Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πουλιέται ακομα αυτό το κινητό; Σε τι τιμή το πηρατε αν επιτρέπεται; Το είχα πάρει πριν 2 χρόνια και τώρα το εχω δωσει στην μανα μου.. Ήμουν πολυ ευχαριστημένος σε ολα ( εκτός απο την κάμερα).. και με πολύ χαμηλη sar... Κινητάρα!

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μεταχειρισμενο πριν 1,5 χρονο στα 200 ευρω

 

περα απο οθονη δεν μου εχει βγαλει κατι αλλο

 

υποστηριξη να ειχε λιγο παραπανω θα ηταν γαματο

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εμενα σφαίρα πήγαινε.. μιλις άρχισε κ μου εκανε λιγα νερα , εκανα ενα φορματ εβαλα και την android 6.0 και πήγαινε καλύτερα κ απο καινούργιο.. η μπαταρία απλως ήθελε φόρτιση καθε μέρα...

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα σφαίρα πήγαινε.. μιλις άρχισε κ μου εκανε λιγα νερα , εκανα ενα φορματ εβαλα και την android 6.0 και πήγαινε καλύτερα κ απο καινούργιο.. η μπαταρία απλως ήθελε φόρτιση καθε μέρα...

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εξαρταται και τι χρηση του κανεις ... μονο για τηλεφωνα μου κραταει 2 μερες σιγουρα

 

αν κανω χρηση 4g , wifi ε ναι τοτε στο τελος της μερας θα του κανεις μια φορτιση

 

του εχω βαλει και γω την 6αρα

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Ειμαι κατοχος του συγκεκριμενου μοντελου 64 /4 πανω απο ενα χρονο. Πληρως ευχαριστημενος και ικανοποιημενος με μονη εξερεση την οχι τοσο καλη καμερα και την γρηγορη καταναλωση της μπαταριας. Το καλοκαιρι ενω το χρησιμοποιουσα παντα με 2 καρτες και καρτα μνημης αρχισε να μου παρουσιαζει το εξης προβλημα. Ενω δεχομουν εισερχομενη κληση στην σιμ 2 το κινητο παγωνε και δεν μπορουσα να σηκωσω την κληση η να κανω το οτιδηποτε. Συνεχιζε οστοσο να χτυπαει κανονικα και να καλει απλα δεν ανταποκρινοταν το touch. Μετα απο 1 με 2 λεπτα απο την αναπαντητη πλεον κληση λειτουργουσε παλι κανονικα. Μερικες φορες οστοσο εκανε καποια επανακιννηση. Μετα απο πολυ ψαξιμο και παιδεμα δεν βρηκα καποια βοηθεια η λυση. Με τα πολλα εβαλα την σιμ 2 σε μια δευτερη συσκευη και απο τοτε το κινητο λειτουργει απροβληματιστα χωρις κανενα κολλημα η επανακινηση. Το κινητο δεν εχει γινει ποτε ρουτ ειναι με τις επισημες αναβαθμισεις της ασους. Εχει καποιος καποια ιδεα το τι μπορει να φταιει και εαν υπαρχει καποια λυση ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Ειμαι κατοχος του συγκεκριμενου μοντελου 64 /4 πανω απο ενα χρονο. Πληρως ευχαριστημενος και ικανοποιημενος με μονη εξερεση την οχι τοσο καλη καμερα και την γρηγορη καταναλωση της μπαταριας. Το καλοκαιρι ενω το χρησιμοποιουσα παντα με 2 καρτες και καρτα μνημης αρχισε να μου παρουσιαζει το εξης προβλημα. Ενω δεχομουν εισερχομενη κληση στην σιμ 2 το κινητο παγωνε και δεν μπορουσα να σηκωσω την κληση η να κανω το οτιδηποτε. Συνεχιζε οστοσο να χτυπαει κανονικα και να καλει απλα δεν ανταποκρινοταν το touch. Μετα απο 1 με 2 λεπτα απο την αναπαντητη πλεον κληση λειτουργουσε παλι κανονικα. Μερικες φορες οστοσο εκανε καποια επανακιννηση. Μετα απο πολυ ψαξιμο και παιδεμα δεν βρηκα καποια βοηθεια η λυση. Με τα πολλα εβαλα την σιμ 2 σε μια δευτερη συσκευη και απο τοτε το κινητο λειτουργει απροβληματιστα χωρις κανενα κολλημα η επανακινηση. Το κινητο δεν εχει γινει ποτε ρουτ ειναι με τις επισημες αναβαθμισεις της ασους. Εχει καποιος καποια ιδεα το τι μπορει να φταιει και εαν υπαρχει καποια λυση ?

Το ξέρεις ότι η δεύτερη σιμ δεν έχει δεδομένα, έτσι;

Άρα είτε η σιμ δεν λειτουργεί σωστά είτε η θύρα έχει θέμα.

Μήπως δεν πατούσε καλά για κάποιον λόγο;

Τι κάρτα ήταν η σιμ που έβαζες στη δεύτερη θύρα;

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρεις ότι η δεύτερη σιμ δεν έχει δεδομένα, έτσι;

Άρα είτε η σιμ δεν λειτουργεί σωστά είτε η θύρα έχει θέμα.

Μήπως δεν πατούσε καλά για κάποιον λόγο;

Τι κάρτα ήταν η σιμ που έβαζες στη δεύτερη θύρα;

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Έβαλα ένα κομματάκι ταινία έτσι ώστε να μην κουνιέται καθόλου η σιμ 2 και δεν λύθηκε το πρόβλημα. Cosmote και οι δύο κάρτες η μια σύνδεση και η δεύτερη what's up. Αλλά τις δοκίμασα και εναλλάξ να βάλω την 1 στην θέση 2 και το αντίστροφο Αλλά παρέμεινε το ίδιο πρόβλημα. Γνωρίζω ότι η δεύτερη σιμ είναι 2g και οι 2 κάρτες μου είναι πρόσφατα αναβαθμισμένες απο την κοσμοτε και υποστηρίζουν 4g .

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Ειμαι κατοχος του συγκεκριμενου μοντελου 64 /4 πανω απο ενα χρονο. Πληρως ευχαριστημενος και ικανοποιημενος με μονη εξερεση την οχι τοσο καλη καμερα και την γρηγορη καταναλωση της μπαταριας. Το καλοκαιρι ενω το χρησιμοποιουσα παντα με 2 καρτες και καρτα μνημης αρχισε να μου παρουσιαζει το εξης προβλημα. Ενω δεχομουν εισερχομενη κληση στην σιμ 2 το κινητο παγωνε και δεν μπορουσα να σηκωσω την κληση η να κανω το οτιδηποτε. Συνεχιζε οστοσο να χτυπαει κανονικα και να καλει απλα δεν ανταποκρινοταν το touch. Μετα απο 1 με 2 λεπτα απο την αναπαντητη πλεον κληση λειτουργουσε παλι κανονικα. Μερικες φορες οστοσο εκανε καποια επανακιννηση. Μετα απο πολυ ψαξιμο και παιδεμα δεν βρηκα καποια βοηθεια η λυση. Με τα πολλα εβαλα την σιμ 2 σε μια δευτερη συσκευη και απο τοτε το κινητο λειτουργει απροβληματιστα χωρις κανενα κολλημα η επανακινηση. Το κινητο δεν εχει γινει ποτε ρουτ ειναι με τις επισημες αναβαθμισεις της ασους. Εχει καποιος καποια ιδεα το τι μπορει να φταιει και εαν υπαρχει καποια λυση ?

 

επαναφορα εχεις κανει ?

 

αν δεν εχεις κανει ακομα δοκιμασε και περνα και την 6αρα με την ευκαιρια

 

Μου το εκανε αυτο εμενα , για αλλο λογο το εστειλα σερβις , οταν το πηρα του εβαλα την 6αρα και δεν εχω παρατηρησει ξανα αυτο το φαινομενο

 

Κατα τη γνωμη μου ειναι - ηταν θεμα λογισμικου και οχι hardware για να σε αγχωνει

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα ένα κομματάκι ταινία έτσι ώστε να μην κουνιέται καθόλου η σιμ 2 και δεν λύθηκε το πρόβλημα. Cosmote και οι δύο κάρτες η μια σύνδεση και η δεύτερη what's up. Αλλά τις δοκίμασα και εναλλάξ να βάλω την 1 στην θέση 2 και το αντίστροφο Αλλά παρέμεινε το ίδιο πρόβλημα. Γνωρίζω ότι η δεύτερη σιμ είναι 2g και οι 2 κάρτες μου είναι πρόσφατα αναβαθμισμένες απο την κοσμοτε και υποστηρίζουν 4g .

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν δοκιμάζεις και με φίλου από άλλο παρόχο;

Μπας και....

Καλή τύχη σου εύχομαι, αν είχαν δεδομένα και οι δύο θύρες δεν θα το έδινα ΠΟΤΕ εκείνο το κινητό

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επαναφορα εχεις κανει ?

 

αν δεν εχεις κανει ακομα δοκιμασε και περνα και την 6αρα με την ευκαιρια

 

Μου το εκανε αυτο εμενα , για αλλο λογο το εστειλα σερβις , οταν το πηρα του εβαλα την 6αρα και δεν εχω παρατηρησει ξανα αυτο το φαινομενο

 

Κατα τη γνωμη μου ειναι - ηταν θεμα λογισμικου και οχι hardware για να σε αγχωνει

 

Τωρα εχει την επισημη αναβαθμιση 6.0.1 . Δεν το εχω κανει ποτε. Πως μπορω να βαλω την 6 μονο χωρις να με παει στην 6.0.1 ? Δεν εχω κανει επαναφορα για το λογο οτι εχω πολλες εφαρμογες που χρησιμοποιω μεσα καθως και κωδικους κλπ. Και εκτος αυτου με την μια καρτα που το εχω τους τελευταιους μηνες δεν μου εχει ξαναπαρουσιασει ποτε προβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν δοκιμάζεις και με φίλου από άλλο παρόχο;

Μπας και....

Καλή τύχη σου εύχομαι, αν είχαν δεδομένα και οι δύο θύρες δεν θα το έδινα ΠΟΤΕ εκείνο το κινητό

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

 

Δοκιμασα και με βονταφον και παλι το ιδιο. Πραγματικα πολυ ευχαριστημενος απο τις ταχυτητες του κινητου. Μονο θεμα η μπαταρια λιγο το οποιο λυνεται με ενα καλο power bank. Εαν δεν εβγαζε αυτο το θεμα με το dual sim δεν νομιζω οτι θα υπηρχε ουσιαστικο παραπονο.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχει την επισημη αναβαθμιση 6.0.1 . Δεν το εχω κανει ποτε. Πως μπορω να βαλω την 6 μονο χωρις να με παει στην 6.0.1 ? Δεν εχω κανει επαναφορα για το λογο οτι εχω πολλες εφαρμογες που χρησιμοποιω μεσα καθως και κωδικους κλπ. Και εκτος αυτου με την μια καρτα που το εχω τους τελευταιους μηνες δεν μου εχει ξαναπαρουσιασει ποτε προβλημα.

 

αν εχεις κανει syncronize με google , oi εφαρμογες και οι κωδικοι ξαναπερνιουνται αυτοματα

 

οταν κανεις επαναφορα , κανεις μια εκκινηση το κινητο , βαζεις το αρχειο της 6αρας που θα εχεις κατεβασει απο το site της asus στον κεντρικο καταλογο αρχειων του κινητου και μετα κανεις μια επανεκκινηση

 

θα σου βγαλει ειδοποιηση για να κανεις update

 

Λογικα εχεις WW κινητο . Απο που το ειχες παρει ?

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις κανει syncronize με google , oi εφαρμογες και οι κωδικοι ξαναπερνιουνται αυτοματα

 

οταν κανεις επαναφορα , κανεις μια εκκινηση το κινητο , βαζεις το αρχειο της 6αρας που θα εχεις κατεβασει απο το site της asus στον κεντρικο καταλογο αρχειων του κινητου και μετα κανεις μια επανεκκινηση

 

θα σου βγαλει ειδοποιηση για να κανεις update

 

Λογικα εχεις WW κινητο . Απο που το ειχες παρει ?

Ναι WW είναι η συσκευή μου. Και πώς θα αποτρέψω την συσκευή να κάνει την τελευταία αναβάθμιση που μπαίνει αυτόματα; και πως θα περάσω μόνο την 6 ;

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι WW είναι η συσκευή μου. Και πώς θα αποτρέψω την συσκευή να κάνει την τελευταία αναβάθμιση που μπαίνει αυτόματα; και πως θα περάσω μόνο την 6 ;

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Συγγνωμη αλλα γιατι δεν θελεις να περασεις την απολυτως τελευταια εκδοση ???

 

πρεπει να γνωριζεις οτι οσο προχωρανε οι εκδοσεις τοσο εξαλείφονται και bugs ... οποτε ...

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

Αλλη εκδοση, πχ Ν θα πάρει το πολύ αξιόλογο αυτό κινητό;
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αλλα γιατι δεν θελεις να περασεις την απολυτως τελευταια εκδοση ???

 

πρεπει να γνωριζεις οτι οσο προχωρανε οι εκδοσεις τοσο εξαλείφονται και bugs ... οποτε ...

Την τελευταία έκδοση έχω αυτή την στιγμή.. την 6.0.1 . Αλλά θεώρησα όπως μου είπες στο παραπάνω μήνυμα ότι με την προηγούμενη Ίσως δεν θα εχω το συγκεκριμένο πρόβλημα. Ίσως να κατάλαβα εγώ λάθος..5a2bb1e70a42045b6a9b4224cb5367f6.jpg

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην κολλάς στην έκδοση, γιατί αμφιβάλλω ότι έβγαλε 6.0.0. Σε κάθε περίπτωση, αν είσαι εντός εγγύησης και μπορείς να το αποχωριστείς για μερικές μέρες, καλύτερα να το γυρίσεις πίσω. Και σε μένα έβγαλε ένα θέμα που άλλες SIM τις αναγνώριζε στη μία θέση και άλλες όχι και το παραδέχθηκαν και το διόρθωσαν εντός εγγύησης.
Link to comment
Share on other sites

Μην κολλάς στην έκδοση, γιατί αμφιβάλλω ότι έβγαλε 6.0.0. Σε κάθε περίπτωση, αν είσαι εντός εγγύησης και μπορείς να το αποχωριστείς για μερικές μέρες, καλύτερα να το γυρίσεις πίσω. Και σε μένα έβγαλε ένα θέμα που άλλες SIM τις αναγνώριζε στη μία θέση και άλλες όχι και το παραδέχθηκαν και το διόρθωσαν εντός εγγύησης.
Δυστυχώς δεν υπάρχει πλέον εγγύηση.. και προς το παρόν το λειτουργώ με μια σιμ χωρίς να παρουσιάζει το παραμικρό πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από Ελλάδα θα είχε 2 χρόνια εγγύηση. Αν όχι, εσύ ξέρεις.
Είχε αγοραστεί απο ευρωπαϊκό κατάστημα και έχει παρέλθει η εγγύηση καθώς έχει αλλαχτεί και η μπαταρία σε μαγαζί irepair στην Αθήνα.

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Κάτοχος του κινητού κοντά στα 3 χρόνια αγορασμένα απο amazon.it. Εγώ έχω ακόμα την έκδοση android 5.0 και δεν κάνει από μόνο του αναβαθμίσεις για παραπάνω. Θα πρέπει να κάνω κάτι χειροκίνητα και πως? και αν το κάνω θα δημιουργηθεί πρόβλημα στο τηλέφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη αναβάθμιση σε Android 6 γίνεται χειροκίνητα. Πρόβλημα δεν θα έχεις φυσικά, αλλά είναι αμφιλεγόμενο αν θα έχεις αξιόλογο κέρδος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Κάτοχος του κινητού κοντά στα 3 χρόνια αγορασμένα απο amazon.it. Εγώ έχω ακόμα την έκδοση android 5.0 και δεν κάνει από μόνο του αναβαθμίσεις για παραπάνω. Θα πρέπει να κάνω κάτι χειροκίνητα και πως? και αν το κάνω θα δημιουργηθεί πρόβλημα στο τηλέφωνο?
Φίλε μου καλησπέρα. Το λειτουργείς με δύο κάρτες η με μια;

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλησπέρα. Το λειτουργείς με δύο κάρτες η με μια;

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με 2 κάρτες. 1 cosmote 2 wind

Link to comment
Share on other sites

Με 2 κάρτες. 1 cosmote 2 wind

 

Καλησπέρα παιδια εχω το asus zenfone 2. Μου εχει ραγισει η οθονη, εχετε να προτεινεται καποιο μαγαζι για επισκευή?

Link to comment
Share on other sites

Με 2 κάρτες. 1 cosmote 2 wind
Σου έχει κάνει ποτέ κάποιο κόλλημα η επανεκκίνηση όταν μιλάς στην σιμ 1 και έχεις εισερχόμενη κλήση στην σιμ 2 ;

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδια εχω το asus zenfone 2. Μου εχει ραγισει η οθονη, εχετε να προτεινεται καποιο μαγαζι για επισκευή?
Έχει πολλά μαγαζιά που κάνουν αλλαγή οθόνης. Ειδικά Αθήνα κέντρο. Το θεμα είναι ότι αν βάλεις οθόνη οικονομική δεν θα δουλεύει σωστά το Ανοιγοκλειμα της οθόνης με χτύπημα . Καλό είναι να το ψάξεις λίγο η να ρωτήσεις εάν σου βάζουν την γνήσια η ημητασιον. Στο eBay ξεκινάνε απο 20 ευρω πακέτο οθόνη με digitizer.

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η επίσημη αναβάθμιση σε Android 6 γίνεται χειροκίνητα. Πρόβλημα δεν θα έχεις φυσικά, αλλά είναι αμφιλεγόμενο αν θα έχεις αξιόλογο κέρδος.
Υπάρχει περίπτωση το πρόβλημα στη δεύτερη κάρτα να είναι απο την 6αρα ;

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...