Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα το πάρεις απο εκεί που σε συμφέρει περισσότερο. Απο smarties.gr που τώρα το έχει 237,20 έχω ψωνίσει, κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Καλησπέρα σε όλους! συγνώμη αν ίσως βγαίνω εκτός τόπικ αλλά χρειάζομαι την συμβουλή σας...έχω πάθει τρέλα με το τηλέφωνο και θα το χτυπήσω άμεσα αλλά δεν ξέρω απο ποιο κατάστημα....το eshop που το εμπιστεύομαι επειδή έχω ψωνίσει αρκετά πράγματα το έχει στα 269 ευρώ αλλά στο bestprice το βρήκα και με 235 αλλά δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστο το κατάστημα, εσείς τι με συμβουλεύετε να κάνω; να το πάρω από το σίγουρο eshop ή απο το πιο φθηνό ή απο κάποιο άλλο κατάστημα που εσείς έχετε μείνει ευχαριστημένοι; σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας :)

 

Όλοι τις ίδιες συσκευές έχουν... προτείνω να το πάρεις από εκεί που εκτός της πιο ανταγωνιστικής τιμής θα έχει και από τις τελευταίες παρτίδες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά...γνωριζεις καποιος που μπορω να βρω πισω καπακι σε γκρι χρωμα για το flex 2?

Στην procordia καλεσες?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οχι φοβαμαι οτι θα μ ζητησουν πολλα :P

Δεν νομίζω να είναι και πολύ ακριβό... Γύρω στα 20€ πιστεύω

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ήμαρτον παίδες, πήρε Marshmallow το G4 stylus με τον 410 και το flex ακόμη περιμένει...
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Ήμαρτον παίδες, πήρε Marshmallow το G4 stylus με τον 410 και το flex ακόμη περιμένει...

Φοβάμαι μήπως το τηλέφωνο έχει την ίδια πορεία δε αναβαθμίσεις με το Flex 1... Δηλαδή ουσιαστικά ανύπαρκτη..

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

άμα δεν πάρει ανδροιδ 6 το κινητό δεν ξανά παίρνω LG ποτέ, δηλαδή ημαρτον το flex 2 είναι το ποιο ισχυρό smartphone της LG για το 2015 και να μην δώσει ανδροιδ 6? πάνε καλά?
Link to comment
Share on other sites

άμα δεν πάρει ανδροιδ 6 το κινητό δεν ξανά παίρνω LG ποτέ, δηλαδή ημαρτον το flex 2 είναι το ποιο ισχυρό smartphone της LG για το 2015 και να μην δώσει ανδροιδ 6? πάνε καλά?

Δεν είπα ότι δεν θα δώσει είπα ότι το φοβάμαι. Γενικότερα στις άλλες συσκευές της η εταιρεία δίνει από τις πρώτες μετά τα Nexus

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το αν θα πάρει μια συσκευή update βέβαια δεν έχει καμία σχέση με την δύναμη του επεξεργαστή της

(αν δε μιλάμε για κινητό πενταετίας φυσικά)

Επειδή το βλέπω να αναφέρεται συχνά γενικώς

Link to comment
Share on other sites

Το αν θα πάρει μια συσκευή update βέβαια δεν έχει καμία σχέση με την δύναμη του επεξεργαστή της

 

Γιατί, πάσχει από μνήμη το H955?

Κι από ότι βλέπω, πολιτική της εταιρίας ειναι να αναβαθμίζει τις συσκευές της...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί, πάσχει από μνήμη το H955?

Κι από ότι βλέπω, πολιτική της εταιρίας ειναι να αναβαθμίζει τις συσκευές της...

Δεν είναι θέμα hardware γενικά το αν θα πάρει update μια συσκευή, αυτό εννοώ προφανώς

Και πολιτική της κάθε εταιρίας είναι να αναβαθμίζει της συσκευές που επιλέγει αυτή ;)

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται απίθανο να μην πάρει αυτή την αναβάθμιση το flex 2 συσκευή που παρουσιάστηκε το 2015. Η σειρά προτεραιότητας είναι κάτι άλλο...
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται απίθανο να μην πάρει αυτή την αναβάθμιση το flex 2 συσκευή που παρουσιάστηκε το 2015. Η σειρά προτεραιότητας είναι κάτι άλλο...

 

Καθόλου απίθανο δεν είναι. Την συσκευή την εγκατέλειψαν στην τύχη της μετά τα προβλήματα που παρουσιάστηκαν με την οθόνη του και ως φυσικό επακόλουθο είχε να γκρεμιστεί (ξεφτιλιστεί για την ακρίβεια για συσκευή με τέτοια specs) και η τιμή της. Η παραγωγή του σταμάτησε κάπου στο τέλος του 2015 (οι τελευταίες παρτίδες νομίζω ήταν οι 10/2015), διάδοχος (LG G Flex 3) ΔΕΝ θα υπάρξει και επίσημα, οπότε το πιο πιθανό είναι να ΜΗΝ ΠΑΡΕΙ ΠΟΤΕ άλλη αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται απίθανο να μην πάρει αυτή την αναβάθμιση το flex 2 συσκευή που παρουσιάστηκε το 2015. Η σειρά προτεραιότητας είναι κάτι άλλο...

Σου φαίνεται λιγότερο ή περισσότερο απίθανο σε σχέση ας πούμε με το Flex 1, που δεν πήρε Lollipop;

Απίθανο δεν είναι σίγουρα σε αυτό συμφωνώ με τον Jimbo

Τους λόγους μόνο η Lg τους ξέρει, εδώ δεν συμφωνώ ότι για λόγους οθόνης παρατήθηκε ή δε θα την πάρει την αναβάθμιση.

 

btw Jimbo Flex 3 πότε ειπώθηκε ΕΠΙΣΗΜΑ ότι δεν θα υπάρξει; Ρωτάω επειδή μπορεί να μου ξέφυγε

Σε μια φάση στις ειδήσεις είχα δει για φήμες ότι θα έχει τον 823 το Flex 3

Δεν λέω ότι πιστεύω ότι θα βγει Flex 3 από αυτό, αλλά δεν έχω δει και κάπου να αναφέρεται από την LG ότι ΔΕΝ θα βγει

Κάτι παρόμοιο με το αν θα πάρει Marshmallow το Flex 2 δηλαδή :P

Link to comment
Share on other sites

μην ξεχνάμε ότι και να πάρει 6 αρι μετα ξεχναμε το root (αφορα οσους ροοταρουν φυσικά).

Προσωπικα παρολο που το εχω ως δευτερο τηλεφωνο τον τελευταιο μηνα εξακολουθώ να πιστευω ότι μετα το 15α δεν αξιζουν τα μετέπειτα firmware.

Οσον αφορα τις επιδοσεις βεβαια .

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

μην ξεχνάμε ότι και να πάρει 6 αρι μετα ξεχναμε το root (αφορα οσους ροοταρουν φυσικά).

Προσωπικα παρολο που το εχω ως δευτερο τηλεφωνο τον τελευταιο μηνα εξακολουθώ να πιστευω ότι μετα το 15α δεν αξιζουν τα μετέπειτα firmware.

Οσον αφορα τις επιδοσεις βεβαια .

Αν όταν λες επιδόσεις, εννοείς το antutu, φαντάζομαι τους περισσότερους δεν τους ενδιαφέρει ιδιαίτερα αυτό μετά από ένα update ούτως ή άλλως

εκτός των περιπτώσεων των γνωστών benchmarking lovers βέβαια

Link to comment
Share on other sites

μην ξεχνάμε ότι και να πάρει 6 αρι μετα ξεχναμε το root (αφορα οσους ροοταρουν φυσικά).

Γιστί το λες αυτό?

Σε κάποια φάση θα βρεθεί και στο 6αρι κάποια "τρύπα" και θα γίνει κι αυτό root.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αν όταν λες επιδόσεις, εννοείς το antutu, φαντάζομαι τους περισσότερους δεν τους ενδιαφέρει ιδιαίτερα αυτό μετά από ένα update ούτως ή άλλως

εκτός των περιπτώσεων των γνωστών benchmarking lovers βέβαια

 

Δεν εννοω τα benchmarks μονο αλλα και τη μπαταρια σε μεγαλο βαθμο και τα παιχνίδια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιστί το λες αυτό?

Σε κάποια φάση θα βρεθεί και στο 6αρι κάποια "τρύπα" και θα γίνει κι αυτό root.

 

αν κρινω από το g4 που ροοταρεται μεσο κερνελ

locked bootloader no root για το flex 2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

αν κρινω από το g4 που ροοταρεται μεσο κερνελ

locked bootloader no root για το flex 2

 

Ετσι ακριβώς είναι και εναλλακτικές δεν υπάρχουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοω τα benchmarks μονο αλλα και τη μπαταρια σε μεγαλο βαθμο και τα παιχνίδια.

Και είδες διαφορά εκεί;

Γιατί εγώ από την 15a στην 15b δεν πρόσεξα κάτι, να πω ότι 15b υπολείπεται δηλαδή

Edited by RickDangerous
Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα την συσκευη....μετρια πολυ μετρια :p εχω παθει την πλακα μου με την απιστευτη τηλεφωναρα! ελπιζω να μην εχω θεματα με την οθονη και ολα να πανε καλα....οσο για την υπερθερμανση που διαβαζα, σε παιχνιδια που το iphone 4s κοντευε να εκραγει το flex ειναι ζεστο αλλα οχι τοσο τραγικα οσο ακουγοταν! το μονο κακο ειναι οτι την πατησα με την θηκη γιατι ειχα βρει με Quick Circle στα 7,80 αλλα του εχουν τελειωσει και θα πρεπει για 1-2 βδομαδες να το εχω το τηλεφωνο ετσι :(
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε αν μπορεις για κιτρινιλες-grain-banding την οθονη

αυτο ψαχνω απο την πρωτη στιγμη που το επιασα στα χερια μου, δεν εχω προσεξει κατι, και σε χαμηλη και σε φουλ φωτεινοτητα και με διαφορα χρωματα στο φοντο....τωρα θα δειξει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...