Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Το ότι η lg Ηellas δεν πρόκειται να δώσει την ΜΜ, σημαίνει πως το κινητό δεν θα πάρει αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ "ελληνική" αλλά μπορεί να την πάρει από εξωτερικό? (αν θυμάμαι καλά, έχω το Γερμανικό flex 2).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

-Κατεβάστε το αρχείο LG_Root.zip

Link αποσυμπιέστε το στον υπολογιστή σας και αντιγράψτε το σε έναν υποφάκελο στο κινητό, όποιον θέλετε εσείς αρκεί να θυμάστε πού το σώσατε.

-Κλείστε το κινητό (Shutdown).

-Αποσυνδέστε το κινητό από τον υπολογιστή.

-Με πατημένο το Volume Up συνδέστε το κινητό στον υπολογιστή και περιμένετε να σας εμφανίσει την χαρακτηριστική οθόνη. Τώρα είστε έτοιμοι να κάνετε root το κινητό.

-Διπλό κλικ στο αρχείο ports.bat στον Η/Υ σας (θα το βρείτε στον υποφάκελο που κάνατε αποσυμπίεση το LG_Root.zip).

-Σημειώστε την αριθμό της com port που σας δίνει (π.χ. αν λέει COM4 σημειώστε το 4).

-Τώρα, ανοίξτε στον Η/Υ ένα command prompt window, έχοντας πατημένο το shift και κάνοντας right-click οπουδήποτε στην οθόνη, επιλέξτε ”open command window here”.

-Στο μαύρο παράθυρο που θα σας ανοίξει γράψτε

-«Send_Command.exe \\. \COMχ» όπου χ γράφετε τον αριθμό της θύρας που σημειώσατε πριν εκτελώντας την εντολή ports.bat (π.χ. COM4).

Πατάμε enter.

-Μετά γράφουμε “id” και πατάμε enter.

Θα πρέπει να δείτε κάποια “strings” να τρέχουν στην οθόνη.

Αν τυχόν δεν δείτε τίποτα ξανα-εκτελέστε την “id”.

Τέλος γράφουμε την εντολή: dd if=/data/media/0/rootedsystem.img bs=8192 seek=53248 count=458752 of=/dev/block/mmcblk0

-Αφού τελειώσει, σας βγάζει στο “#” γράψτε “LEAVE”, πατήστε enter.

Το κινητό θα κάνει reboot και είστε έτοιμοι.

-Αφού μπείτε στο κινητό, εγκαταστήστε το supersu Link.

Τρέξτε το, λογικά θα σας ζητήσει να κάνει αναβάθμιση και reboot.

Κάντε το και είστε έτοιμοι.

 

 

Stivakos το αρχείο LG_Root.zip έχει πολλά αρχεία μεσα, πες μου σε παρακαλώ γιατί μπερδεύτηκα, εδώ που λές (αποσυμπιέστε το στον υπολογιστή σας και αντιγράψτε το σε έναν υποφάκελο στο κινητό) μήπως θέλεις να πεις οτι το αποσυμπιέζουμε σε έναν φάκελο στον υπολογιστή και μετά αυτον τον φάκελο τον αντιγράφουμε στο κινητό ? γιατί πιο κάτω λες (Διπλό κλικ στο αρχείο ports.bat στον Η/Υ σας (θα το βρείτε στον υποφάκελο που κάνατε αποσυμπίεση το LG_Root.zip).) υποφάκελο γράφεις ότι κάνουμε στον κινητό μέσα οχι στο pc έτσι δεν είναι? Επίσης όταν πατάω το ports.bat μου βγάζει 3 comX.. com1 com4 com3 και όταν πάω να δώσω εντολή με το com3 δεν κάνει απολύτως τπτ. Σίγουρα έχω κάνει κάπου λάθος αλλά δεν ξέρω σε ποιο κομμάτι. Συγνώμη που γίνομαι κουραστικός.

Link to comment
Share on other sites

....Συγνώμη που γίνομαι κουραστικός.

Δε γίνεσαι κουραστικός.

Μόνο που δε θυμάμαι και πολύ καλά πλέον λεπτομέρειες (δε ρουτάρω κάθε μέρα το Flex μου :p),

έχει περάσει και κανα 3μηνο βλέπεις από τότε που ανέβασα τον οδηγό

και βρίσκομαι σε διακοπές σε βουνό με ελάχιστο internet.

Μόλις επιστρέψω θα το δω και θα ενημερώσω.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεσαι κουραστικός.

Μόνο που δε θυμάμαι και πολύ καλά πλέον λεπτομέρειες (δε ρουτάρω κάθε μέρα το Flex μου :p),

έχει περάσει και κανα 3μηνο βλέπεις από τότε που ανέβασα τον οδηγό

και βρίσκομαι σε διακοπές σε βουνό με ελάχιστο internet.

Μόλις επιστρέψω θα το δω και θα ενημερώσω.

 

Σ'ευχαριστώ, σ' έναν άλλον οδηγό το έχει λίγο διαφορετικά με την ίδια διαδικασία βέβαια αν και πάλι έχω προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ, σ' έναν άλλον οδηγό το έχει λίγο διαφορετικά με την ίδια διαδικασία βέβαια αν και πάλι έχω προβλημα.

Ναι υπάρχουν 2-3 εφαρμογές του root με μικρές διαφορές.

Εγώ απλά μετέφρασα την διαδικασία και προσπάθησα να την κάνω λίγο

πιο αναλυτική για εμάς εδώ μέσα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την εγκατασταση του xposed την ανεβασες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι σορρυ για τα αγγλικα δεν το ξερα . στο xda υπαρχει για το h955 15c version να βαλουμε το mm αλλα χρειαζετε να το κανω ροοτ πρωτα? εχω ροοταρι xiaomi κινιτo αλλα σαφως ειναι πιο ευκολα γιαυτο ρωτησα;p

 

Νέος + Αρχάριος + root == :kill::dash:

 

Αν επιμένεις, υπάρχει οδηγός στο thread.

 

Χχααχχα ωραια ευχαριστω. διαβασα ολες της σελιδεσ περιπου ( απο την 80 αρχισα ) τελως παντων ηθελα να ρωτησω γτ βγαζω μονο 62k sto antutu. Και επισης αλλη μια ερωτηση για αρχαριους με την xposed και τα Modules μηπως υπαρχει καπου να μαθουμε? ( ελληνικα αν γινεται )

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

(στο xda υπαρχει για το h955 15c version να βαλουμε το mm αλλα χρειαζετε να το κανω ροοτ πρωτα? εχω ροοταρι xiaomi κινιτo αλλα σαφως ειναι πιο ευκολα γιαυτο ρωτησα;p )

 

Όχι δεν χρειάζεται να κάνεις ροοτ για να βάλεις την MM.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, εχω το τηλ 3 μηνες περιπου (ειναι γερμανικο) και 2 φορες μου εχει κανει κατι περιεργα με γραμμες και μαυρη οθονη. μετα απο 1-2 λεπτα ξεκολλαει. να το παω για τσεκαρισμα στην lg? λεω μπας κ στρωσει με την mm (αν την παρουμε ποτε ΟΤΑ βεβαια). επισης εδω και καποιο καιρο δεν μπορω να βαλω φλας οταν τραβαω φωτος (ειναι μαυρο το εικονιδιο) . καποιο σχολιο κανεις? ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Για την οθόνη και μόνο εννοείται το πας στο service

Χωρίς συζήτηση. Δεν είναι θέμα λειτουργικού.

Δεν πρόκειται να στρώσει με αναβάθμιση.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς συζήτηση. Δεν είναι θέμα λειτουργικού.

Δεν πρόκειται να στρώσει με αναβάθμιση.

 

Ευχαριστω παιδια για την βοηθεια, θα το παω στην procordia. πιστευω να βγαλω ακρη..

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα θεματακι με τα βίντεο του κινητού που τα περνάω στον υπολογιστή ενώ στο κιν παίζουν καταπληκτικά αν τα δω στον υπολογιστή είτε κολλάει η ομιλία είτε η εικόνα κάνει παράσιτα δοκίμασα διάφορα προγράμματά όπως αυτό που έχει τα win7,vlc, Bsplayer, kmp, παντού αυτό που περιγράφω. καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μια ερώτηση καθαρά από περιέργεια μπορεί να συνδεθεί στο κινητό μας usb wifi και να παίρνει απο εκει ιντερνετ;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μια ερώτηση καθαρά από περιέργεια μπορεί να συνδεθεί στο κινητό μας usb wifi και να παίρνει απο εκει ιντερνετ;

Και να το συνδέσεις, δεν θα υπάρχουν drivers γραμμένοι για το usb dongle για το android έτσι ώστε να δουλέψει/συνεργαστεί.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Οδηγος για εγκατασταση της xposed etc εχουμε εδω?:ρ

Εχω υποσχεθεί να φτιάξω έναν αλλά δεν αξιώθηκα ακόμη...:O

Edited by stivakos
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιζει να φτιαξεις η μπαα? Χδ

 

Εχω υποσχεθεί να φτιάξω έναν αλλά δεν αξιώθηκα ακόμη...:O

 

Παιζει να φτιαξεις η μπα?:ρ επισης τι διαφορα εχουν στο firmware 10e 15e 15c?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Παιζει να φτιαξεις η μπα?:ρ επισης τι διαφορα εχουν στο firmware 10e 15e 15c?

Θα τη φτιάξω.

Για τα firmware, δεν γνωρίζω. Απλά συνήθως, το πιο καινούργιο είναι και καλύτερο.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Θα τη φτιάξω.

Για τα firmware, δεν γνωρίζω. Απλά συνήθως, το πιο καινούργιο είναι και καλύτερο.

 

Ωραια κρατα μας ενημερους:D. Ειδαι οτι αλλη βγαζουν 79k antutu klp εγω γιατι μονο 62κ :ρ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μια ερώτηση καθαρά από περιέργεια μπορεί να συνδεθεί στο κινητό μας usb wifi και να παίρνει απο εκει ιντερνετ;

Υπάρχει τρόπος.. Όχι όμως με USB!

Έχεις "φοιτητικό" ?

 

sent from my beautiful curved LG G flex2, using "Tapa"

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Ωραια κρατα μας ενημερους:D. Ειδαι οτι αλλη βγαζουν 79k antutu klp εγω γιατι μονο 62κ :ρ?

Και εγώ 80k βγάζω (root + exposed).

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...