Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τωρά τι λάθος κάνω?

Γράφω τον κωδικό, με βάζει στο hidden menu.

SVC δεν βλέπω ούτε και LDB.

MLT βλέπω και από εκεί μέσα μία απ'τις επιλογές λέει SVC Menu η οποία με ξαναγυρίζει στο κεντρικό hidden menu.

Στο MLT μπαίνεις και ξετικάρεις απλά αυτό που είναι τικαρισμένο

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμιζεται τον κωδικο να μην τον ψαχνω?

ΟΚ τον βρηκα

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Με 955 στο τέλος

Για τα απλά αρκεί και το 277634#*# χωρίς τίποτα άλλο ;)

 

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σε αυτήν την συσκευή με βλέπω παιδιά. Το G4 έχει τα θέματα του το V10 είναι αρκετά ακριβό αυτό φαίνεται μια χαρά σαν τιμή και δεν βλέπω και πολλά κακά σχόλια. Οπότε το παίρνω μάλλον με την κόκκινη Quick Circle θήκη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες, μετά από καιρό απουσίας λόγο κλοπής του e-mail και δημιουργίας νέου λογαριασμού είπα να επανέλθω και να γράψω μερικά λόγια για τη συγκεκριμένη συσκευή γιατί πραγματικά το αξίζει.

Έχω στα χέρια μου τη συσκευή πάνω από ένα μήνα και μετά απο πολύ σκέψη για την αγορά της, λόγο αλλαγής πλατφόρμας και διάφορων μη θετικών σχολίων, προβλημάτων και μετά από ώρες ψαχουλέματος και διαβάσματος στο φόρουμ έχω να πω τα εξής....

Η συσκευή ιδικά για τα χρήματα της είναι καταπληκτική !! (235 ευρώ την αγόρασα εγώ( τσάμπα ) ) Δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα απολύτως πρόβλημα μέχρι τώρα και μακάρι να μην αντιμετωπίσω και ποτέ...

Θετικά :

+ Ποιότητα κατασκευής : Ναι το πίσω καπάκι είναι πλαστικό αλλά δεν σημαίνει ότι δεν είναι ποιοτικό γι'αυτό το λόγο( γνώμη μου)... Δεν έχω ούτε πρόβλημα με τριξίματα που διάβασα.

+ Χρήση στο ένα χέρι : Το χρησιμοποιώ με το ένα χέρι ΝΑΙ ! 5.5 ίντσες με το ένα χέρι? μου φάνηκε τρομερά βολικό από τη στιγμή που κινητά με λιγότερες ίντσες είναι πολύ άβολα.

+Οθόνη : Πολύ όμορφη και ιδιαίτερη οθόνη με όμορφα χρώματα και η κούρμπα που κάνει τα μάτια σου να βυθίζονται μέσα.

+ Ταχύτητα: Το κινητό είναι ταχύτατο και τούμπανο !! κανένα κόλλημα μέχρι τώρα.. παίζω και παιχνιδάκια και δεν έχει πρόβλημα υπερθέρμανσης όπως λένε πολλοί.. δεν ξέρω το γιατί.

+ Μπαταρία : Ναι μπαταρία... 4.30 ώρες το λιγότερο λειτουργία οθόνης με σερφάρισμα το 90%.. νομίζω ότι είναι πολύ καλά. Μου βγάζει μέρα άνετα με φουλ χρήση !! 2 μέρες με κανονική χρήση.

+ Κάμερα : Πολύ καλή κάμερα και δυνατό φλάς... με αρκετή λεπτομέρεια στις φωτογραφίες και στα βίντεο + OIS. Και καλή μπροστινή αν και 2ΜΡ.

Αρνητικά :

- Λειτουργικό : Δεν έχω κολλήματα αλλά θα το ήθελα πιο ομαλό όπως στα WP.. Ξέρω πολλά θέλω...

- Φωτεινότητα Οθόνης : Κάτω από τον ήλιο μας τα χαλάει.. Με το Lux Lite Dash κάπως έφτιαξε. Έχει σχέση όμως που προήλθα απο lumia 920 που ήταν καταπληκτικό κάτω απ'τον ήλιο.

- Ιδιαιτερότητα Οθόνης : Αυτοί οι κόκκοι που έχει η οθόνη η ανομοιομορφία και το ελαφρός κιτρίνισμα σε πολύ χαμηλό φωτισμό σε μερικούς μπορεί να τους ενοχλεί.

Γενικά

H συσκευή με 2 gb τρέχει ομαλά και σε multitasking και στα πάντα.. ( Ήταν ένα θέμα αυτό που δεν ήθελα να αγοράσω τη συσκευή!) Ευτυχώς όλα καλά ! Το σήμα και το κλείδωμα του wifi επίσης πολύ ικανοποιητικό ! Γενικά είμαι πολύ χαρούμενος και ικανοποιημένος μέχρι τώρα απο τη συμπεριφορά της συσκευή και θα την ξαναγόραζα χωρίς 2η σκέψη !

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα μας κάνουν; από παίρνει δεδομένο ο καιρός της lg;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160515/2001f5468e5592942b5a67ccedea77e5.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Βάζω το τηλέφωνο να φορτίσει και πάντα πρέπει να παίζω με το usb πάνω στον φορτιστή μέχρι να ξεκινήσει να φορτίζει σωστά, αν απλά συνδέσω την συσκευή στον φορτιστή μου βγάζει μήνυμα "Για γρηγορότερη φόρτιση συνδέστε κανονικό φορτιστή" αυτό το κάνει σε όλους ή έχω θέμα με τον φορτιστή μου; Επίσης root να το κάνω ή να το αφήσω έτσι; (ο μόνος λόγος που θέλω να το rootαρω είναι επειδή διάβασα έναν οδηγό στο xda για το duαl window που μπορείς να ανοίξεις όποιες εφαρμογές θες και όχι μόνο αυτές που έχουμε τώρα διαθέσιμες)

 

 

Πλάκα μας κάνουν; από παίρνει δεδομένο ο καιρός της lg;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160515/2001f5468e5592942b5a67ccedea77e5.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

χαχαχα! καλό!

Link to comment
Share on other sites

+ Μπαταρία : Ναι μπαταρία... 4.30 ώρες το λιγότερο λειτουργία οθόνης με σερφάρισμα το 90%.. !

 

Περίεργο γιατί δεν έχω δει πάνω από 3-3,50h SOT...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ maximum 3 ώρες βλέπω, αλλά με τα πάντα ανοιχτά, WiFi, bluetooth, 4g και με συνδεδεμένα πάνω bluetooth hands-free και smartwatch.. Οπότε δεν γκρινιάζω.

 

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Έχω περασμένο μόνο το Greenify και ξετίκαρα το MLT που με ανέβασε περίπου 30-40 λεπτά SOT. Φωτεινότητα ρυθμισμένη με το Lux Lite στο "Δυναμικό" και δίκτυο 2G όταν δεν χρειάζομαι τα δεδομένα. Τα άλλα όλα κανονικά με φούλ wifi, σερφάρισμα και FB μέσο Chrome αλλά messenger για συνομιλία.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Βάζω το τηλέφωνο να φορτίσει και πάντα πρέπει να παίζω με το usb πάνω στον φορτιστή μέχρι να ξεκινήσει να φορτίζει σωστά, αν απλά συνδέσω την συσκευή στον φορτιστή μου βγάζει μήνυμα "Για γρηγορότερη φόρτιση συνδέστε κανονικό φορτιστή" αυτό το κάνει σε όλους ή έχω θέμα με τον φορτιστή μου;

Προφανώς δεν το κάνει σε όλους κάποιο θέμα έχεις με τον φορτιστή

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω 2 θέματα.... Δλδ πολλά άλλα λέμε τώρα :)

Στο cputemperatur ενώ στο g2 έδειχνε κανονικά τις θερμοκρασίες εδώ δεν...για την ακρίβεια δείχνει πολύ χαμηλές, το δεύτερο έχει να κάνει με την εφαρμογή gsambattery. Στο g2 έδειχνε κανονικά το ποσό αποφορτιζει και ποσό φορτίζει δλδ τα mah εδώ δείχνει ότι να ναι, μια πολύ λίγο μια κανονικά και την άλλη με αρνητικό πρόσημο ( και μάλιστα στην φόρτιση) .

Έχει κανείς άλλος τέτοιο πρόβλημα ή μόνο εγώ;

Όσο για την μπαταρία, μου κάνει εντύπωση που διαβάζω για 4+ ώρες....εγώ ( με όλα ανοικτά) είναι στις 3+/- ώρες....

 

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/g-flex2/general/source-6-0-1-korean-variant-f510x-t3380038

 

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eρχεται επιτέλους η Μarshmallow

https://imgur.com/vYyuSWk

Υes! ;) Απο τις 9/5 υπήρξαν ειδήσεις για επιβεβαίωση απο πλευράς LG ότι το flex2 θα πάρει την αναβάθμιση αυτή, ευτυχώς διαψεύστηκαν κάποιοι που για άγνωστο λόγο έλεγαν ότι το έχει παρατήσει στην τύχη του η εταιρία κάνοντας παραλληλισμός με το flex1 και ότι δεν πρόκειται να πάει σε Android 6 κλπ :)

Link to comment
Share on other sites

ας ξεκλειδωσει και τον bootloader τωρα.....

Για να μείνεις χωρίς εγγύηση? Το ρισκαρεις? Εγώ έχοντας πάρει σχεδόν όλα τα lg δεν το ξαναρισκαρω

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...