Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά το παρήγγείλα την προηγούμενη πέμπτη απο minideal αλλά ακόμη δεν έχω trucking number μετά από συνομιλίες μαζί τους μου είπανε ότι τώρα στείλανε κινητά στην hk warahouse όπου και απο κει θα ρθει. Το θέμα είναι ότι μπορεί να φάμε κα ιτην άλλη βδομάδα έτσι. Παρήγγειλε κανείς άλλος απο κει και αντιμετωπίζει παρόμοιο θέμα? Γιατί είναι 230 που έδωσα και δεν ξέρω τι να κάνω. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα απο το εν λόγω site, πρώτη φορά

Κανε λιγο υπομονη, απο Κινα παλαιοτερα και ακομη και τωρα καμια φορα, επαιρνε 30, σπανιως 40 ημερες να ερθει, αφου ειχε σταλει. Τωρα ερχονται καπως νωριτερα, μπορει και σε 12-15 ημερες, αφ'οτου ξεκινησει. Το εχουν πολυ χαμηλοτερα απο τα αλλα κινεζομαγαζα, τελειωσε η παρτιδα τους και φερνουν αλλην, επεσες στην ενδιαμεση χρονικη περιοδο. Αν δεν μπορεις να περιμενεις, ακυρωσε το προτου το στειλουν και παρε απο eshop.

 

καλήμερα, μόλις παρήγγειλα το ασημί zenfone 2 apo amazon.it από εδώ: http://www.amazon.it/gp/product/B00VLSMHYW η αγορά έγινε κανονικά με χρεωστική κάρτα της τράπεζας Πειραιώς άμεσα χωρίς paypal.

έχει να προτείνει κανείς καμιά καλή θήκη??

αυτήν την έχει πάρει κανείς??

http://www.twdevilcase.com/en/index.php?menu=prod_detail&mid=1&did=13&pid=5054

Υπαρχουν πολλες καλες θηκες με 7-8$, γιατι να δωσεις τοσα πολλα?

Π.χ nillkin με μαγνητακι για sleep/wake function και ετοιμο παραθυρο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανε λιγο υπομονη, απο Κινα παλαιοτερα και ακομη και τωρα καμια φορα, επαιρνε 30, σπανιως 40 ημερες να ερθει, αφου ειχε σταλει. Τωρα ερχονται καπως νωριτερα, μπορει και σε 12-15 ημερες, αφ'οτου ξεκινησει. Το εχουν πολυ χαμηλοτερα απο τα αλλα κινεζομαγαζα, τελειωσε η παρτιδα τους και φερνουν αλλην, επεσες στην ενδιαμεση χρονικη περιοδο. Αν δεν μπορεις να περιμενεις, ακυρωσε το προτου το στειλουν και παρε απο eshop.

 

 

Υπαρχουν πολλες καλες θηκες με 7-8$, γιατι να δωσεις τοσα πολλα?

Π.χ nillkin με μαγνητακι για sleep/wake function και ετοιμο παραθυρο.

 

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου γιατί αγχώθηκα και δεν κατάλαβα τι γίνεται

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα, μόλις παρήγγειλα το ασημί zenfone 2 apo amazon.it από εδώ: http://www.amazon.it/gp/product/B00VLSMHYW η αγορά έγινε κανονικά με χρεωστική κάρτα της τράπεζας Πειραιώς άμεσα χωρίς paypal.

έχει να προτείνει κανείς καμιά καλή θήκη??

αυτήν την έχει πάρει κανείς??

http://www.twdevilcase.com/en/index.php?menu=prod_detail&mid=1&did=13&pid=5054

Ωραία θήκη πάντως...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά το παρήγγείλα την προηγούμενη πέμπτη απο minideal αλλά ακόμη δεν έχω trucking number μετά από συνομιλίες μαζί τους μου είπανε ότι τώρα στείλανε κινητά στην hk warahouse όπου και απο κει θα ρθει. Το θέμα είναι ότι μπορεί να φάμε κα ιτην άλλη βδομάδα έτσι. Παρήγγειλε κανείς άλλος απο κει και αντιμετωπίζει παρόμοιο θέμα? Γιατί είναι 230 που έδωσα και δεν ξέρω τι να κάνω. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα απο το εν λόγω site, πρώτη φορά

 

 

Καλησπερα φιλε μου...κ εγω το παρηγγειλα πριν 8 ημερες και ακομα δε μου το εχουν στειλει...10.09 εγινε η παραγγελια και ακομα processing...νομιζα ημουν μονο εγω...λεω να περιμενω λιγο ακομα ..εμενα μου απαντησαν οτι περιμενουν τον προμηθευτη τους...καλα κρασια:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Χτες έκανα το unboxing του δικού μου κόκκινου από το eshop. Φυσικά και έχει ελληνικά αφού η ρομ (lollipop 5.0) είναι multilingual.

 

Πρώτες παρατηρήσεις για το κινητο:

 

Φοβερή ταχύτητα παντού καθώς κανει ότι σκέφτεσαι τη στιγμή που το σκέφτεσαι! Android χωρίς lag δεν είχα ξαναδεί και έχω δοκιμάσει όλα τα νέα μοντέλα....

Η οθόνη δεν με ενθουσίασε με φωτεινότητα και τα χρώματα σε σχέση με αυτή του ZTE V987 (IPS) που έχω. Είναι απλά καλή. Μάλλον το παλιό πλέον κινητό μου είχε πολύ καλή οθόνη για την εποχή του.

Είναι απαράδεκτο που δεν έχει φωτιζομενα πλήκτρα.

Το καπάκι είναι απίστευτο. Λες και πιάνεις βουρτσισμενο αλουμίνιο. Πραγματικά πολύ καλό και στο κράτημα.

Φωτογραφίες φαίνεται να βγάζει καλές...

Τα εικονίδια της ρομ του δεν μου αρέσουν καθόλου και ψάχνω να βρω πως θα επαναφέρω του lollipop...αν υπάρχει cyanogen θα την δοκιμάσω.

 

Το έχω δουλέψει λίγο καθότι δεν έκοψα καλά τις SIM κάρτες μου...

 

Αυτα τα λίγα από εμένα.

 

Cyanogen έχει βγει 12.1 . την φοράω εδώ και δύο βδομάδες. Είναι unofficial αλλά δουλεύει τέλεια σαν official. Εννοείται πολύ πιο ωραία από την στοκ. Δες xda.

Link to comment
Share on other sites

Cyanogen έχει βγει 12.1 . την φοράω εδώ και δύο βδομάδες. Είναι unofficial αλλά δουλεύει τέλεια σαν official. Εννοείται πολύ πιο ωραία από την στοκ. Δες xda.

Υποστηρίζει wake up on touch χωρίς να πατάς το κουμπί πάνω από την οθόνη; νομίζω ότι μόνο ο στοκ launcher το υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου...κ εγω το παρηγγειλα πριν 8 ημερες και ακομα δε μου το εχουν στειλει...10.09 εγινε η παραγγελια και ακομα processing...νομιζα ημουν μονο εγω...λεω να περιμενω λιγο ακομα ..εμενα μου απαντησαν οτι περιμενουν τον προμηθευτη τους...καλα κρασια:confused:

 

Ένα που παρηγγειλα εγώ ήρθε σε 6 ημέρες εδώ Αθήνα και φίλος από Θεσσαλονίκη τόσο σε 6 ημέρες αλλά τώρα δεν έχει στοκ ? και άνοιξαν οι αγορές από εξωτερικό! οπότε θα έχει κίνηση στα ταχυδρομεία ελπίζω να σας έρθει γρήγορα πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει wake up on touch χωρίς να πατάς το κουμπί πάνω από την οθόνη; νομίζω ότι μόνο ο στοκ launcher το υποστηρίζει.

 

Δεν ειναι θέμα launcher, με νοβα είμαι και δουλευει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει wake up on touch χωρίς να πατάς το κουμπί πάνω από την οθόνη; νομίζω ότι μόνο ο στοκ launcher το υποστηρίζει.

 

Ναι υποστηρίζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

OK έχετε δίκιο υποστηρίζει... Να κλείνει με διπλό πάτημα η οθόνη όμως πως το κάνετε;
Link to comment
Share on other sites

OK έχετε δίκιο υποστηρίζει... Να κλείνει με διπλό πάτημα η οθόνη όμως πως το κάνετε;

 

Double tap στην γραμμή ειδοποιησεων

Link to comment
Share on other sites

Έγινε μία ενημέρωση του ASUS Launcher (στο Google Play) μόλις τώρα. Σε αυτή την ενημέρωση προστέθηκε η δυνατότητα να αλλάξουμε το πλέγμα (grid size) ΚΑΙ στην αρχικές οθόνες. Το αναφέρω γιατί κάποιος φίλος ρώταγε πως μπορούμε να το αλλάξουμε πριν κάποιες μέρες. Swype προς τα πάνω, προτιμήσεις, Grid Size στις επιλογές αρχικής οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.μολις ειδα εδω:http:// http://www.minideal.net/original-asus-zenfone-2-ze551ml-4g-fdd-lte-android-5-0-smartphone-quad-core-5-5-inch-ips-1920x1080-4gb-ram-13mp-4g-lte-mobile-phone.html.εψαχνα για εναν φιλο κ που θελει μεχρι 200 -250 € βαρια αλλα μου φανηκε καλη προσφορα.δεν εχει ιδεα απο rom κ.τ.λ. απλα θελει ενα καλο κινητο να μην κολλαει κ για multitask κ για αλλα.μπορει να μου πει καποιος καποια αλλη προταση αν εχει ή να επιμεινω σε αυτην?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.μολις ειδα εδω:http:// http://www.minideal.net/original-asus-zenfone-2-ze551ml-4g-fdd-lte-android-5-0-smartphone-quad-core-5-5-inch-ips-1920x1080-4gb-ram-13mp-4g-lte-mobile-phone.html.εψαχνα για εναν φιλο κ που θελει μεχρι 200 -250 € βαρια αλλα μου φανηκε καλη προσφορα.δεν εχει ιδεα απο rom κ.τ.λ. απλα θελει ενα καλο κινητο να μην κολλαει κ για multitask κ για αλλα.μπορει να μου πει καποιος καποια αλλη προταση αν εχει ή να επιμεινω σε αυτην?

 

Πολύ καλό είναι το τηλέφωνο δεν θα έχει κάποιο πρόβλημα. Θέλει όμως αναβάθμιση αν το πάρει από εκεί αλλιώς από το eshop που το έχει 340 και πιάνει 4G.

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα, μόλις παρήγγειλα το ασημί zenfone 2 apo amazon.it από εδώ: http://www.amazon.it/gp/product/B00VLSMHYW η αγορά έγινε κανονικά με χρεωστική κάρτα της τράπεζας Πειραιώς άμεσα χωρίς paypal.

 

Με τι χωριτικότητα το πήρες; Αυτή τη στιγμή το στέλνει η amazon, αλλά στα χαρακτηριστικά της 32άρας γράφει "Processore Intel Atom Z3580 2x2 Quad-Core 1.8GHz". Ο Z3580 δεν είναι στα 2.3GHz και ο Z3560 στα 1.8; Μήπως έχουν κάνει λάθος;

Link to comment
Share on other sites

To έχουμε πει 200 φορές, πρέπει να γράφει απο κάτω shold ή shipped απο AMAZON..... το συγκεκριμένο γράφει: Venduto e spedito da Beeplaza.
Link to comment
Share on other sites

Όταν το παρήγγειλα έλεγε shipped από AMAZON και δεν είχε τα κόκκινα γράμματα που έχει τώρα: Siamo spiacenti, ma questo venditore non consegna in Grecia

 

Με τι κάρτα το αγόρασες; Δέχεται ελληνικές; (Σε δική μου προσπάθεια δέχθηκε την παραγγελία, αλλά 2 μέρες μετά μου έστειλαν mail με την απόρριψη)

Link to comment
Share on other sites

Η αγορά έγινε κανονικά με χρεωστική κάρτα της τράπεζας Πειραιώς.

πήρα 3 πράγματα: το κινητό, μια θήκη και ένα προστατευτικο οθόνης. μου έχουν κρατήσει τα λεφτά από την κάρτα(λογιστικό και πραγματικό υπόλοιπο) και από αυτά τα 3 μόνο το προστατευτικο οθόνης λέει sent, τα άλλα λέει In preparation for shipping.

η παραγγελία έγινε χτες πρωί στις 18 Σεπτεμβρίου

Link to comment
Share on other sites

To έχουμε πει 200 φορές, πρέπει να γράφει απο κάτω shold ή shipped απο AMAZON..... το συγκεκριμένο γράφει: Venduto e spedito da Beeplaza.

 

Το beeplaza ειναι το πιο φθηνο και γι αυτο το εχει επιλεγμενο απο default. Αν πατησεις εκει που λεει "21 new" θα σου βγαλει ολα τα μαγαζια και βαζεις στο καλαθι αυτο που λεει amazon.it. Ειναι το μονο που στελνει Ελλαδα ετσι κι αλλιως, δεν γινεται να το πηρε απο beeplaza το παιδι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.μολις ειδα εδω:http:// http://www.minideal.net/original-asus-zenfone-2-ze551ml-4g-fdd-lte-android-5-0-smartphone-quad-core-5-5-inch-ips-1920x1080-4gb-ram-13mp-4g-lte-mobile-phone.html.εψαχνα για εναν φιλο κ που θελει μεχρι 200 -250 € βαρια αλλα μου φανηκε καλη προσφορα.δεν εχει ιδεα απο rom κ.τ.λ. απλα θελει ενα καλο κινητο να μην κολλαει κ για multitask κ για αλλα.μπορει να μου πει καποιος καποια αλλη προταση αν εχει ή να επιμεινω σε αυτην?

To link που εβαλες απο το minideal, ειναι για το 1,8ghz & 32αρι μοντελο, καλυτερα να δωσει λιγα παραπανω και να παρει μια και καλη to 2.3ghz & 64αρι.

 

Πολύ καλό είναι το τηλέφωνο δεν θα έχει κάποιο πρόβλημα. Θέλει όμως αναβάθμιση αν το πάρει από εκεί αλλιώς από το eshop που το έχει 340 και πιάνει 4G.

Επειδη μας διαβαζουν και αλλοι, να διορθωσω αυτο που ειχε χιλιοειπωθει, η κινεζικη εκδοση δεν παιζει την 800αρα μπαντα 4G, ας μην το ισοπεδωσουμε, παιζει μια χαρα στις αλλες μπαντες 4G.

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

To link που εβαλες απο το minideal, ειναι για το 1,8ghz & 32αρι μοντελο, καλυτερα να δωσει λιγα παραπανω και να παρει μια και καλη to 2.3ghz & 64αρι.

 

 

Επειδη μας διαβαζουν και αλλοι, να διορθωσω αυτο που ειχε χιλιοειπωθει, η κινεζικη εκδοση δεν παιζει την 800αρα μπαντα 4G, ας μην το ισοπεδωσουμε, παιζει μια χαρα στις αλλες μπαντες 4G.

 

Ναι όντως πάρε το 2.3 φυσικά! Το έχω δοκίμασε και όντως λέει 4G το κινεζικό μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό είναι το τηλέφωνο δεν θα έχει κάποιο πρόβλημα. Θέλει όμως αναβάθμιση αν το πάρει από εκεί αλλιώς από το eshop που το έχει 340 και πιάνει 4G.

 

Οταν λες αναβαθμιση?απλη?η κατι συγκεκριμενο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Ήθελα να ρωτήσω κάτι το κινητό έχει δύο υποδοχές για κάρτα σιμ η μία μόνο είναι για 3g κ 4g μπορώ να επιλέγω ποια από τις δύο θέλω να έχει 4g μέσα από το κινητό ή είναι προκαθορισμενη η κάθε slot?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...