Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σιγουρα θα εχει διαφορα... αλλα μη ξεχνας πως οταν πας απο ενα κατωτερο κινητο σε ενα ανωτερο, οι εντυπωσεις ειναι αριστες.. οταν συμβαινει το αντιθετο, εκει λες φτου, τζαμπα λεφτα ... οποτε εγω σε σχεση με το προηγουμενο κινητο μου huawei honor 3 βλεπω οτι παει σφαιρα !!! :p:p

οσο για τις 5 ωρες μ.ο. οθονης, νομιζω λιγο ειναι... :worry:

 

5 ωρες δεν ειναι σπουδαιες αλλά πριν ειχα Nexus 5 με 3.5 ώρες αρα οι 5 ώρες μού φαίνονται παραδεισος.

Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με κανονικό το φορτίζω επειδή το βάζω βράδια για φόρτιση οπότε δεν υπάρχει λόγος να κουράζω την μπαταρία με fast charge. Αλλά και πάλι το ίδιο μου κάνει. Αλλά απ' ότι κατάλαβα είναι γενικό το κακό οπότε ας ελπίσουμε ότι είναι απλά μια δισλειτουργία και τίποτα παραπάνω

 

Αυτό δεν είναι πρόβλημα φίλε μου. Έτσι κάνει η γρήγορη φόρτιση σε όλα τα κινητά. Μετά το 70-80% πέφτει ο ρυθμός φόρτισης για να μην καταστραφεί η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Μαύρο ή ασημί.Εσύ?Απο ότι είδα σήμερα έγινε πάλι διαθέσιμο και το χρυσό.

Αλλά το φοβάμαι λίγο σαν χρώμα.Οπότε σε αναμονή για τα άλλα δύο.

 

το κοκκινο δεν σου αρεσει;;

εγω περιμενω το laser..αυριο μου ειπαν..για να δουμε..

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα το κινητο.. οποτε ξεκιναω την διαδιακασια αλλαγης region...

ερωτησεις...

1) σε κατασταση fastboot mode δεν αναγνωριζει καμμια εντολη ειτε fastboot devices ειτε adb devices

2) οταν ειναι ανοιχτο κανονικα το κινητο στο fastboot devices δε κανει τιποτα... στο adb devices μου βγαζει: list of devices attached F5A....5 device δηλαδη την αναγνωριζει

3) αν οποτε θελησω να το επαναφερω στην πληρη κατασταση οπως μου ηρθε απο vickmall.. τι διαδικασια ακολουθω?

 

καποιος??? :confused:

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα το κινητο.. οποτε ξεκιναω την διαδιακασια αλλαγης region...

ερωτησεις...

1) σε κατασταση fastboot mode δεν αναγνωριζει καμμια εντολη ειτε fastboot devices ειτε adb devices

2) οταν ειναι ανοιχτο κανονικα το κινητο στο fastboot devices δε κανει τιποτα... στο adb devices μου βγαζει: list of devices attached F5A....5 device δηλαδη την αναγνωριζει

3) αν οποτε θελησω να το επαναφερω στην πληρη κατασταση οπως μου ηρθε απο vickmall.. τι διαδικασια ακολουθω?

 

Ο υπολογιστής που χρησιμοποιείς θα πρέπει να έχει πρόσβαση στο διαδίκτυο και ενεργοποιημένες τις αυτόματες ενημερώσεις προγραμμάτων οδήγησης για να γίνει αυτόματα η εγκατάσταση τους. Για Windows 7 tutorial εδώ. Διαφορετικά πρέπει εκτός από τους Intel USB Driver for Android και AdbDriver να εγκαταστήσεις και τους Asus Android USB Driver tutorial στο τέλος του οδηγού.

Για επαναφορά της συσκευής στην αρχική της κατάσταση, απλά επαναλαμβάνεις την διαδικασία αλλαγής region στην αρχική, εγκαθιστώντας και το ανάλογο Firmware π.χ CN.

Edited by kapoios0
Never give up on something you really want. It's difficult to wait, but even worse to regret!
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σήμερα το έβαλα σε safe mode απο περιέργεια και μονο και ενω άνοιξε κανονικά μου έβγαλε ενα φάκελο στα κινέζικα ειναι φυσιολογικό?η εχω κάνει κάποια Μ@@κια στο φλασαρισμα?ειχα φλασαρει την ww.97 με τον οδηγο κανονικά και του έκανα manual update στη τελευταία κανονικά χωρις προβλημα Edited by GIGA
Link to comment
Share on other sites

Ο υπολογιστής που χρησιμοποιείς θα πρέπει να έχει πρόσβαση στο διαδίκτυο και ενεργοποιημένες τις αυτόματες ενημερώσεις προγραμμάτων οδήγησης για να γίνει αυτόματα η εγκατάσταση τους. Για Windows 7 tutorial εδώ. Διαφορετικά πρέπει εκτός από τους Intel USB Driver for Android και AdbDriver να εγκαταστήσεις και τους Asus Android USB Driver tutorial στο τέλος του οδηγού.

Για επαναφορά της συσκευής στην αρχική της κατάσταση, απλά επαναλαμβάνεις την διαδικασία αλλαγής region στην αρχική, εγκαθιστώντας και το ανάλογο Firmware π.χ CN.

 

ξερω οτι πριζω.. αλλα.......... :(

η αλλαγη rom, ειναι απλη... απλως κατεβαζεις τη cn version απο το site της asus... αλλα για αλλαγη region?... πως το επαναφερουμε σε CN region?

βασικα.. δε καταλαβαινω γτ πρεπει να εγκαταστησουμε τα (recovery, boot, droidboot) :-/ ειναι τα αρχεια για να μετατραπει σε WW?

Edited by varitimos84
Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι πριζω.. αλλα.......... :(

η αλλαγη rom, ειναι απλη... απλως κατεβαζεις τη cn version απο το site της asus... αλλα για αλλαγη region?... πως το επαναφερουμε σε CN region?

βασικα.. δε καταλαβαινω γτ πρεπει να εγκαταστησουμε τα (recovery, boot, droidboot) :-/ ειναι τα αρχεια για να μετατραπει σε WW?

 

Γιατί είναι η Recovery χωρίς αυτά δεν ξεκινάει η εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, χθες παρήγγειλα και εγώ το 4gb ram/32rom απο minideal. Mια ερωτησούλα. Ποιοτική διαφανή θήκη σιλικόνης, έχετε βρει κάποια καλή; για αρχή πήρα την πιο φθηνη που βρηκα απο ebay + tempered glass μεχρι να βρω κάτι ποιοτικό. δεν μου αρεσουν οι θηκες που κλεινουν μπροστα γιατί δεν προστατευουν και περιμετρικά το πλαισιο.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανεις το app Advanced Battery Calibrator και το Repair Battery Life;

Έχω το zenfone 2 Ζ00AD. Διάβασα στο internet ότι μερικές φορές χρειάζεται η μπαταρία καλιμπράρισμα ειδικά μετά από αναβάθμιση της ρομ.

Τα έτρεξα χθες και έχω την εντύπωση ότι σήμερα η μπαταρία αδειάζει πολύ πιο αργά. Με internet και αρκετή χρήση τηλέφωνου από τις 0600 το πρωί έχει καταναλώσει μόνο το 20%.

Ειδικά το Advanced Battery Calibrator δεν περίμενα να τρέξει αφού το κινητό μου δεν είναι root.

Η γνώμη σας;

Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι πριζω.. αλλα.......... :(

η αλλαγη rom, ειναι απλη... απλως κατεβαζεις τη cn version απο το site της asus... αλλα για αλλαγη region?... πως το επαναφερουμε σε CN region?

βασικα.. δε καταλαβαινω γτ πρεπει να εγκαταστησουμε τα (recovery, boot, droidboot) :-/ ειναι τα αρχεια για να μετατραπει σε WW?

 

Το να κατεβάσεις και εγκαταστήσεις την CN δεν είναι αλλαγή Rom (Firmware) αλλά απλή αναβάθμιση.

Για αλλαγή Rom (Firmware) π.χ. από CN σε WW θα πρέπει να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις WW Rom. Εφόσον όμως πρώτα έχεις κάνει αλλαγή Region στην συσκευή, δηλαδή εγκατάσταση των αρχείων WW .img (recovery, boot, droidboot) γιατί το κάθε αρχείο Firmware.zip κατά την εγκατάσταση κάνει έλεγχο Region της συσκευής. Δηλαδή εάν η συσκευή είναι CN Region και εσύ προσπαθήσεις να εγκαταστήσεις WW Firmware.zip, πολύ απλά η διαδικασία της εγκατάστασης θα ακυρωθεί εμφανίζοντας μήνυμα σφάλματος διαφορετικής Region!

Για την επαναφορά της συσκευής στην αρχική Region όπως προανέφερα και στο προηγούμενο post, απλά επαναλαμβάνεις την διαδικασία αλλαγής Region με εγκατάσταση των αρχείων CN (recovery, boot, droidboot), εγκαθιστώντας και το ανάλογο CN Firmware.

Never give up on something you really want. It's difficult to wait, but even worse to regret!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, χθες παρήγγειλα και εγώ το 4gb ram/32rom απο minideal. Mια ερωτησούλα. Ποιοτική διαφανή θήκη σιλικόνης, έχετε βρει κάποια καλή; για αρχή πήρα την πιο φθηνη που βρηκα απο ebay + tempered glass μεχρι να βρω κάτι ποιοτικό. δεν μου αρεσουν οι θηκες που κλεινουν μπροστα γιατί δεν προστατευουν και περιμετρικά το πλαισιο.

 

Αυτή είναι βιβλίο και προστατεύει όλο το τηλέφωνο με σίδεροφλουδα μπροστά και θήκη σιλικόνης μέσα. 291443317966 κάνε αυτό αναζήτηση στο eBay.Βασικά αυτή δίνει το και το minideal εκεί από κάτω στις επιλογές πάρε από εκεί φτηνά την έχει.

Για γιαλί δες Nillkin H+ 161778246492

Edited by DManolo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, χθες παρήγγειλα και εγώ το 4gb ram/32rom απο minideal. Mια ερωτησούλα. Ποιοτική διαφανή θήκη σιλικόνης, έχετε βρει κάποια καλή; για αρχή πήρα την πιο φθηνη που βρηκα απο ebay + tempered glass μεχρι να βρω κάτι ποιοτικό. δεν μου αρεσουν οι θηκες που κλεινουν μπροστα γιατί δεν προστατευουν και περιμετρικά το πλαισιο.

Αυτά πήρα εγώ και είμαι πλήρως ικανοποιημένος. Ειδικά η τελευταία καλύπτει πλήρως το κινητό και γυρίζει και λίγο μέσα μέχρι την οθόνη.

 

http://www.e-smartbuy.gr/eshop/mobiles/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%B1%CF%81/screen-protector/nillkin-9h-anti-explosion-glass-screen-protect-for-zenfone-2-ze551ml-detail

 

http://www.e-smartbuy.gr/eshop/mobiles/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%B1%CF%81/_542fb253ceae5/asus/nillkin-%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B7-asus-zenfone-2-ze551ml-ze550ml-qin-%CE%BC%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%B7-detail

 

http://www.e-smartbuy.gr/eshop/mobiles/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%B1%CF%81/_542fb253ceae5/asus/nillkin-nature-asus-zenfone-2-ze551ml-ze550ml-tpu-case-white-detail

Asus Zenfone 3 zs570 kl Snapdragon 820 64G/6G

Asus Zenfone 2 ze551ml Z00AD 2.3GHz 4G RAM

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, χθες παρήγγειλα και εγώ το 4gb ram/32rom απο minideal. Mια ερωτησούλα. Ποιοτική διαφανή θήκη σιλικόνης, έχετε βρει κάποια καλή; για αρχή πήρα την πιο φθηνη που βρηκα απο ebay + tempered glass μεχρι να βρω κάτι ποιοτικό. δεν μου αρεσουν οι θηκες που κλεινουν μπροστα γιατί δεν προστατευουν και περιμετρικά το πλαισιο.

 

Υπάρχει και αυτή η θήκη m.ebay.com/itm/Brand-New-MOFI-PU-Leather-Flip-Pouch-Cover-Case-for-ASUS-ZenFone-2-ZE551ML-5-5-/281666617999?nav=SEARCH

Που είναι τύπου βιβλίο με περιμετρική προστασία σιλικόνης που αγκαλιάζει γύρω γύρω το τηλέφωνο, μεταλλικό φύλλο μπροστά και κυκλικό παράθυρο με ζελατίνα πλήρως συμβατό με το ASUS Cover. Την έχω και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και αυτή η θήκη m.ebay.com/itm/Brand-New-MOFI-PU-Leather-Flip-Pouch-Cover-Case-for-ASUS-ZenFone-2-ZE551ML-5-5-/281666617999?nav=SEARCH

Που είναι τύπου βιβλίο με περιμετρική προστασία σιλικόνης που αγκαλιάζει γύρω γύρω το τηλέφωνο, μεταλλικό φύλλο μπροστά και κυκλικό παράθυρο με ζελατίνα πλήρως συμβατό με το ASUS Cover. Την έχω και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

 

To κυκλικό παράθυρο είναι ακριβος? Η μοφι τελικά κάνει τις καλύτερες θήκες !Η δέρματινη Nillkin δεν έχει μαγνητη και δεν λειτουργεί το αυτόματο άνοιγμα/κλείσιμο συν το είναι ανοιχτο επάνω και κάτω κατά τα άλλα είναι κυριλέ και ωραία. Οι Ελληνικές τιμές όπως είδα είναι απλά Χ2 αλλά μαλλον αυτό είναι γνωστό.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραιες όλες αλλά 1ον. μου την "σπαει" προσωπικά το πορτάκι. δεν με βολεύει στη χρηση. και 2ον θελω διαφανη θηκη που να προστατευει περιμετρικά. κριμα τοσο ωραιο κινητό να ειναι κρυμένο μέσα σε χρωματιστές θηκες.

 

Αυτά πήρα εγώ και είμαι πλήρως ικανοποιημένος. Ειδικά η τελευταία καλύπτει πλήρως το κινητό και γυρίζει και λίγο μέσα μέχρι την οθόνη.

 

http://www.e-smartbuy.gr/eshop/mobiles/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%B1%CF%81/screen-protector/nillkin-9h-anti-explosion-glass-screen-protect-for-zenfone-2-ze551ml-detail

 

http://www.e-smartbuy.gr/eshop/mobiles/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%B1%CF%81/_542fb253ceae5/asus/nillkin-%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B7-asus-zenfone-2-ze551ml-ze550ml-qin-%CE%BC%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%B7-detail

 

http://www.e-smartbuy.gr/eshop/mobiles/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%B1%CF%81/_542fb253ceae5/asus/nillkin-nature-asus-zenfone-2-ze551ml-ze550ml-tpu-case-white-detail

για αυτή την nilkin διαφανή θηκη σκέφτομαι και εγώ αλλά κάπου διαβαζα ότι στις φωτογραφίες που χρησιμοποιείς φλας, κανει σαν θολουρα λογω της θηκης, στην φωτό. οχι πολύ, αλλά το κάνει. και ότι καλό θα ήταν να κοψουμε το κομματακι μεταξυ φλας και φακού. ισχυει;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραιες όλες αλλά 1ον. μου την "σπαει" προσωπικά το πορτάκι. δεν με βολεύει στη χρηση. και 2ον θελω διαφανη θηκη που να προστατευει περιμετρικά. κριμα τοσο ωραιο κινητό να ειναι κρυμένο μέσα σε χρωματιστές θηκες.

 

 

για αυτή την nilkin διαφανή θηκη σκέφτομαι και εγώ αλλά κάπου διαβαζα ότι στις φωτογραφίες που χρησιμοποιείς φλας, κανει σαν θολουρα λογω της θηκης, στην φωτό. οχι πολύ, αλλά το κάνει. και ότι καλό θα ήταν να κοψουμε το κομματακι μεταξυ φλας και φακού. ισχυει;

 

http://www.amazon.com/gp/product/B00XNSIYTU/ref=as_li_qf_sp_asin_il_tl?ie=UTF8&camp=1789&creative=9325&creativeASIN=B00XNSIYTU&linkCode=as2&tag=xaybzc-20&linkId=ZP3M6RSWWOSKSTDD αυτη εδω εχω δεν εχει κανενα προβλημα με το φλας

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραιες όλες αλλά 1ον. μου την "σπαει" προσωπικά το πορτάκι. δεν με βολεύει στη χρηση. και 2ον θελω διαφανη θηκη που να προστατευει περιμετρικά. κριμα τοσο ωραιο κινητό να ειναι κρυμένο μέσα σε χρωματιστές θηκες.

 

 

για αυτή την nilkin διαφανή θηκη σκέφτομαι και εγώ αλλά κάπου διαβαζα ότι στις φωτογραφίες που χρησιμοποιείς φλας, κανει σαν θολουρα λογω της θηκης, στην φωτό. οχι πολύ, αλλά το κάνει. και ότι καλό θα ήταν να κοψουμε το κομματακι μεταξυ φλας και φακού. ισχυει;

και ο φακος και το φλας εχουν τρυπιτσες, δεν ειναι καλυμενα με πλαστικο !

Asus Zenfone 3 zs570 kl Snapdragon 820 64G/6G

Asus Zenfone 2 ze551ml Z00AD 2.3GHz 4G RAM

Link to comment
Share on other sites

ενας οδηγος για root και unroot?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6354930#post6354930

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

ενας οδηγος για root και unroot?

 

Για Root/Unroot δες εδώ.

Never give up on something you really want. It's difficult to wait, but even worse to regret!
Link to comment
Share on other sites

To κυκλικό παράθυρο είναι ακριβος? Η μοφι τελικά κάνει τις καλύτερες θήκες !Η δέρματινη Nillkin δεν έχει μαγνητη και δεν λειτουργεί το αυτόματο άνοιγμα/κλείσιμο συν το είναι ανοιχτο επάνω και κάτω κατά τα άλλα είναι κυριλέ και ωραία. Οι Ελληνικές τιμές όπως είδα είναι απλά Χ2 αλλά μαλλον αυτό είναι γνωστό.

 

Το κυκλικό παράθυρο είναι ακριβώς, χωρίς όμως να φαίνεται ο έγχρωμος κυκλικός δίσκος, που στο ρολόι δείχνει και το επίπεδο της μπαταρίας. Μικρό το κακό για μένα, αλλά αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ ωραιες όλες αλλά 1ον. μου την "σπαει" προσωπικά το πορτάκι. δεν με βολεύει στη χρηση. και 2ον θελω διαφανη θηκη που να προστατευει περιμετρικά. κριμα τοσο ωραιο κινητό να ειναι κρυμένο μέσα σε χρωματιστές θηκες.

 

Εντάξει, το θέμα της θήκης είναι υποκειμενικό. Γιαυτό άλλωστε υπάρχουν τόσες διαφορετικές, για να διαλέξει ο καθένας αυτό που του ταιριάζει. Όσο γιαυτό που λες ότι είναι κρίμα τέτοιο κινητό να το έχουμε κρυμμένο σε θήκη, συμφωνώ απόλυτα. Απλά είμαι κάπως κολλημένος και τρελένομαι στην ίδια ότι μπορεί το τηλέφωνό μου να αποκτήσει και την παραμικρή έστω γρατζουνιά!!!

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα συμ-forumites.

Τα φωτα σας λιγο παρακαλω.Βλεπω το νημα λεγεται asus zenfone 2.

Ψαχνοντας στο νετ ομως,διαπιστωνω οτι υπαρχει σε διαφορες εκδοσεις,και λογω κολληματος ειμαι λατρης των snapdragon επεξεργαστων.Ειδα λοιπον το http://m.gsmarena.com/asus_zenfone_selfie_zd551kl-7261.php

το οποιο εχει 3gb rom (!) και snapdragon 615,με 3.000mah μπαταρια,κ λεω ωπ!

Επειδη ειμαι σε φαση αναζητησης για αλλαγη του zte nubia z7 mini,εχω μερικες ερωτησεις.

Αυτο που εχω τωρα εχει snapdragon 801/2ghz/2gb rom.Το zenfone που δινω στο λινκ παραπανω ειναι πιο αργο;

Ειναι πιο ενεργοβορο λογω 8πυρηνου;

Η μπαταρια του asus βγαινει;

Καλη κατασκευη στο χερι;(γιατι στις φωτο ειναι φωτια!!!)

Tap tap για lock/unlock έχει;

Υποστηριξη για ρομ κλπ για το συγκεκριμενο μοντελο παιζει;

Παιρνει 2 sim ΚΑΙ micro sd?(3 υποδοχες;)

Φωτογραφικη εχει καλη;

Gps φανταζομαι θα λοκαρει σε δευτερολεπτα...

Κολλαει καθολου;

Και το τελευταιο και κυριοτερο,μηπως αυτο που βρηκα δεν ειναι γνησιο,αλλα εφευρεση κανενος πατενταδορου κινεζου (γιατι πριν απο καιρο θυμαμαι τα asus δεν ειχαν snapdragon.)

 

Οποιος φιλος εχει διαθεση...θα με διευκολυνει στην αποφαση μου...

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα συμ-forumites.

Τα φωτα σας λιγο παρακαλω.Βλεπω το νημα λεγεται asus zenfone 2.

Ψαχνοντας στο νετ ομως,διαπιστωνω οτι υπαρχει σε διαφορες εκδοσεις,και λογω κολληματος ειμαι λατρης των snapdragon επεξεργαστων.Ειδα λοιπον το http://m.gsmarena.com/asus_zenfone_selfie_zd551kl-7261.php

το οποιο εχει 3gb rom (!) και snapdragon 615,με 3.000mah μπαταρια,κ λεω ωπ!

Επειδη ειμαι σε φαση αναζητησης για αλλαγη του zte nubia z7 mini,εχω μερικες ερωτησεις.

Αυτο που εχω τωρα εχει snapdragon 801/2ghz/2gb rom.Το zenfone που δινω στο λινκ παραπανω ειναι πιο αργο;

Ειναι πιο ενεργοβορο λογω 8πυρηνου;

Η μπαταρια του asus βγαινει;

Καλη κατασκευη στο χερι;(γιατι στις φωτο ειναι φωτια!!!)

Tap tap για lock/unlock έχει;

Υποστηριξη για ρομ κλπ για το συγκεκριμενο μοντελο παιζει;

Παιρνει 2 sim ΚΑΙ micro sd?(3 υποδοχες;)

Φωτογραφικη εχει καλη;

Gps φανταζομαι θα λοκαρει σε δευτερολεπτα...

Κολλαει καθολου;

Και το τελευταιο και κυριοτερο,μηπως αυτο που βρηκα δεν ειναι γνησιο,αλλα εφευρεση κανενος πατενταδορου κινεζου (γιατι πριν απο καιρο θυμαμαι τα asus δεν ειχαν snapdragon.)

 

Οποιος φιλος εχει διαθεση...θα με διευκολυνει στην αποφαση μου...

Ευχαριστω πολυ!

Φίλε μου είναι υπαρκτό μοντέλο.....

http://www.e-shop.gr/kinito-asus-zenfone-selfie-zd551kl-32gb-dual-sim-silver-p-TEL.000843

 

https://www.asus.com/Phone/ZenFone_Selfie_ZD551KL/

 

Ρίξε μία ανάγνωση και θα σου λυθούν όλες οι απορίες....

Asus Zenfone 3 zs570 kl Snapdragon 820 64G/6G

Asus Zenfone 2 ze551ml Z00AD 2.3GHz 4G RAM

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα συμ-forumites.

Τα φωτα σας λιγο παρακαλω.Βλεπω το νημα λεγεται asus zenfone 2.

Ψαχνοντας στο νετ ομως,διαπιστωνω οτι υπαρχει σε διαφορες εκδοσεις,και λογω κολληματος ειμαι λατρης των snapdragon επεξεργαστων.Ειδα λοιπον το http://m.gsmarena.com/asus_zenfone_selfie_zd551kl-7261.php

το οποιο εχει 3gb rom (!) και snapdragon 615,με 3.000mah μπαταρια,κ λεω ωπ!

Επειδη ειμαι σε φαση αναζητησης για αλλαγη του zte nubia z7 mini,εχω μερικες ερωτησεις.

Αυτο που εχω τωρα εχει snapdragon 801/2ghz/2gb rom.Το zenfone που δινω στο λινκ παραπανω ειναι πιο αργο;

Ειναι πιο ενεργοβορο λογω 8πυρηνου;

Η μπαταρια του asus βγαινει;

Καλη κατασκευη στο χερι;(γιατι στις φωτο ειναι φωτια!!!)

Tap tap για lock/unlock έχει;

Υποστηριξη για ρομ κλπ για το συγκεκριμενο μοντελο παιζει;

Παιρνει 2 sim ΚΑΙ micro sd?(3 υποδοχες;)

Φωτογραφικη εχει καλη;

Gps φανταζομαι θα λοκαρει σε δευτερολεπτα...

Κολλαει καθολου;

Και το τελευταιο και κυριοτερο,μηπως αυτο που βρηκα δεν ειναι γνησιο,αλλα εφευρεση κανενος πατενταδορου κινεζου (γιατι πριν απο καιρο θυμαμαι τα asus δεν ειχαν snapdragon.)

 

Οποιος φιλος εχει διαθεση...θα με διευκολυνει στην αποφαση μου...

Ευχαριστω πολυ!

o 615 ειναι πιο αργός από τον 801 που εχει το κινητό σου τώρα.. ισως και στα υπολοιπα να εισαι πανω κατω στα ιδια. στο μονο που ειναι σιγουρα καλυτερο, ειναι τα 3 gb ram.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...