Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από διάφορες δοκιμές, έχω δοκιμάσει τα πάντα, εγώ κατέληξα στον Browser της Asus. Τον βρίσκω πιο βολικό από τον Chrome και εξίσου γρήγορο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά από διάφορες δοκιμές, έχω δοκιμάσει τα πάντα, εγώ κατέληξα στον Browser της Asus. Τον βρίσκω πιο βολικό από τον Chrome και εξίσου γρήγορο.

 

 

Κι εγω βρισκω πιο βολικο τον Browser της Asus αλλα δεν είμαι σίγουρος αν είναι το ίδιο γρήγορος και δεν μπορω να φορτοσω τους σελιδοδείκτες υπολογιστη που εχω στον chrome..

Link to comment
Share on other sites

Ebay.. Βρισκεις και φθηνο αυτον που εχει η κινέζικη εκδοση κ κανει 2,5 ωρες να φορτίσει. Και τον boostmaster που φορτίζει γρηγοροτερα αλλα κάνει γυρω στα 30 ευρω...

 

Υπάρχει φθηνός (17 δολάρια) και γρήγορος Tronsmart Quick Charge 3.0

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει φθηνός (17 δολάρια) και γρήγορος Tronsmart Quick Charge 3.0

ειχα παραθεσει πριν μερικες σελιδες εναν παρόμοιο που εβγαινε 8 ευρώ από banggood και ηταν certificated. τωρα δυστυχως δεν εχω αξιωθει να τον παραγγειλω ακομα για να εχω καλυτερη αποψη.

Link to comment
Share on other sites

ειχα παραθεσει πριν μερικες σελιδες εναν παρόμοιο που εβγαινε 8 ευρώ από banggood και ηταν certificated. τωρα δυστυχως δεν εχω αξιωθει να τον παραγγειλω ακομα για να εχω καλυτερη αποψη.

 

Όποτε μπορείς βρες το να το βάλω bookmarked (αχρείαστο να ειναι :p)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φιλε πιστεύω θα το απολαύσεις όπως εμείς..

 

Ερώτηση για τους παλιους: ποιον browser χρησιμοποιείτε; τον chrome του κινητου η καποιο αλλο;

 

Maxthon browser με ενσωματωμένο το adblock plus με έχει βολέψει τρελά:p

Link to comment
Share on other sites

Maxthon browser με ενσωματωμένο το adblock plus με έχει βολέψει τρελά:p

 

Είναι γρήγορος, αξίζει; το adblock εγώ πρέπει να το βάλω ή το έχει μονο του;

Edited by ceed777
Link to comment
Share on other sites

Όποτε μπορείς βρες το να το βάλω bookmarked (αχρείαστο να ειναι :p)

http://www.banggood.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-QC3_0-18W-USB-Charger-EU-Adapter-with-Power3S-Tech-p-1032822.html

 

με αγορα απο το android app της banggood εχεις 10% εκπτωση σε οτι αγοραζεις.

 

Παιδια λοιπον επειδη λεω τελικα να το παραγγειλω το παραπανω, θελω τα φωτα σας αν οντως κανει για το κινητακι μας.

 

θελω την γνωμη σας κ για αυτον

http://www.banggood.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-QC2_02_4A-30W-Dual-USB-EU-Charger-Adapter-With-Power3S-Tech-p-1020008.html

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Είναι γρήγορος, αξίζει; το adblock εγώ πρέπει να το βάλω ή το έχει μονο του;

 

 

Τον έχω και στο κινητό αλλά και στο λάπτοπ και στο desctop. Γρήγορος και ωραίος !!

Asus Zenfone 3 zs570 kl Snapdragon 820 64G/6G

Asus Zenfone 2 ze551ml Z00AD 2.3GHz 4G RAM

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
http://www.banggood.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-QC3_0-18W-USB-Charger-EU-Adapter-with-Power3S-Tech-p-1032822.html

 

με αγορα απο το android app της banggood εχεις 10% εκπτωση σε οτι αγοραζεις.

 

Παιδια λοιπον επειδη λεω τελικα να το παραγγειλω το παραπανω, θελω τα φωτα σας αν οντως κανει για το κινητακι μας.

 

θελω την γνωμη σας κ για αυτον

http://www.banggood.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-QC2_02_4A-30W-Dual-USB-EU-Charger-Adapter-With-Power3S-Tech-p-1020008.html

Από τη στιγμή που έχουν την ίδια τιμή πας σε αυτόν που υποστηρίζει Quick Charge 3.0 εκτός και αν κατά τη χρήση που κάνεις σε βολεύουν οι δύο θύρες που παρέχει ο άλλος. Σε γενικές γραμμές, αν κάνουν αυτά που υπόσχονται (είναι δηλαδή γνήσια) είναι μια χαρά και τα δύο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, σε λίγες μέρες περιμένω τους φορτιστές μου και γω.

Αγόρασα ANKER με 2πλο Usb ώστε να φορτίζω 2 συσκευές που έχω και υποστηρίζει fast charge 2.4v και στις 2 θύρες ταυτόχρονα οπότε αγόρασα σε αυτοκινήτου τον αντιστοιχο 2πλο με fast charge

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ για το λινκ http://www.geekbuying.com/item/-Package-B-ASUS-Zenfone-2-ZE551ML-5-5inch-FHD-4G-LTE-Android-5-0-4GB-32GB-Smartphone-----Leather-Case-Red----Tempered-Glass-Screen-Protector-364429.html?source=ShareAsale , αλλα θελω τη βοηθεια σας ... Στην εκδοση αυτη η cpu δεν επρεπε να ειναι η 3580 , και γενικως σας φαινεται legit ??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ για το λινκ http://www.geekbuying.com/item/-Package-B-ASUS-Zenfone-2-ZE551ML-5-5inch-FHD-4G-LTE-Android-5-0-4GB-32GB-Smartphone-----Leather-Case-Red----Tempered-Glass-Screen-Protector-364429.html?source=ShareAsale , αλλα θελω τη βοηθεια σας ... Στην εκδοση αυτη η cpu δεν επρεπε να ειναι η 3580 , και γενικως σας φαινεται legit ??

 

σωστό είναι η 32άρα έχει τον 1.8 και η 64gb τον 2,3. Απλά η 32 και η 64 έχουνε 4Gb ram

Link to comment
Share on other sites

Είναι γρήγορος, αξίζει; το adblock εγώ πρέπει να το βάλω ή το έχει μονο του;

 

Αρκετά γρήγορος και το adblock είναι ενσωματωμένη λειτουργία του που αν θέλεις απενεργοποιείται

Link to comment
Share on other sites

Για τον φορτιστή μου που ειχε πρόβλημα να σας αναφέρω πως την επόμενη ημέρα δούλευε κανονικά! Δεν γνωρίζω για ποιο λόγο μου το έκανε αυτο!!

 

Έψαχνα σε eBay και Amazon για φορτιστές.. Όχι γνήσιους αλλα διαφορετικής εταιρία ( Anker πχ )

Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται ενώ έχω κάνει Wipe cache partition & Wipe Data Factory Reset με το που στεινω το τηλέφωνο

από την αρχή και βάζοντας τις ρυθμίσεις του wi fi να μου κατεβάζει τον https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cloudmosa.puffinFree&hl=el χωρίς να τον έχω επιλεξη πότε και χωρίς να εχω μπει στο λογαριασμό μου στο

play store δε μπορώ να καταλάβω.

καμιά ιδέα κανείς ?

Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται ενώ έχω κάνει Wipe cache partition & Wipe Data Factory Reset με το που στεινω το τηλέφωνο

από την αρχή και βάζοντας τις ρυθμίσεις του wi fi να μου κατεβάζει τον https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cloudmosa.puffinFree&hl=el χωρίς να τον έχω επιλεξη πότε και χωρίς να εχω μπει στο λογαριασμό μου στο

play store δε μπορώ να καταλάβω.

καμιά ιδέα κανείς ?

Απο που ειναι αγορασμένο το κινητό σου; ποιο κινεζομαγαζο; Αν εισαι root, θα σου προτεινα να κοιταξεις τι τρεχει στο παρασκηνιο και αν δεν το χρειαζεσαι, ΞΗΛΩΜΑ!

Link to comment
Share on other sites

Απο που ειναι αγορασμένο το κινητό σου; ποιο κινεζομαγαζο; Αν εισαι root, θα σου προτεινα να κοιταξεις τι τρεχει στο παρασκηνιο και αν δεν το χρειαζεσαι, ΞΗΛΩΜΑ!

 

απο e-shop αγορασμένο και δεν είναι root

 

:(

Link to comment
Share on other sites

απο e-shop αγορασμένο και δεν είναι root

 

:(

Παρα πολυ περιεργο τοτε!!! εισαι 100% σιγουρος οτι δν το περασες εσυ; κατεβασες κανα σπασμενο προγραμμα απο τον θειο μηπως;

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ περιεργο τοτε!!! εισαι 100% σιγουρος οτι δν το περασες εσυ; κατεβασες κανα σπασμενο προγραμμα απο τον θειο μηπως;

 

οχι φιλε μου.το θέμα είναι οτι κατεβαίνει μόνο του στο τηλέφωνο χωρίς να εχω συνδεθεί στο play store στο λογαριασμό μου.

με το που μπω ίντερνετ ξεκινά.

προγράμματα έχει μόνο αυτά που έχει από το εργοστάσιο.

έμενα μου μυρίζει κάποιος ιος δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου.το θέμα είναι οτι κατεβαίνει μόνο του στο τηλέφωνο χωρίς να εχω συνδεθεί στο play store στο λογαριασμό μου.

με το που μπω ίντερνετ ξεκινά.

προγράμματα έχει μόνο αυτά που έχει από το εργοστάσιο.

έμενα μου μυρίζει κάποιος ιος δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς

Aπο την στιγμη που εισαι σε εγγυηση και χωρις ροοτ, πηγαινε το και πες απο την 1η μερα μου κατεβαζει περιεργα πραγματα απο μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φιλε πιστεύω θα το απολαύσεις όπως εμείς..

 

Ερώτηση για τους παλιους: ποιον browser χρησιμοποιείτε; τον chrome του κινητου η καποιο αλλο;

Lunascape, πάει σφαίραhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160401/6c3844f0dc1a80ae50e908463c3a677d.jpg

Link to comment
Share on other sites

κάποιος που να γνωρίζει έχει σέρβις Ελλάδα η asus η να μιλήσω πρώτα με το e-shop?

Το επίσημο service το έχει η omnitech, η διαδικασία όμως που ακολουθείται για τις συσκευές που χρήζουν επισκευής είναι η εξής:

1) Επικοινωνείς στο 0080044142044 (Ιταλία είναι αλλά χωρίς χρέωση) από Δευτέρα έως Παρασκευή (από τις 09:00-13:00 και από τις 14:00-18:00) και τους λες το πρόβλημα.

2) Σου στέλνουν στο mail σου την αίτηση επισκευής και τον κωδικός προτεραιότητας. Συμπληρώνεις online την αίτηση και εν συνεχεία

3) Σου στέλνουν εκ νέου email με τις οδηγίες για την διαδικασία RMA

4)Πας ο ίδιος την συσκευή με τα απαραίτητα χαρτιά στην omnitech ή τα στέλνεις με το courier που σου παρέχει η Asus δωρεάν.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...