Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οτι θα παρει θα παρει. Τωρα ποτε ακριβως αγνωστο....

 

Με μπαταρια πως πατε; Με το χαλια σημα της vodafone και 1 ωρα κλησεων βγαζω με το ζορι 3 ωρες οθονης (60% φωτεινοτητα)...

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ότι και να μας δώσουν καλό θα είναι ...

Είδα όμως ένα βιντεάκι με κάθε λεπτομέρεια τα 6ρια και δεν νομίζω ότι είναι κάποια "σούπερ-ντούπερ" αναβάθμιση ... ... μην τρελαθούμε κιόλας !

 

Όσο για την μπαταρία φιλε GMF80 εγώ με χαλαρή χρήση μπορώ να βγάλω και 2 μέρες ...

αν το πλακώσω στις γρήγορες, 1 μέρα άνετα !

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Στο 88% σταθερά

Και σου βγαζει 2 μερες; !!!

 

 

Aυτη τη στιγμη είμαι στο 22%. 40 λεπτα κλήσεων έχουν καταναλώσει το 24% της μπαταρίας!

2;10 ώρες οθόνης αλλά έιχα αρκετή ώρα ανοιχτά mobile data.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να μας δώσουν καλό θα είναι ...

Είδα όμως ένα βιντεάκι με κάθε λεπτομέρεια τα 6ρια και δεν νομίζω ότι είναι κάποια "σούπερ-ντούπερ" αναβάθμιση ... ... μην τρελαθούμε κιόλας !

 

Όσο για την μπαταρία φιλε GMF80 εγώ με χαλαρή χρήση μπορώ να βγάλω και 2 μέρες ...

αν το πλακώσω στις γρήγορες, 1 μέρα άνετα !

Νομιζω η μεγαλυτερη αναβαθμιση απο lollipop σε marshmallow θα ειναι το doze ολα τα αλλα περιμενω να ειναι ψιλα γραμματα εκτος εαν βελτιωσουν το ui σαν του g4 που λενε τα καλυτερα οσοι το εχουν η το εχουν δοκιμασει εντατικα.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι και η ενοποiηση του αποθηκευτικού χώρου θα είναι πολύ χρήσιμη στα marshmallow...
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποιο τρόπο να το ρουτάρουμε έυκολα?

Είμαι με V15c κ Android 5.1.1 και νομίζω ότι το μόνο που μου λείπει είναι το root :)

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι και η ενοποiηση του αποθηκευτικού χώρου θα είναι πολύ χρήσιμη στα marshmallow...

Νομίζω ότι αυτήν την ενοποίηση δεν θα την δούμε σύντομα, LG & Samsung δεν την υποστηρίζουν ακόμα ούτε στα νέα S7 & G5.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτήν την ενοποίηση δεν θα την δούμε σύντομα, LG & Samsung δεν την υποστηρίζουν ακόμα ούτε στα νέα S7 & G5.

Α, οκ. Την είχα δει σε motorola moto g και νόμιζα ότι θα την δούμε όλοι. Τέσπα...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποιο τρόπο να το ρουτάρουμε έυκολα?

Είμαι με V15c κ Android 5.1.1 και νομίζω ότι το μόνο που μου λείπει είναι το root :)

 

Θα το δοκιμάσω απόψε, δεν αντέχω χωρίς root.

 

Διάβασε τα παρακάτω links...

http://forum.xda-developers.com/g-flex2/development/euro-955-15c-rooted-t3237599

http://forum.xda-developers.com/g-flex2/development/lg-g-flex-2-ls996-zv6-sprint-5-1-1-t3169212

 

Και εύκολος τρόπος για εγκατάσταση του xposed::D

http://www.theandroidsoul.com/install-xposed-on-lg-g4-and-g-flex-2-easily-with-locked-bootloader-83040/

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησα το LG MTL μεσω hidden menu και το knock code και βλεπω καποια βελτιωση στην αυτονομια. Ισως στρωσει περισσοτερο με λιγες φορτισεις ακομα (του εχω κανει 8 απο τοτε που το πηρα)...
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησα το LG MTL μεσω hidden menu και το knock code και βλεπω καποια βελτιωση στην αυτονομια. Ισως στρωσει περισσοτερο με λιγες φορτισεις ακομα (του εχω κανει 8 απο τοτε που το πηρα)...

 

Μου θυμίζεις λίγο τον τρόπο που μπαίνω στο hidden menu? Γνωρίζω πως έχει ξανα-αναφερθεί απλά τώρα δεν είναι εύκολο το browing.

Ευχαριστώ...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι κάτοχος εδω και 10 μέρες της συσκευής και σήμερα το κινητό έκλεισε μονο του.Μπαταρία ειχε προτού κλείσει σχεδόν 95%.Το έβαλα ξανα για φόρτιση μήπως ανάψει το φωτάκι αλλά τίποτα.Τελικά το άνοιξα πατώντας το power και το volume down για ποιο λόγο γίνεται αυτό και πως θα το διορθώσω αν μου ξανα τύχει κάτι τέτοι;.Μπορει να μου ξανά τύχει να κλείσει απο μονο του;Να αναφέρω επίσης οτι είχε βάλει ξυπνητήρι και μόλις ξύπνησα ήταν κλειστό το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι κάτοχος εδω και 10 μέρες της συσκευής και σήμερα το κινητό έκλεισε μονο του.Μπαταρία ειχε προτού κλείσει σχεδόν 95%.Το έβαλα ξανα για φόρτιση μήπως ανάψει το φωτάκι αλλά τίποτα.Τελικά το άνοιξα πατώντας το power και το volume down για ποιο λόγο γίνεται αυτό και πως θα το διορθώσω αν μου ξανα τύχει κάτι τέτοι;.Μπορει να μου ξανά τύχει να κλείσει απο μονο του;Να αναφέρω επίσης οτι είχε βάλει ξυπνητήρι και μόλις ξύπνησα ήταν κλειστό το κινητό.

Εφυγες για procordia

Link to comment
Share on other sites

Λογικό, όσο μειώνεται το απόθεμα θα ανεβαινει η τιμή... Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ έγινε και το root, όλα καλά.

Εύκολη διαδικασία, το δυσκολότερο μέρος ήταν να κάνω χώρο 3.5gb στο root directory για να χωρέσει η rooted rom.:D

 

Επιχείρησα να βάλω και το xposed, εύκολη δαδικασία αλλά δεν μου δούλεψε, ασχολήθηκε κανείς?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησα το LG MTL μεσω hidden menu και το knock code και βλεπω καποια βελτιωση στην αυτονομια. Ισως στρωσει περισσοτερο με λιγες φορτισεις ακομα (του εχω κανει 8 απο τοτε που το πηρα)...

 

παραπανω καιει αν το απενεργοποιησεις. Θα δεις οτι κανει πιο συχνα συγχρονισμο

Link to comment
Share on other sites

Εφυγες για procordia

Ξέρεις που μπορει να οφείλεται αυτό το πρόβλημα

;Μια φορά μου το εκανε.Δεν εχω την δυνατότητα να το παω procordia το κινητό εχει 2 Χρόνια εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Χθες για πρωτη φορα ξεπερασα τις 3 ωρες οθονης με την απενεργοποιηση του.

Ειμαι και κακομαθημενος προερχομενος απο Mate 7 και J5 οπου ειχα το λιγοτερο 5 ωρες οθονης...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...