Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι τελείως καινούριος στο forum και η αλήθεια είναι όσο και αν στις μέρες μας ακούγεται περίεργο και στα smartphones :lol: Έπειτα από αρκετό ψάξιμο κατέληξα(νομίζω τουλάχιστον) στο συγκεκριμένο κινητό. Είδα και την προσφορά που έβγαλε την Κυριακή το e-shop και είπα να κάνω την κίνηση. Έπειτα από επικοινωνία που είχε ο αδερφός μου με τη εξυπηρέτηση πελατών του είπαν ότι σαν γλώσσα όντως έχει μόνο τα Αγγλικά και είναι κλειδωμένο,δεν αλλάζει. Κάποιος από τους ειδήμονες, αν μπορεί να βοηθήσει θα ήταν ευχάριστο :)

 

Διαβασε εδω

Αλλα καλο ειναι να μας πει κι αλλος που το εχει παραλαβει απο το eshop....

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ για την παράθεση,απλά το ρωτάω περισσότερο,λόγω της απάντησης του υπαλλήλου ότι είναι κλειδωμένο και είναι στα αγγλικά
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη ερώτηση που σου κάνει η συσκευή είναι τι γλώσσα θέλεις (στα αγγλικά). Και εσύ επιλέγεις τα ελληνικά!

 

Έχει ελληνικά μην το φοβάσαι! Από το eshop το πήρα και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι το πρωτο μου Android θα ξεκινήσω σιγά σιγά τις ερωτήσεις! Ενω εχτές στο play store μου είχε για αναβάθμιση μόνο τις εφαρμογές που είχα εγκαταστήσει τώρα μου τις έχει όλες για αναβάθμιση όπως "ταινίες Google " και "Asus backup" dialer και τα σχετικά.. τις κάνω κανονικά; Ή θα εγκατασταθούν και θα πιάσουν περισσότερο χωρο ;

 

Επίσης... στο πληκτρολόγιο μπορούμε να αλλάξουμε το Φ και το Ψ ;; το έχει ανάποδα :/

 

κάντες κανονικά. Για τον χώρο λογικά θα πιάνουν λίγο περισσότερο δεν ξέρω να στο απαντήσω με σιγουριά.

Επίσης υπάρχει επιλογή μέσα από το google play αν θες να γίνονται αυτόματα οι ενημερώσεις ή μπορείς να το επιλέξεις και μεμονωμενα για κάποιες εφαρμογές.

 

Πληκτρολόγια μπορείς να αλλάξεις και να δοκιμάσεις και άλλα. Εδώ και χρόνια χρησιμοποιώ το swiftkey

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανα μαγαζι που να μπορουν να μου το κανουν update γνωριζετε?O υπολογιστής δεν αναγνωρίζει τον τύπο του τηλεφώνου στο παράθυρο γραμμής εντολών οταν πληκτρολογω "adb devices".Δυο μερες το προσπαθω,δεν την παλευω αλλο :mad:.
Link to comment
Share on other sites

Όταν ξεκινάω να γράψω 1 μήνυμα λέει 0/160 αλλά με το που πατήσω το πρώτο γράμμα 0/70. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να στέλνονται περισσότερα μηνύματα από το κανονικό. Διορθώνεται αυτό?
Link to comment
Share on other sites

με λογαριασμό φίλου από εξωτερικό

 

Η λες ένα φίλο να σου στείλει δολάρια στο PayPal και αγοράζεις κανονικά ! καλές αγορές !

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή είναι το πρωτο μου Android θα ξεκινήσω σιγά σιγά τις ερωτήσεις! Ενω εχτές στο play store μου είχε για αναβάθμιση μόνο τις εφαρμογές που είχα εγκαταστήσει τώρα μου τις έχει όλες για αναβάθμιση όπως "ταινίες Google " και "Asus backup" dialer και τα σχετικά.. τις κάνω κανονικά; Ή θα εγκατασταθούν και θα πιάσουν περισσότερο χωρο ;

 

Επίσης... στο πληκτρολόγιο μπορούμε να αλλάξουμε το Φ και το Ψ ;; το έχει ανάποδα :/

 

κατέβασε Google keyboard να σωθείς! βαλε και το ανοιχτόχρωμο σκιν και μια χαρα δουλεύει τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε οι εφαρμογές να μην γίνονται update με 3g; Ξέρω ότι υπάρχει η ρύθμιση να μην γίνονται αυτόματα

 

Όταν ξεκινάω να γράψω 1 μήνυμα λέει 0/160 αλλά με το που πατήσω το πρώτο γράμμα 0/70. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να στέλνονται περισσότερα μηνύματα από το κανονικό. Διορθώνεται αυτό?

 

Είναι θέμα πληκτρολογιου. Πρέπει να βρεις κάποιο που να υποστηρίζει 160 χαρακτήρες

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

,

Υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε οι εφαρμογές να μην γίνονται update με 3g; Ξέρω ότι υπάρχει η ρύθμιση να μην γίνονται αυτόματα

 

 

Ανοιξε το Googleplay και δες τις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε οι εφαρμογές να μην γίνονται update με 3g; Ξέρω ότι υπάρχει η ρύθμιση να μην γίνονται αυτόματα

 

 

 

Είναι θέμα πληκτρολογιου. Πρέπει να βρεις κάποιο που να υποστηρίζει 160 χαρακτήρες

 

Ξέρει κάποιος κανένα?

Link to comment
Share on other sites

,

 

 

 

Ανοιξε το Googleplay και δες τις ρυθμίσεις

 

Δεν έχει αυτό που ζητάω. Μην αυτόματες και παντα από Wi-Fi θέλω

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αυτό που ζητάω. Μην αυτόματες και παντα από Wi-Fi θέλω

Ουσιαστικά χειροκίνητα θες να κάνεις τις ενημερώσεις έτσι; πήγαινε Google pla, ρυθμίσεις, γενικά και απενεργοποιησε την αυτόματη ενημέρωση τελείως

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανα μαγαζι που να μπορουν να μου το κανουν update γνωριζετε?O υπολογιστής δεν αναγνωρίζει τον τύπο του τηλεφώνου στο παράθυρο γραμμής εντολών οταν πληκτρολογω "adb devices".Δυο μερες το προσπαθω,δεν την παλευω αλλο :mad:.

 

εχεις εγκαταστησει σωστα το Minimal ADB and Fastboot?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε οι εφαρμογές να μην γίνονται update με 3g; Ξέρω ότι υπάρχει η ρύθμιση να μην γίνονται αυτόματα

 

 

στο google play στις ρυθμισεις θα επιλεξεις ενημερωση μονο μεσω wifi

Link to comment
Share on other sites

Όταν ξεκινάω να γράψω 1 μήνυμα λέει 0/160 αλλά με το που πατήσω το πρώτο γράμμα 0/70. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να στέλνονται περισσότερα μηνύματα από το κανονικό. Διορθώνεται αυτό?

 

chomp sms απο play store:D

Link to comment
Share on other sites

Το Asus SMS app υποστηρίζει 160 χαρακτήρες για κείμενο στα "ελληνικά" φτάνει το κείμενο να έχει μόνο κεφάλαια και μίξη αγγλικών και ελληνικών γραμμάτων. Ελληνικά γράμματα μόνο όσα δεν υπάρχουν στο αγγλικό αλφάβητο πχ Δ, Σ, Φ, Ψ, Ξ, Ω. Edited by papdoux
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παιδιά όσοι το πήρατε από eshop, ισχύει διετής εγγύηση από ελληνική αντιπροσωπεία; μήπως είναι παραεισαγωγή οπότε είτε το πάρεις απο eshop είτε απο Κίνα είναι το ίδιο και το αυτό όσο αφορά την εγγύηση;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παιδιά όσοι το πήρατε από eshop, ισχύει διετής εγγύηση από ελληνική αντιπροσωπεία; μήπως είναι παραεισαγωγή οπότε είτε το πάρεις απο eshop είτε απο Κίνα είναι το ίδιο και το αυτό όσο αφορά την εγγύηση;

Από την στιγμή που έγινε η αγορά από ελληνικό κατάστημα τότε έχουμε και 2 χρόνια εγγύηση!

 

Κάτι άλλο που παρατήρησα... με την μπαταρία και την φόρτιση τι ακριβώς παίζει; Γιατί το έχω από το πρωΐ και μου λέει πως είναι σε γρήγορη φόρτιση αλλά δεν φορτίζει γρήγορα! Αν όμως κάνω επανεκκίνηση εκει που έλεγε 65% τώρα λέει 100!

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που έγινε η αγορά από ελληνικό κατάστημα τότε έχουμε και 2 χρόνια εγγύηση!

 

Κάτι άλλο που παρατήρησα... με την μπαταρία και την φόρτιση τι ακριβώς παίζει; Γιατί το έχω από το πρωΐ και μου λέει πως είναι σε γρήγορη φόρτιση αλλά δεν φορτίζει γρήγορα! Αν όμως κάνω επανεκκίνηση εκει που έλεγε 65% τώρα λέει 100!

 

αυτό με τα δυο χρόνια εγγύησης δεν ισχύει πάντα. Είναι μεγάλο θέμα δεν το ανοίγω. Ξέρω ότι υπάρχει σχετικό νήμα εδώ.

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

αυτό με τα δυο χρόνια εγγύησης δεν ισχύει πάντα. Είναι μεγάλο θέμα δεν το ανοίγω. Ξέρω ότι υπάρχει σχετικό νήμα εδώ.

Εννοείς γενικά ή για το συγκεκριμένο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

απο την στιγμή που το e-shop αναφέρει 2 χρόνια εγγύηση δεν καταλαβαίνω την ανησυχία σας
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς γενικά ή για το συγκεκριμένο κινητό;

 

γενικά εννοώ

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά 2 χρόνια, το μόνο κακό πως δεν υπάρχει (ακόμη) service στην Ελλάδα οπότε θα πρέπει να μπλέξουμε με Ιταλία.

 

Είχα πρόβλημα με Asus tablet και επικοινώνησα μέσω Ιταλίας (στα ελληνικά) για να μου αντικαταστήσουν δωρεάν την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά 2 χρόνια, το μόνο κακό πως δεν υπάρχει (ακόμη) service στην Ελλάδα οπότε θα πρέπει να μπλέξουμε με Ιταλία.

 

Είχα πρόβλημα με Asus tablet και επικοινώνησα μέσω Ιταλίας (στα ελληνικά) για να μου αντικαταστήσουν δωρεάν την συσκευή.

 

και γιατί να μην το πας στο e-shop και να συνεννοηθούν αυτοί

Link to comment
Share on other sites

και γιατί να μην το πας στο e-shop και να συνεννοηθούν αυτοί

Γιατί και στο eshop θα σε στείλουν στην εταιρία που έχει αναλάβει το service ή ια σου δώσει στοιχεία επικοινωνίας. Έτσι μου εκαναν με το Desire X που είχε πρόβλημα στο ακουστικό πριν 2 χρόνια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...