Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι... γιατί ξεκλειδώνεις το bootloader χωρίς τη δυνατότητα για re-lock.

Μα έχεις τη δυνατότητα να το κάνεις un-root και να το φέρεις στην προηγούμενη κατάσταση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τι πραγματακια ??:happy:

Κοίταξε το post #2556 για τα πραγματάκια...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Μα έχεις τη δυνατότητα να το κάνεις un-root και να το φέρεις στην προηγούμενη κατάσταση.

 

Mε official Marshmallow;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Mε official Marshmallow;

Νομίζω πως η αναφορά έγινε για root στην 5.1.1.

Εκεί αναφέρομαι ότι μπορεί να γίνει un-root.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι... γιατί ξεκλειδώνεις το bootloader χωρίς τη δυνατότητα για re-lock.

δεν κατάλαβα τι έγινε τώρα..... έχασα επεισόδια? απ'οσο ξέρω τον bootloader δεν μπορούμε να τον ξεκλειδώσουμε ακόμα και όλοι το ψάχνουν...

τελικά το κατάφερε κάποιος ή γράφτηκε κατά λάθος?

αν ισχύει, ένα λινκ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μπερδευτήκαμε μεταξύ μας... :rolleyes:

 

Ουσιαστικά αυτό που αναφέρω είναι ότι για όποιους βάλουν Marshmallow τα πράγματα για το root είναι άσχημα γιατί ακόμα και σε περίπτωση που γίνει διαθέσιμο θα απαιτείται ξεκλείδωμα του bootloader με ότι αυτό συνεπάγεται όσον αφορά την εγγύηση της συσκευής. Είναι η γενικότερη πολιτική που ακολουθεί πλέον η LG στις συσκευές της.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπερδευτήκαμε μεταξύ μας... :rolleyes:

 

Ουσιαστικά αυτό που αναφέρω είναι ότι για όποιους βάλουν Marshmallow τα πράγματα για το root είναι άσχημα γιατί ακόμα και σε περίπτωση που γίνει διαθέσιμο θα απαιτείται ξεκλείδωμα του bootloader με ότι αυτό συνεπάγεται όσον αφορά την εγγύηση της συσκευής. Είναι η γενικότερη πολιτική που ακολουθεί πλέον η LG στις συσκευές της.

Προσυπογράφω, έχεις απόλυτο δίκιο εδώ...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

και εμενα μονο 15c μου βγαζει και ειναι 511 μοντελο

τι θα γινει με την marshmallow θα την παρουμε ποτε?

 

Πέρνα την με το LG UP και έχεις καθαρίσει σε μισή ώρα.

Link to comment
Share on other sites

ναι απο την ωρα ομως που δε θα γινει root στην 6.0 δεν εχουμε θεμα με την εγγυηση ετσι; :X

 

προφανώς και δεν έχεις θέμα με την εγγυήση εφόσον το τηλέφωνο θα είναι όπως βγήκε απο το εργοστάσιο με επίσημο firmware απο την LG.

 

Αναφέρομαι σε περίπτωση που έρθει ΟΤΑ. Αν φλασάρεις ROM άλλης χώρας manual και οχι της χώρας που προορίζεται το κινητό σου τότε πιθανότατα θα έχεις θέμα. Δηλαδή αν το κινητό σου είναι επίσημης ελληνικής εισαγωγής και φλασάρεις απο LG UP το firmware της ρουμανίας επειδή πήρε πιο γρήγορα την 6.0 είσαι off, απλά σε αυτή την περίπτωση και αν συμβεί κάτι φλασάρεις την μαμά ROM και είσαι μια χαρά. Για να κάνεις root μέχρι τώρα στα LG που έχουν πάρει την 6.0 απαιτείται ξεκλείδωμα bootloader και δεδομένου οτι μέχρι στιγμής δεν υπάρχει τρόπος (και δεν βλέπω να βρίσκουν) να ξανακλειδώσει είσαι εκτός εγγύησης.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, εχει δοκιμασει κανεις κανενα VR headset? θαχει θεμα στην curved οθονη? γενικα αυτα τα φτηνα headset λενε τπτ η πεταμενα λεφτα..?

 

Vr με full hd =πονοκέφαλος λολ

 

Για να μη χρεώνεσαι τζαμπα πάρε κανένα χαρτονατο για δοκιμη tinydeal

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις.. λιγο που το εψαξα κ γω αυτες τις μερες δεν ειδα καλα σχολια. κ εχω κ ευαισθητο κεφαλι, δεν ειμαι για τετοια! Thx anyway..

Kατι αλλο, μερικες φορες αργει να κανει περιστροφη οθονης, ειναι γενικο θεματακι η μονο στο δικο μ?

Link to comment
Share on other sites

εχω το χαρτοκουτο και ενω μπορεις να δεις vr δεν δουλευει το κουμπι γιατι θελει flat screen αλλα δεν ειναι μεγαλο προβλημα...

αν θες vr παρε κατι με 2κ screen (εκτος απο samsung γιατι εχουν pwm και θα καταστρεψεις τα ματια σου)

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα και εγω στο club flex2 απο την παρασκευη και ακομα προσπαθω να μαζεψω τα σαγονια μου απο το πατωμα! Τι κινηταρα ειναι αυτη ρε παιδια! Οπως εχω ξαναγραψει εψαχνα καινουργιο κινητο κοντα στα 200€. Οσα καλουδια και να ειχε θα ηθελα να εχει στανταρ 4g, gyro, fm radio και tv out (με hdmi καλωδιο), πραγματα που παρειχε το ταπεινο μου i8730. Mε μια αναζητηση στο gsm arena θα δειτε οτι τα κινητα που υποστηριζουν αυτα τα 4 χαρακτηριστικα ειναι μετρημενα με τα δαχτυλα και αναμεσα τους το flex2 με ελκυστικη τιμη. Επιπλεον, οθοναρα, υπερυθρες, ποιοτητα, αυτονομια κτλ γνωστα! Κατενθουσιασμενος λοιπον εγω, και οι φιλοι αδυνατουν να πιστεψουν οτι εχει 200κατι €!

 

Μια παρατηρηση. Εχει αναφερθει οτι το καπακι της μπαταριας εχει ζελατινη ή κανω λαθος? Παντως εμενα δεν ειχε, αλλα η αντιχαρακτικη επιστρωση φαινεται σαν ζελατινη (για να το εξακριβωσω το ψιλοχαλασα σε ενα σημειο κιολας ο μαπας!).

Edited by omnian
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς η αντιχαρακτικη επιστρωση ειναι σα ζελατίνα.

Φαίνεται αν δεις στις τρυπες για τ ακουστικα κ το usb.

Edited by satzik
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα κι εγώ μέσω lg up. Το τηλέφωνο παιδιά πετάει. Χωρίς πλάκα είναι ακαριαίο, ειδικά αν ελαχιστοποιήσεις τα εφέ στις επιλογές προγραμματιστή.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα. Εγώ αντιστέκομαι στον πειρασμό και θα περιμένω την ΟΤΑ να δω και πόσο θα αργήσει :p
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα. Εγώ αντιστέκομαι στον πειρασμό και θα περιμένω την ΟΤΑ να δω και πόσο θα αργήσει :p

Κ γω με το ζορι κρατιέμαι για OTA γιατι μετα απο πολλα πειράγματα σε ολα τα προηγούμενα κινητα απο το τιμιο ΗTC HD2 που εκανα τα παντα μέχρι το note 2 θελω να κρατήσω αυτο τελειως stock μιας κ δεν ξεκλειδώνει ο bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Κ γω με το ζορι κρατιέμαι για OTA γιατι μετα απο πολλα πειράγματα σε ολα τα προηγούμενα κινητα απο το τιμιο ΗTC HD2 που εκανα τα παντα μέχρι το note 2 θελω να κρατήσω αυτο τελειως stock μιας κ δεν ξεκλειδώνει ο bootloader.

Τι μου θύμισες τώρα με το Hd2... Το πήραμε με windows mobile 6.5 και φλασάραμε Android και το είχαμε και dual boot .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντιστέκομαι στον πειρασμό και θα περιμένω την ΟΤΑ να δω και πόσο θα αργήσει :p

 

μαζί σου ... :rolleyes:

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ περιμένω την ΟΤΑ, γιατί διαβάζω και για διάφορα προβλήματα σε άλλους μέσω της διαδικασίας του LG UP.

Δεν με ενδιαφέρει και το root (ελέω Nova Go) αλλά πολύ αργούμε ρε παιδιά...

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

αλλά πολύ αργούμε ρε παιδιά...

Φίλος μου με V10 το πήρε πήρε πριν μια βδομάδα, για να είμαι ειλικρινής δεν περίμενα να γίνει ταυτόχρονα τώρα το πόσο θα αργήσει ακόμα θα δούμε σημασία έχει ότι είναι απο τις συσκευές που αναβαθμίζονται ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...