρωτοχρονιά.

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

Το έχετε δει αυτό? Lolipop σε Be pro σε video της Ulefone :!:

Παρατηρηστε οτι στο μενου του κινητου απουσιαζει η εφαρμογη της καμερας, γι αυτο και δεν την ανοιγει καθολου σαν εφαργομη ο τυπος, προφανως ακομα κιτρινιζει!!! χαχαχαχ!!!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρηστε οτι στο μενου του κινητου απουσιαζει η εφαρμογη της καμερας, γι αυτο και δεν την ανοιγει καθολου σαν εφαργομη ο τυπος, προφανως ακομα κιτρινιζει!!! χαχαχαχ!!!

 

Προφανως δειχνει πως θα ειναι το νεο λειτουργικο στο υπεροχο τηλεφωνο μας , δεν κανει παρουσιαση καμερας .

Edited by goregr
Link to comment
Share on other sites

Προφανως δειχνει πως θα ειναι το νεο λειτουργικο στο υπεροχο τηλεφωνο μας , δεν κανει παρουσιαση καμερας .

Καλα δεν σου θιξαμε το XIAOMI NOTE σου, και εμεις που το εχουμε λεμε καλο ειναι, βεβαια για σενα ειναι ξεχωριστο γιατι δεν εχεις την κιτρινιλα στην καμερα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν σου θιξαμε το XIAOMI NOTE σου, και εμεις που το εχουμε λεμε καλο ειναι, βεβαια για σενα ειναι ξεχωριστο γιατι δεν εχεις την κιτρινιλα στην καμερα.

 

Προσέξατε πως πολλοί στο νήμα έγραψαν πως δεν έχουνε διαπιστώσει καμία απολύτως κιτρινίλα στην κάμερα?

Προσέξατε πως σε πολλά reviews πριν βγει πως η κάμερα δεν είναι SONY οι περισσότεροι έλεγαν πως βγάζει ωραίες φωτογραφίες?

Μήπως τελικά είμαστε ψώνια με τα brands? Και να λέγαμε για κανα Samsung ή apple πάει στο καλό... άντε και για μερικά κινέζικα των 300+.... αλλά για κινέζικα των 200 Ευρώ ρε παιδιά?..?!?>!>!?!

Link to comment
Share on other sites

Προσέξατε πως πολλοί στο νήμα έγραψαν πως δεν έχουνε διαπιστώσει καμία απολύτως κιτρινίλα στην κάμερα?

Προσέξατε πως σε πολλά reviews πριν βγει πως η κάμερα δεν είναι SONY οι περισσότεροι έλεγαν πως βγάζει ωραίες φωτογραφίες?

Μήπως τελικά είμαστε ψώνια με τα brands? Και να λέγαμε για κανα Samsung ή apple πάει στο καλό... άντε και για μερικά κινέζικα των 300+.... αλλά για κινέζικα των 200 Ευρώ ρε παιδιά?..?!?>!>!?!

Καμια διαφωνια μ αυτα π λες, απλα η ulefone πιστευω πως εβγαλε καποιες παρτιδες με την Α καμερα και καποιες αλλες με την Β, τωρα ειναι θεμα λογισμικου νομιζω το προβλημα αυτο και μαλλον θα λυθει, αλλα οχι οτι ειναι απροβληματιστο κινητο.....σε καποιους δεν κουμπωνει το βυσμα handsfree πχ. Αρα εχει τα θεματακια του, τωρα το να μου βγαζει lollipop χωρις βασικες δυνατοτητες οπως πχ καμερα και αλλες εφαρμογες απλα για να λεμε οτι κατι κανει δεν μου καθετε καλα, λυσε πρωτα τα θεματακια σου και μετα προχωρα. Φυσικα ο ανωτερω συμφορουμιτης για να δει πληρες λειτουργικο lollipop στην συσκευη του θα περασει κανα 6μηνο ακομη.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καμια διαφωνια μ αυτα π λες, απλα η ulefone πιστευω πως εβγαλε καποιες παρτιδες με την Α καμερα και καποιες αλλες με την Β, τωρα ειναι θεμα λογισμικου νομιζω το προβλημα αυτο και μαλλον θα λυθει, αλλα οχι οτι ειναι απροβληματιστο κινητο.....σε καποιους δεν κουμπωνει το βυσμα handsfree πχ. Αρα εχει τα θεματακια του, τωρα το να μου βγαζει lollipop χωρις βασικες δυνατοτητες οπως πχ καμερα και αλλες εφαρμογες απλα για να λεμε οτι κατι κανει δεν μου καθετε καλα, λυσε πρωτα τα θεματακια σου και μετα προχωρα. Φυσικα ο ανωτερω συμφορουμιτης για να δει πληρες λειτουργικο lollipop στην συσκευη του θα περασει κανα 6μηνο ακομη.

 

Όπως λες πολλοί περιμένουν Update Lollipop και με πολύ ακριβότερες συσκευές που θα έπρεπε να έχουν γίνει εδώ και καιρό. Τουλάχιστον από ότι φαίνετε η Ulefone το παλεύει.

Επίσης νομίζω πως επηρεαζόμαστε πολύ από τα reviews που βλέπουμε στο youtube και πολλές φορές αδικούμε μερικές συσκευές. Π.χ. το Jiayu S3 έβγαλε κακή φήμη για την μπαταρία ενώ όσοι το πήραν τελικά στα χέρια τους δεν έχουνε σχετικό πρόβλημα. Είναι να μην σου βγει το όνομα... Όταν πάρω το κινητό και τραβήξω μερικές φωτογραφίες θα ενημερώσω αμέσως είτε είναι καλά είτε άσχημα τα νέα :)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε κάτι για το στοκ του στο gearbest? Εκανα παραγγελία 16/3 και ακόμα είναι σε φαση processing. Έστειλα μέιλ στο site και περιμένω να δω τι θα μου πούνε τα ριζια.

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

Έχουν πολλή κίνηση και αργούν και να στείλουν τις παραγγελίες, και να απαντήσουν σε μηνύματα.

Γράψ' τους εδώ στο νήμα τους στο myphone και λογικά αύριο θα έχεις απάντηση (γιατί η εργάσιμη μέρα τους έχει ήδη τελειώσει, με τη διαφορά της ώρας)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...