Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους! έχω το κινητό περίπου 2 εβδομάδες και αντιμετωπίζω πρόβλημα με την φόρτιση. Για να φορτιστεί πλήρως χρειάζονται 5-6 ώρες. Το κινητό ήρθε από minideal, από το οποίο μου δώσανε αντάπτορα για τον φορτιστή, καθώς δεν ήταν συμβατός με τις εδώ μπρίζες. Το πρόβλημα έχει να κάνει με τη χρήση του αντάπτορα; Ή υπάρχει κάποιο αλλό πρόβλημα;

 

Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Τόσο θέλει για να φορτισει το κινητό. Γρήγορη φόρτιση έχει μόνο το μοντέλο με τον 2,3 επεξεργαστή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Τόσο θέλει για να φορτισει το κινητό. Γρήγορη φόρτιση έχει μόνο το μοντέλο με τον 2,3 επεξεργαστή

 

Σοβαρα τωρα θελει 5 ωρες για πληρη φορτιση????

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Τόσο θέλει για να φορτισει το κινητό. Γρήγορη φόρτιση έχει μόνο το μοντέλο με τον 2,3 επεξεργαστή

 

Εγω νομίζω ότι και το 1.8 υποστηρίζει, απλά δεν δίνουν το φορτιστή μαζί...... Δεν παίρνω όρκο βέβαια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! έχω το κινητό περίπου 2 εβδομάδες και αντιμετωπίζω πρόβλημα με την φόρτιση. Για να φορτιστεί πλήρως χρειάζονται 5-6 ώρες. Το κινητό ήρθε από minideal, από το οποίο μου δώσανε αντάπτορα για τον φορτιστή, καθώς δεν ήταν συμβατός με τις εδώ μπρίζες. Το πρόβλημα έχει να κάνει με τη χρήση του αντάπτορα; Ή υπάρχει κάποιο αλλό πρόβλημα;

 

φιλε εγω με τον 2.3 και κανει 1 1/2 ωρα στην γρηγορη με τον εργοστασιακο εννοιτε ενω με αλλους παμε κανα 3 ωρο.εσυ ποια συσκευη εχεις???καλο θα ειναι να δεις στο manual της συσκευης εκει που αναφερει για την φορτιση.στο 2.3 η μπαταρια ειναι 3000 mha οποτε λογικα εχει γρηγορη φορτιση.παντως και 6 ωρες μου ακουγεται πολυ μεγαλος χρονος.googlaρετο να δεις τι θα σου βγαλει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομίζω ότι και το 1.8 υποστηρίζει, απλά δεν δίνουν το φορτιστή μαζί...... Δεν παίρνω όρκο βέβαια

 

Έχω την συσκευή στο 1.8. Με την χρήση ενός eu charger υπάρχει περίπτωση να διορθωθεί το θέμα;

 

Και οι 2 συσκευές υποστηρίζουνε Fast charge.

Η διαφορά είναι ότι στον 1,8 δεν βάζει fast charge φορτιστή μέσα, ενώ στον 2,3 βάζει.

 

Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι πρέπει να αγοράσεις εσύ απο μόνος σου ένα fast charge φορτιστή. Δλδ να φορτίζει με 5V και 9V.

Οτι οι 5 ώρες όμως φαίνονται πολλές.... η αλήθεια είναι ότι φαίνονται..... Αν όμως είναι όντως έτσι το σωστό , είναι πάρα πολλές για φόρτιση. Ας μας πεί κάποιος άλλος με απλό φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 συσκευές υποστηρίζουνε Fast charge.

Η διαφορά είναι ότι στον 1,8 δεν βάζει fast charge φορτιστή μέσα, ενώ στον 2,3 βάζει.

 

Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι πρέπει να αγοράσεις εσύ απο μόνος σου ένα fast charge φορτιστή. Δλδ να φορτίζει με 5V και 9V.

Οτι οι 5 ώρες όμως φαίνονται πολλές.... η αλήθεια είναι ότι φαίνονται..... Αν όμως είναι όντως έτσι το σωστό , είναι πάρα πολλές για φόρτιση. Ας μας πεί κάποιος άλλος με απλό φορτιστή.

Και εμένα είναι με 1,8 και κάνει περίπου τόσο, και με πολλά αμπερ φορτιστή και με λιγότερα.

Για δώστε λινκ για φαστ τσαρτζερ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! έχω το κινητό περίπου 2 εβδομάδες και αντιμετωπίζω πρόβλημα με την φόρτιση. Για να φορτιστεί πλήρως χρειάζονται 5-6 ώρες. Το κινητό ήρθε από minideal, από το οποίο μου δώσανε αντάπτορα για τον φορτιστή, καθώς δεν ήταν συμβατός με τις εδώ μπρίζες. Το πρόβλημα έχει να κάνει με τη χρήση του αντάπτορα; Ή υπάρχει κάποιο αλλό πρόβλημα;

Και γω φορτιστη με ανταπτορα χρησιμοποιώ - αφού είναι η cn εκδοση - και δεν εχω τέτοιο πρόβλημα. Κάνει γρήγορη φόρτιση το τηλ

Εχω το μοντελο 1.8ghz, 2mb ram

Ο φορτιστής Ο μανισιος είναι αυτόςhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160124/6d0202bdca59fbef07e96b11c66ed340.jpg

Edited by Polis4
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα είναι με 1,8 και κάνει περίπου τόσο, και με πολλά αμπερ φορτιστή και με λιγότερα.

Για δώστε λινκ για φαστ τσαρτζερ

 

Επώνυμος και δοκιμασμένος Aukey Quick Charge

Edited by kapoios0
Never give up on something you really want. It's difficult to wait, but even worse to regret!
Link to comment
Share on other sites

Επώνυμος και δοκιμασμένος Aukey Quick Charge

Αυτός βγάζει 5V; πόση ώρα θέλεις με αυτό για πλήρη φόρτιση ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτός βγάζει 5V; πόση ώρα θέλεις με αυτό για πλήρη φόρτιση ;

 

0-60% περίπου σε 40 λεπτά, 100% περίπου στον μισό χρόνο από απλό φορτιστή. Οι τάσεις εξόδου είναι 5V/2A, 9V/2A, 12V/1.5A

Edited by kapoios0
Never give up on something you really want. It's difficult to wait, but even worse to regret!
Link to comment
Share on other sites

0-60% περίπου σε 40 λεπτά, 100% περίπου στον μισό χρόνο από απλό φορτιστή. Οι τάσεις εξόδου είναι 5V/2A, 9V/2A, 12V/1.5A

Γιατί ; μπορείς να τις επιλέξεις απο κάπου ;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ; μπορείς να τις επιλέξεις απο κάπου ;

 

Η επιλογή των τάσεων 5V/2A, 9V/2A γίνεται αυτόματα εφόσον το υποστηρίζει η συσκευή π.χ όπως και η συγκεκριμένη.

Never give up on something you really want. It's difficult to wait, but even worse to regret!
Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή των τάσεων 5V/2A, 9V/2A γίνεται αυτόματα εφόσον το υποστηρίζει η συσκευή π.χ όπως και η συγκεκριμένη.

Εδώ σε θέλω ...αν δεν το υποστηρίζει δηλαδή....μπουμ ή μπαταρία ;

Και πώς ξέρουμε ότι το υποστηρίζει ή ότι δε θα κολλήσει στα 12v μια μέρα με ότι συνεπάγεται...

Τες πα ... σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις όποια συσκευή θέλεις και ας υποστηρίζει ο φορτιστής γρήγορη φόρτιση.... Η κάθε συσκευή θα τραβήξει όσο έχει οριστεί απο το κατασκευαστή της....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και γω φορτιστη με ανταπτορα χρησιμοποιώ - αφού είναι η cn εκδοση - και δεν εχω τέτοιο πρόβλημα. Κάνει γρήγορη φόρτιση το τηλ

Εχω το μοντελο 1.8ghz, 2mb ram

Ο φορτιστής Ο μανισιος είναι αυτόςhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160124/6d0202bdca59fbef07e96b11c66ed340.jpg

 

Αν έχεις εύκαιρο κάποιον άλλο φορτιστή με έξοδο 2Α δοκίμασε τον, γιατί αυτός που έχεις βγάζει μόνο 1.35 και γιαυτό καθυστερεί τόσο. Κανόνας είναι ο φορτιστής που θα χρησιμοποιήσεις να είναι max 5V (άλλο τα Volt άλλο τα Ampere)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Τόσο θέλει για να φορτισει το κινητό. Γρήγορη φόρτιση έχει μόνο το μοντέλο με τον 2,3 επεξεργαστή

Μπορεις να βάλεις μια φωτο με τον φορτιστή σου ή όποιος άλλος έχει φορτιστή διαφορετικό απο τον φορτιστή που πόσταρε ο Polis4; Kαι εγώ με 4/32 1,8ghz επεξεργαστή CN μοντελο, εχω ακριβώς τον ίδιο φορτιστή με τον Polis4. Στα 2,3ghz μοντέλα της δλδ βάζει άλλους φορτιστές;

Και γω φορτιστη με ανταπτορα χρησιμοποιώ - αφού είναι η cn εκδοση - και δεν εχω τέτοιο πρόβλημα. Κάνει γρήγορη φόρτιση το τηλ

Εχω το μοντελο 1.8ghz, 2mb ram

Ο φορτιστής Ο μανισιος είναι αυτόςhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160124/6d0202bdca59fbef07e96b11c66ed340.jpg

 

Μπορείς να βάλεις όποια συσκευή θέλεις και ας υποστηρίζει ο φορτιστής γρήγορη φόρτιση.... Η κάθε συσκευή θα τραβήξει όσο έχει οριστεί απο το κατασκευαστή της....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν έχεις εύκαιρο κάποιον άλλο φορτιστή με έξοδο 2Α δοκίμασε τον, γιατί αυτός που έχεις βγάζει μόνο 1.35 και γιαυτό καθυστερεί τόσο. Κανόνας είναι ο φορτιστής που θα χρησιμοποιήσεις να είναι max 5V (άλλο τα Volt άλλο τα Ampere)

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστης που υποστηριζει γρήγορη φόρτιση δίνεται μόνο με το μοντέλο με τον 2,3 επεξεργααστη (Z3580), το αναφερει καθαρα στο site η ASUS. Δεν λεει ομως πουθενα οτι ο μικροτερος επεξεργαστης δεν υποστηριζει ταχεια φορτιση, απλα δεν τον δινει με το μικροτερο μοντελο.

Βγαζει 5v ή 9v, 2Α και στις δυο περιπτωσεις.

Δεν με αφηνει να ανεβασω φωτογραφια - ποιο είναι το οριο?

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου είναι αυτός

http://s7.postimg.org/hpgn5laiv/P_20160125_000720.jpg

Eχει δοκιμασει κανεις με 1,8ghz μοντέλο να φορτίσει το κινητό του με αυτον ή αντίστοιχο φορτιστή; εχω την εντυπωση ΑΝ θυμάμαι καλά ότι όλα τα ze551ml μοντέλα υποστηρίζουν fast charging. ****το δεν θυμαμαι αν αυτά που δεν υποστηριζαν το fast charging, ήταν τα 550ml ή τα 2gb models..

 

Και το ze550ml τελικα υποστηριζει fast charging. τελικά αυτό που θα θυμομουν μάλλον ήταν ότι δεν δινεται μαζι ο φορτιστης σε μικρότερα μοντέλα που ανεφερε και το παλικάρι πιο πάνω.

 

Το παιδι που του έβγαλε ότι θέλει 5 ώρες να φορτισει πλήρως η μπαταρια, κάτι δεν πάει καλά. Να δοκιμάσει με άλλο φορτιστη αντιστοιχων mah περιπου ή αν βρει turbo charging να δοκιμάσει.. ισως τα επαιξε ο φορτιστής σου.

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

O 2.3 έρχετε με φορτιστή 5V-2A / 9V-2A. Είναι πιο δυνατός φορτιστής με λίγα λόγια.

Ομως, και ο 1,8 υποστηρίζει ταχυφόρτιση, αρκεί να πάρετε αντίστοιχο φορτιστή (τον οποίο η Asus δεν τον δίνει με τον 1,8!!!! Τώρα γιατί δεν τον δίνει..... άγφνωσται αι βουλαί της Asus!!!).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...