Jump to content

Samsung Galaxy A5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερετε αν υποστηριζει usb host...

 

Όχι, ΔΕΝ υποστηρίζει USB Host (OTG) όπως και το Α3.

 

Μόνο το Α7 από την σειρά αυτή υποστηρίζει OTG...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και τωρα το μεγαλο διλημμα....ασπρο η μαυρο??:confused:

 

Κανένα από τα δύο. Ασημί που είναι διαθέσιμο μόνο για τα Α3 και Α5 και δυστυχώς όχι για το Α7...

 

http://phandroid.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2014/10/Samsung-Galaxy-A5-Platinum-Silver.jpg

Link to comment
Share on other sites

και τωρα το μεγαλο διλημμα....ασπρο η μαυρο??:confused:

 

Μαύρο φίλε ! :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

http://www.smartphone-italia.com/wp-content/uploads/2015/04/Samsung_lollipop-Galaxy-Alpha-A7-A5-A3-Note-3-Neo-Note-2-.png

 

http://www.smartphone-italia.com/samsung-android-lollipop-su-galaxy-alpha-a7-a5-a3-note-3-neo-e-note-2-ecco-i-tempi-del-rollout/

Ιουνιο η lollipop για Α3,Α5,Α7.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Απο ποιοτητα βίντεο πως τα πάει. Στο tube δειχνει σε καποια σημεια οτι η καμερα κοντραρει στα ισια το μηλο6. Καπου ειναι και καλυτερο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Απο ποιοτητα βίντεο πως τα πάει. Στο tube δειχνει σε καποια σημεια οτι η καμερα κοντραρει στα ισια

Με καλο φωτισμό το βίντεο είναι τέλειο πραγματικά. Με μέτριο φωτισμό μέσα στο σπίτι είναι αρκετά καλό

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε....μαλλον για μαυρο με βλεπω,τα ανοικτα χρωματα ωραια μεν αλλα τα βαριεμαι ευκολα.....................χθες το απογευμα ελλαβα και το μαυρακι....χλιδαααα Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγω εδω και μια εβδομαδα ενος μαύρου .. μεταβαση σπο SII

(δεν θα το άλλαζα ,θρυλικό!! ράγισε όμως το προστατευτικό τζαμι της οθόνης)

 

Πρώτες εντυπώσεις ,Χρήση κανονική , οχι παιχνίδια ,ιντερνετ κυρίως

Η μπαταρία κανένα προβλημα μέχρι στιγμής ,

Η σύνδεση στο Ιντερνετ ,ταχύτατη όπως και η ανεύρεση σήματος του gps

Η φωτό .. χμ δεν μπορώ να πώς οτι εχω καλύτερες απο το sII ,σαν θολές ,κουνημένες λίγο .. δεν εχω τραβήξει και πολλές ,Τι στο καλο 13MB είναι αυτά ..

 

Το μόνο θέμα του ,η ενταση του ήχου στις κλήσεις , το mic δεν βοηθα ,

 

Το καλύτερο απο όλα βεβαια ήταν η τιμή του 299€ μετα την μεγάλη πτώση ,

εχω την εντύπωση πως πήρα το τελευταιο κομμάτι - οχι εκθεσιακό - απο το Πλαίσιο

 

Μουράτο πάντως με την 5' οθόνη ,

και με την γκρι θηκη της Samsung -με το παραθυράκι- σε κάνει να το.. :love: ακόμη πιο πολύ .

Edited by saga
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρεα. Δευτερη μερα με το κουκλι και οι εντυπωσεις μου για αυτους που θελουν να το παρουν οι εξης:Απο φορητοτητα οτι Καλύτερο εχω πιασει. Μικρό, λεπτο τοσο που θελει θηκη να το δουλεψεις, και ποιο ελαφρυ απο το γεροΝ8 μου σε σημειο που δεν το νιωθεις καθολου οτι το κουβαλας. Ποιοτητα αριστη. Απο καμερα την ημέρα κρυσταλλο, το βραδυ αυτο που ειδα οτι κραταει πολυ ωρα ανοικτο το φλας για να εστιασει, οπως και το g3 αλλα το αποτελεσμα αρκετα καλο. το βιντεο πολυ καλο και ο ηχος το ιδιο. Η μπαταρια δείχνει να αντεχει, δευτερη φόρτιση και πεφτει πολυ πολυ αργα. Απο το z2 που μολις εδωσα πολυ καλυτερο σε καμερα στο αυτόματο. οσο κοντά και όπως και να βγαλεις θα βγει καθαρη η φωτο και με πολυ λεπτομερεια .....αυτα για την ωρα

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Άντε καλορίζικο να το χαρείς! :)

Όντως είναι πολύ όμορφη συσκευή, μπιμπελό σκέτο με φοβερή ποιότητα και πολυ καλύτερες επιδόσεις από αυτές που αφήνουν να εννοειθούν τα specs του

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

....Απο νεο ηρακλειο σε πειραια 10 τοις εκατο μειον μπαταρια με sygic σε 30 Περίπου. λεπτα, σημειωτεον η φωτεινότητα σε κοντρα ηλιο στο φουλ, πανω στο παμπριζ, πολυ καλη. βλεπω αριστα..... Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

....Απο νεο ηρακλειο σε πειραια 10 τοις εκατο μειον μπαταρια με sygic σε 30 Περίπου. λεπτα, σημειωτεον η φωτεινότητα σε κοντρα ηλιο στο φουλ, πανω στο παμπριζ, πολυ καλη. βλεπω αριστα.....

Και άφησες το Ζ2 για αυτό; Δεν λέω και εμένα με άρεσε... Αλλά είναι υποδεεστερο.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

κατωτερο μονο στα χαρτια....ποιο ομορφο interface, καλυτερες φωτο στο αυτοματο, μερικές hdr στην παραλια πριν απο λιγο πολυ ποιο καλες,εκει εχανε παντα το z, ποιο κομπακτ και ελαφρυ....
Link to comment
Share on other sites

κατωτερο μονο στα χαρτια....ποιο ομορφο interface, καλυτερες φωτο στο αυτοματο, μερικές hdr στην παραλια πριν απο λιγο πολυ ποιο καλες,εκει εχανε παντα το z, ποιο κομπακτ και ελαφρυ....

Για το ui θα διαφωνήσω αλλά γούστα είναι αυτά... Και εμένα με κέρδισε εμφανισιακά αλλά το χάνει σε αυτονομία και αδιαβροχοτητα. Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις... Αλλάζει εύκολα ο άνθρωπος. Το Ζ2 τι το έκανες; Επίσης από αυτονομία, ηχεία πως τα πάει;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

λοιπον στα συν η φωτεινότητα της οθονης, η κάμερα στο αυτοματο, το ανανεωμενο ui που είναι ποιο ελαφρυ και γρηγορο ακομη και απο το z2 που ειχα σε κατι σημεια, για την μπαταρια, δεν ειναι σαν το z2, τωρα γυρισα απο Πειραιά, με μια ωρα gps, ολα ανοικτα, ιντερνετ, κλησεις, μηνυματα και μπολικες φωτο, τωρα εχω 40 τα εκατο. πολύ καλη, γμωμη μου οτι δυσκολα να σε αφησει μεσα στην ημερα εκτος και αν του πιεις το αιμα. οι φωτο εξαιρετικες,στην 64 αρα που εχω μεσα και που μετεφερα απο το z2 εχω το προηγουμενο υλικο και μπορω να συγκρινω.ποιο ζωντανα χρωματα και σε κόντρα ηλιο με hdr απλως δεν υπαρχει συγκριση υπερ του Α. Απο ηχειο,μετρια ανοικτη ακρόαση, αριστο ακουστικο, μετριος Προς αδυναμος ηχος κλησεις. Σε γενικες γραμμες ειναι πολύ σβελτο και απροβληματιστο. πολυ καλη δουλεια απο την σαμυ....τωρα για το λεντ ειδοποιησης που λειπει, ...πταισμα για μενα, με το noled καθαρισα, αλλωστε κανει και τα μισα λεφτα και κατω απο ενα νοτε4 που δεν εχει κ ραδιο....
Link to comment
Share on other sites

λοιπον στα συν η φωτεινότητα της οθονης, η κάμερα στο αυτοματο, το ανανεωμενο ui που είναι ποιο ελαφρυ και γρηγορο ακομη και απο το z2 που ειχα σε κατι σημεια, για την μπαταρια, δεν ειναι σαν το z2, τωρα γυρισα απο Πειραιά, με μια ωρα gps, ολα ανοικτα, ιντερνετ, κλησεις, μηνυματα και μπολικες φωτο, τωρα εχω 40 τα εκατο. πολύ καλη, γμωμη μου οτι δυσκολα να σε αφησει μεσα στην ημερα εκτος και αν του πιεις το αιμα. οι φωτο εξαιρετικες,στην 64 αρα που εχω μεσα και που μετεφερα απο το z2 εχω το προηγουμενο υλικο και μπορω να συγκρινω.ποιο ζωντανα χρωματα και σε κόντρα ηλιο με hdr απλως δεν υπαρχει συγκριση υπερ του Α. Απο ηχειο,μετρια ανοικτη ακρόαση, αριστο ακουστικο, μετριος Προς αδυναμος ηχος κλησεις. Σε γενικες γραμμες ειναι πολύ σβελτο και απροβληματιστο. πολυ καλη δουλεια απο την σαμυ....τωρα για το λεντ ειδοποιησης που λειπει, ...πταισμα για μενα, με το noled καθαρισα, αλλωστε κανει και τα μισα λεφτα και κατω απο ενα νοτε4 που δεν εχει κ ραδιο....

 

Ναι .. το κακό όμως με το noLED είναι πως τρώει πόρους..κατά τα άλλα όκ!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. λογικα θα τρωει κατι αλλα οχι τιποτε ιδιαιτερο, το ειχα σε ολα τα κινητα μου και δεν προβληματισε ποτε. το μοναδικο κακο για μενα σε αυτο το τηλ σε επιπεδο λογισμικου ειναι η αργη εστιαση με φλας το βραδυ. το νοτε2 που ειχα εσκαγε το φλας ακαριαια...anyway ...την δουλεια του την κανει................by the way στην πρωτη σελιδα λεει οτι εχει O.I.S,λαθος πρεπει να ειναι γιατι στο Α7 δεν το εχει Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ απο χθες του Α5 midnight black στην παρα πολύ καλη ,για την ποιότητα κατασκευής του,τιμή των 278 ευρώ!!Πιστεύω οτι πλεον είναι μια άριστη αγορά σε αυτή την τιμή και πραγματικα το κινητό εμφανισιακά είναι σε επίπεδα iphone,s6 και των αλλων ναυαρχιδων!Πολύ λεπτο και παναλαφρο και ομορφο!Κατα τα αλλά με εξέπληξε ευχάριστα η ομαλότητα που κινουνται όλα και οτι επιτέλους δεν λαγκαρει σαν τρελό ενα samsung,γιατί να σας πω η τελευταια μου εμπειρία απο το samsung s3 ηταν τραγική!!Επίσης πανέμορφη οθόνη και πλούσια χρωματα που νομίζεις πως θα πεταχτούν απο την οθόνη,ήχος μέτριος και ειδικα προερχόμενος κυρίως απο τα boomsound του m8 και δευτερευόντως απο τα στερεοφωνικα του moto g 2014 μου φάνηκε λίγος ο ήχος αλλά οκ δεν με ενοχλεί!Κάτι που θέλω να ρωτησω είναι αν ξέρετε πως μπορω να δω αν είναι branded ή unbranded!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το Phone info και τα τα δεις όλα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το Phone info και τα τα δεις όλα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo

 

Ωραία αλλά που βλέπω αν είναι ή όχι?Στο csc country?

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κανενα αξιοπρεπες γυαλακι γιατι πηρα ενα απκ ελληνικο σαιτ κ εχει αρχισει να ξεεφαπτει.
Link to comment
Share on other sites

τζαμακι 9Η πηρα απο το εκλικ στο γαλατσι και ειναι σουπερ.επισης μια απλη sline θηκη που εγαρμοζει τελεια με 3.90.δεν νομιζω οτι χρειαζεται κατι αλλο.....ειδικα η θηκη επρεπε να μπει γιατι με τα κουπια που εχω εγω για χερια:lol:δεν δουλευεται το τηλ σκετο...ποιο λεπτο πεθαινεις:D.....δειτε και εδω 2 photos η μια με αλφα5 και η αλλη με s6 μεσα στο μεντια μαρκετ......

https://www.dropbox.com/sc/9nc44kci3tv1inb/AABvCdzRxDso9Z2uhqwHjcGla

Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

 

είχα μια ερώτηση. Στο power saving menu εκεί που βλέπεις τη χρήση της μπαταρίας μου έχει Android OS 24% and Android System 16%. Ποια είναι η διαφορά; επίσης είναι οι δυο επιλογές με τα μεγαλύτερα ποσοστά κατανάλωσης.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

ΥΓ: καμία θήκη σαν την αυθεντική sview εχετε να προτείνετε? pira tis nillkin αλλά το μπροστά κάλυμμα είναι χάλια. δε κλείνει με αποτέλεσμα να μην έχω της επιλογές του sview οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...