Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το τσεκαρα και δεν ειναι root. παντως δεν μπορω να κανω update με τιποτα. μαλλον δεν κανω κατι σωστα. τον φακελο που κατεβασα ζιπαρισμενο τον περναω η ξεζιπαρισμενο; τον περναω καπου συγκεκριμενα στη συσκευη η οχι;

 

Το αρχείο Firmware το αντιγραφής όπως είναι συμπιεσμένο στην εσωτερική SD της συσκευής χύμα (όχι σε φάκελο). Μόλις αποσυνδέσεις την συσκευή από τον υπολογιστή πρέπει να σου βγάλει μήνυμα για ενημέρωση. Εάν δεν σου βγάλει δοκίμασε επανεκκίνηση της συσκευής.

Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις την ενημέρωση μέσω (ADB Fastboot Tool) ακολουθώντας τον ποιο πάνω οδηγό με (Wipe cache partition) και (Wipe Data Factory Reset).

Never give up on something you really want. It's difficult to wait, but even worse to regret!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το αρχείο Firmware το αντιγραφής όπως είναι συμπιεσμένο στην εσωτερική SD της συσκευής χύμα (όχι σε φάκελο). Μόλις αποσυνδέσεις την συσκευή από τον υπολογιστή πρέπει να σου βγάλει μήνυμα για ενημέρωση. Εάν δεν σου βγάλει δοκίμασε επανεκκίνηση της συσκευής.

Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις την ενημέρωση μέσω (ADB Fastboot Tool) ακολουθώντας τον ποιο πάνω οδηγό με (Wipe cache partition) και (Wipe Data Factory Reset).

το αρχειο το εβαλα και δεν μου εμφανισε κανενα μηνυμα για ενημερωση. προσπαθησα την ενημερωση μεσω ADB Fastboot Tool αλλα δεν τα καταφερα. μπορω να το παω πουθενα για να μου το κανουν;επισης τι να κανω για τις διαφημισεις; μου τις πεταει συνεχεια.

Edited by ceed777
Link to comment
Share on other sites

το αρχειο το εβαλα και δεν μου εμφανισε κανενα μηνυμα για ενημερωση. προσπαθησα την ενημερωση μεσω ADB Fastboot Tool αλλα δεν τα καταφερα. μπορω να το παω πουθενα για να μου το κανουν;επισης τι να κανω για τις διαφημισεις; μου τις πεταει συνεχεια.

 

soυ ειναι εύκολο να πας

ρυθμισεις - about- system update και να βαλεις ενα Print screen

ή να μου πεις εκει που λεει build number τι γραφει;

που εχεις διαφημισεις;

Edited by afrodith2
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]62819[/ATTACH]

 

[ATTACH]62820[/ATTACH]

soυ ειναι εύκολο να πας

ρυθμισεις - about- system update και να βαλεις ενα Print screen

ή να μου πεις εκει που λεει build number τι γραφει;

 

build number- LRX21V.WW-ASUS Z00A-2.14.40.19 20150415 9660 user 044030427 201501060109 0010000500001

δεν υπαρχει στη συσκευη πεδιο που να λεγεται system update

Edited by ceed777
Link to comment
Share on other sites

build number- LRX21V.WW-ASUS Z00A-2.14.40.19 20150415 9660 user 044030427 201501060109 0010000500001

 

ωραία.

Και όταν πατάς να ψάξει για updates τι σου βγάζει;

Δεν σου βρίσκει τίποτα;

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]62819[/ATTACH]

 

[ATTACH]62820[/ATTACH]

 

build number- LRX21V.WW-ASUS Z00A-2.14.40.19 20150415 9660 user 044030427 201501060109 0010000500001

δεν υπαρχει στη συσκευη πεδιο που να λεγεται system update

 

ωραία.

Και όταν πατάς να ψάξει για updates τι σου βγάζει;

Δεν σου βρίσκει τίποτα;

κανω αναζητηση, το βρισκει το παταω αλλα δεν υπαρχει πουθενα εβαλα και φωτογραφιες να το δειξω. εχω απογοητευτει παρα πολυ ενω φαινεται πολυ καλη συσκευη το λειτουργικο ειναι απαραδεκτο.

Link to comment
Share on other sites

κανω αναζητηση, το βρισκει το παταω αλλα δεν υπαρχει πουθενα εβαλα και φωτογραφιες να το δειξω. εχω απογοητευτει παρα πολυ ενω φαινεται πολυ καλη συσκευη το λειτουργικο ειναι απαραδεκτο.

 

πάρα πολύ περίεργο!!!!

Δεν ξέρω τι να πω.

Δεν ξέρω αν βοηθούσε να κανεις επαναφορα εργοστασιακών ρυθμισεων. Πραγματικα πολυ περιεργο..

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

πάρα πολύ περίεργο!!!!

Δεν ξέρω τι να πω.

Δεν ξέρω αν βοηθούσε να κανεις επαναφορα εργοστασιακών ρυθμισεων. Πραγματικα πολυ περιεργο..

Eκανα αλλα τιποτα μολις εστειλα mail στην εταιρια για το τι συμβαινει. ελπιζω να μου βρουν μια λυση. πραγματικα μεγαλη απογοητευση δεν το περιμενα. τελικα το χειροτερο λογισμικο ειναι το android.

Link to comment
Share on other sites

Eκανα αλλα τιποτα μολις εστειλα mail στην εταιρια για το τι συμβαινει. ελπιζω να μου βρουν μια λυση. πραγματικα μεγαλη απογοητευση δεν το περιμενα. τελικα το χειροτερο λογισμικο ειναι το android.

 

κανονικα πανω πανω επρεπε να σου λεει system update.

ουτε μεσα στο μενου υπαρχει καποιο εικονιδιο που να λεγεται ετσι ;

πολύ κουλό μου φαίνεται αυτό!!!

Δεν εχει να κανει με το android αλλα με την συσκευη σου. Νομιζω οτι θα στο λυσουν καθως ειναι καθαρα θεμα software.

 

Αυτη την διαδικασια ειπες οτι την εκανες ε ;

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΛΟΙΠΟΝ - ΝΟΜΙΖΩ οτι βρηκα τι φταίει.

 

Από που αγόρασες την συσκευή; Όχι απο την Asus ε;

Σε ένα προηγούμενο σου Post που ρώταγες τι να προσέξεις πριν ανοιξεις την συσκευη, σου είπα να δεις αν γράφει κάπου WW. Μου ειπες ότι δεν γράφει.

Μπορείς να μου πεις τι γράφει;

Μετά στο paste που μας έκανες φαίνεται ότι η έκδοση σου γράφει WW.

ΘΕΩΡΩ (ΑΝ ΔΕΝ πηρες το κινητό απο την ASUS αλλά από κάποιον πωλητη) ότι σου έχουν αλλάξει το software μέσα και για αυτό δεν μπορείς να κάνεις updates.

Edited by afrodith2
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

το αρχειο το εβαλα και δεν μου εμφανισε κανενα μηνυμα για ενημερωση. προσπαθησα την ενημερωση μεσω ADB Fastboot Tool αλλα δεν τα καταφερα. μπορω να το παω πουθενα για να μου το κανουν;επισης τι να κανω για τις διαφημισεις; μου τις πεταει συνεχεια.

 

Εφόσον δεν είναι εφικτή η αυτόματη ενημέρωση μέσω wifi ή με αντιγραφή του Firmware στην SD. Ο μόνος τρόπος για αναβάθμιση είναι μέσω ADB Fastboot Tool.

Τι εννοείς (προσπαθησα την ενημερωση μεσω ADB Fastboot Tool αλλα δεν τα καταφερα) έως που έφτασες; Μπήκες σε Droidboot /Recovery λειτουργία; Που ακριβώς κόλλησες;

Never give up on something you really want. It's difficult to wait, but even worse to regret!
Link to comment
Share on other sites

Eκανα αλλα τιποτα μολις εστειλα mail στην εταιρια για το τι συμβαινει. ελπιζω να μου βρουν μια λυση. πραγματικα μεγαλη απογοητευση δεν το περιμενα. τελικα το χειροτερο λογισμικο ειναι το android.

 

σε βρίσκω "λίγο" υπερβολικό αλλά δε το λέω :)

Link to comment
Share on other sites

σε βρίσκω "λίγο" υπερβολικό αλλά δε το λέω :)

Καλησπερα. Μεσα στο μενου υπαρχει εικονιδιο το οποιο κρασαρει συνεχως με μηνυμα unfortunately, DMClient has stopped. Τη συσκευη την πηρα απο e fox. Το αλλο προβλημα ειναι οι διαφημισεις που πεταγονται παντου οπως επισης εικονιδια απο απς που δεν εχω κατεβασει η υπαρχουν στη συσκευη αλλα εμφανιζονται στην κεντρικη οθονη λες και τα κατεβασα. Πραγματικα κριμα. Για την αναβαθμιση δεν καταφερα ποτε να το αναγνωρισει ο υπολογιστης σε κατασταση μπουτ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μεσα στο μενου υπαρχει εικονιδιο το οποιο κρασαρει συνεχως με μηνυμα unfortunately, DMClient has stopped. Τη συσκευη την πηρα απο e fox. Το αλλο προβλημα ειναι οι διαφημισεις που πεταγονται παντου οπως επισης εικονιδια απο απς που δεν εχω κατεβασει η υπαρχουν στη συσκευη αλλα εμφανιζονται στην κεντρικη οθονη λες και τα κατεβασα. Πραγματικα κριμα. Για την αναβαθμιση δεν καταφερα ποτε να το αναγνωρισει ο υπολογιστης σε κατασταση μπουτ.

 

Είμαι σίγουρη ότι κάτι έχουν κάνει στο λογισμικό της συσκευής σου. Και αυτό το επιβεβαιώνουν και οι διαφημίσεις που πετάγονται συνέχεια. Δεν έχω διαφημίσεις αλλά ούτε είδα και κάποιον άλλον να αναφέρει κάτι παρόμοιο.

Στο κουτί έξω ANDROID WW , 5,5'' ;

Σε εσένα τι έχει ; WW CN ή TW;

 

Δεν ξέρω αν θα ήταν καλή ιδέα να πας Settings/apps/all και να βρεις τα DMClient and Dowwnload Manager και να κάνεις clear cache μπας και έχουν κολλήσει ή ακόμα και να τους κάνεις force stop και να ξαναπροσπαθήσεις να ξανακάνεις update. ΜΗΝ το κάνεις μέχρι να μας βοηθήσει κάποιος που ξέρει περισσότερα.

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Για την αναβαθμιση δεν καταφερα ποτε να το αναγνωρισει ο υπολογιστης σε κατασταση μπουτ.

 

1) Έχεις εγκαταστήσει Intel USB Driver for Android: https://software.intel.com/en-us/android/articles/intel-usb-driver-for-android-devices & Adb Driver v1.4.2: http://d-h.st/IRd

2) Ο υπολογιστής που συνδέεις την συσκευή έχει πρόσβαση στο internet?

3) Δοκίμασε την διαδικασία σε άλλον υπολογιστή με windows 7 και πρόσβαση στο internet..

Never give up on something you really want. It's difficult to wait, but even worse to regret!
Link to comment
Share on other sites

1) Έχεις εγκαταστήσει Intel USB Driver for Android: https://software.intel.com/en-us/android/articles/intel-usb-driver-for-android-devices & Adb Driver v1.4.2: http://d-h.st/IRd

2) Ο υπολογιστής που συνδέεις την συσκευή έχει πρόσβαση στο internet?

3) Δοκίμασε την διαδικασία σε άλλον υπολογιστή με windows 7 και πρόσβαση στο internet..

 

Οντως το λογισμικο ειναι πειραγμενο γιατι στο κουτι γραφει android cn. Τo μοναδικο που δεν δοκιμασα απο τα τρια ειναι pc με windows 7 και που να τα βρω. Προς το παρον περιμενω απαντηση απο την ασους.

Link to comment
Share on other sites

Οντως το λογισμικο ειναι πειραγμενο γιατι στο κουτι γραφει android cn. Τo μοναδικο που δεν δοκιμασα απο τα τρια ειναι pc με windows 7 και που να τα βρω. Προς το παρον περιμενω απαντηση απο την ασους.

 

Δες τι παίζει με τις συχνότητες εκπομπης. Κάπου το έχουν αναφέρει κάποιοι φίλοι εδω. Δες λιγάκι στις σελίδες 20 και μετά για να δεις αν εισαι οκ

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Οντως το λογισμικο ειναι πειραγμενο γιατι στο κουτι γραφει android cn. Τo μοναδικο που δεν δοκιμασα απο τα τρια ειναι pc με windows 7 και που να τα βρω. Προς το παρον περιμενω απαντηση απο την ασους.

 

Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις μετονομασία του αρχείου Firmware π.χ. από UL-200A-WW-2.19.40.22-user.zip σε UL-200A-CN-2.19.40.22-user.zip με την μέθοδο της αντιγραφής στην εσωτερική SD. Με (Wipe cache partition) και (Wipe Data Factory Reset) από το Fastboot/Recovery Mode.

Never give up on something you really want. It's difficult to wait, but even worse to regret!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις μετονομασία του αρχείου Firmware π.χ. από UL-200A-WW-2.19.40.22-user.zip σε UL-200A-CN-2.19.40.22-user.zip με την μέθοδο της αντιγραφής στην εσωτερική SD. Με (Wipe cache partition) και (Wipe Data Factory Reset) από το Fastboot/Recovery Mode.

 

Παιδια ευχαριστω για τη βοηθεια και το ενδιαφερον. Προς το παρον περιμενω να μου απαντησει η ασους. Αλλιως θα ξαναπροσπαθησω μονος μου. Ο,τι και αν γινει εγω θα το γραψω για να ξερει κανεις τι γινεται σε περιπτωση σαν τη δικη μου. Τα μεγαλυτερα προβληματα μεχρι στιγμης που εχω ειναι η αδυναμια αναβαθμισης οι διαφημισεις ( δεν μπορειται να φανταστειτε για τι προβλημα υπαρχει) και η αδυναμια αναγνωρισης εξωτερικης καρτας μνημης. Πιστευω να βρω μια λυση γρηγορα γιατι αλλιως το βλεπω για επιστροφη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τη βοηθεια και το ενδιαφερον. Προς το παρον περιμενω να μου απαντησει η ασους. Αλλιως θα ξαναπροσπαθησω μονος μου. Ο,τι και αν γινει εγω θα το γραψω για να ξερει κανεις τι γινεται σε περιπτωση σαν τη δικη μου. Τα μεγαλυτερα προβληματα μεχρι στιγμης που εχω ειναι η αδυναμια αναβαθμισης οι διαφημισεις ( δεν μπορειται να φανταστειτε για τι προβλημα υπαρχει) και η αδυναμια αναγνωρισης εξωτερικης καρτας μνημης. Πιστευω να βρω μια λυση γρηγορα γιατι αλλιως το βλεπω για επιστροφη.

 

με την ασους επικοινώνησες ή με αυτόν (το μαγαζί) που το αγόρασες ;

γιατί αυτοί (οι 2οι) κάναν την χαζομάρα και πέρασαν (και πείραξαν φυσικά) ό.τι ναναι στη συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τη βοηθεια και το ενδιαφερον. Προς το παρον περιμενω να μου απαντησει η ασους. Αλλιως θα ξαναπροσπαθησω μονος μου. Ο,τι και αν γινει εγω θα το γραψω για να ξερει κανεις τι γινεται σε περιπτωση σαν τη δικη μου. Τα μεγαλυτερα προβληματα μεχρι στιγμης που εχω ειναι η αδυναμια αναβαθμισης οι διαφημισεις ( δεν μπορειται να φανταστειτε για τι προβλημα υπαρχει) και η αδυναμια αναγνωρισης εξωτερικης καρτας μνημης. Πιστευω να βρω μια λυση γρηγορα γιατι αλλιως το βλεπω για επιστροφη.

 

περιμένω νέα σου.

Μίλα και με το μαγαζί που σου το πούλησε. Γιατί η συσκευή είναι "πειραγμένη" και έπρεπε να το γνωρίζεις ΠΡΙΝ το αγοράσεις..

λέω εγώ τώρα :)

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

περιμένω νέα σου.

Μίλα και με το μαγαζί που σου το πούλησε. Γιατί η συσκευή είναι "πειραγμένη" και έπρεπε να το γνωρίζεις ΠΡΙΝ το αγοράσεις..

λέω εγώ τώρα :)

 

Παιδια τα παλικαρια στην ασους ειναι πειραγμενα. Μου εστειλαν απαντηση να τους στειλω b/n ενω το ειχα στειλει. Εστειλα και στον πωλητη αλλα ακομα απαντηση δεν πηρα. Το τηλεφωνο της ασους δεν λειτουργει αν ξερει κανεις κανενα αλλο αν μπορει να μου το στειλει.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο της ασους δεν λειτουργει αν ξερει κανεις κανενα αλλο αν μπορει να μου το στειλει.

 

Στη Taiwan εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα παλικαρια στην ασους ειναι πειραγμενα. Μου εστειλαν απαντηση να τους στειλω b/n ενω το ειχα στειλει. Εστειλα και στον πωλητη αλλα ακομα απαντηση δεν πηρα. Το τηλεφωνο της ασους δεν λειτουργει αν ξερει κανεις κανενα αλλο αν μπορει να μου το στειλει.

 

μέσα στο menu έχει ενα εικονιδιο asus support - assistance- contact asus

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο της ασους δεν λειτουργει αν ξερει κανεις κανενα αλλο αν μπορει να μου το στειλει.

 

Δοκίμασε αυτό από σταθερό:

GREECE

+800-44142044

Mon-Fri 09:00-13:00 ; 14:00-18:00

Edited by kapoios0
Never give up on something you really want. It's difficult to wait, but even worse to regret!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...