Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος.. Όχι όμως με USB!

Έχεις "φοιτητικό" ?

 

sent from my beautiful curved LG G flex2, using "Tapa"

 

 

Φοιτητικο ασυρματο εννοεις; ναι εχω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ενδιαφέρον άρθρο, άραγε μπορούμε να κάνουμε κάτι στο δικό μας να έχουμε το αποτέλεσμα του Ο+2?
Link to comment
Share on other sites

Μακαριι να υπαρχει

Τι να υπάρχει ρε παιδιά? Αυτό το τεστ αποδεικνείει ότι οι φήμες για τον 810 είναι υπερβολικές.

 

Υπάρχει λύση με το thermal contol, έχει αναφερθεί πιο πίσω στο thread, και αυξάνει το θερμοκρασιακό margin στις ανώτερες τιμές του

μιας και η LG το έχει θέσει αρκετά χαμηλά.

Την λύση την έχω εφαρμόσει και δουλεύει καλά, απαιτεί root βέβαια γιατί πειράζεις system files.

 

By the way, ωραίο link.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τι να υπάρχει ρε παιδιά? Αυτό το τεστ αποδεικνείει ότι οι φήμες για τον 810 είναι υπερβολικές.

 

Υπάρχει λύση με το thermal contol, έχει αναφερθεί πιο πίσω στο thread, και αυξάνει το θερμοκρασιακό margin στις ανώτερες τιμές του

μιας και η LG το έχει θέσει αρκετά χαμηλά.

Την λύση την έχω εφαρμόσει και δουλεύει καλά, απαιτεί root βέβαια γιατί πειράζεις system files.

 

By the way, ωραίο link.

Καμία "φήμη" για τον 810 δεν είναι υπερβολή.

το κινητό μετά από κάποια ώρα (ανάλογα με το τι κάνεις μπορεί να θέλει από 5 λεπτά μέχρι και 15 λεπτά) αρχίζει να γίνεται ενοχλητικά ζεστό και να φτάνει σε σημείο που να ζεματάει.

σήμερα για παράδειγμα μετά από χρήση χαρτών & gps για 10 λεπτά, όταν με πήραν τηλέφωνο απέφευγα να ακουμπάω το κινητό στο μάγουλο και στο αυτί., είχε φτάσει 52 βαθμούς και αυτό όσο και αν το σηκώνει (ή όχι) ο επεξεργαστής, είναι ενοχλητικό.

και όλα αυτά με αλλαγή των αρχείων thermal, με αλλαγή συχνοτήτων στο δεύτερο cluster από 1,9 σε 1,4 και διάφορα άλλα που μπορείς να κάνεις σε rooted 5.1.

Όσο και να μου αρέσει το κινητό είμαι σε φάση αναζήτησης για αντικατάσταση γιατί πέρα από το ότι ζεσταίνεται, με στεναχωρεί και το γεγονός ότι τελικά δεν μπορείς να εκμεταλλευτείς την δύναμη του 810 για παραπάνω από 15-20 λεπτά, μετά αρχίζει να φρενάρει σε σημείο που ένα απλό browsing στο instagram για παράδειγμα να γίνετε με δυσκολία.

 

Σκέφτομαι να το αναβαθμίσω στην ΜΜ (αν και θα χάσω το ρουτ με όλα τα θετικά του) για να του δώσω μια τελευταία ευκαιρία, αν δεν δω όμως βελτίωση (που δεν θα δω... αλλά το παλεύω) θα το αλλάξω, θα βρω κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Τι να υπάρχει ρε παιδιά? Αυτό το τεστ αποδεικνείει ότι οι φήμες για τον 810 είναι υπερβολικές.

 

Υπάρχει λύση με το thermal contol, έχει αναφερθεί πιο πίσω στο thread, και αυξάνει το θερμοκρασιακό margin στις ανώτερες τιμές του

μιας και η LG το έχει θέσει αρκετά χαμηλά.

Την λύση την έχω εφαρμόσει και δουλεύει καλά, απαιτεί root βέβαια γιατί πειράζεις system files.

 

By the way, ωραίο link.

 

Ωραια αν μπορεις να το κανεις πιν οπως και τον οδηγο για ρουτ. Κατι αλλο αν το ρουταρο και κανω αυτο π λες υπαρχει περιπτωση να το μπρικαρο?

Link to comment
Share on other sites

Ωραια αν μπορεις να το κανεις πιν οπως και τον οδηγο για ρουτ. Κατι αλλο αν το ρουταρο και κανω αυτο π λες υπαρχει περιπτωση να το μπρικαρο?

Εχουν μαζευτεί κάμποσες εκρεμμότητες προς διεκπαιρέωση. Θα τις προγραμματίσω.

Είδικά για τη ρύθμιση για το thermal throttling, 2 γραμμές αλλάζεις σε ένα system file

το οποίο είναι text αρχείο.

Απλά αντιγράφεις τη ρύθμιση που θα σου δωθεί επάνω στην παλιά και τέλος.

Ισως είναι ό,τι πιο απλό υπάρχει.

Δηλαδή, αν το κάνεις root, περάσεις xposed και κανα dolby atmos η ρύθμιση του thermal throttling

δε μπορεί να σε φοβήσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καμία "φήμη" για τον 810 δεν είναι υπερβολή...

Δεν είναι το μόνο κινητό που ζεσταίνεται όταν ζορίζεται.

Πριν από αυτό είχα το Sony Z Ultra που φοράει τον 800 και αυτό όταν ζοριζόταν, έκαιγε ειδικά στο πάνω μέρος του.

Και μίας φίλης που έχω δουλεψει το Samsung A7 όταν τρώει ζόρι και αυτό "βράζει".

Και άλλα κινητά που διαβάζω εδώ μέσα ζεσταίνονται πολύ.

 

Απλά νομίζω ότι για τον 810 βγήκε από νωρίς "βρώμα" που τον ακολουθεί ακόμη.

Δε νομίζω ότι ζεσταίνεται περισσότερο από άλλα κινητά.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Stivako γενικα αν κανεις root και πειραξεις κανα δυο system files και μετα κανεις unroot θα συνεχισει να παιζει το hack;

Στο ρωταω γιατι θελω να κανω root μονο και μονο να κανω την καμερα να τραβαει βιντεο 1080p@60fps, οπου στην ουσια αντικαθιστανται 2 αρχεια του συστηματος που αφορουν τις ρυθμισεις της καμερας. Αλλα μετα θελω να ξαναγυρισω σε unroot για να παιζει και το ote tv go. Ζηταω πολλα;

Link to comment
Share on other sites

Εχουν μαζευτεί κάμποσες εκρεμμότητες προς διεκπαιρέωση. Θα τις προγραμματίσω.

Είδικά για τη ρύθμιση για το thermal throttling, 2 γραμμές αλλάζεις σε ένα system file

το οποίο είναι text αρχείο.

Απλά αντιγράφεις τη ρύθμιση που θα σου δωθεί επάνω στην παλιά και τέλος.

Ισως είναι ό,τι πιο απλό υπάρχει.

Δηλαδή, αν το κάνεις root, περάσεις xposed και κανα dolby atmos η ρύθμιση του thermal throttling

δε μπορεί να σε φοβήσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν είναι το μόνο κινητό που ζεσταίνεται όταν ζορίζεται.

Πριν από αυτό είχα το Sony Z Ultra που φοράει τον 800 και αυτό όταν ζοριζόταν, έκαιγε ειδικά στο πάνω μέρος του.

Και μίας φίλης που έχω δουλεψει το Samsung A7 όταν τρώει ζόρι και αυτό "βράζει".

Και άλλα κινητά που διαβάζω εδώ μέσα ζεσταίνονται πολύ.

 

Απλά νομίζω ότι για τον 810 βγήκε από νωρίς "βρώμα" που τον ακολουθεί ακόμη.

Δε νομίζω ότι ζεσταίνεται περισσότερο από άλλα κινητά.

Κοίταξε, έχουν περάσει εκατοντάδες κινητά από τα χέρια μου, πριν το Flex2 είχα το G2 που και αυτό ανέβαζε θερμοκρασίες, το πρόβλημα δεν είναι όμως αν ανεβάζει όταν ζορίζεται αλλά τι εννοούμε όταν λέμε ότι το ζορίζουμε.

σου είπα παράδειγμα, 10-15 λεπτά ινσταγκραμ και ανέβασε 48+ βαθμούς και αυτό δεν είναι λογικό, άσε που μετά από 10 λεπτά πρέπει να περιμένεις 20-30 δευτερόλεπτα για να κλείσει η εφαρμογή, τέτοιο κόλλημα δεν έβλεπα ούτε με mediatek επεξεργαστή.

όσο για τις αλλαγές στο thermal file, το μόνο που κάνεις είναι να ανεβάζεις το όριο το πότε θα ρίχνει ισχύ ο επεξεργαστής, άρα το επιτρέπεις να ανεβάζει πιο πολύ θερμοκρασία.

κακά τα ψέματα, είναι καλό κινητό αλλά δεν είναι αυτό που νομίζαμε ή θέλαμε, δεν κάνει για δύσκολες εφαρμογές και βάρια χρήση παρόλο που ο επεξεργαστής του έχει τα χαρακτηριστικά αυτά που δείχνει να είναι τέρας... δεν είναι όμως, τι να τους κάνω τους 8 πυρήνες όταν μου κόβει τους 2 μόλις ανεβάσει θερμοκρασία ή ακόμα χειρότερα όταν αλλάζω το thermal file να μου ζεματάει το χέρι....γενικά τα κινητά της LG μετά το G2 είναι αποτυχία, ΟΛΑ, ακόμα και το G2 είχε τα θέματα του αλλά οκ, δεν ήταν τραγικό, το μόνο σοβαρό ήταν η κιτρινίλα στην οθόνη (που εμένα δεν την έβγαλε), όλα τα άλλα με αποκορύφωμα το Flex 2 δεν σου φτάνει το ένα χέρι να μετράς προβλήματα.

Stivako γενικα αν κανεις root και πειραξεις κανα δυο system files και μετα κανεις unroot θα συνεχισει να παιζει το hack;

Στο ρωταω γιατι θελω να κανω root μονο και μονο να κανω την καμερα να τραβαει βιντεο 1080p@60fps, οπου στην ουσια αντικαθιστανται 2 αρχεια του συστηματος που αφορουν τις ρυθμισεις της καμερας. Αλλα μετα θελω να ξαναγυρισω σε unroot για να παιζει και το ote tv go. Ζηταω πολλα;

Αν κάνεις unroot στην ουσία περνάς ένα unrooted image άρα αλλάζουν πάλι τα αρχεία, όποτε αυτό που λες δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Εχουν μαζευτεί κάμποσες εκρεμμότητες προς διεκπαιρέωση. Θα τις προγραμματίσω.

Είδικά για τη ρύθμιση για το thermal throttling, 2 γραμμές αλλάζεις σε ένα system file

το οποίο είναι text αρχείο.

Απλά αντιγράφεις τη ρύθμιση που θα σου δωθεί επάνω στην παλιά και τέλος.

Ισως είναι ό,τι πιο απλό υπάρχει.

Δηλαδή, αν το κάνεις root, περάσεις xposed και κανα dolby atmos η ρύθμιση του thermal throttling

δε μπορεί να σε φοβήσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν είναι το μόνο κινητό που ζεσταίνεται όταν ζορίζεται.

Πριν από αυτό είχα το Sony Z Ultra που φοράει τον 800 και αυτό όταν ζοριζόταν, έκαιγε ειδικά στο πάνω μέρος του.

Και μίας φίλης που έχω δουλεψει το Samsung A7 όταν τρώει ζόρι και αυτό "βράζει".

Και άλλα κινητά που διαβάζω εδώ μέσα ζεσταίνονται πολύ.

 

Απλά νομίζω ότι για τον 810 βγήκε από νωρίς "βρώμα" που τον ακολουθεί ακόμη.

Δε νομίζω ότι ζεσταίνεται περισσότερο από άλλα κινητά.

 

Ναι καταλαβαινω απλα για χρηστες οπως εγω ας πουμε που ειμαι "άχρηστος" απο αυτα αλλα θελω να μαθω.:ρ οποτε μπορειτε κλπ να τα κανουμε πιν οπως τον οδηγο για το ρουτ που ειναι χρησιμα γαι ρην συσκευη μας

Link to comment
Share on other sites

Μια γρηγορη ερωτηση και ελπιζω να εχω και γρηγορη απαντηση :)

σε rooted flex 2 πως κανω factory reset χωρις να χασω το ρουτ?

 

 

Το εκανα μεσω flashfire αλλα αργει πολυ, ελπιζω να πετυχει.

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Μια γρηγορη ερωτηση και ελπιζω να εχω και γρηγορη απαντηση :)

σε rooted flex 2 πως κανω factory reset χωρις να χασω το ρουτ?

 

 

Το εκανα μεσω flashfire αλλα αργει πολυ, ελπιζω να πετυχει.

 

Δεν γνωρίζω, δεν το έχω κάνει αν και νομίζω ότι κάνοντας factory reset, δεν χάνεις το root.

Το factory reset, δεν σου εγκαθιστά νέο image, απλά επαναφέρει τις ρυθμίσεις του κινητού στις factory values.

Αυτό που ξέρω ότι το flashfire αργεί ΠΟΛΥ. Εξαρτάται από τον αριθμό

των εφαρμογών που έχεις εγκατεστημένες.

Εγώ που έχω 175 εφαρμογές για να μου εγκασταστήσει το xposed μου έκανε

σχεδόν μισή ώρα. Λίγο τρομακτική διαδικασία αλλά δουλεύει....

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω την εντύπωση ότι μόνο αν φλασάρεις τη γνήσια rom, χάνεται το root.

Με hard reset απλά το στήνεις από την αρχή.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Άν δεν επανέλθει το λογισμικό στην εργοστασιακή κατάσταση τότε τι factory reset είναι;

Ε κοίτα, η διαδικασία λαμβάνει υπόψη της ότι είναι το γνήσιο image χωρίς root, δεν πειράζει το image, δεν είναι αυτή η δουλειά του factory reset.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως γνωριζει κανεις η εγγυηση για την μπαταρια αν ειναι 2χρονια ή μονο 1?

6 μηνες ειναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άν δεν επανέλθει το λογισμικό στην εργοστασιακή κατάσταση τότε τι factory reset είναι;

και ποια είναι η εργοστασιακή? ;)

είναι το εκάστοτε image που έχεις περάσει, αλλιώς με το σκεπτικό σου το κινητό θα έπρεπε κάθε φορά να γυρνάει στην έκδοση που πρωτοκυκλοφόρησε :)

 

Όσο για την επαναφορά, το έκανα με το flashfire έσβησαν οι εφαρμογές και όλα τα άλλα, αλλά όταν ξεκίνησε το σεταρισμα ήθελε να βάλω τον ίδιο λογ/μο με τον οποίο το είχα, αν θέλει κάποιος να αλλάξει λογ/μο η μόνη λύση είναι να κάνει επαναφορά από τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

6 μηνες ειναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και ποια είναι η εργοστασιακή? ;)

είναι το εκάστοτε image που έχεις περάσει, αλλιώς με το σκεπτικό σου το κινητό θα έπρεπε κάθε φορά να γυρνάει στην έκδοση που πρωτοκυκλοφόρησε :)

Kαι παραμένει το root παρόλο που δεν υπήρχε στο εκάστοτε εργοστασιακό image? Για αυτό λέω ότι τελικά αν είναι έτσι το factory reset δεν επανέρχεται 100% στην τελευταία έστω εργοστασιακή μορφή το λογισμικό :)

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

Kαι παραμένει το root παρόλο που δεν υπήρχε στο εκάστοτε εργοστασιακό image? Για αυτό λέω ότι τελικά αν είναι έτσι το factory reset δεν επανέρχεται 100% στην τελευταία έστω εργοστασιακή μορφή το λογισμικό :)

Μα αυτό σου γράφω, τελευταία θεωρεί αυτήν που έχεις περάσει τελευταία, δλδ στην περίπτωσή μας την rooted image, όπως τελευταία θα θεωρήσει σε κάποιον άλλο την ΜΜ (6.0) και όχι αυτήν με την οποία ήρθε το κινητό, για παράδειγμα την 5.1....

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό σου γράφω, τελευταία θεωρεί αυτήν που έχεις περάσει τελευταία, δλδ στην περίπτωσή μας την rooted image, όπως τελευταία θα θεωρήσει σε κάποιον άλλο την ΜΜ (6.0) και όχι αυτήν με την οποία ήρθε το κινητό, για παράδειγμα την 5.1....

Δεν μιλάω για το ποια θα θεωρήσει τελευταία, αλλά για το ότι θα παραμείνει το root την στιγμή που στην εργοστασιακή έκδοση(πριν κάνεις εσύ και ο οποιοσδήποτε root) δέν υπήρχε root, και αν τελικά παραμένει το root μετά το factory reset αναρωτήθηκα τι factory reset είναι αυτό! Αυτό μόνο :)

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια ΜΜ official δε παίζει να πάρουμε ? Άλλες συσκευές κοντεύουν να πάρουν N και εμείς ούτε ΜΜ. Ούτε μια αναβάθμιση της προκοπής μπορεί να μας δώσει η LG.
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια ΜΜ official δε παίζει να πάρουμε ? Άλλες συσκευές κοντεύουν να πάρουν N και εμείς ούτε ΜΜ. Ούτε μια αναβάθμιση της προκοπής μπορεί να μας δώσει η LG.

Θα πάρουμε ΜΜ σε άλλες χώρες έχουν πάρει ήδη. Το αν θα είναι αναβάθμιση της προκοπής όμως δεν έχει να κάνει με το πότε θα γίνει αλλά με το πως θα δουλεύει μετά το κινητό ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρουμε ΜΜ σε άλλες χώρες έχουν πάρει ήδη. Το αν θα είναι αναβάθμιση της προκοπής όμως δεν έχει να κάνει με το πότε θα γίνει αλλά με το πως θα δουλεύει μετά το κινητό ;)

 

Ναι αλλά σε άλλες χώρες την έχουν πάρει εδώ και 2-3 μήνες ..αν δεν ήταν έτοιμη δε θα την έδιναν ούτε σ' αυτούς. Κουτσά στραβά πανε να την δώσουν... Τέλος πάντων

Edited by R_TZAS
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά σε άλλες χώρες την έχουν πάρει εδώ και 2-3 μήνες ..αν δεν ήταν έτοιμη δε θα την έδιναν ούτε σ' αυτούς. Κουτσά στραβά πανε να την δώσουν... Τέλος πάντων

Μπορείς να την φλασσάρεις αν δεν μπορείς να περιμένεις άλλο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...