Jump to content

Samsung Galaxy A5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας, μηπως ξερει καποιος να με βοηθησει να αλλαξω τα κεφαλαια γραμματα στα μνμτ;

 

Ανοίγεις τα μηνύματα και πατάς τις τρεις τελίτσες. 'ρυθμίσεις΄ 'sms' 'εισαγωγή λειτουργίας΄. Επιλέγοντας unicode γράφεις με μικρά γράμματα, αλλά μόνο 70 γράμματα ανά sms.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια.Απο κάμερα πως ειναι παιδια? βραδυνες κτλ. Να γραψει καποιος γιατι το ζαχαρωνω .....
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλο μειον το ηχειο παιδες τελικα στο σημειο που ειναι και στο τερμα να ειναι ο ηχος ακουγετε πολυ "θαμπα"

για το σημα που ειπε ο φιλος , μετα απο 3 μερες χρηση , εχω παρατηρησει οτι μου δινει ελαχιστο σημα αλλα το 4g της cosmote ειναι παντα εκει ,πως γινεται αυτο δε μπορω να το καταλαβω, παντως ακομα και με το ελαχιστο σημα μιλουσα κανονικοτατα και δεν εχασα καμια κληση.

Φωτογραφιες εξαιρετικες ακομα και βραδυ αν τραβηξω καποιο τοπιο θα ανεβασω.

Ευχαριστη εκπληξη η μπαταρια , ολη μερα ανοιχτα τα data και και το φορτισα μετα απο 2 μερες ( το εκλεισα μονο ενα 10ωρο το βραδυ. )

Νομιζω, χωρις να ειμαι ειδικος επι θεματων software, οτι η samsung εχει κανει καποια δουλεια ωστε το touchwiz της να ειναι παναλαφρο σε σχεση με παλιοτερα κινητα. Επαναλαμβανω , δεν ειμαι ειδικος για τετοια θεματα , αλλα σαν χρηστης , και παλιος κατοχος S3 το S3 ειχα καταφερει να το λαγκαρω την 2ερη μερα εδω ολα ανταποκρινονται τελεια κατι παιζει να εχουν κανει και το λογισμικο ειναι πολυ ελαφρυ. Να ξανατονισω οτι στο χερι μετα απο 3 μερες δεν εχει καμια σχεση με οτι κινητο εχω πιασει S3 S4 LG g2 , σου δινει την αισθηση iphone στο χερι αν μου επιτρεπετε αυτην την συγκριση σε αισθηση , για οποια αλλη παρατηρηση θα επανελθω.

Edited by nikos_salonika
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η συσκευή υποστηρίζει usb otg;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η συσκευή υποστηρίζει usb otg;

 

υποστηριζει φιλε μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

υποστηριζει φιλε μου.

 

Tο πήρες τελικά? Θήκη βρήκες ? Θέλω να το πάρω κι εγώ αλλά δεν βρήκα θήκη πουθενά και γι' αυτό δεν κάνω την κίνηση.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Tο πήρες τελικά? Θήκη βρήκες ? Θέλω να το πάρω κι εγώ αλλά δεν βρήκα θήκη πουθενά και γι' αυτό δεν κάνω την κίνηση.

 

Εννοείται πως οχι....ακόμα.θέλω να δω αν θα βγει root χωρίς να γραφεί ο knox και να κυκλοφορήσουν και αξεσουάρ.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στα 319 ευρώ η τιμή του πλέον.. Είδα και την αυθεντική θήκη s-view που κυκλοφόρησε, αγόρασα και προστασία οθόνης, προετοιμάζομαι για αγορά σιγά σιγά μόλις πέσει στα 300
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Στα 319 ευρώ η τιμή του πλέον.. Είδα και την αυθεντική θήκη s-view που κυκλοφόρησε, αγόρασα και προστασία οθόνης, προετοιμάζομαι για αγορά σιγά σιγά μόλις πέσει στα 300

 

Που το βρήκες τόσο; στο σκρουτζ έχει 336.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Που το βρήκες τόσο; στο σκρουτζ έχει 336.

 

http://www.gadgetlab.gr/index.php?route=product/product&product_id=1493&ref=bestprice.gr ΗΡΑΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ είναι το κατάστημα και είναι αξιόπιστο, έχω προσωπική εμπειρία

 

317€ , έπεσε κι άλλο Λογικά αρχές Μαρτίου θα το πάρω κι εγώ

Edited by apostolidisathan
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Το γράφω εδώ μίας και δεν άνοιξε θέμα για το Α3. Πήγα public και το έπιασα στα χέρια μου, όντως έγινε πολύ καλή δουλειά συναρμογής και ποιότητας! Καμία σχέση με τις πλαστικουρες τις παλιές της σαμμυ. Λογικά και το Α5 στα ίδια επίπεδα θα κυμαίνεται, είναι όμως υπερκοστολογημένες. Το Α7 θα έρθει;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω εδώ μίας και δεν άνοιξε θέμα για το Α3. Πήγα public και το έπιασα στα χέρια μου, όντως έγινε πολύ καλή δουλειά συναρμογής και ποιότητας! Καμία σχέση με τις πλαστικουρες τις παλιές της σαμμυ. Λογικά και το Α5 στα ίδια επίπεδα θα κυμαίνεται, είναι όμως υπερκοστολογημένες. Το Α7 θα έρθει;

 

υπάρχει θέμα για το Α3..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408204

 

όντως η ποιότητα κατασκευής έχει ανέβει αισθητά στα τελευταία μοντέλα της εταιρείας

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το έχω και εγώ στα χέρια μου, το κινητό μέχρι στιγμής φυσαει,φανταστική κάμερα, ωραίο περιβάλλον, παρα πολυ ελαφρυ,το μονο αρνητικό που ίσως μπορώ να του προσαψω είναι το χαμηλό του σχετικα ηχείο, κατά τα'αλλα απλά ερωτευσιμο. .
Link to comment
Share on other sites

υποστηριζει φιλε μου.

 

Κι ομως δεν υποστηριζει.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως δεν υποστηριζει.

 

Και εγώ νόμιζα ότι υποστηρίζει! Έτσι ανάφεραν μερικά site. Δυστυχώς δεν υποστηρίζει!!! :(

Δοκίμασα και στικάκι, και την εφαρμογή tivizen με τον δέκτη της που απαιτεί usb otg, και δεν βλέπει τίποτα. Βλέπω να το δίνω σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ νόμιζα ότι υποστηρίζει! Έτσι ανάφεραν μερικά site. Δυστυχώς δεν υποστηρίζει!!! :(

Δοκίμασα και στικάκι, και την εφαρμογή tivizen με τον δέκτη της που απαιτεί usb otg, και δεν βλέπει τίποτα. Βλέπω να το δίνω σύντομα.

 

Όταν το είδα και εγώ μου άρεσε πολυ σαν συσκευή για δεύτερη όμως είναι πολυ λίγη σε δυνατότητες και πολυ ακριβή. Η σαμι πουλάει εμφάνιση μόνο με αυτά τα δυο νέα άλφα που έβγαλε.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για δεύτερη συσκευή τι θα ήθελες?note χαρακτηριστικά?

Δεν είναι ασχημο το κινητό.και μόλις η τιμή πέσει κι άλλο θα είναι μία χαρά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για δεύτερη συσκευή τι θα ήθελες?note χαρακτηριστικά?

Δεν είναι ασχημο το κινητό.και μόλις η τιμή πέσει κι άλλο θα είναι μία χαρά.

 

Ναι για δεύτερη είναι καλό αλλά οχι σε αυτή τη τιμή. Στα 399 τώρα περνεις συσκευή hi end

Link to comment
Share on other sites

399 έχει στους απατεώνες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

399 έχει στους απατεώνες.

Ενώ τα 333€ του σκρουτζ είναι λίγα; Κακιστη τιμολογηση απο την σαμμυ, στα 320€ ήταν το Ζ2 σε καποια φαση.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ενώ τα 333€ του σκρουτζ είναι λίγα; Κακιστη τιμολογηση απο την σαμμυ, στα 320€ ήταν το Ζ2 σε καποια φαση.

 

Τωρα βγήκε ρε παιδιά. Θα πέσει στα 250€ σύντομα αλλα υπομονή. Δεν γίνεται να πεσει σε ενα μηνα

Link to comment
Share on other sites

Τωρα βγήκε ρε παιδιά. Θα πέσει στα 250€ σύντομα αλλα υπομονή. Δεν γίνεται να πεσει σε ενα μηνα

Έτσι.

Αν κάποιος του αρέσει αλλά κολλάει στην τιμή αν κάνει λίγη υπομονή θα το αγοράσει στην τιμή που αξίζει.

Το έβλεπα και εγώ με καλό μάτι αν και δεν είμαι φίλος των συσκευών με μη αφαιρούμενη μου μπαταρία.

Αυτό που με χάλασε ακόμα περισσότερο ήταν η έλλειψη notification led.

Link to comment
Share on other sites

Οκ τότε πάω πάσο... Οσο για το λεντακι όντως χαζομάρα αλλα υπάρχει το no led notification που κάνει πολύ καλή δουλειά.. Αλλά τρώει λίγη μπαταρία...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του Α5 από χθες. Η κατασκευή και η αίσθηση στο χέρι πολύ καλές. Κάμερα σε πολύ καλο επίπεδο ακόμα και σε μέτριο φωτισμό. Από θεμα επιδόσεων σε καθημερινη απλη χρήση (browsing fb κτλ) δεν είδα αισθητη διαφορα σε σχέση με το g2 που εχω. Κάποια βαριά παιχνίδια πχ Temple run 2 αργεί λιγο να τα ανοίξει αλλα τα παίζει μια χαρά.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...