Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λυπαμαι που στο λεω αλλα εγω καταλαβαινω οτι εχουν δικιο. Μεσα στη διετια της εγγυησης ολοκληρης της συσκευης εννοειται οτι δεν πληρωνεις μεταφορικα προς service. Απο τη στιγμη που περασε η διετια αυτη εχεις εγγυηση μονο για την πλακετα που σου ειχαν αλλαξει. Διαβασε ολο το θεμα αν θες για να καταλαβεις οτι το bootloop οφειλεται στην μπαταρια και οχι στην πλακετα. Αν δεν αναβε καν τοτε θα μιλαγαμε για πλακετα και τοτε προφανως δεν θα σου χρεωναν μεταφορικα. Edited by omnian
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κοιτουσα μερες και τελικα το "χτυπησα" σημερα στα 93€. Θα το εχω σαν 2η συσκευη. Αν σκεφτεις οτι iphone αντιστοιχης εποχης τα πουλανε 300 αρες αυτο ειναι λαχειο.... Ξερω τα υπερ και τα κατα του. Δεν εχω μεγαλες απαιτησεις αλλα σιγουρα αξιζει πολυ περισσοτερο απο ενα αχρωμο xiaomi η huawei που περνεις στα αντιστοιχα χρηματα...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κοιτουσα μερες και τελικα το "χτυπησα" σημερα στα 93€. Θα το εχω σαν 2η συσκευη. Αν σκεφτεις οτι iphone αντιστοιχης εποχης τα πουλανε 300 αρες αυτο ειναι λαχειο.... Ξερω τα υπερ και τα κατα του. Δεν εχω μεγαλες απαιτησεις αλλα σιγουρα αξιζει πολυ περισσοτερο απο ενα αχρωμο xiaomi η huawei που περνεις στα αντιστοιχα χρηματα...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλοτάξιδο !!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το κοιτουσα μερες και τελικα το "χτυπησα" σημερα στα 93€. Θα το εχω σαν 2η συσκευη. Αν σκεφτεις οτι iphone αντιστοιχης εποχης τα πουλανε 300 αρες αυτο ειναι λαχειο.... Ξερω τα υπερ και τα κατα του. Δεν εχω μεγαλες απαιτησεις αλλα σιγουρα αξιζει πολυ περισσοτερο απο ενα αχρωμο xiaomi η huawei που περνεις στα αντιστοιχα χρηματα...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλοδούλευτο! Σε αυτά τα χρήματα δε βρίσκεις Huawei η Xiaomi με τέτοιες επιδόσεις και τόσο καλή κάμερα. Για το design δε χρειάζεται να πούμε...

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Το ειχα το κινητο ενα διμηνο το 2016. Το μετανιωσα που το εδωσα.. Κυρια συσκευη εχω το S8 αλλα θα το χρησιμοποιησω αρκετα και το Flex...Οι καινουργιες συσκευες με αφηνουν αδιαφορο οποτε θα παω λιγο old school...Αν και μονο old school δεν μπορεις να το πεις... Μπροστα απο την εποχη του...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του σε σύγκριση με το S8 πως σου φαίνεται; Ναι δυστυχώς κανένα smartphone τωρινό δεν έχει τέτοιο ιδιαίτερο σχεδιασμό.

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω παραλαβει ακομα. Αλλα ενταξει με το S8 δεν μπορει να συγκριθει. Αλλα το θυμαμαι που το ειχα παραλληλα με το A5 2016. Η amoled της Samsung σαφως και εχει καλυτερη ποιοτητα. Επισης στο 40% της φωτεινοτητας του Samsung ηθελε πανω απο 60% για να εισαι στο αντιστοιχο με το Flex

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη δεν είναι σίγουρα αλλά δύσκολα βρίσκεις τέτοια οθόνη μέχρι 150€. Εγώ που το είχα συγκρίνει με J5 φίλου ήταν πολύ κοντά και το Samsung υπερτερούσε μόνο στη φωτεινότητα. Αλλά κάτω από ήλιο το Flex υστερεί αρκετά και ήταν το μόνο μου παράπονο.

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για μενα το βασικο ειναι η αναλογια οθονης 16:8. Βρισκω αρχρηστο το 18:9. Ενα 5.5 με 16:9 μου φαινεται μεγαλυτερο απο 5.8 με 18:9...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ προτιμώ την 16:9 αλλά θα πρέπει σιγά σιγά να προσαρμοστούμε γιατί όλα τα smartphones αποκτούν πια τη νέα αναλογία.

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενα χρονο εχω το S8 και ακομα να την αποδεχτω... Δεν υποστηριζεται καν ακομα απο το youtube... Επισης ταινιες δεν βλεπω στο κινητο...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι που στο λεω αλλα εγω καταλαβαινω οτι εχουν δικιο. Μεσα στη διετια της εγγυησης ολοκληρης της συσκευης εννοειται οτι δεν πληρωνεις μεταφορικα προς service. Απο τη στιγμη που περασε η διετια αυτη εχεις εγγυηση μονο για την πλακετα που σου ειχαν αλλαξει. Διαβασε ολο το θεμα αν θες για να καταλαβεις οτι το bootloop οφειλεται στην μπαταρια και οχι στην πλακετα. Αν δεν αναβε καν τοτε θα μιλαγαμε για πλακετα και τοτε προφανως δεν θα σου χρεωναν μεταφορικα.
Τελευταία φορά που έπεσε σε bootloop ήταν λόγω πλακετας την οποία άλλαξαν και κομπλέ. Αυτή τη φορά όντως ήταν μπαταρία. Της πήρα ένα xiaomi redmi note 6 pro και τέλος. Θα αλλάξω μπαταρία και θα το κρατήσω για Καβατζα γιατί αν εξαιρέσεις τα οποία προβλήματα το κινητό κρατάει μέχρι και σήμερα πολύ καλά

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

24-10-2018 πήρα στον γιο μου το LG G FLEX2 και σήμερα (4 μήνες μετά) διαπιστώσαμε οτι δεν ανάβει, πάρα μόνο όταν ειναι στην πρίζα, προφανώς ειναι μπαταριά. Θα ειναι στην εγγύηση ? πόσο καιρό μετά την αγορά ισχύει η εγγύηση της μπαταρίας ?

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα και αρχισα το στησιμο. Ειχα την εντυπωση οτι πηρε marshmallow αλλα ηρθε με lollipop και δεν βρισκει καποιο update...

 

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα και αρχισα το στησιμο. Ειχα την εντυπωση οτι πηρε marshmallow αλλα ηρθε με lollipop και δεν βρισκει καποιο update...

 

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατέβασε το LGPCSuite_Setup και μεσα απο εκεί θα πάρεις την 6.01 !!! ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

6 μήνες δίνει εγγύηση για την μπαταρία η LG

 

Μίλησα με LG και αύριο θα ερθουν να το πάρουν........Τώρα αν δεν έχουν μπαταρία (είχα διαβάσει ότι δεν είχαν) θα μου προτείνουν να μου δώσουν το G5 ???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα το κινητακι! Για 4 χρονων κραταει καλα. Η οθονη αστερι. Πολυ καλυτερη απο τις περισσοτερες μη Samsung οθονες που κυκλοφορουν ακομα και σημερα... Καλυτερη απο καθε Χiaomi που εχω δει απο κοντα...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
εστειλα ενα flex2 για βλαβη στη προκορντια, μου αλλαξανε πλακετα στη συσκευη αλλα το ΙΜΕΙ ειναι το ιδιο. Πως γινετε αυτο?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
[/color]

 

Ναι ειναι πανευκολο, δες στο youtube .

 

Ευχαριστω.....την παράγγειλα !

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Δυστηχως μετα απο σχεδον 2 χρονια με περιστασιακη χρηση η 2η μπαταρια βγηκε οff. Αυτη τη φορα μου εσβηνε οταν η μπαταρια επεφτε κατω απο 80% και συντομα εσβηνε συνεχως και ξεκιναγε τα bootloop ακομα και οταν το ειχα στον φορτιστη. Απο οτι συμπερανω το προβλημα ανεκαθεν ηταν οι ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ και οχι η πλακετα του κινητου, τζαμπα ειχα αλλαχθει τοσες πλακετες. Φυσικα θα παραγγειλω καινουργια μπαταρια, η 2η ειχε χρονο κατασκευης 2015, ελπιζω να βρω καποια ποιο καινουργια.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...