Jump to content

Samsung Galaxy A5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχουμε μαθει τιποτα για το νεο Α5 του 2016 ποτε θα ερθει στα μερη μας???

Σε καποιες χωρες ηδη κυκλοφορησε (νομιζω Ασια)

Λογικα παμε για νεο ετος ετσι??

Τι εννοείς καινούργιο Α5 ;

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Βγαζει καινουργια σειρα με μεταλο και γυαλι, και την ονομαζει Α5 2016, απο γεναρη ξεκιναει η διαθεση στην ολλανδια και επονται και οι αλλες χωρες. http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a5_%282016%29-7789.php
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Να κάνω μια ερώτηση, υπάρχει τρόπος πατώντας μια φορά το κουμπί λήψεις φωτογραφίας να τραβήξει πολλές μαζί και να φτιάξει μόνο του μια καλή?η έστω να επιλέξεις την μια κ ν άποθηκευση μόνο αυτή? Κατι παρόμοιο με το iPhone δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Να κάνω μια ερώτηση, υπάρχει τρόπος πατώντας μια φορά το κουμπί λήψεις φωτογραφίας να τραβήξει πολλές μαζί και να φτιάξει μόνο του μια καλή?η έστω να επιλέξεις την μια κ ν άποθηκευση μόνο αυτή? Κατι παρόμοιο με το iPhone δηλαδή

 

Αυτό υπαρχει σχεδόν σε όλα τα samsung φιλε.

Δες στις ρυθμισεις της καμερας.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες το πισω καπάκι πλαστικό είναι; Κάπου νομίζω διάβασα το ρώτησε κι άλλος
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Βγαζει καινουργια σειρα με μεταλο και γυαλι, και την ονομαζει Α5 2016, απο γεναρη ξεκιναει η διαθεση στην ολλανδια και επονται και οι αλλες χωρες. http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a5_%282016%29-7789.php

 

 

επειδη ψαχνομαι για κινητο.σκεφτομουν και το α5.θα εχει ουσιαστικη διαφορα του 2016.δλδ και αυτο μεταλο και γυαλι δεν ειναι??

η εγω δεν το καταλαβα μιας και καποιας ηλικιας:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

επειδη ψαχνομαι για κινητο.σκεφτομουν και το α5.θα εχει ουσιαστικη διαφορα του 2016.δλδ και αυτο μεταλο και γυαλι δεν ειναι??

η εγω δεν το καταλαβα μιας και καποιας ηλικιας:rolleyes:

 

Το a5 που κυκλοφοραει δεν εχει γυαλι πισω. Το a5 του 2016 βγαινει σε 5.2 ιντσες και ειναι FHD 1920X1080. Βεβαια η προτεινομενη λιανικη τιμη ειναι 449 ευρω, οποτε αν σε ενδιαφερει το a5 τωρα εχει 240 ευρω και ειναι κατα 200 ευρω φθηνοτερο απο το νεο.εαλλακτικη λυση ειναι το a3 του 2016, με οθονη 4,7 ιντσες και προτεινομενη τιμη 319 ευρω. Και τα δυο θα ερθουν με την 5.1.1.

Link to comment
Share on other sites

Το a5 που κυκλοφοραει δεν εχει γυαλι πισω. Το a5 του 2016 βγαινει σε 5.2 ιντσες και ειναι FHD 1920X1080. Βεβαια η προτεινομενη λιανικη τιμη ειναι 449 ευρω, οποτε αν σε ενδιαφερει το a5 τωρα εχει 240 ευρω και ειναι κατα 200 ευρω φθηνοτερο απο το νεο.εαλλακτικη λυση ειναι το a3 του 2016, με οθονη 4,7 ιντσες και προτεινομενη τιμη 319 ευρω. Και τα δυο θα ερθουν με την 5.1.1.

 

 

Ωραιος ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες το πισω καπάκι πλαστικό είναι; Κάπου νομίζω διάβασα το ρώτησε κι άλλος

 

Οχι ειναι ενα εξαιρετικης ποιοτητας και υφης υλικο το οποιο καποιοι το λενε αλουμινιο αλλα δεν μου θυμιζει αλουμινιο εμενα.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να βρω εκτος από το imei αν ένα κινητο είναι κλωνος?δλδ θελω να παρω ένα κινητο από σκρουτζομαγαζο εχει κατι που να δειχνει ότι είναι κλωνος?? Edited by shadowgr
Link to comment
Share on other sites

το IMEI συνηθως ξεκιναει από το 35 ..

Επισης οι κλωνοι εχουν άλλο ΙΜΕΙ πισω από την μπαταρια και άλλο πατωντας το *#06#

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! εχει το κινητο ενας φιλος και τον εβγαλε ενημερωση για 5 απο την 4.4.4 που ειναι τωρα να την κανει ειναι καλη ή εχει αρκετα bugs και να την αποφυγει προς το παρον;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! εχει το κινητο ενας φιλος και τον εβγαλε ενημερωση για 5 απο την 4.4.4 που ειναι τωρα να την κανει ειναι καλη ή εχει αρκετα bugs και να την αποφυγει προς το παρον;

 

Φυσικά και να την κάνει , το κινητό συνεχίζει να είναι μια χαρά , ...πετάει ! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και να την κάνει , το κινητό συνεχίζει να είναι μια χαρά , ...πετάει ! :happy:

 

εγινεεε σε ευχαριστω φιλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Πρόσφατα αγόρασα το Galaxy A5 από σκρουτζ (Kaizer συγκεκριμένα). Το κινητό τα σπάει, γενικά πολύ ευχαριστημένος, εκτός όμως από ένα πράγμα. Η οθόνη του στο πάνω μέρος είναι πιο σκοτεινή από το κάτω και δίνει την εντύπωση ότι κάτω είναι ξεθωριασμένη. Aυτό φαίνεται πιο έντονα σε εφαρμογές όπως το Spotify με σκούρο μενού, όπου η οθόνη κάτω είναι ένα πολύ σκούρο πράσινο και πάνω μαύρο. Το θέμα αυτό το έχω προσέξει και σε άλλο ένα A5 ενός φίλου και στο Galaxy Tab S, όλα με super amoled οθόνες. Το Tab S με ενοχλούσε αρκετά και το έστειλα για σερβις στη Samsung, η οποία αντικατέστησε την οθόνη του. Στην καινούργια το έκανε πάλι σε άλλο σημείο, το ξαναέστειλα κι αυτή τη φορά μου είπαν σαν επίσημη απόφαση πως είναι στις προδιαγραφές της συσκευής. Περίεργο πως τέτοιες οθόνες που διαφημίζονται για την άπταιστη εικόνα τους παρουσιάζουν τέτοια ανομοιομορφία σε σκούρα χρώματα (κι αν σου γίνει εμμονή το βλέπεις και στο άσπρο!). Για να έχετε εικόνα, έτσι φαίνεται στο τάμπλετ https://cdn-images.xda-developers.com/direct/3/0/6/4/5/4/2/Tabdisplay.jpg και παρόμοια στο κινητό... Έχει κανείς εμπειρία σε αυτό το θέμα; Δεν μπορεί να είμαι ο μόνος που τα βλέπω :blink: :blink:

Ευχαριστώ και καλές γιορτές!!

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ετσι στο μαύρο φόντο τότε πήγαινέ το ξανά service και κανε λίγο πανικό,αν κάνουν νούμερα εννοείται,γιατί αυτή η οθόνη έχει σίγουρα θέμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι έκανα πανικό τη δεύτερη φορά κι εκείνοι ήταν κολλημένοι στο ότι δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα! Μέχρι τα κεντρικά λέει έφτασε το ζήτημα (ανατρίχιασα) και η επίσημη απόφαση είναι ότι έτσι δουλεύει. Για ένα μήνα πήγαινε το τάμπλετ βόλτες από τον έναν στον άλλον. Δεν παίζει να μην έχει πρόβλημα αυτή η οθόνη. Εγώ να το στείλω και 3η φορά, αλλά πιθανότατα θα μου πουν τα ίδια. Ίδια ιστορία λογικά και για το A5. Edited by Giannis9_9
Παράλειψη
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι έκανα πανικό τη δεύτερη φορά κι εκείνοι ήταν κολλημένοι στο ότι δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα! Μέχρι τα κεντρικά λέει έφτασε το ζήτημα (ανατρίχιασα) και η επίσημη απόφαση είναι ότι έτσι δουλεύει. Για ένα μήνα πήγαινε το τάμπλετ βόλτες από τον έναν στον άλλον. Δεν παίζει να μην έχει πρόβλημα αυτή η οθόνη. Εγώ να το στείλω και 3η φορά, αλλά πιθανότατα θα μου πουν τα ίδια. Ίδια ιστορία λογικά και για το A5.

Φίλε μου έχουμε στην οικογένεια δύο συσκευές Α3 και μία Alpha, με τίποτα δε συμβαίνει αυτό που δείχνεις σε καμία συσκευή . Το έψαξα είναι άψογες.

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια. Με λίγα λόγια έχω ένα ξεκάθαρο πρόβλημα σε 2 συσκευές από το κουτί τους και η Samsung αρνείται να μου το επισκευάσει. Σίγουρα μιλάμε για την πρώτη σε πωλήσεις smartphones εταιρεία στον κόσμο;;... Και δεν πρόκειται να είμαι ο μόνος άτυχος που του έτυχαν τέτοιες οθόνες... Σε όλους έτσι κάνουν; :mad: :mad:
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια. Με λίγα λόγια έχω ένα ξεκάθαρο πρόβλημα σε 2 συσκευές από το κουτί τους και η Samsung αρνείται να μου το επισκευάσει. Σίγουρα μιλάμε για την πρώτη σε πωλήσεις smartphones εταιρεία στον κόσμο;;... Και δεν πρόκειται να είμαι ο μόνος άτυχος που του έτυχαν τέτοιες οθόνες... Σε όλους έτσι κάνουν; :mad: :mad:

Βρες Samsung Greece στο Facebook , πες το πρόβλημα σου και μάλλον θα λυθεί

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια. Με λίγα λόγια έχω ένα ξεκάθαρο πρόβλημα σε 2 συσκευές από το κουτί τους και η Samsung αρνείται να μου το επισκευάσει. Σίγουρα μιλάμε για την πρώτη σε πωλήσεις smartphones εταιρεία στον κόσμο;;... Και δεν πρόκειται να είμαι ο μόνος άτυχος που του έτυχαν τέτοιες οθόνες... Σε όλους έτσι κάνουν; :mad: :mad:

 

Φιλε μου από που το πηρες???

Εμενα όλα μου τα Samsung δεν ειχαν ποτε πρόβλημα.

Πηγαινε το από εκει που το πηρες να το στειλουν στην Samsung και πες ότι δεν το θες πισω εάν δεν φτιαχτει. Εάν λες ότι το πηρες από το Kaiser νομιζω ότι αυτοι φερνουν δικια τους εισαγωγή οποτε το πας σε αυτους και στο φτιαχνουν με δικια τους χρεωση.

Εάν θυμαμαι καλα σε καποιον άλλο δεν του το εφτιαχνε η samsung λογο ότι το ΙΜΕΙ δεν ηταν εισαγωγή από την Samsung hellas οποτε δεν μπορουσε να κανει και πολλα! Κοιταξε το καλυτερα το θεμα και μην βγαζεις γρηγορα συμπερασματα για την Samsung και κάθε Samsung.

Αυτή είναι η επισημη απαντηση της kaizer σε ένα πρόβλημα οθονης ΑΚΡΙΒΩΣ ιδιο με το δικο σου.....

"Να σας ενημερώσουμε πως το κατάστημά μας KAIZERSHOP δεν συνεργάζεται με την αντιπροσωπεία της SAMSUNG όπως και με κανένα από τα επίσημα εξουσιοδοτημένα κέντρα ελέγχου και επισκευής, και δεν είναι υπεύθυνο για την λειτουργία των συγκεκριμένων κέντρων."

Δεν θελω να στη χαλασω αλλα εχω βρει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ παρομοια θεματα.

"έχω αγοράσει 3 κινητά τα τελευταία 8 χρόνια από τη συγκεκριμένη επιχείρηση. Κανένα πρόβλημα δεν παρουσίασαν και δεν χρειάστηκα την εγγύηση. Την τελευταία φορά που πήρα σαμσουνγκ αντιμετώπισα το εξής θέμα. Όταν πήγα στο διαδύκτιο να καταχωρήσω στην σαmσουnγκ τον αριθμό της συσκευής moy έγραψε το σύστημα να επιλέξω από μία λίστα το μαγαζί που το αγόρασα. Είχε το "πλαίσιο" το "παμπλικ" και τα γνωστά μαγαζιά. το καϊζερ δεν τόχε. έτσι δεν το καταχώρησα και έχω την απόδειξη αγοράς. Ελπίζω να μη χαλάσει και έχω πρόβλημα επειδή δεν το καταχώρησα. "

Επισης εάν το κινητο χαλασει εντος 7 ημερων από την ημερα αγορας εχεις DOA είναι είναι υποχρεωμένοι να στο αλλαξουν όπως κανουν στα "μεγαλα" μαγαζια.

 

Ψαξτο παντως

Edited by lazlo
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια παιδια! Δυο ερωτησουλες "συνκατοχοι" του Α5. Εχει δοκιμασει κανεις να αλλαξει τον launcher? Γιατι εγκατεστησα τον Google now και μου φαινεται οτι ειναι ελαφρυτερος και ταχυτερος. Η αλλη ερωτηση ειναι μπορει το πληκτρολογιο της samsung να παραμετροποιηθει και να αλλαξω τα συμβολα της αρχικης οθονης. π.χ μπορει το ερωτηματικο ( ; ) να μπει διπλα στα γραμματα οπως ειναι στο google keyboard ή πολλα ζηταω;;; :):):)
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια. Με λίγα λόγια έχω ένα ξεκάθαρο πρόβλημα σε 2 συσκευές από το κουτί τους και η Samsung αρνείται να μου το επισκευάσει. Σίγουρα μιλάμε για την πρώτη σε πωλήσεις smartphones εταιρεία στον κόσμο;;... Και δεν πρόκειται να είμαι ο μόνος άτυχος που του έτυχαν τέτοιες οθόνες... Σε όλους έτσι κάνουν; :mad: :mad:

 

Γιάννη έχω βρεθεί στην ίδια θέση.Στείλε email στη γενική γραμματεία καταναλωτή και πες την αντιμετώπιση που είχες.Εμένα σε ένα μήνα μου ζητούσαν συγνώμη και μου έστειλαν άλλη συσκευή πολύ ακριβότερη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...