Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους

 

Νέο Firmware σύντομα !! V2.19.40.20

 

【Version】

V2.19.40.20_20150623

 

【Model Name】

ZenFone2 (ZE551ML)

 

【Release Date】

2015/07/01

 

【Release Note】

 

 

1 Fix the issue that sometimes HDR mode resolution will have green line.

2 Improve the video recording quality.

3 Improve Power saver stability and fix WIFI connect state issue in advanced settings

4 Improve Auto Start Manager stability and fix the App continuous pushed notification issue after restricting its auto start

5 Fix notice shows up while the first message comes only issue

6 Improve signal bar stability for sim 2

7 Update phone APN version to 105.

8 Update Houdini 5.0.2

9 Fixed camera can not open sometimes when using zenflash

10 Improve volume of recording video will increase and decrease alternately.

11 Do not config Routing.Configure.HWCodec.Playback.Mixers.Headset when using FM.

12 Fixed some BLE device can not auto reconnect

13 Improve service stability

14 Improve modem stability from crash

15 Improve call stability

16 Quick Settings: Change "Reading Mode" button as "Bluelight filter"

17 Improve SysteM UI stability and modify Japanese strings

18 Improve lockscreen UI and stability

19 Fix Homescreen Wallpaper randomly lost previous settings and half black screen issue

20 Snap View: add reset Snap View password function

21 Fix Contacts search failure issue when default language was set as HK Chinese

22 Improve Auto start manager stability and fix FB broadcast issue

23 Improve Task Manager UI and rotation stability

24 Fix calculator stability issue and UI bug under Quick Memo App

25 Improve Launcher and Multi user stability from System and framework

26 Fix Google Voice incoming call source issue and the failure to change to Google Voice number

27 Fix the miss call issue when it is in multi-user mode.

28 Improve File Manager stability

29 Add ASUS ZenUI PC Suite

30 Fix all touch gestures to be enabled when change back to owner mode

31 Fix ASUS Browser issue

32 Fix the issue that Audio Wizard cannot be launched when turn off BT

33 3rd party app update

34 Update touch FW

35 Update JP IME ATOK to v 1.0.1

36 Modify Japanese strings in Power Saver App

37 Fixed turn on the camera must unlock by using zenmotion issue

38 Fixed an error message shows up after removing privacy mode and adding new user immediately issue.

39 Fixed wallpaper needs to have second clicks for reaction issue.

40 Fixed built-in browser features a new incognito window has no effect issue.

41 Fixed close contacts shows other programs issue.

42 Fixed built-in calendar Click settings will flash issue.

43 Fixed ringtones into vibrate mode when the camera is off camera sounds issue.

44 Fixed volume keys to adjust the ring abnormaliy issue.

45 Fixed wallpaper Figure has been broken issue.

46 Fixed after the system optimization, message management have stopped running issue.

47 Add Battery charging ready reminder feature.

Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο σημερα, κι εγω στην παρεα σας!!!

Καλως η κακως, το πηρα απο Ελλαδα (vnp.gr), με το "μικρο" επεξεργαστη (3560) και 32GB RAM, εκδοση WW.

Προερχομενος απο Xiaomi Mi Note & LG G3 Dual (τα πιο προσφατα, στο παρελθον εχουν περασει παρα πολλα "μεγαθηρια", απο την κατοχη μου), μονο καλα λογια εχω να πω, σαν αρχικη εντυπωση: στιβαρη κατασκευη, πολυ γρηγορο WiFi, φωτεινοτητα οθονης ικανοποιητικοτατη, γρηγορες εναλλαγες στα menu, ατελειωτες αναβαθμισεις λογισμικου!!!

Στη συνεχεια, θα προχωρησω σε "βαθυτερο" ψαξιμο, για την ωρα, κανει την πρωτη του φορτιση. Εδω θα 'μαστε, να τα λεμε, ελπιζω!!!:D

 

Καλα το Mi note συγκρινεται με το zenfone 2 ??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εγω διστυχως ακομα δεν μπορεσα να κανω την παραγγελια καθως οταν προσπαθησα να κανω την παραγγελια απο amazon.it ενω στην αρχη ολα οκ την επομενη μερα την ακυρωσε καθως η τραπεζα δεν εδωσε τα χρηματα. Ξερετε κατι νομιζα πως ηλεκτρονικες παραγγελιες μπορουσαν να γινουν. Μαλλον θα ξαναπροσπαθησω Δευτερα που θα ανοιξουν οι τραπεζες.
Link to comment
Share on other sites

Εγω διστυχως ακομα δεν μπορεσα να κανω την παραγγελια καθως οταν προσπαθησα να κανω την παραγγελια απο amazon.it ενω στην αρχη ολα οκ την επομενη μερα την ακυρωσε καθως η τραπεζα δεν εδωσε τα χρηματα. Ξερετε κατι νομιζα πως ηλεκτρονικες παραγγελιες μπορουσαν να γινουν. Μαλλον θα ξαναπροσπαθησω Δευτερα που θα ανοιξουν οι τραπεζες.

 

ναι μπορούν αλλά για Ελλάδα μόνο :)

Link to comment
Share on other sites

Καλα το Mi note συγκρινεται με το zenfone 2 ??

 

Σε τι ακριβως να συγκρινεται?? Το καθενα τους, υπερτερει & μειονεκτει, εναντι του αλλου, σε αρκετα σημεια. Τι ακριβως εννοεις??:blink:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

 

Τελικά έστειλα πίσω την συσκευή και εχθές μου ήρθε άλλη καινούρια. Η διαδικασία να στείλεις πίσω την συσκευή είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΠΛΗ. Δεν σε κουράζουν, ούτε σε πρήζουν. Το καινούριο το κινητό μου το έστειλαν ακριβώς με τον ίδιο τρόπο αποστολής όπως το αρχικό (είχα διαλέξει με κουριερ σε 1-2 εργασιμες). Σου δίνουν προθεσμία 30 ημερών να τους επιστρέψεις την παλιά συσκευή. Μου έκανε εντύπωση ότι δεν αναλάμβαναν όλες οι εταιρείες κουριερ να στείλουν το κινητό στην Ιταλία (μένω Αγγλία) λόγω της μπαταρίας.

 

Καμία σχέση το ηχείο του ακουστικού :) Ήταν ελλαττωματικό αυτό που είχα στην πρώτη συσκευή.

Επίσης να σας πω, ότι μου είπαν ότι θα μου επιστρέψουν και τα χρήματα που έδωσα για να στείλω την συσκευή πίσω σε αυτούς (88 λίρες (!!) ζητούσε η ups και προφανώς δεν την επέλεξα)

 

Η ειρωνεία ειναι ότι μόλις άνοιξα το καινούριο κινητό και μετά από λίγη ώρα χρήσης έκανε ένα περιέργο στιγμιαίο κόλλημα. Μαύρισαν τα 3/4 της οθόνης αλλά με πολύ περίεργο τρόπο. Πάνω πάνω ήταν μαύρο και σιγά σιγά άρχιζε να ξεθωριάζει το μαύρο. Πόσο άτυχη να είμαι πια :p

 

Ευτυχώς από εχθές δεν έχει κάνει τίποτα και λειτουργεί κανονικότατα. Σήμερα επίσης παρέλαβα και μια θήκη που είχα αγοράσει :)

 

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια σας

και ένα ξεχωριστό ευχαριστώ στον geornirv :)

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

 

Τελικά έστειλα πίσω την συσκευή και εχθές μου ήρθε άλλη καινούρια. Η διαδικασία να στείλεις πίσω την συσκευή είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΠΛΗ. Δεν σε κουράζουν, ούτε σε πρήζουν. Το καινούριο το κινητό μου το έστειλαν ακριβώς με τον ίδιο τρόπο αποστολής όπως το αρχικό (είχα διαλέξει με κουριερ σε 1-2 εργασιμες). Σου δίνουν προθεσμία 30 ημερών να τους επιστρέψεις την παλιά συσκευή. Μου έκανε εντύπωση ότι δεν αναλάμβαναν όλες οι εταιρείες κουριερ να στείλουν το κινητό στην Ιταλία (μένω Αγγλία) λόγω της μπαταρίας.

 

Καμία σχέση το ηχείο του ακουστικού :) Ήταν ελλαττωματικό αυτό που είχα στην πρώτη συσκευή.

Επίσης να σας πω, ότι μου είπαν ότι θα μου επιστρέψουν και τα χρήματα που έδωσα για να στείλω την συσκευή πίσω σε αυτούς (88 λίρες (!!) ζητούσε η ups και προφανώς δεν την επέλεξα)

 

Η ειρωνεία ειναι ότι μόλις άνοιξα το καινούριο κινητό και μετά από λίγη ώρα χρήσης έκανε ένα περιέργο στιγμιαίο κόλλημα. Μαύρισαν τα 3/4 της οθόνης αλλά με πολύ περίεργο τρόπο. Πάνω πάνω ήταν μαύρο και σιγά σιγά άρχιζε να ξεθωριάζει το μαύρο. Πόσο άτυχη να είμαι πια :p

 

Ευτυχώς από εχθές δεν έχει κάνει τίποτα και λειτουργεί κανονικότατα. Σήμερα επίσης παρέλαβα και μια θήκη που είχα αγοράσει :)

 

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια σας

και ένα ξεχωριστό ευχαριστώ στον geornirv :)

 

Αφροδιτη καλοριζικο και παλι.για να σε παργηγορησω μου το εχει κανει 2 φορες εμενα αλλα ολα οκ.ξεκολαει μονο του.απο amazon αγορασμενο.τωρα περναω το τελευταιο update και πιστευω θα στρωσει.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτη καλοριζικο και παλι.για να σε παργηγορησω μου το εχει κανει 2 φορες εμενα αλλα ολα οκ.ξεκολαει μονο του.απο amazon αγορασμενο.τωρα περναω το τελευταιο update και πιστευω θα στρωσει.

και εγω μόλις έβαλα την 2.18

είναι τρομακτικό πάντως όπως το κάνει

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

 

Τελικά έστειλα πίσω την συσκευή και εχθές μου ήρθε άλλη καινούρια. Η διαδικασία να στείλεις πίσω την συσκευή είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΠΛΗ. Δεν σε κουράζουν, ούτε σε πρήζουν. Το καινούριο το κινητό μου το έστειλαν ακριβώς με τον ίδιο τρόπο αποστολής όπως το αρχικό (είχα διαλέξει με κουριερ σε 1-2 εργασιμες). Σου δίνουν προθεσμία 30 ημερών να τους επιστρέψεις την παλιά συσκευή. Μου έκανε εντύπωση ότι δεν αναλάμβαναν όλες οι εταιρείες κουριερ να στείλουν το κινητό στην Ιταλία (μένω Αγγλία) λόγω της μπαταρίας.

 

Καμία σχέση το ηχείο του ακουστικού :) Ήταν ελλαττωματικό αυτό που είχα στην πρώτη συσκευή.

Επίσης να σας πω, ότι μου είπαν ότι θα μου επιστρέψουν και τα χρήματα που έδωσα για να στείλω την συσκευή πίσω σε αυτούς (88 λίρες (!!) ζητούσε η ups και προφανώς δεν την επέλεξα)

 

Η ειρωνεία ειναι ότι μόλις άνοιξα το καινούριο κινητό και μετά από λίγη ώρα χρήσης έκανε ένα περιέργο στιγμιαίο κόλλημα. Μαύρισαν τα 3/4 της οθόνης αλλά με πολύ περίεργο τρόπο. Πάνω πάνω ήταν μαύρο και σιγά σιγά άρχιζε να ξεθωριάζει το μαύρο. Πόσο άτυχη να είμαι πια :p

 

Ευτυχώς από εχθές δεν έχει κάνει τίποτα και λειτουργεί κανονικότατα. Σήμερα επίσης παρέλαβα και μια θήκη που είχα αγοράσει :)

 

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια σας

και ένα ξεχωριστό ευχαριστώ στον geornirv :)

Σου τό'πα. Στην εξυπηρέτηση δεν πιάνονται. Απλά δεν έπρεπε να το στείλεις με κούριερ αλλά με συστημένο ΕΛΤΑ(για να μην τους χρεώσεις παραπάνω-το γράφει καπου αλλά μάλλον δεν το ειδες).Να το χαρεις όσο μπορεις!!!

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Σου τό'πα. Στην εξυπηρέτηση δεν πιάνονται. Απλά δεν έπρεπε να το στείλεις με κούριερ αλλά με συστημένο ΕΛΤΑ(για να μην τους χρεώσεις παραπάνω-το γράφει καπου αλλά μάλλον δεν το ειδες).Να το χαρεις όσο μπορεις!!!

 

Είμαι Αγγλία. Τους το έστειλα τελικά με πιο λίγα λεφτα :)

 

Μια ερώτηση.

Είχα μπαταρια 20%. Το φορτίζω εδώ και μισή ώρα και έχει πάει στο 34% και λεει ότι θέλει 6 ώρες για να φορτίσει...:wacko:

δεν μου αρέσει.

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Είμαι Αγγλία. Τους το έστειλα τελικά με πιο λίγα λεφτα :)

 

Μια ερώτηση.

Είχα μπαταρια 20%. Το φορτίζω εδώ και μισή ώρα και έχει πάει στο 34% και λεει ότι θέλει 6 ώρες για να φορτίσει...:wacko:

δεν μου αρέσει.

 

Χρησιμοποιεις το δικο του καλωδιο και φορτιστη;

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεις το δικο του καλωδιο και φορτιστη;

 

Ναι. Τωρα ειναι στο 39% η φορτιση, και υπολειπονται 7 ωρες μεχρι να φουλαρει.:confused:

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Τωρα ειναι στο 39% η φορτιση, και υπολειπονται 7 ωρες μεχρι να φουλαρει.:confused:

 

Αλλαξε πριζα ,αλλαξε καλωδιο, δοκιμασε διαφορα γιατι κατι δεν παει καλα αν εχεις το μοντελο με τον Intel Atom z3580 θα επρεπε να εχει φορτισει πληρως σε μια ωρα..

Ειχα δοκιμασει με τον δικο του φορτιστη αλλα με αλλο καλωδιο και εδειχνε οτι φορτιζει αλλα εμενε στασιμο!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δικιο!!!!

Αλλαξα καλώδιο και εγραψε quick charging αντι για 7 ωρες. Επίσης παρατηρησα οτι στο εικονίδιο της μπαταρίας τωρα δειχνει εναν κεραυνο και διπλα εχει ενα +. Πριν δεν τι ειχε.

 

Η αλήθεια ειναι οτι το βισμα του φορτιστή κουμπώνει δυσκολα στο κινητό.

Ποσο ατυχη πια...

(βέβαια πολύ μικρο το κακο, αλλα οσο να πεις..)

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε πριζα ,αλλαξε καλωδιο, δοκιμασε διαφορα γιατι κατι δεν παει καλα αν εχεις το μοντελο με τον Intel Atom z3580 θα επρεπε να εχει φορτισει πληρως σε μια ωρα..

Ειχα δοκιμασει με τον δικο του φορτιστη αλλα με αλλο καλωδιο και εδειχνε οτι φορτιζει αλλα εμενε στασιμο!

Για γρήγορη φόρτιση θέλει μόνο το δικό του φορτιστή και καλώδιο. Με αλλο καλώδιο κάνει κάποια ώρα.Όταν ενεργοποιηθεί βγάζει δίπλα στον κεραυνό ενα + αν δεν το βγάλει απλά δε φορτίζει γρήγορα. Το κάνει αυτο και κλειστό. Δοκιμασετο πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δικιο!!!!

Αλλαξα καλώδιο και εγραψε quick charging αντι για 7 ωρες. Επίσης παρατηρησα οτι στο εικονίδιο της μπαταρίας τωρα δειχνει εναν κεραυνο και διπλα εχει ενα +. Πριν δεν τι ειχε.

 

Η αλήθεια ειναι οτι το βισμα του φορτιστή κουμπώνει δυσκολα στο κινητό.

Ποσο ατυχη πια...

(βέβαια πολύ μικρο το κακο, αλλα οσο να πεις..)

:)

Το καλωδιο στη μερια που παει στον φορτιστη γραφει Asus?

Τα περισσοτερα κοινα καλωδια δουλευουν κανονικα...

Edited by Manager21
Link to comment
Share on other sites

Το φορτιζω με άλλο καλωδιο. Με το μανισιο (ναι γραφει asus) δεν φορτίζει γρήγορα και δεν βγαζει το +
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Το φορτιζω με άλλο καλωδιο. Με το μανισιο (ναι γραφει asus) δεν φορτίζει γρήγορα και δεν βγαζει το +

 

Προβληματικο σου ετυχε τοτε...

Δεν πειραζει!

Link to comment
Share on other sites

ε ναι μάλλον ελαττωματικό είναι. Μικρό το κακό.

Βέβαια μετάνιωσα που δεν κράτησα λίγο παραπάνω την προηγούμενη συσκευή και βιάστηκα και την έστειλα πίσω.

 

Άσχετο, αλλά βρήκα ένα πολύ ωραίο άρθρο που συγκρίνει ASUS ZenFone 2, Alcatel Idol 3 and Huawei P8 Lite. Τον νικητή δεν σας τον λέω :lol:

 

και μια offtopic ερωτηση

gps free μονο το here maps (της ΝΟΚΙΑ) υπάρχει ε;

Edited by afrodith2
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα... Τώρα που με κλειστές τράπεζες που δεν μπορούμε να κάνουμε αγορές απο εξωτερικό. Είπα να πάω να το αγοράσω από εδώ.

http://www.vnp.gr/kinita-tilefona/alles-markes/asus-zenfone-2-dualsim-64gb-lte-4g-silver-4gb-ram-ze551ml.html

εντάξει είναι λίγο πιο ακριβό αλλά θα κάνω απόσβεση το ΦΠΑ.

Έχει πάρει κανένας από αυτό το μαγαζί? Τι κωδικό να προσέξω να έχει το κουτί...

Έχω μπερδευτεί λιγο..

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα... Τώρα που με κλειστές τράπεζες που δεν μπορούμε να κάνουμε αγορές απο εξωτερικό. Είπα να πάω να το αγοράσω από εδώ.

http://www.vnp.gr/kinita-tilefona/alles-markes/asus-zenfone-2-dualsim-64gb-lte-4g-silver-4gb-ram-ze551ml.html

εντάξει είναι λίγο πιο ακριβό αλλά θα κάνω απόσβεση το ΦΠΑ.

Έχει πάρει κανένας από αυτό το μαγαζί? Τι κωδικό να προσέξω να έχει το κουτί...

Έχω μπερδευτεί λιγο..

Ευχαριστώ

 

Το πηρα προχθες απο το συγκεκριμενο καταστημα, αλλα απ' οσο μου ειπαν, το 64αρι δεν ηταν διαθεσιμο τη Δευτερα που ρωτησα. Προσεχεις, να γραφει "WW" στη συσκευασια κι οχι "CN", "TW "η "US".

 

Και μια ερωτηση, στους γνωστες: ειναι συνηθισμενο προβλημα να σβηνει η οθονη κατα τη διαρκεια της κλησης, και να μην επανερχεται, παρα μονο οταν τερματισει την κληση η "απεναντι πλευρα"??? Το tempered glass που εβαλα, εχει τρυπα για το proximity sensor )αριστερα του μεγαφωνου, οπως το κοιτας), οποτε, δε νομιζω να ειναι απο αυτο. Ειναι καποιο γνωστο bug και περιμενουμε για τη λυση του η να ψαχτω αλλου??:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

Νέο Firmware σύντομα !! V2.19.40.20

 

【Version】

V2.19.40.20_20150623

 

【Model Name】

ZenFone2 (ZE551ML)

 

【Release Date】

2015/07/01

 

【Release Note】

 

 

1 Fix the issue that sometimes HDR mode resolution will have green line.

2 Improve the video recording quality.

3 Improve Power saver stability and fix WIFI connect state issue in advanced settings

4 Improve Auto Start Manager stability and fix the App continuous pushed notification issue after restricting its auto start

5 Fix notice shows up while the first message comes only issue

6 Improve signal bar stability for sim 2

7 Update phone APN version to 105.

8 Update Houdini 5.0.2

9 Fixed camera can not open sometimes when using zenflash

10 Improve volume of recording video will increase and decrease alternately.

11 Do not config Routing.Configure.HWCodec.Playback.Mixers.Headset when using FM.

12 Fixed some BLE device can not auto reconnect

13 Improve service stability

14 Improve modem stability from crash

15 Improve call stability

16 Quick Settings: Change "Reading Mode" button as "Bluelight filter"

17 Improve SysteM UI stability and modify Japanese strings

18 Improve lockscreen UI and stability

19 Fix Homescreen Wallpaper randomly lost previous settings and half black screen issue

20 Snap View: add reset Snap View password function

21 Fix Contacts search failure issue when default language was set as HK Chinese

22 Improve Auto start manager stability and fix FB broadcast issue

23 Improve Task Manager UI and rotation stability

24 Fix calculator stability issue and UI bug under Quick Memo App

25 Improve Launcher and Multi user stability from System and framework

26 Fix Google Voice incoming call source issue and the failure to change to Google Voice number

27 Fix the miss call issue when it is in multi-user mode.

28 Improve File Manager stability

29 Add ASUS ZenUI PC Suite

30 Fix all touch gestures to be enabled when change back to owner mode

31 Fix ASUS Browser issue

32 Fix the issue that Audio Wizard cannot be launched when turn off BT

33 3rd party app update

34 Update touch FW

35 Update JP IME ATOK to v 1.0.1

36 Modify Japanese strings in Power Saver App

37 Fixed turn on the camera must unlock by using zenmotion issue

38 Fixed an error message shows up after removing privacy mode and adding new user immediately issue.

39 Fixed wallpaper needs to have second clicks for reaction issue.

40 Fixed built-in browser features a new incognito window has no effect issue.

41 Fixed close contacts shows other programs issue.

42 Fixed built-in calendar Click settings will flash issue.

43 Fixed ringtones into vibrate mode when the camera is off camera sounds issue.

44 Fixed volume keys to adjust the ring abnormaliy issue.

45 Fixed wallpaper Figure has been broken issue.

46 Fixed after the system optimization, message management have stopped running issue.

47 Add Battery charging ready reminder feature.

Αυτή η έκδοση λύνει το προβλημα που έχουμε με την υπερβολική κατανάλωση μπαταρίας;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Κάλησπέρα σε όλους. Σήμερα παρέλαβα και εγώ την έκδοση με τον 2,3 Ghz και τα 4GB. Όλα καλά αλλά δεν μπορώ να ενεργοποοιήσω το internet, έχω q-card. Χρησιμοποίησα τις ρυθμίσεις από τη σελιδα της Q αλλά τίποτα. Επίσης, όταν ψάχνω τα δίκτυα μου εμφανίζει μόνο το 2g της wind και τα 2g και 3g από cosmote και vodafone.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...