Jump to content

Samsung Galaxy A5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Dual SIM με κωδικό SM-A500F (σκέτο το F) μπορώ να βρω από πού είναι;

Εντός ή εκτός EU; Γιατί έχει βγάλει ένα θέμα με το ηχείο και δεν ξέρω αν καλύπτεται από την ελληνική αντιπροσωπεία. :worry:

Κατέβασε την εφαρμογή Phone INFO και θα δεις απο που ειναι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς αν γίνεται ρουτάρισμα σε συσκευή SAMSUNG GALAXY A5 αναβαθμισμένη απο kit kat 4.4.4 σe lollipop 5.0.2.

Κάπου διάβασα οτι πλέον οι εκδόσεις από Android 5 και μετά κλειδώνουν και δεν γίνεται root. ισχύει;

καθε μερα αλλη μερα

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με τη νέα αναβάθμιση άλλαξε η έκδοση βασικού φάσματος ( κλασσικά ) και εμφανίστηκε η εφαρμογή "έξυπνη διαχείριση"...

 

Για 380mb θα έχουν γίνει και άλλα στο κινητό. Δεν μπορεί. ...

Να την κάνουμε την αναβάθμιση η θα κλαίμε μετά ? ??

Link to comment
Share on other sites

Να την κάνουμε την αναβάθμιση η θα κλαίμε μετά ? ??

 

Φυσικά και πρέπει να την κάνεις... Το κινητό "ξεσκίζει" λέμε ! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η ενημέρωση είναι η 5.0.2; Φίλος μου έχει το κινητό, έχει την 5.0.2 αλλά δεν έχει την εφαρμογή "έξυπνη διαχειρηση"... τι παιζει ακριβως;;
Link to comment
Share on other sites

Πολλά μαγαζιά πουλάνε a500f κ αλλά a500fu τι διαφορά εχουν;

 

ειχα την ιδια απορια και βρηκα αυτο

http://www.sammobile.com/devices/compare/SM-A500FU,SM-A500F/

εγω τελικα αγορασα απο γνωστο σκρουντζομαγαζο το 500fu με χωρα προoρισμου ιταλια και το 5,0,2 περασμενο απο την samsung!!!!

Edited by jimtsili
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η ενημέρωση είναι η 5.0.2; Φίλος μου έχει το κινητό, έχει την 5.0.2 αλλά δεν έχει την εφαρμογή "έξυπνη διαχειρηση"... τι παιζει ακριβως;;

 

Το κινητό με περασμένες όλες τις ενημερώσεις (Over The Air) έχει την lollipop 5.0.2

 

Μέσα στις εφαρμογές υπάρχει ένα εικονίδιο που γράφει "Έξυπνη διαχείριση" :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό με περασμένες όλες τις ενημερώσεις (Over The Air) έχει την lollipop 5.0.2

 

Μέσα στις εφαρμογές υπάρχει ένα εικονίδιο που γράφει "Έξυπνη διαχείριση" :)

Κιομως έχει την 5.0.2, είναι "fu" και δεν εχει την εφαρμογή αυτή!

Την ενημερωση την έκανε πριν κάνα μήνα περίπου με το που πήρε το κινητό. Δεν ξέρω τι να πω. Περίεργο

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και πρέπει να την κάνεις... Το κινητό "ξεσκίζει" λέμε ! :)

 

Ρωτάω γιατι κατι διαβάζω για την 5.0.2 ,..εδω μεσα απο κατόχους LG

,,;όλοι θέλουν να πάνε στην 5.1 ,:ninja:

 

Εγω ευχαριστημένος είμαι και με αυτή που έχει ,,,ασε ας περιμένουμε καλύτερα ...

Link to comment
Share on other sites

Κιομως έχει την 5.0.2, είναι "fu" και δεν εχει την εφαρμογή αυτή!

Την ενημερωση την έκανε πριν κάνα μήνα περίπου με το που πήρε το κινητό. Δεν ξέρω τι να πω. Περίεργο

Και εμενα το ιδιο :(

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που δεν βλέπετε την Έξυπνη διαχείριση μέσα στις εφαρμογές κάντε έναν έλεγχο στις ενημερώσεις μήπως και χάσατε κάποια...

Επίσης κάντε και μια επανεκκίνηση του κινητού για καλό και για κακό ! :)

 

http://i400.photobucket.com/albums/pp86/Didimos_GR/Screenshot_2015-09-28-08-02-42_zpsmkz0ag8s.pnghttp://i400.photobucket.com/albums/pp86/Didimos_GR/Screenshot_2015-10-10-10-51-06_zpsahs9cic1.png

 

http://i400.photobucket.com/albums/pp86/Didimos_GR/Screenshot_2015-10-10-10-49-30_zpsqc7bas0x.png http://i400.photobucket.com/albums/pp86/Didimos_GR/Screenshot_2015-10-10-10-49-50_zpscadtuysr.png

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η έξυπνη διαχείριση ήρθε μαζί με τη αναβάθμιση 370 mb πριν καμιά βδομάδα περίπου.είστε σίγουροι ότι σας ήρθε αυτη η αναβάθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η έξυπνη διαχείριση ήρθε μαζί με τη αναβάθμιση 370 mb πριν καμιά βδομάδα περίπου.είστε σίγουροι ότι σας ήρθε αυτη η αναβάθμιση?

 

Έχεις δίκαιο, η δικιά μου δεν έχει αναβαθμιστεί και δεν έχει έρθει κάτι ακόμα, είμαι στην ΒΟΕ6 Ελβετική...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εμένα με το που έκανα την αναβάθμιση ήρθε και η εξυπνη διαχειριση...την αναβάθμιση την εχω κανει εδω και καμιά 10καριά μέρες...εγω εχω ενα άλλο θεμα με το κινητό,απο τοτε που πέρασε η έκδoση 5,0 lolllipop όταν ανοίγω την μπροστά κάμερα για selfie,μου γράφει να κανω νέυμα για να βγάλει φώτο...έ αυτό με το νεύμα οσο και αν προσπάθω δεν γίνετε τίποτα...μήπως έχει απενεργοποιηθεί με την αναβάθμιση;και αν ναι πως το επαναφέρω;ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκαιο, η δικιά μου δεν έχει αναβαθμιστεί και δεν έχει έρθει κάτι ακόμα, είμαι στην ΒΟΕ6 Ελβετική...

Με ποια βερσιόν είσαι τωρα;

Το περίεργο είναι ότι είναι στην 5.0.2 χωρίς όμως το συγκεκριμένο application.

Link to comment
Share on other sites

Με ποια βερσιόν είσαι τωρα;

Το περίεργο είναι ότι είναι στην 5.0.2 χωρίς όμως το συγκεκριμένο application.

 

5.0.2

A500FUXXU1BOE6

 

Λογικά θα πρέπει κάποια στιγμή να μου έρθει η BOH3 γιατί είδα στο sammobile ότι βγήκε αναβάθμιση για την swisscom... :this:

Edited by fostirop
Link to comment
Share on other sites

Έχει ανακοινωθεί αν θα πάρει marshmallow?

 

Προς το παρων όχι δεν θα παρει ....αλλα όπως γραφει η Samsung...."η λιστα θα αυξηθεί!!!"

Οποτε ας ελπισουμε να ειμαστε μεσα:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

 

Αγόρασα από γνωστό σκρουτζομάγαζο το Α5. Η συσκευή αν και δεν πρόλαβα να την κοιτάξω καλά μου φαίνεται αρκετά καλή. Έχω όμως μεγάλο θέμα με τις κλήσεις.. Όταν πάω να κάνω κάποια κλήση και συνδέεται στο δίκτυο ακούγεται ένας εκνευριστικός θόρυβος στο background σαν παράσιτα συνεχόμενα. Βέβαια η συνομιλία μου γίνεται κανονικά. Αυτός με ακούει κρύσταλλο εγώ όμως 'πίσω' από τις φωνές μας ακούω ένα μόνιμο 'χου'. Το έστειλα λοιπόν το κινητό πίσω και μ το αντικατέστησαν με καινούριο λέγοντας μ πως η samsung παρήγγειλε ανταλλακτικό ακουστικό για το πρώτο. Δυστυχώς όμως και το καινούριο (αν και προερχόταν από άλλη χώρα) έχει το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Μήπως τελικά φταίει η Cosmote μου; Και αν ναι τι μπορώ να κάνω;Δεν μπορώ να πιστέψω ότι είναι πρόβλημα του κινητού γιατί δεν έχω διαβάσει σε κανένα ελληνικό ή ξένο φόρουμ κάτι αντίστοιχο και μάλιστα να μου συνέβει 2 φορές μέσα σε 10 μέρες..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να διαφωνήσω μαζί σου αλλά έχω την εντύπωση ότι το συγκεκριμένο μαγαζί που αγόρασα διαθέτει όλα τα παραπάνω που προϋποθέτεις. Ενημέρωσα την cosmote και περιμένω τηλέφωνο από τους τεχνικούς της να μου πουν αν έχει θέμα το σήμα μου αν και δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος.
Link to comment
Share on other sites

:!::!:Θα παρακαλεσω να ηρεμήσετε λιγο και δίνεται απαντήσεις επί της ουσίας . Ειρωνικά σχόλια όπως και υποδείξεις που δεν ευσταθούν δεν έχουν θέση στο forum . :down::down:

 

Όσο για το πρόβλημα δοκίμασε να βάλεις την sim σε μια άλλη συσκευή ώστε να δεις αν το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει.

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το εχω 3 μερες και σε σχεση με το S3 ....υπαρχει τεραστια διαφορα στην ταχυτητα.

Η μπαταρια .....ΣΟΥΠΕΡ σε αντοχή.

Οι φωτογραφιες είναι παρα πολύ καλες και το μονο που ισως...ξενισει ...τα χρωματα είναι πολύ τονισμενα η αναλυση όμως είναι σουπερ.

Το μονο που με στεναχωρησε ......δεν λειτουργει πλεον με το carkit της kenwood στο αυτοκινητο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Επειδή με ενδιαφέρει να το αγοράσω στα σκρουτζομάγαζα το βρίσκω σαν Α5 Α500F και σαν A5 A500FU.

Έχουν κάποια διαφορά μεταξύ τους;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Επειδή με ενδιαφέρει να το αγοράσω στα σκρουτζομάγαζα το βρίσκω σαν Α5 Α500F και σαν A5 A500FU.

Έχουν κάποια διαφορά μεταξύ τους;

 

Εχω βρει και Samsung Galaxy A5 SM-A500F, A500F1, A500FQ, A500FU, A500H, A500HQ, A500K, A500L, A500M, A500S, A500X, A500XZ, A500Y, A500YZ ενας χαμος γινεται.

Όπως διαβασα στην ελλαδα ερχεται το FU.... νομιζω όμως ότι τελικα είναι εκδοσεις για της εταιρειες κινητης και αναλογα το ποτε και εάν περνει αναβαθμιση το λογισμικο/

Το δικο μου π.χ. είναι FU και πηρε την εκδοση 5.0.2. ενώ του γνωστου μου με σκετο F δεν του ηρθε αναβαθμιση:confused:

Εάν βρεις ακρη ανεβασε το εδω:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...