Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η asus με τα μηνιαία updates της, εχει τα security patches ενημερωμένα. Πράγμα που είναι πολυ πιο σημαντικό από το να δώσει την 5.1 για μένα. Memory leak δεν υπάρχει και ας γράφει οτι καταναλώνει πολυ το android system. Oποτε η 5.1 δεν ειναι κάτι που μας ήταν απαραίτητο.

 

Τώρα με την Μ προ των πυλών, θα δουμε ακόμα καλυτερη διαχείρηση της μπαταρίας ειδικά σε κατάσταση αναμονής. Και μην ανησυχείτε. αφου το έχει ανακοινώσει και έχει αρχισει και το beta testing, θα την δουμε λιαν συντόμως στα κινητά μας.

 

Και προσωπικά ειμαι αντίθετος στο να αναβαθμίζουμε άμεσα το κινητό στην τελευταία έκδοση, πριν οριμάσει λιγο πρώτα. οι λογοι ειναι οι εξης: 1ον και κυριοτερο να ληθουν ολες οι παιδικές ασθένειες και χαζά bugs που υπάρχουν σε κάθε νέα μεγάλη αναβάθμιση και 2ον να έχουν ενημερωθει και δοκιμαστει οι διάφορες εφαρμογές για να υποστηρίζουν την νέα μεγάλη αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σιγά μην έχουμε και παράπονο απο τα συχνά updates... πάρτε Samsung να σας κάνει ενα το πολυ! Π μόνος κίνδυνος με τα πολλά συχνά και Μικρά είναι ότι μπορεί φτιάχνει κάτι άλλα να χαλάει κάτι αλλο....
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην έχουμε και παράπονο απο τα συχνά updates... πάρτε Samsung να σας κάνει ενα το πολυ! Π μόνος κίνδυνος με τα πολλά συχνά και Μικρά είναι ότι μπορεί φτιάχνει κάτι άλλα να χαλάει κάτι αλλο....

Έτσι...άλλωστε αν δεν σε ενδιαφέρει ή δεν χρησιμοποιείς αυτό που διορθώνει απλά δεν την κάνεις

Link to comment
Share on other sites

παιδες οταν η μπαταρια τα φτισει τι παιζει ?

 

δεν το εχω το κινητο απλα σας ρωταω , ποια διαδικασια υπαρχει...

 

εχω μια εμπειρια απο το κινητο που εχω , το οποιο ομως εχει αποσπωμενη οποτε ειναι διαφορετικη περιπτωση

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

παιδες οταν η μπαταρια τα φτισει τι παιζει ?

 

δεν το εχω το κινητο απλα σας ρωταω , ποια διαδικασια υπαρχει...

 

εχω μια εμπειρια απο το κινητο που εχω , το οποιο ομως εχει αποσπωμενη οποτε ειναι διαφορετικη περιπτωση

ειτε παραγγελνεις μια κ την αλλάζεις μόνος σου, είτε το πας στο σερβις και στο αλλάζουν αν είσαι ακόμα στην εγγυηση. απο βιντεακι που έχω δει, αλλάζει σχετικά εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα! Ξέρει κανενας κανενα μαγαζακι ομονοια στυλ για αλλαγη οθόνης σε ενα lenovo? Toυ επεσε του πατερα απο το τρακτέρ........
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις. μου έβγαλε asus update. να το κάνω η να περιμένω λίγο. και 2, οι ηχοι για sms ειναι μόνο οι προκαθορισμένοι?δηλ δεν μπορώ να προσθέσω κάποιον δικό μου?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα! Ξέρει κανενας κανενα μαγαζακι ομονοια στυλ για αλλαγη οθόνης σε ενα lenovo? Toυ επεσε του πατερα απο το τρακτέρ........

Lenovo σε Asus topic που κολλάει ?

2 ερωτήσεις. μου έβγαλε asus update. να το κάνω η να περιμένω λίγο. και 2, οι ηχοι για sms ειναι μόνο οι προκαθορισμένοι?δηλ δεν μπορώ να προσθέσω κάποιον δικό μου?

1) Να την κάνεις....

2) Μπορείς να βάλεις όποιον θέλεις, όταν πας να επιλέξεις ήχο σε ρωτάει με ποια εφαρμογή να ολοκληρώσει την ενέργεια, σε μενα εκτος απο την εργοστασιακη, υπάρχει η επιλογή με es file explorer, απο εκεί μπορείς να πας στο μέρος οπου έχεις τους δικους σου ηχους και να επιλέξεις

Link to comment
Share on other sites

Lenovo σε Asus topic που κολλάει ?

 

Σιγα μην μας τις βρεξεις κιόλας!..... Πριν καιρο ειχα διαβασει άρθρο που ενα παιδί πηγε κεντρο κ αλλαξε την οθόνη για αυτο το έβαλα εδω! Ευχαριστώ lero για το ενδιαφέρον κ την απάντηση!αναβάθμιζεσαι σε mod

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην μας τις βρεξεις κιόλας!..... Πριν καιρο ειχα διαβασει άρθρο που ενα παιδί πηγε κεντρο κ αλλαξε την οθόνη για αυτο το έβαλα εδω! Ευχαριστώ lero για το ενδιαφέρον κ την απάντηση!αναβάθμιζεσαι σε mod

 

dikarto.gr, εκεί εχω στείλει εγώ το δικό μου Lenovo K3 Note για αλλαγή οθόνης. Είναι το μόνο που τα αναλαμβάνει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις. μου έβγαλε asus update. να το κάνω η να περιμένω λίγο. και 2, οι ηχοι για sms ειναι μόνο οι προκαθορισμένοι?δηλ δεν μπορώ να προσθέσω κάποιον δικό μου?

Πας ρυθμίσεις-> ρυθμίσεις κλήσεων -> ηχος κλήσης τηλεφώνου.

διαλέγεις ποια κάρτα θες να ορίσεις και σου βγάζει ένα μενου που επιλέγεις τον ήχο. τέρμα πάνω έχει ένα πλαίσιο που γράφει "Προσθήκη κουδουνίσματος". το πατάς και μετά επιλέγεις απο τους ήχους σου που έχεις περασμένους στο κινητό σου. Μάλλον η συγκεκριμένη επιλογη ειναι συγχρονισμένη με τον asus mp3 player που ειναι προεγκατεστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! Μόλις παράγγειλα το ASus zenfone 2 με 4gb ram από tiny deals στα 183€! Εχει κανένας πάρει το κινητό απ αυτό το Σαϊτ? ΕΙΝΑΙ στα 1,8 ghz και απ ότι κατάλαβα από τα λίγα που διάβασα στο forum πρέπει να είναι η κινεζική έκδοση .. Θα έχω κάποιο πρόβλημα με αυτό? θα μπορώ να κάνω ΟΤΑ updates?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! Μόλις παράγγειλα το ASus zenfone 2 με 4gb ram από tiny deals στα 183€! Εχει κανένας πάρει το κινητό απ αυτό το Σαϊτ? ΕΙΝΑΙ στα 1,8 ghz και απ ότι κατάλαβα από τα λίγα που διάβασα στο forum πρέπει να είναι η κινεζική έκδοση .. Θα έχω κάποιο πρόβλημα με αυτό? θα μπορώ να κάνω ΟΤΑ updates?

 

 

P.S. Έχει κανένας την έκδοση με τα 4 gb & 1,8 ghz? Είναι γρήγορο ή όλα τα θετικά για την ταχύτητα του κινητού αφορούν την 2,3 ghz έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

P.S. Έχει κανένας την έκδοση με τα 4 gb & 1,8 ghz? Είναι γρήγορο ή όλα τα θετικά για την ταχύτητα του κινητού αφορούν την 2,3 ghz έκδοση?

Είναι τέλειο...απλά ....

Link to comment
Share on other sites

παιδες καποιο screen protective απο eshop εχει αγορασει κανεις?και αν ναι ποιο για να αγορασω και εγω.για το θηριο μας εννοιτε.μεχρι 10 ευρω πιστευω ειναι καλα.γιατι τις nilkin δεν εχει.αλλα οποιος βρει ας με ενημερωση.σας ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

P.S. Έχει κανένας την έκδοση με τα 4 gb & 1,8 ghz? Είναι γρήγορο ή όλα τα θετικά για την ταχύτητα του κινητού αφορούν την 2,3 ghz έκδοση?

 

Καλησπέρα παιδιά...

 

Όταν λέτε κινέζικο τι ακριβώς εννοείται, η συσκευή αυτή βγαίνει για την Κινέζικη αγορά μόνο και δεν εισάγεται εδώ επίσημα, άρα δεν έχει και εγγύηση...??

Γιατί κατά τ' άλλα όλα κατασκευάζονται και συναρμολογούνται στην Κίνα εάν δεν κάνω λάθος...

 

Προφανώς ρωτάω στο συγκεκριμένο section γιατί ενδιαφέρομαι για το κινητό το ίδιο,

Πόσο κοστίζει ή σας έχει κοστίσει συνολικά να το πάρετε στα χέρια σας κάνοντας παραγγελία από το tinydeal...???

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας...!!!

Life is a trip......

Better do it on a motorcycle.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

 

Όταν λέτε κινέζικο τι ακριβώς εννοείται, η συσκευή αυτή βγαίνει για την Κινέζικη αγορά μόνο και δεν εισάγεται εδώ επίσημα, άρα δεν έχει και εγγύηση...??

Γιατί κατά τ' άλλα όλα κατασκευάζονται και συναρμολογούνται στην Κίνα εάν δεν κάνω λάθος...

 

Προφανώς ρωτάω στο συγκεκριμένο section γιατί ενδιαφέρομαι για το κινητό το ίδιο,

Πόσο κοστίζει ή σας έχει κοστίσει συνολικά να το πάρετε στα χέρια σας κάνοντας παραγγελία από το tinydeal...???

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας...!!!

Αν δεις στο site της asus, η διαφορα της ww έκδοσης με την CN ειναι οτι η CN υποστηριζει μόνο τις 1 & 3 μπάντες του 4G ενώ η ww (που αγοράζεις από ευρώπη και όχι μόνο) υποστηρίζει πολλές περισσότερες με κυριοτερη για μας την 20 (κοινώς και 800άρα). Πράγμα που σημαίνει μην περιμένεις καλή εως και καθολου κάλυψη σε 4G στην επαρχία στο δικτυο της wind κυρίως(και όχι μόνο μιας και πλεον και οι υπολοιποι εχουν αρχισει να χρησιμοποιουν την 800αρα μπάντα).Aθηνα σιγουρα η κάλυψη είναι πολυ καλή απ όλους τους πάροχους. 3G θα εχεις κανονικά παντού και με όλες τις εταιρείες.

 

Η τιμή που παίζει στα κινεζομάγαζα για την 4gb ram/32gb rom 1,8ghz επεξεργαστής είναι κάπου 227 δολάρια πάνω κάτω. Απο το θέμα εγγυηση εννοειται οτι ισχυει ότι ισχυει με ΟΛΕΣ τις αγορές απο Κινα. κοινώς θα πρέπει να το στείλεις πισω Κινα για επισκευή. Αν θες ευρωπαϊκη εγγυηση θα πρέπει να το πάρεις από Ευρώπη που πουλάνε την ww εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις στο site της asus, η διαφορα της ww έκδοσης με την CN ειναι οτι η CN υποστηριζει μόνο τις 1 & 3 μπάντες του 4G ενώ η ww (που αγοράζεις από ευρώπη και όχι μόνο) υποστηρίζει πολλές περισσότερες με κυριοτερη για μας την 20 (κοινώς και 800άρα). Πράγμα που σημαίνει μην περιμένεις καλή εως και καθολου κάλυψη σε 4G στην επαρχία στο δικτυο της wind κυρίως(και όχι μόνο μιας και πλεον και οι υπολοιποι εχουν αρχισει να χρησιμοποιουν την 800αρα μπάντα).Aθηνα σιγουρα η κάλυψη είναι πολυ καλή απ όλους τους πάροχους. 3G θα εχεις κανονικά παντού και με όλες τις εταιρείες.

 

Η τιμή που παίζει στα κινεζομάγαζα για την 4gb ram/32gb rom 1,8ghz επεξεργαστής είναι κάπου 227 δολάρια πάνω κάτω. Απο το θέμα εγγυηση εννοειται οτι ισχυει ότι ισχυει με ΟΛΕΣ τις αγορές απο Κινα. κοινώς θα πρέπει να το στείλεις πισω Κινα για επισκευή. Αν θες ευρωπαϊκη εγγυηση θα πρέπει να το πάρεις από Ευρώπη που πουλάνε την ww εκδοση.

 

 

Κανένας που έχει την CN version υπάρχει να μου πει αν πιάνει 4G σε Αττική και Χανιά με COSMOTE?

Link to comment
Share on other sites

Κανένας που έχει την CN version υπάρχει να μου πει αν πιάνει 4G σε Αττική και Χανιά με COSMOTE?

 

Φιλε μου Αττικη με cosmote πιανω 4g κανονικα.:D

Link to comment
Share on other sites

Κανένας που έχει την CN version υπάρχει να μου πει αν πιάνει 4G σε Αττική και Χανιά με COSMOTE?

Μα σου ειπα οτι πρόβλημα θα εχεις κατα 80% μόνο με την wind. Οι άλλες χρησιμοποιουν τις μπαντες που υποστηριζει το κινητο μιας και το δικτυο τους εχει ελάχιστα σημεια προς το παρών που χρησιμοποιείται η 800αρα.

Link to comment
Share on other sites

Μα σου ειπα οτι πρόβλημα θα εχεις κατα 80% μόνο με την wind. Οι άλλες χρησιμοποιουν τις μπαντες που υποστηριζει το κινητο μιας και το δικτυο τους εχει ελάχιστα σημεια προς το παρών που χρησιμοποιείται η 800αρα.

 

Ρώτησα γιατί είπες ότι και οι υπολοιποι εχουν αρχισει να χρησιμοποιουν την 800αρα μπάντα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε μου Αττικη με cosmote πιανω 4g κανονικα.:D

 

 

Οκ thanks! Ρίσκαρα πολύ με την αγορά από Κίνα χωρίς να το ψαξω πολύ καλά πρώτα, αλλα η προσφορά των 183 ευρώ που το πλήρωσα ήταν πολύ χαμηλότερα από όσο κοστίζει στην Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα γιατί είπες ότι και οι υπολοιποι εχουν αρχισει να χρησιμοποιουν την 800αρα μπάντα..

Παράλληλα με τις ήδη υπάρχοντες για να βελτιώσουν την κάλυψη τους σε σημεία που δεν έπιαναν. Το φάσμα της 800αρας για το 4g έγινε διαθέσιμο σχετικά πρόσφατα στην χώρα μας. Οι υπολοιποι πάροχοι ειχαν ήδη δίκτυο 4G στημένο. Η wind δεν είχε και το αναπτύσσει τώρα και στηριζεται (κυρίως επαρχια) σε 800αρες κεραίες. Το χαρακτηριστικό της 800αρας είναι μεγαλυτερη εμβέλεια/κάλυψη αλλά μικρότερες ταχύτητες.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πείτε τις απόψεις σας όσο αφορά τη μπαταρία; Είχα πριν το LG G2 που είχε πολύ καλή αυτονομία και θέλω να κάνω μια μικρή σύγκριση.

 

Προσωπικά, μετά που άλλαξα από CN σε WW, το Android μου έτρωγε υπερβολικά πολύ μπαταρία (είδα και και 120%!) και τώρα είμαι με BlissROM. Μου άρεσε αρκετά η stock αλλά ο μόνος λόγος που με κρατάει στο να μην την βάλω είναι η κατανάλωση μπαταρίας που είχα από το Android.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...