Jump to content

Samsung Galaxy A5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια δεν μπορω να κλειδωσω δορυφορους με τιποτα ειτε εχω wifi 3g 4g ανοιχτο το location οταν ανοιγω το google maps μου δειχνει κατα προσεγγιση που ειναι. Ξερετε τιποτα γιαττο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μπορω να κλειδωσω δορυφορους με τιποτα ειτε εχω wifi 3g 4g ανοιχτο το location οταν ανοιγω το google maps μου δειχνει κατα προσεγγιση που ειναι. Ξερετε τιποτα γιαττο?

Κάνε εκκαθάριση δεδομένων από όσες εφαρμογές χρησιμοποιείς για gps και reboot το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανά κάτοχος του τηλεφώνου αφού το προηγούμενο τον είχαν κλέψει, αυτό το τηλέφωνο είναι από cosmote και έχει προφανώς την rom της και είναι ακόμα με την 4.4.4, ξέρετε αν μπορώ να μπορώ την εργοστασιακή rom για να διώξω της κοσμοτε χωρίς όμως ρουτ?

Επίσης κάτι άσχετο , στο forum xda υπάρχει topic με επιπλέον θέματα για το τηλέφωνο μας. :)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3131852

Κάνεις γνωρίζει να μου πει? Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να πας στις ρυθμισεις <εφαρμογες και να απενεργοποιησεις οσες δν θες...

Sony Ericsson Xperia Arc

Cyanogenmod 11 - android 4.4

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έχω θέμα με τις εφαρμογές απλά θέλω να περάσω την Official rom που παίρνει και ποιο γρήγορα τις αναβαθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν εχω την εφαρμογη whatsapp kai viber και μου στελνουν μια εικονα αυτοματα ποθηκευεται στο τηλεφωνο. αν θελω να αποθηκυευται στην καρτα μνημης? δεν μπορω να το βρω πουθενα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν βαζω τραγουδια τα βαζω απο το itunes στο κινητο, δλδ στο itunes απο τον υπολογιστη τα διαμορφωνω και μετα τα πεταω στο κινητο. υπαρχει κατι αντιστοιχο με το itunes? το play music / google τι κανει? Edited by Zspanos
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν βαζω τραγουδια τα βαζω απο το itunes στο κινητο, δλδ στο itunes απο τον υπολογιστη τα διαμορφωνω και μετα τα πεταω στο κινητο. υπαρχει κατι αντιστοιχο με το itunes? το play music / google τι κανει?

Ρωτάς με σκοπό να περάσεις απλά κάποια τραγούδια στη συσκευή σου ή να έχεις μόνιμο συγχρονισμό μεταξύ υπολογιστή/συσκευής;

 

Γιατί το πρώτο γίνεται με τουλάχιστον 5,6 τρόπους χωρίς μετατροπές κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάς με σκοπό να περάσεις απλά κάποια τραγούδια στη συσκευή σου ή να έχεις μόνιμο συγχρονισμό μεταξύ υπολογιστή/συσκευής;

 

Γιατί το πρώτο γίνεται με τουλάχιστον 5,6 τρόπους χωρίς μετατροπές κλπ.

απλα να περασω τραγουδια θελω. οταν κατεβαζω ενα τραγουδι στον υπολογιστη μου πηγαινει στο itunes. εκει το διαμορφωνω αλλαζω δλδ ονομα καλλιτεχνη βαζω χρονολογια κλπ κλπ και μετα απο κει το κανω drag/drop στο φακελο του κινητου οπου το εχω συνδεσει με usb. και ρωταω αν δεν ειχα το itunes πως θα μπορουσα να κανω αυτη τη διαδικασια.

σορρυ αλλα πρωτη φορα android

Link to comment
Share on other sites

απλα να περασω τραγουδια θελω. οταν κατεβαζω ενα τραγουδι στον υπολογιστη μου πηγαινει στο itunes. εκει το διαμορφωνω αλλαζω δλδ ονομα καλλιτεχνη βαζω χρονολογια κλπ κλπ και μετα απο κει το κανω drag/drop στο φακελο του κινητου οπου το εχω συνδεσει με usb. και ρωταω αν δεν ειχα το itunes πως θα μπορουσα να κανω αυτη τη διαδικασια.

σορρυ αλλα πρωτη φορα android

 

παιδια super sos. ειχα τραβηξει πολλες φωτογραφιες απο το κινητο. και ειχα φτιαξε ενα album και τις ειχα μεσα στη μνημη της συσκευης. το συνδεσα με usb στον υπολογιστη για να τις περασω και ξαφνικα χαθηκαν ολες και απο το κινητο ΑΛΛΑ ειμαι σιγουρος οτι δεν πατησα πουθενα delete. πως γινεται να χαθηκαν?? παω να τρελαθω

Link to comment
Share on other sites

Εχω το τηλεφωνο λιγες μερες και ειναι τελειο την εχω καταβρει με το τερατακι :D..μονο ενα θεματακι το φορτιζω κλειστό και ενω το βγαζω στο 100% οταν το ανοιγω μου λεει 99% και παει σχετικά γρηγορα 98%..είναι φυσιολογικό;;;
Link to comment
Share on other sites

Άφηνε το λίγο παραπάνω στην φόρτιση ,λογικά 100% πρέπει να γράφει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα. Παιδια θελω να ρωτησω για ενα A5 ενος φιλου (το πηρε προσφατα απο κωτσοβολο με την 5αρα πανω). Η μπαταρια δεν του βγαζει ουτε μερα, βαρια μεχρι τις 6-7 το απογευμα(δεδομενα μονιμα ανοιχτα, φουλ χρηση fb και messenger, τπτ αλλο ομως). Στις ρυθμισεις λεει οτι η οθονη του βγαζει 2.5-3 ωρες αλλα σε ποσοστο το δειχνει 17-18 τοις εκατο. Πολυ δεν ειναι?? Ειναι φυσιολογικο να κραταει τοσο λιγο??

 

Το τπτ άλλο όμως...... τι εννοεις.... ότι είναι λιγα?:confused: μονο τα δεδομενα που είναι μονιμα ανοιχτα φτανει για να φαει την μπαταρια ανετα!!!!!!! full χρηση FB αρα λιωσιμο του internet!!!! οποτε μιση μερα και πολύ είναι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Πηρα εχθες το α5 στην κοπελλα μου και αντιμετωπιζω ενα προβλημα.Ενω απενεργοποιω το τ9 αυτο ξαναεμφανιζετσι οταν παω να γραψω μυνημα.Μπορει να βοηθησει καποιος;
Link to comment
Share on other sites

Το τπτ άλλο όμως...... τι εννοεις.... ότι είναι λιγα?:confused: μονο τα δεδομενα που είναι μονιμα ανοιχτα φτανει για να φαει την μπαταρια ανετα!!!!!!! full χρηση FB αρα λιωσιμο του internet!!!! οποτε μιση μερα και πολύ είναι!!!

 

Καταλαβα. Ευχαριστω για την απαντηση, απλα θεωρησα πως με 2500ρα μπαταρια θα πρεπε να βγαζει εστω τη μερα ανετα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

πηγα να μεταφέρω καποιες φωτό απο την μνημη του κινητού στην κάρτα sd

 

απο δικό μου λάθος αποσυνδεθηκε το κινητο απο το καλωδιο Usb και χαθηκαν ολες οι φωτο-video

 

το κινητό δεν είναι root και συγχρονισμό έκανα μόνο τις επαφές στο google

 

εχω προσπαθησει με το dr.fone αλλα στο τελος μου εμφανιζει μηνυμα οτι δεν ειναι root το κινητο μου

 

δοκιμασα κ εφαρμογες απο το Play store αλλα δεν καταφερα κατι

 

υπάρχει κάποιος αλλος τρόπος;

 

ευχαριστω

Edited by vasoula78

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα. Ευχαριστω για την απαντηση, απλα θεωρησα πως με 2500ρα μπαταρια θα πρεπε να βγαζει εστω τη μερα ανετα.

 

Ένα screenshot από τα battery stats θα δείξει τι μπορεί να φταίει...αν φταίει κάτι.

 

Fb & ιδίως ανοιχτή οθόνη δεν προϊδεάζουν για μεγάλη αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Ένα screenshot από τα battery stats θα δείξει τι μπορεί να φταίει...αν φταίει κάτι.

 

Fb & ιδίως ανοιχτή οθόνη δεν προϊδεάζουν για μεγάλη αυτονομία.

 

Επειδη το κινητο δεν ειναι δικο μου και ειναι γνωστου με τη πρωτη ευκαιρια θα ποσταρω φωτο. Απλα μου εκανε εντυπωση οτι πχ στο νοτελι μου με τις ιδιες ωρες οθονης το ποσοστο συνηθως ειναι στο 10ρι ενω στο α5 ειναι κοντα 20. Ελεγα μηπως τρεχει τπτ και μπορει να τρωει παραπανω απο οτι πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους,

 

Θέλω να αγοράσω ένα τηλέφωνο γύρω στα 300-350 ευρω.

Σήμερα είδα το Α5 σε ενα κατάστημα και μου φάνηκε αρκετά καλή και εμφανίσιμη συσκευή.

Αυτό που θέλω να μάθω είναι πως τα πάει το τηλέφωνο απο αυτονομία και ηχεία....

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Από αυτονομία τα πάει μια χαρά για smartphone..τα ηχεία του δεν είναι και από τα πιο δυνατά που έχω ακούσει,μέτρια θα έλεγα..
Link to comment
Share on other sites

Το εχω και γω εδω και λιγες μερες. Η αυτονομια αρκετα καλη για αντροιντ πιστευω, ειδικα η ultra επιλογη που κανει την οθονη ασπρομαυρη και εχει μονο τις βασικες λειτουργιες του δινει τρελη αυτονομια, αν τυχον ξεμεινεις απο μπαταρια.

Το ηχειο του μαλλον αδυναμο θα ελεγα. Δεν ξερω με root καποια στιγμη αν βελτιωνεται, αλλα αυτα μετα την εγγυηση ελεω knox..

Παντως η ποιοτητα ηχου στις κλησεις ως τωρα ειναι αρκετα ικανοποιητικη.

Κατα τα αλλα εντελως σφαιρατο το κινητο, πολυ καλη καμερα, κορυφαια οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Τίμιο για τα λεφτά του.

Το μεγάλο του πρόβλημα είναι ο Snapdragon 410, ο οποίος σε συνδυασμό με τον Adreno 306, θάβει το κινητό στα παιχνίδια και τις βαριές εφαρμογές.

Λίγο πιο ισχυρό και θα ήταν το απόλυτο vfm.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...