Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χθες δεν έβγαζε... Παρότι έκανα δύο επανεκκινήσεις.

Σήμερα μου έβγαλε!

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια λίγο άσχετη ερώτηση αν ξέρει κανείς

Αν σου αλλάξουν την πλακέτα, αλλάζει μαζί και η εσωτερική μνήμη;

Ουσιαστικά αυτό που μ'ενδιαφέρει, το λογισμικό μετά την αλλαγή πλακέτας θα είναι αυτό που είχα βάλει εγώ στην προηγούμενη ή διαφορετικό που θα το έχει η νέα πλακέτα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια λίγο άσχετη ερώτηση αν ξέρει κανείς

Αν σου αλλάξουν την πλακέτα, αλλάζει μαζί και η εσωτερική μνήμη;

Ουσιαστικά αυτό που μ'ενδιαφέρει, το λογισμικό μετά την αλλαγή πλακέτας θα είναι αυτό που είχα βάλει εγώ στην προηγούμενη ή διαφορετικό που θα το έχει η νέα πλακέτα;

Χωρίς να ξέρω, υποθέτω ότι η η μνήμη δεν είναι modular, αποκλείεται να είναι και ποιος ο λόγος άλλωστε.

Κινητό είναι, δεν προορίζεται για αναβάθμιση μνήμης, soldered είναι επάνω στο board.

Οπότε και το λογισμικό θα είναι καινούργιο.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

ok thanks, απλά μήπως βρισκόταν κάπου αλλού soldered και όχι πάνω στην πλακέτα ειχα απορία

απλά για να μην μπαίνω στον κόπο να φλασάρω ξανά το ίδιο firmware, αν είναι ούτως ή άλλως φρέσκο και όχι αυτό που είχα πριν από OTA

γιατί ήθελα να αρχίσω φρέσκος :P

Link to comment
Share on other sites

ok thanks, απλά μήπως βρισκόταν κάπου αλλού soldered και όχι πάνω στην πλακέτα ειχα απορία

απλά για να μην μπαίνω στον κόπο να φλασάρω ξανά το ίδιο firmware, αν είναι ούτως ή άλλως φρέσκο και όχι αυτό που είχα πριν από OTA

γιατί ήθελα να αρχίσω φρέσκος :P

Στο board είναι soldered οι μνήμες, οπότε μην κάνεις τον κόπο.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό βλέπω κι εγώ

Επίσης το νέο IMEI που το έβαλα εδώ, μου έβγαλε μόνο την 15c για κατέβασμα (την οποία και έχει ήδη), ενώ για το προηγούμενο βγάζει και 10e και 15a.

Σκέφτομαι μήπως έχει νεότερη έκδοση του 810 ή κάτι λίγο διαφορετικό η νέα πλακέτα

Θα δω τις επόμενες ημέρες πως θα πάει, μήπως έχει καθόλου διαφορετική συμπεριφορά, για να δούμε

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό βλέπω κι εγώ

Επίσης το νέο IMEI που το έβαλα εδώ, μου έβγαλε μόνο την 15c για κατέβασμα (την οποία και έχει ήδη), ενώ για το προηγούμενο βγάζει και 10e και 15a.

Σκέφτομαι μήπως έχει νεότερη έκδοση του 810 ή κάτι λίγο διαφορετικό η νέα πλακέτα

Θα δω τις επόμενες ημέρες πως θα πάει, μήπως έχει καθόλου διαφορετική συμπεριφορά, για να δούμε

Δηλαδή λές ότι η έκδοση του firmware μπορεί να συνδέεται και με διαφορετική revision του 810?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή λές ότι η έκδοση του firmware μπορεί να συνδέεται και με διαφορετική revision του 810?

Κάτι τέτοιο

Απλά επειδή στη νέα πλακέτα δεν μου βγάζει τα παλιά firmware στο site από πάνω, μήπως υπάρχει κάποιος λόγος πέραν του προφανούς (ότι απλά από το imei αυτό και μετά βγαίναν με το 15c π.χ)

Ντάξει μια ιδέα είναι που μου'ρθε, μπορεί να'ναι και βλακεία :p

Αλλά εκτός αυτού, έχουν κυκλοφορήσει και διάφορα revisions του 810.. αποκλείεται οι νεότερες πλακέτες να φοράνε νεότερα..;

Anyway, μην κάνουμε και θεωρίες συνωμοσίας, μια ιδέα ήταν που μου'σκασε, θα δω πως θα πάει τις επόμενες ημέρες και θα ενημερώσω ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι σε όλους σας!!

Τις τελευταίες μέρες οι συνομιλητές μου, μου αναφέρουν συχνά ότι δεν μπορούν να με ακούσουν ή με ακούν με διακοπές.Επιπλέον κάποιες φορές κόβεται και η κλήση ενώ και οι δυο έχουμε φουλ σήμα..:(

Έχω ενεργοποιημένες τις επιλογές μείωσης θορύβου και διαύγειας φωνής κατά τις κλήσεις.

Υπάρχει περίπτωση να φταίνε οι ρυθμίσεις αυτές? Το κινητό δεν έχει φάει κάποια τούμπα, είναι αγορασμένο Φεβρουάριο του 2016, με πολύ μέτρια χρήση μέχρι στιγμής και πολύ προσεγμένο..

Link to comment
Share on other sites

πολυ πιθανο να φταει και αυτο. παντως σε γενικες γραμμες δεν εχει και το καλυτερο σημα το κινητο αυτο. αν συνεχιζεις να χεις θεμα βαζε 2g για καλο και για κακο
Link to comment
Share on other sites

πολυ πιθανο να φταει και αυτο. παντως σε γενικες γραμμες δεν εχει και το καλυτερο σημα το κινητο αυτο. αν συνεχιζεις να χεις θεμα βαζε 2g για καλο και για κακο

Γενικά τα lg δεν φημιζονται και για το ισχυρό τους σήμα. Από το g4 και μετά έχει στρώσει λίγο η κατάσταση

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Με ενδιαφέρει περισσότερο το να με ακούνε παρά το να κοπεί που και που καμιά κλήση. Στην αρχή δεν είχα ιδιαίτερα θέματα..Αλλά πλέον γίνονται όλο και περισσότερα. Δεν ξέρω αν με την MM θα στρώσει, γιατί δεν έχω κάνει ακόμη την αναβάθμιση. Αν και δεν το νομίζω...:(
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι γιατί βλέπω ότι το Flex 2 έχει πολύ καλύτερο σήμα από το προηγούμενο μου Sony Z1 αλλά και από το Redmi Note 2 που έχω για δεύτερο;

 

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι γιατί βλέπω ότι το Flex 2 έχει πολύ καλύτερο σήμα από το προηγούμενο μου Sony Z1 αλλά και από το Redmi Note 2 που έχω για δεύτερο;

 

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ το λέω μετά από g2, g3, g4 και v10. Έχω πάρει το flex 2 στην Mother μου και δεν έχει θέμα δηλαδή να χανει κλήσεις κτλ. Απλά δείχνει μια γραμμή ας πούμε . Αλλά να ξεκαθαρισουμε λίγο τα πράγματα, όταν έχει μια γραμμή και 4g δεν είναι κακό σήμα γιατί αν κατεβάσει πχ εκεί σε 3g θα είναι 5 γραμμές. Το κινητό αλλάζει μόνο όπως χρειάζεται, μην σκαλωνετε στις απεικονισεις, το θέμα είναι να μην χάνετε κλήσεις και να μην έχετε θέμα όταν μιλάτε

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, εχει δοκιμασει κανεις κανενα VR headset? θαχει θεμα στην curved οθονη? γενικα αυτα τα φτηνα headset λενε τπτ η πεταμενα λεφτα..?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, εχει δοκιμασει κανεις κανενα VR headset? θαχει θεμα στην curved οθονη? γενικα αυτα τα φτηνα headset λενε τπτ η πεταμενα λεφτα..?

Είχα και'γω τις ίδιες απορίες, αν δουλεύει καλά στην curver οθόνη και αν τα φθηνά αξίζουν τίπτα.

Για πείτε οι γνώστες...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω ψαξει τι εφαρμογες υπαρχουν για VR, και αν υπαρχει λογος αγορας. Αλλα οταν ερθει η ωρα θα παρω κατι φθηνο σαν http://www.ebay.com/itm/A26-Virtual-Reality-VR-Headset-3D-IMAX-Video-Glasses-for-LG-G-Flex-2-H950-H959-/201565004924 για δοκιμη και θα περασω μετα απο καποιο καταστημα να δω τα επωνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει ένα VR σετ από ελληνικό κατάστημα που είχε βγάλει σε τρομερή προσφορά 17,90€, έτσι για δοκιμή. Στα χαρακτηριστικά έλεγε ότι είναι συμβατό με το flex2. Όντως μπαίνει μέσα το κινητό με λίγη προσπάθεια. Η εμπειρία είναι καλή. Βέβαια διακρίνονται τα pixels. Για καλύτερη εμπειρία θέλει κινητό με μεγαλύτερη ανάλυση. Σε κάθε περίπτωση όμως δεν το μετάνιωσα σε αυτή την τιμή. Μην επενδύσετε όμως πάνω από 30-40€ με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Περασα χθες την 6.0 MM και εκει που ελεγα θα το πουλησω γιατι δεν την παλευα απο πολλες αποψεις(θερμοκρασιες-κολληματα κλπ) αλλαξα γνωμη μιας και ειναι σαν να πηρα αλλο κινητο

 

smooth εμπειρια

γενικα τις εφαρμογες+ρυθμισεις+αλμπουμ τα φορτωνει πολυ ποιο γρηγορα,

θερμοκρασιες πλεον σε νορμαλ επιπεδα και οχι να μην μπορω να ακουμπησω το κινητο,

και αλλα ωραια καλουδια. :p

Link to comment
Share on other sites

Τόσα διαβάζω για την 6.0, όμως επειδή δεν θέλω να την περάσω με πλάγιο τρόπο, δεν είναι καιρός κάποτε να έρθει και η ΟΤΑ; Πόσο ακόμα θα τους πάρει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παντως οσο καλη και αν ειναι η ΜΜ σαν την 5.1 με ρουτ δεν θα γινει ποτε... εχω θερμοκρασιες χαμηλες 4 ωρες περιπου SOT πολυ smooth λειτουργια με 2-3 πραγματακια (που θελουν ομως ρουτ)....

οποτε ΜΜ χωρις ρουτ... δεν θα παρω.

Link to comment
Share on other sites

Παντως οσο καλη και αν ειναι η ΜΜ σαν την 5.1 με ρουτ δεν θα γινει ποτε... εχω θερμοκρασιες χαμηλες 4 ωρες περιπου SOT πολυ smooth λειτουργια με 2-3 πραγματακια (που θελουν ομως ρουτ)....

οποτε ΜΜ χωρις ρουτ... δεν θα παρω.

 

τι πραγματακια ??:happy:

αν κανω root χανω εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...