Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι φίλε, δεν υπάρχει λόγος να αλλάξει ακόμα το Huawei. Δεν θα κερδίσεις κατι ουσιαστικό αγοράζοντας και το zenfone 2, κάποιος θα μπορούσε να πει ότι κάτι χάνεις κιόλας...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες στο πίσω καπάκι από μέσα έχει ένα "κυκλωματάκι" που πατάει σε δύο επαφές.

Αυτό είναι για το NFC ή παίζει ασύρματη φόρτιση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κατα αρχην να σας ευχαριστησω για τις απαντησεις σας αλλα ρε παιδια με μπερδεψατε χειροτερα.

Θα ηταν ευκολο να μου πειτε ο καθενας για πιο λογο εχετε αυτη την αποψη μπας και με ξεμπερδεψετε.

Καταλαβαινω οτι δεν ειναι απαραιτητο να εχει ο ενας αδικο μιας και καποια πραγματα ειναι υποκειμενικα, για αυτο ρωταω για την δικαιολογημενη αποψη σας.

 

εχουμε κ λεμε

Mate 7 που υπερτερει: κατασκευη και ποιοτητα υλικων, καλυτερη καμερα, μεγαλυτερη μπαταρια, φωτεινοτερη οθονη, καλυτερη υποστηριξη στα 4g δικυια

Zenfone2 που υπερτερει: μεγαλυτερη Ram στα 4gb, ειναι δικαρτο

 

οποτε καταλαβαινεις οτι δεν χρειαζεται να του παρεις κανουριο κινητο... το mate 7 βγαινει σε 2 εκδοσεις, με 2gb ram, και με 3gb ram..

οποια εκδοση κ να εχει (ειδικα την μεγαλη εκδοση) αλλο 1 εξαμηνο οπως σου ειπα.. τον βγαζει ΑΝΕΤΑ !!

 

υ.γ. δε χρειαζεται να τον κακομαθεις ;) (παντα φιλικα)

Edited by varitimos84
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε, δεν υπάρχει λόγος να αλλάξει ακόμα το Huawei. Δεν θα κερδίσεις κατι ουσιαστικό αγοράζοντας και το zenfone 2, κάποιος θα μπορούσε να πει ότι κάτι χάνεις κιόλας...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες στο πίσω καπάκι από μέσα έχει ένα "κυκλωματάκι" που πατάει σε δύο επαφές.

Αυτό είναι για το NFC ή παίζει ασύρματη φόρτιση?

 

NFC σίγουρα τώρα αν κάνει και ασύρματη δεν ξέρω αλλά δεν νομίζω κ όλας

Link to comment
Share on other sites

Παίδες στο πίσω καπάκι από μέσα έχει ένα "κυκλωματάκι" που πατάει σε δύο επαφές.

Αυτό είναι για το NFC ή παίζει ασύρματη φόρτιση?

 

NFC ειναι... το κινητο δεν υποστηριζει ασυρματη φορτιση

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και μια βασική διαφοροποίηση.

Το zenfone 2 είναι δίκαρτο. Μπορεί αυτή η λεπτομέρεια για κάποιους να παίζει ρόλο (όπως στη δική μου περίπτωση)

Asus Zenfone 3 zs570 kl Snapdragon 820 64G/6G

Asus Zenfone 2 ze551ml Z00AD 2.3GHz 4G RAM

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αγορασα και εγώ πριν λίγες μέρες το Asus ΖΕ55Μl1 και μου ήρθε με WW firmware αλλά με CN recovery και θα ήθελα αμα ξέρει κάποιος να μου πει πως θα μπορέσω να κανω update το firmware,διότι τώρα μου βγάζει error Status 7.Το firmware είναι 2.13.20.13WW και το recovery 2.20.40.97CNΝα σημειώσω οτι προσπάθησα με το adb και μου έβγαλε το συγκεκριμένο λάθος.

Ευχαριστώ.

 

1) Διέγραψε τον φάκελο adb που έχεις δημιουργήσει από την προηγούμενη εγκατάσταση στον υπολογιστή σου. Κράτησε μόνο το Firmware (για να μην το ξανακατεβάζεις).

2) Ακλούθησε τα βήματα του οδηγού εδώ για αλλαγή Region.

Edited by kapoios0
Never give up on something you really want. It's difficult to wait, but even worse to regret!
Link to comment
Share on other sites

εχει αγορασει κανενας zenfone απο το eshop; ολα καλα;;;

Εχω αγοράσει εγώ. Κανένα πρόβλημα, μόνο να προσέξεις την διαθεσιμότητα...

Asus Zenfone 3 zs570 kl Snapdragon 820 64G/6G

Asus Zenfone 2 ze551ml Z00AD 2.3GHz 4G RAM

Link to comment
Share on other sites

εχει αγορασει κανενας zenfone απο το eshop; ολα καλα;;;

και εγώ απο εκεί το πήρα, Ολα καλά. Αν έντρομοι σε ρωτήσουν "ξέρετε ότι λέει γλώσσα μόνο Αγγλικά"; χαμογέλα τους και αγνοησέ τους. Παίρνει τα ελληνικά κανονικότατα.

 

Αποστόλης

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγοράσει εγώ. Κανένα πρόβλημα, μόνο να προσέξεις την διαθεσιμότητα...

μονο με παραγγελια δυστυχως...μου ειπε θα αργησει λιγο..10-20 μερες περιπου .. εσενα ειχε διαθεσιμοτητα; λες να κανει παραπανω;

 

 

και εγώ απο εκεί το πήρα, Ολα καλά. Αν έντρομοι σε ρωτήσουν "ξέρετε ότι λέει γλώσσα μόνο Αγγλικά"; χαμογέλα τους και αγνοησέ τους. Παίρνει τα ελληνικά κανονικότατα.

 

Αποστόλης

 

οταν εννοεις τα παιρνει εννοεις πως τα εχει μεσα ή τα βαζεις εσυ;

Γιατι πιο πανω με καθυσηχασαν τα παιδια οτι τα εχει μεσα ετσι και αλλιως και τα επιλεγεις οταν πρωτοανοιξεις το κινητο..Ετσι συνεχισα κανονικα την παραγγελια μου

Link to comment
Share on other sites

μονο με παραγγελια δυστυχως...μου ειπε θα αργησει λιγο..10-20 μερες περιπου .. εσενα ειχε διαθεσιμοτητα; λες να κανει παραπανω;

 

 

 

 

οταν εννοεις τα παιρνει εννοεις πως τα εχει μεσα ή τα βαζεις εσυ;

Γιατι πιο πανω με καθυσηχασαν τα παιδια οτι τα εχει μεσα ετσι και αλλιως και τα επιλεγεις οταν πρωτοανοιξεις το κινητο..Ετσι συνεχισα κανονικα την παραγγελια μου

 

μολις ανοιξεις για πρωτη φορα το κινητο και ξεκινας να το σεταρεις σου ζηταει να διαλεξεις γλωσσα απλα επιλεγεις την ελληνικη.

Link to comment
Share on other sites

μολις ανοιξεις για πρωτη φορα το κινητο και ξεκινας να το σεταρεις σου ζηταει να διαλεξεις γλωσσα απλα επιλεγεις την ελληνικη.

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου και εσενα και ολα τα παιδια για την βοηθεια σας!

εσεις που εχετε παρει απο eshop και γενικα αν ξερει καποιος το κινητο ερχεται με ευρωπαικες προδιαγραφες; Θα εχει μεσα και τιποτα κινεζιες για βγαλσιμο;; εχω προχωρησει την παραγγελια μου αφου με καθυσηχασατε με το θεμα της γλωσσας απλα ενημερωτικα ρωταω

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου και εσενα και ολα τα παιδια για την βοηθεια σας!

εσεις που εχετε παρει απο eshop και γενικα αν ξερει καποιος το κινητο ερχεται με ευρωπαικες προδιαγραφες; Θα εχει μεσα και τιποτα κινεζιες για βγαλσιμο;; εχω προχωρησει την παραγγελια μου αφου με καθυσηχασατε με το θεμα της γλωσσας απλα ενημερωτικα ρωταω

 

φιλε το πηρα απο eshop το τηλεφωνο ΤΑ ΣΠΑΕΙ και ειναι απιστευτα γρηγορο.εχει εφαρμογες της ASUS που σχεδον καθε μερα τις ενημερωνει.δεν θα εχεις κανενα προβλημα.και το 2016 θα παρει και την marshmallow αλλωστε ειναι η ναυαρχιδα της ASUS και την υποστηριζει.

Link to comment
Share on other sites

φιλε το πηρα απο eshop το τηλεφωνο ΤΑ ΣΠΑΕΙ και ειναι απιστευτα γρηγορο.εχει εφαρμογες της ASUS που σχεδον καθε μερα τις ενημερωνει.δεν θα εχεις κανενα προβλημα.και το 2016 θα παρει και την marshmallow αλλωστε ειναι η ναυαρχιδα της ASUS και την υποστηριζει.

 

υποστηριζει και την 6 ε;;; καλα αυτο ελειπε...

Για πες φιλε μου ποιο μοντελο πηρες;; εγω παρηγγειλα το λειζερ ! ποσο καιρο σου εκανε;;

Link to comment
Share on other sites

υποστηριζει και την 6 ε;;; καλα αυτο ελειπε...

Για πες φιλε μου ποιο μοντελο πηρες;; εγω παρηγγειλα το λειζερ ! ποσο καιρο σου εκανε;;

 

εχω το zen 2 και εκανε 3 μερες να ερθει γιατι μενω σε νησι.στην αρχη πηγαινα και εγω για το laser αλλα κατεληξα στο zen γιατι το laser ειναι κατακαινουργιο και φοβομουν μην βγαλει προβληματα.το laser ειναι του σεπ.15 ενω το ζεν ειναι του μαρ.15

Edited by efialtis1971
Link to comment
Share on other sites

εχω το zen 2 και εκανε 3 μερες να ερθει γιατι μενω σε νησι.στην αρχη πηγαινα και εγω για το laser αλλα κατεληξα στο zen γιατι το laser ειναι κατακαινουργιο και φοβομουν μην βγαλει προβληματα.το laser ειναι του σεπ.15 ενω το ζεν ειναι του μαρ.15

 

Ελπιζω να ειναι οσο ωραιο το βλεπω στις φωτο και στα βιντεο ετσι να ειναι κ απο κοντα και σε λειτουργια.

Και παρολο που ειναι ολοκαινουριο δεν εχουν αποθεμα..

Edited by opel007
Link to comment
Share on other sites

το ζεν 2 το σκετο δεν το πουλανε πια .

Ελπιζω να ειναι οσο ωραιο το βλεπω στις φωτο και στα βιντεο ετσι να ειναι κ απο κοντα και σε λειτουργια.

Και παρολο που ειναι ολοκαινουριο δεν εχουν αποθεμα..

 

πωλειται φιλε κανονικα στο eshop με 356 ευρω,απλα το εχει σε κοκκινο.

το laser πρεπει να εχει κορυφαια φωτογραφια.

Link to comment
Share on other sites

πωλειται φιλε κανονικα στο eshop με 356 ευρω,απλα το εχει σε κοκκινο.

το laser πρεπει να εχει κορυφαια φωτογραφια.

 

ναι το θυμηθηκα μετα γιαυτο και το εσβησα απο το ποστ μου :p

αυτο με τα 4 γιγα εχεις παρει ε;; ρε συ δεν ειναι λιγο μεγαλο σαν κινητο;;

Γιαυτο πηγα στο λειζερ με την 5" που ειναι σε πιο λογικα πλαισια σε μεγεθος και εχει και απιστευτη φωτογραφικη με το λειζερ (ιδια φωτογραφικη θα ειναι με την δικη σου λογικα απλα αυτη θα ειναι πολυ πιο γρηγορη)

Edited by opel007
Link to comment
Share on other sites

ναι το θυμηθηκα μετα γιαυτο και το εσβησα απο το ποστ μου :p

αυτο με τα 4 γιγα εχεις παρει ε;; ρε συ δεν ειναι λιγο μεγαλο σαν κινητο;;

Γιαυτο πηγα στο λειζερ με την 5" που ειναι σε πιο λογικα πλαισια σε μεγεθος και εχει και απιστευτη φωτογραφικη με το λειζερ (ιδια φωτογραφικη θα ειναι με την δικη σου λογικα απλα αυτη θα ειναι πολυ πιο γρηγορη)

 

προσωπικα και μεγαλυτερο να ηταν δεν θα ειχα θεμα.

Link to comment
Share on other sites

καλα ναι γουστα ειναι :p:D

το δικο σου απο φωτογραφικη τι λεει;

 

για καθημερινη χρηση ειναι καταπληκτικο,αν καποιος θελει κορυφαια φωτο δινει ενα 800αρι και αγοραζει μια επαγγελματικη.

Link to comment
Share on other sites

καλα δεν ειπα το κορυφαιο τοτε παιρνεις μια dslr και την κουβαλας μαζι σου :P

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για τις πληροφοριες

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικό κινητό. Μηδέν κόλλημα. Τα 4 γιγα ραμ τελικά δεν είναι καθόλου υπερβολή για το Android τελικά και δεν υπάρχει επιστροφή πλέον σε κάτι λιγότερο.
Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικό κινητό. Μηδέν κόλλημα. Τα 4 γιγα ραμ τελικά δεν είναι καθόλου υπερβολή για το Android τελικά και δεν υπάρχει επιστροφή πλέον σε κάτι λιγότερο.

True story!

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικό κινητό. Μηδέν κόλλημα. Τα 4 γιγα ραμ τελικά δεν είναι καθόλου υπερβολή για το Android τελικά και δεν υπάρχει επιστροφή πλέον σε κάτι λιγότερο.

Οποίος λέει όχι σε έξτρα Ραμ στα κινητά απλά δε ξέρει!Γιατί όχι; δεν είναι άχρηστη η τιμή δεν ανεβαίνει πολύ. Πάντα θα χρειάζεται και τα χαρακτηριστικά θα ανεβαίνουν μιας και η τεχνολογία βελτιώνεται δε μένει στάσιμη στα ίδια με πέρσι.Απλά ο κόσμος θα πρέπει να βλέπει και να διαλέγει το αναβαθμισμένο κινητό και όχι με κάπως βελτιωμένα χαρακτηριστικά από τον προηγουμενο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...